lopinavir ritonavir ivermektin lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » -----GENC KIZIN IBRETLIK RUYASI----

önceki konu   diğer konu
9 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
-----GENC KIZIN IBRETLIK RUYASI----
582 Mesaj -

Genç kýzýn son senesiydi okulun bitmesine bir sene kala baþörtüsü yasaðýnýn polis nezaretinde uygulanmaya baþlanmýþtý. Yasaða karþý direniþ zincirleri de yavaþ yavaþ aile ve bazý cemaatlerden gelen baþýnýzý açýn emeðinizi zay etmeyin, büyük hayýrlar için küçük þerleri kabul edin, yasaða direnmeyin, islama hizmet için baþka çare yok, zaten baþörtüsü fer-i bir mesele olduðunu islamýn tek otoriter efendi hazretleri beyan etmeleriyle, çözülmeye baþlamýþtý, direniþ zincirleri.
Genç kýz bu fetvalar ve aile baskýsý karþýsýnda baþýný açýp taviz veren kervanýna katýlan kýzlarýn gitmesiyle artýk iyice yalnýz kalmýþtý, kendisi gibi direnen birkaç kýz kalmýþtý yanýbaþýnda.Onun vicdaný bu fetvayý kabul etmiyordu bir türlü.baþörtüsü farzdý nasýl farzý terk edebilirdi.ikna odalarýna girmeden cemaat aðabeylerinin baþýnýzý açýn iknalarýna maruz kalmýþtý,nefsi aç diyordu,ama vicdaný rahatsýz ediyordu onu açma diyordu.Bazý cemaatler ise haramdýr baþýný açmak diyordu bazýlarý zaruret haramlarý helal eder diyordu.genç kýz bu fikir ve fetva karmaþasý karþýsýnda bocalamaktan býkmýþtý.artýk sadece medet umacaðý ve güveneceði Allah kalmýþtý.ONDAN YARDIM iSTEDi.Rabbim iþin hakikatini göster yardým et rabbim diye yaþlý gözlerle yalvarmýþtý.
O gece rüyasýnda iki hakikat sinemasý görmüþtü. O hakikat sinemasýnda mason vali Nevzat Tandoðan Bediüzzaman hazretlerine: Hoca þu sarýðý çýkarýp þapkayý baþýna geçireceksin. Kanunlarýmýza riayet edeceksin diyordu. Bediüzzaman hiddetlenmiþti bana bak Nevzat bu sarýk bu baþ ile çýkar saçlarým adedince baþým olsa hakikati Kuraniyeye hepsini feda ederim diyordu. ikinci hakikat sinemasýnda þöyle nida ediyordu: Bediüzzaman :Ekmeksiz yaþarým ama hürriyetsiz asla,ve o BAþöRSüNü TEFEURAT GöREN FETVA SAHiBiNi minberden aþaðý atýyordu.þöYE DiYORDU:
sizin hayýr bildiklerinizde þer, þer bildiklerinizde hayýr vardýr diye haykýrýyordu. Genç kýz kan ter içinde rüyadan uyanmýþtý, Rabbine þükür etti kendisine hakikati gösterdiði için. Kendisine kimin kötülük edip baþlarýný din namýna islam adýna açtýranlarýn gerçek yüzlerini anlamýþtý artýk .

Bediüzzaman sünnet olan sarýðý için baþýný verirken, ben farz olan örtüm için hayatýmý versem azdýr diyordu niçin okulu býraktýn diyenlere.

NOT:Bu hikaye gerçektir.genç kýzýn gördükleri hakikattir.bir dergiden alýntýdýr.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Cihan-63 tarafından, 06.09.2007 - 16:45 tarihinde.
Gönderen: 06.09.2007 - 14:11
Bu Mesaji Bildir   Cihan-63 üyenin diger mesajlarini ara Cihan-63 üyenin Profiline bak Cihan-63 üyeye özel mesaj gönder Cihan-63 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  
1686 Mesaj -
AH ABIM AH
NE GÜZEL BIR PAYLASIM
EVET COK ACANLAR OLDU
AC DIYEN ANA BABLAR DA OLDU
FAKAT BEN BUNU HIC ANLAYAMADIM
NASIL ANLARIM???ISTENILEN SEYIN KARSILIGI BU DÜNYADA KARIYER SAHIBI OLMAK
DEGERMI PEKI???
SANKI HASA RABBIM KABUL ETMEYECEK HUZURUNA DIPLOMASIZ GELENLERI!!!
IMKANI OLAN ,INANACINDAN FEDAKARLIK ETMEYECEK OLANA NE ALA AMA BU DÜNYANIN BIR KÜCÜK MERTEBESI ICIN AHIRETINDEN VAZGECMEK!!!

BENDE YASADIGIM COK ESKI BIR ANIMI PAYLASMAK ISTERIM:
YENI TESETTÜRE GIRMISTIM
TEYZEM GELDI ISTERSEM ENISTEMIN BENI BIR BANKAYA YERLESTIRE BILCEGINI SÖYLEDI
AMA BASINI ACACAKSIN SARTIYLA
SIMDI BEN BILE HAYRET EDIYORUM KENDIME(DAHA BASÖRTÜME BILE ALISAMAMISKEN VERMISTIM BU KARARI)
HAYIR DEDIM
ELBETTE ISTERIM BIR GÜZEL ISIM OLSUN AMA BU SEKILDE DEGIL DEMISTIM
ANNEM VE BIR KAC YAKINIMIZ COK KIZMISTI NE VAR CANIM ISTEN CIKINCA YINE KAPAT!!
BAYAGA ÜZÜNTÜLÜ TARTISMANIN SONUNDA BENIM DIRENISIM GALIB GELDI
COK YARANLANMISTIM AMA TAVIZ VERMEMISTIM
EGITIM GÜZEL SEY AMA VERILECEK OLAN TAVIZ RABBIMIN EMIRLERI ISE .....???
BASÖRTÜM OLMADAN ASLAAAAAAAAAAAAAAAA DIYENLERDEN OLDUM
DIYENLERDENIM
BACILARIM ALLAH BILIYOR DUALARIMDA VE GÖSYASLARIMDASINIZ!!

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son cananberraramazan tarafından, 06.09.2007 - 15:05 tarihinde.
Gönderen: 06.09.2007 - 15:05
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
muhammed_usame su an offline muhammed_usame  
RE:
161 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý cananberraramazan

AH ABIM AH
NE GÜZEL BIR PAYLASIM
EVET COK ACANLAR OLDU
AC DIYEN ANA BABLAR DA OLDU
FAKAT BEN BUNU HIC ANLAYAMADIM
NASIL ANLARIM???ISTENILEN SEYIN KARSILIGI BU DÜNYADA KARIYER SAHIBI OLMAK
DEGERMI PEKI???
SANKI HASA RABBIM KABUL ETMEYECEK HUZURUNA DIPLOMASIZ GELENLERI!!!
IMKANI OLAN ,INANACINDAN FEDAKARLIK ETMEYECEK OLANA NE ALA AMA BU DÜNYANIN BIR KÜCÜK MERTEBESI ICIN AHIRETINDEN VAZGECMEK!!!

BENDE YASADIGIM COK ESKI BIR ANIMI PAYLASMAK ISTERIM:
YENI TESETTÜRE GIRMISTIM
TEYZEM GELDI ISTERSEM ENISTEMIN BENI BIR BANKAYA YERLESTIRE BILCEGINI SÖYLEDI
AMA BASINI ACACAKSIN SARTIYLA
SIMDI BEN BILE HAYRET EDIYORUM KENDIME(DAHA BASÖRTÜME BILE ALISAMAMISKEN VERMISTIM BU KARARI)
HAYIR DEDIM
ELBETTE ISTERIM BIR GÜZEL ISIM OLSUN AMA BU SEKILDE DEGIL DEMISTIM
ANNEM VE BIR KAC YAKINIMIZ COK KIZMISTI NE VAR CANIM ISTEN CIKINCA YINE KAPAT!!
BAYAGA ÜZÜNTÜLÜ TARTISMANIN SONUNDA BENIM DIRENISIM GALIB GELDI
COK YARANLANMISTIM AMA TAVIZ VERMEMISTIM
EGITIM GÜZEL SEY AMA VERILECEK OLAN TAVIZ RABBIMIN EMIRLERI ISE .....???
BASÖRTÜM OLMADAN ASLAAAAAAAAAAAAAAAA DIYENLERDEN OLDUM
DIYENLERDENIM
BACILARIM ALLAH BILIYOR DUALARIMDA VE GÖSYASLARIMDASINIZ!!

allah razý olsun cihan abim.....

hakkýyla.............

inþaallah...................

wesselam
Gönderen: 06.09.2007 - 16:17
Bu Mesaji Bildir   muhammed_usame üyenin diger mesajlarini ara muhammed_usame üyenin Profiline bak muhammed_usame üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
VuSlaT_ZaMbaK su an offline VuSlaT_ZaMbaK  
-----GENC KIZIN IBRETLIK RUYASI----
455 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Cihan-63

Bediüzzaman sünnet olan sarýðý için baþýný verirken, ben farz olan örtüm için hayatýmý versem azdýr diyordu niçin okulu býraktýn diyenlere.

[/H4]

:(

helal olsun yaa,inanýn bu sözler benim içimi parçaladý.RABBÝM hakiki kullarýndan eylesin tüm ümmedi Muhammedi inþ....ve örtülü bayanlarada(bende dahil) hakkýný vererek örtünmeyi nasip etsin inþ..

Allah Razı Olsun kardeþim paylaþýn için,büyük bir örnek sunmuþsun!!!!

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son VuSlaT_ZaMbaK tarafından, 06.09.2007 - 16:29 tarihinde.
Gönderen: 06.09.2007 - 16:28
Bu Mesaji Bildir   VuSlaT_ZaMbaK üyenin diger mesajlarini ara VuSlaT_ZaMbaK üyenin Profiline bak VuSlaT_ZaMbaK üyeye özel mesaj gönder VuSlaT_ZaMbaK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Cihan-63 su an offline Cihan-63  
582 Mesaj -
helal olsun yaa,inanýn bu sözler benim içimi parçaladý.RABBÝM hakiki kullarýndan eylesin tüm ümmedi Muhammedi inþ....ve örtülü bayanlarada(bende dahil) hakkýný vererek örtünmeyi nasip etsin inþ..

kardeþim paylaþýn için,büyük bir örnek sunmuþsun!!!!

Allah sizdende razi olsun vuslat zambak, Muhammed usame, cananberramazan ve diger musluman kardeslerim.

Tarihimiz buna benzer nice orneklerle doludur. Cagdaslik iddaasinda bulunup beyinleri bulandirmaya calisanlara dikkat etmemiz lazim. Islamda neyin dogru neyin yanlis olusunu ogrenmemiz icin saglam kaynaklardan cok iyi bir sekilde arastirip dinimizi ogrenmemiz lazim. Cunku davamiz Allah yoludur. Neyi nicin yaptigimizi iyi bilip ogrenmemiz lazim. Ve mumkun oldukca yetisebildigimiz her kese anlatmamiz lazim buda uzerimize farzdir. HER MUSLUMAN BIR TEBLIG MEMURUDUR.

Once ogrenmeli, ogrendigimizi yasamali ve yasadiklarimizi anlatmakla yukumluyuz. Allah bu davada samimi olan ve calisan butun muslumanlarin yardimcisi olsun. Emeklerini bosa cikarmasin. Ve onlardan razi olsun insallah. saygilar ve selamlarimi sunar ALLAH'A EMANET OLUNUZ degerli kardeslerim.
Gönderen: 06.09.2007 - 16:55
Bu Mesaji Bildir   Cihan-63 üyenin diger mesajlarini ara Cihan-63 üyenin Profiline bak Cihan-63 üyeye özel mesaj gönder Cihan-63 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RuZGaR su an offline RuZGaR  
Moderator

1295 Mesaj -
Evet bu konu benim de çok kafamý kurcalýyor, rüyaya da gerek yok, Üstad'ýn sözleri ortada ve o sünnet olan sarýðýndan bile caný pahasýna vazgeçmediyse, bazý cemaatlerin onun yolundan gittiklerini söyleyip de baþörtüsünden bu kadar kolay vazgeçmelerini anlamýyorum, eleþtirmek deðil amacým halen daha devam ettiðim bir cemaat ama kafama çok takýlýyor gerçekten..
Gönderen: 06.09.2007 - 16:59
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Cihan-63 su an offline Cihan-63  
582 Mesaj -
Betul kardesim tespitlrinizde haklisiniz. Ancak bize dusen kisilerin neyi nasil yaptiklari degil Allah'in ne emrettgidir. Bizim icin olcu de budur zaten. O insanlar'in cogu kendi nefislerine kole olmuslar. Ancak sunuda unutmamak lazimdir ki Biz suan oyle bir zamanda yasiyoruz ki Her turlu ahlaksizligin alkislandigi, dogrularin ise ayiplandigi bir zamandayiz. Bize dusen ise dogrulardan hic bir zaman taviz vermemektir. Kuran ve sunnet bize ne soyluyorsa onu kabul edip onu uygulamaliyiz, Baska kisilerin yaptigi bizim icin olcu yada ornek teskil etmemeli. Biz kendimize dogru olanlari, dogru davranislari, dogru yasantilari, Ve gercek Allah erlerini ornek almaliyiz.

Cogunluk insani yoldan cikarir. Buzaman ise yanlisliklarin ve yanlis yasayislarin cogunlukta oldugu bir zamandir.

Bu kelimeler sizi baglamali ve tatmin etmelidir. basini acanlar sadece nefislerine boyun egmislerdir. Allah'a emanet olu. selamun aleykum.
Gönderen: 06.09.2007 - 17:10
muhammed_usame su an offline muhammed_usame  
RE:
161 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý _BeTuL_

Evet bu konu benim de çok kafamý kurcalýyor, rüyaya da gerek yok, Üstad'ýn sözleri ortada ve o sünnet olan sarýðýndan bile caný pahasýna vazgeçmediyse, bazý cemaatlerin onun yolundan gittiklerini söyleyip de baþörtüsünden bu kadar kolay vazgeçmelerini anlamýyorum, eleþtirmek deðil amacým halen daha devam ettiðim bir cemaat ama kafama çok takýlýyor gerçekten..

haklýsýnýz betul ablam....

islamý bir kaba sýðdýrýp sadece o kabta yýkananlar dýþa açýlmayanlar hep islamý o kabtan ibaret sanýrlar..... halbuki inen 6666 ayetin hepsi üstümüze farz ve ýþýk olduðu gibi uygulamak ta bir mümin ve müminenin görevidir......

lakin ;

cemaatler rahmetir..... kimi cemaatler tüm ayetleri kabul eder ve ibadeti ayetlerin üzerine yoðunlaþýp o yünde ilerlerler, kimi cemaatler yine tüm ayetleri kabul edip cihadi ayetlerin üzerine yoðunlaþýp onu uygularlar , kimi cemaatler ise Kuran hak kitabtýr derler ama ayetler ýþýðýnda yani özünü alacaklarýna sözdelerini toplayýp o yunde ilerlemeye çalýþýrlar ki en büyük tavizleride veren bu cemaat tipi dirler......

ancak bu þu anlama gelmemelidir ki; cemaatleri asla kötülemiyoruz kötülemeyede hakkýmýz yok..... allah yolunda kanýný döken, allah yolunda secdede baþý kalkmayanýn hiçbir farklarý yoktur.......

bundan dolayýda olsa sadece cemaatsel bakýþla olmamalý ve ferdi araþtýrmalarda yapýlmalý..... ferdi dediðim ise sadece tek kiþiden deðil . iki üç arkadaþ alýrlar ayetleri hadisleri hangi büyük imama çok baðlanmýþsa o büyük imamýn görüþlerini alýp okumalý ve hayatýný ona göre hazýrlamalý.....
seyid kuttub gibi, hasan el benna gibi, ibn-i teymiyye gibi vs vs büyük alimlerin görüþlerine mutlaka baþvurulmalý.....

bir konuda ihtilaf olduysa örneðin mutlaka Kurana baþvurulmalý ve tefsirini misal seyid kuttubun fizilali kuran adlý kitaplarýndan alýnabilir.....

Rabbim yar ve yardýmcýnýz olsun.....

duayla

wesselam
Gönderen: 06.09.2007 - 17:37
Bu Mesaji Bildir   muhammed_usame üyenin diger mesajlarini ara muhammed_usame üyenin Profiline bak muhammed_usame üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
VeRvO su an offline VeRvO  
567 Mesaj -

Alıntı
Bediüzzaman sünnet olan sarýðý için baþýný verirken, ben farz olan örtüm için hayatýmý versem azdýr

eklemeniz için Allah Razı Olsun gülCihan abim

cananberraramazan ABLAM SENÝDE TEBRÝK EDÝYORUM göz kırpma ........

RABBÝM BÝZLERE HAKKINI VEREREK ÖRTÜNMEYÝ NASÝP ETSÝN ÝNÞALLAH....

YERYÜZÜNDE BAÞÖRTÜSÜ ZULMÜ'nün SONA ERMESÝ DÝLEÐÝ ÝLE...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son VeRvO tarafından, 06.09.2007 - 18:38 tarihinde.
Gönderen: 06.09.2007 - 18:37
Bu Mesaji Bildir   VeRvO üyenin diger mesajlarini ara VeRvO üyenin Profiline bak VeRvO üyeye özel mesaj gönder VeRvO üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 618 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ambulans64 (60), salihbayram (52), opel (54), islamci_genc (37), celal1974 (50), savage41xxx (52), LAZPARATOR61 (45), kral29 (35), siseyna (43), demir_kralll (33), yepremreha (47), YA_rab (31), zompur (54), ALMILA_GÜL (56), Mystigue (53), kecmk (53), akpinar61 (59), aqabe (60), agenc24 (52), y.erkek (52), internet22 (41), kutsalsavasc&ya.. (37), karindas (45), sehadet_61 (46), Serdar_ (44), bahtiyar28 (54), maun (42), bayramsalih (52), arifünal (64), HANCEREN (55), mecruh (45), MuSLimaNKa (34), bilalkale (50), DeLiCaN (944), veysel setdibi (62), tilli (51), erzurumlunet (46), sema_ihl (38), cemre (52), m.kara (58), yyunuss (39), x_X_x (41), Muhammed1968 (57), hçerçi (72), lcd (47), fatihreis (39), Baharayyildiz (40), haci_nl (47), cemil (46), yakupakyuz (60), gazikoc58 (51), Ankebut57 (45), L a V i N i a (40), sofu_23 (51), Beyaz dilek&cce.. (40), tabu (50), sümbül (37), yakupalan (45), Alperen Eren (46), HikmetSagir (81), YaSaX (44), Barnabas (39), islamasevdal&ya.. (38), ilyas1970 (54), criminalist (52), Ayhan-61 (58), nurayaz (30), mörscher (58), basmuharrir (58), Goodmanx (57), mahmut1968 (56), djnefret (41), karadeniz krali (54), ayseli (58), cengo06 (62), yasarerkek (52), hz.ömer (37), ismailxxx (46), tayyarozbak (40), karamurat1 (51), sari_kiz (38), kaslim (42), ayyildiz_70 (34), The Mediterrane.. (53), bahadir (50), ~TUTI~ (37), dostahasret (43), Selinnurx (56), apocalyptica (45), markat (46), derlerkahin (46), isa dogan (50), EROL AKBULUT (56), Yaseminnur (37), sehadet_aski (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59833 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.