lopinavir ritonavir kaletra ivermectin lopinavir ritonavir colchicine fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » ÜYELER PANOSU » ÜYE HİZMETLERİ » DEĞERLİ RAVDA YÖNETİMİ VE ÜYELERİNİN DİKKATİNE: KURAN'IN GERÇEK YANSIMALARINI SİLİP YOK ETMEYİ İSLAM ZANNETMEK

önceki konu   diğer konu
10 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
mehmetkaratas su an offline mehmetkaratas  
DEĞERLİ RAVDA YÖNETİMİ VE ÜYELERİNİN DİKKATİNE: KURAN'IN GERÇEK YANSIMALARINI SİLİP YOK ETMEYİ İSLAM ZANNETMEK
94 Mesaj -
Evet site yönetimi gerçek müslümanlarsýnýz, hatta Ýslamiyetin cevherlerinden bir zerre içinizde varsa bu yazdýklarýmý hem siz okuyun hem tüm siteyi ziyaret edenler okusun.

Yine, Kuran'ýn gerçeklerini anlamaktan çok uzak bir kaç üye uðruna üyeliðimi silip yok ettiniz. Onlarýn aðýr hezeyanlarýný ise hakmýþ gibi ortalýkta býraktýnýz. Allah her þeyi hakkýyla gören ve bilendir.
Kendimide sizide onun adaletine havale ediyorum.
Bu yazdýklarým bir tek halde, yani yanlýþlýkla üyelik iptali yapýlmýþsa geçersizdir.

Dediðim gibi yazdýklarýna ve savunduklarýna inananlarsanýz bu yazdýklarýmý mertçe ve dürüstçe cevaplayýnýz.

Yazdýklarýmda ne Kuran'a dayanmayan, nede birilerini aþaðýlayan yazýlar olmadýðý halde en aðýr baðnazlýðý gösterip tekrar haksýzlýk yaptýnýz.

NASILMI ?

Özellikle MUHAMMED USAME yani eski suçlu sicil adýyla MUHAMMED YUÞA ve onun sadýk hizmetkarý CÝHAN63 ve size sayýsýz hakaret yaðdýran diðer bazý isimler burada tekrar devreye girdiler.

Meðer islam bir çete iþi imiþde ben bunu bir türlü öðrenememiþim.
Birde Muhammedin tebliðinden bahsediliyor. Hangi anlayýþla ? Sana uymadýmý al eline katran kovasýný saldýr. Ne ala ne ala.

Þimdi burda bazý vatandaþlarýmýzýn neredeyse evliya yerine (haþa) koyduklarý MUHAMMED USAME denen vatandaþýmýzýn islamý ne kadar bildiðini bir iki cümleyle apaçýk anlatalým. Bu örnek bir ibret için çok gerekli çünkü.

Bana cevap olarak yazdýðý son yazýdan bir bölümle bir örnek vereyim.
Ben kendisine (insanlýk tarih sürecinde) insan yaþamýnýn her açýdan bir tekamül yani geliþme hali gösterdiðini anlatmaya çalýþmýþtým. Hangi sözleri karþýsýnda ? LAÝK DEMOKRATÝK CUMHURÝYET hangi ayette yazýyor diye bana sorduðunda tabi.
Kendisine Kuran'ýn indirildiði dönem haricinde geliþmeye uðrayan çok yönlü misaller verip bunlarý Kuran'da bulmasýný istemiþtim.

Cevabý kýsaca þu oldu "Kuran'da "at " diye geçer ama ne yapýlacaðý yazmaz"
El insaf "SALMA SALMA ATLAR, GÜZEL EÞLER, ÇOCUKLAR NEFSLERE SÜSLÜ GÖSTERÝLMÝÞTÝR" buyururken alemlerin Rab'bi siz bundan atlar için bir binek hayvanýndan bahsedildiðini anlamazmýsýnýz ?
Demekki usame kardeþimiz bu ayeti okuduðunda gözünün önüne at etinden yapýlmýþ külbastýlar, yahniler, salçalý biftekler, rostolar falan da geliyor bu ifadesine göre. Kuran yaþamda neyin ne olduðunu anlayabilenlere birleþtirebilenlere hitab eder. Demekki Muhammed usameler Kuran'ýn hitabettiði zümrelere dahil deðil. En azýndan henüz deðil.
Þüphesiz Kuran'ý anlayýþ Allah'ýn bunu açýkça kelam içinde belirttiði gibi derece deredir.

Tekamül kavramýný anlatýþým Kuran'ýn ifadesinede uygundur. Yani Allah yaþamý her gün yeniler ondan bir þeyler alýr ve ona yeni þeyler katar. Aklýnýza gelecek cisim varlýk, maddi ve manevi ne varsa kavramlarýn çoðunluðu için bu geçerli. Kiminde çok az kiminde daha fazla ama Allah'ýn bu ayný halde kalmama iradesi mutlak mevcuttur.

"Onlarýn iþi bir þura iledir "buyuruyor Allah. Yani her anlayýþtan insanlarýn adilce temsil edildiði ve kimsenin ne din, nede baþka açýdan baský altýna alýnmadýðý yapýlmasý gereken iþlerin, fikirlerin tartýþýldýðý ortamlarda karara baðlandýðý yönetimler istiyor Allah.
Buna geçmiþteki katý hükümdarlýk yönetimlerimi daha uygun, yoksa günümüzün katýlýmcý adil demokratik idarelerimi ?
Þüphesiz en güzel idare þekilleri dahi ancak onu uygulayanlar adil oldukça baþarýya ulaþýr.
Zalimlerin ve sahtekarlarýn eline geçerse iþte o zaman kanunlar ancak sayfalarda kalýr.
Ýslam coðrafyasýnýn pek çok yerinde Allah kelamý saptýrýlarak insanlara zulmedilmiyormu ?

MUHAMMED USAME geçmiþ adýyla MUHAMMED YUÞA vatandaþýn tüm yazýlarýna bakar incelerseniz, kadýnýn örtüsü þurasý burasý ile ilgili yazýlar yazmayý müslümanlýðýn gereði hatta cihad sayan kadýn islam uzmaný geçinen bir insan olduðunu açýkça görürsünüz.
Bununla birlikte kendi anlayýþýna uymayan eleþtiriler görünce en aðýr hakaret ve küfürleri (avanesi ile birlikte) üyelere ve site yönetimine savurmakta hiç beis görmeyen örnek bir insandýr.

Araplarla ilgili yazýlarýmý cevaplayanlardan bir kýsmý haksýzlýklarýn büyüðüne imza attýlar.
Oysa benim araplara getirdiðim eleþtirilerin kaynaðý Kuran ve gerçek islam tarihidir. Uydurma arap tarihi ve palavralarý deðil.
Açýn Kuran'da araplarý defalarca yerin dibine sokan sayýsýz ayet var. Bunlarý görmezlikten gelmek Kuran tabiriyle "Allah kelamýný bölük bölük yapmak" sapkýnlýðý deðilde nedir.

*Özellikle fýrkalarla ilgili ayetler kimlerin yaþamsal hatalarý üzerine inmiþtir ?
*Hangi insanlarýn dönekliðinden ve korkaklýðýndan bahsediyor Kuran ?
*Peygambere onun saðlýðýnda fitnenin uyutulduðunu belki bu fitnenin bir kýsmýnýn kendine gösterilebileceðini söyleyen ayetlerin anlatmak istediði nedir ?
*Kuran ve efendimiz gerçek iman sahiplerinin azlýðýný vurgulamýyormu bir çok ayet muhteviyatýnda ?
*"Ümmetim benden sonra yetmiþüç fýrkaya bölünür, birteki hariç mütebakisi cehennemliktir" hadisinde anlatýlmak istenen nedir. Ki bu hadis dayanaðýný fýrkalarla ilgili ayetlerden alýr ?
*Burada bana yapýlan haksýzlýk, yani hak olanlara yapýlan haksýzlýk "DÝNÝNÝZÝ ALLAHA'MI ÖÐRETECEKSÝNÝZ" ayeti kapsamýna girmiyormu ?
Yani zümre veya kiþilerin kendi nefsleri doðrultusunda kabullendikleri din anlayýþlarýný Allah'a (ve tabiki bu yolla insanlara) dayatmak ve kabul ettirmek anlamýna gelmiyormu ?

Þayet bana karþý yapýlan bu haksýzlýklar bir hatadan ve yanlýþ anlamadan kaynaklanýyor deðilse, burda site yönetimide bana aðýr eleþtir yöneltenlerde Ýslamdan hele gerçek islamdan yani Kuran'ýn Ýslamýndan hiç bahsetmesin. Bu ancak böyle bir yalanla avunmak anlamýna gelir.
Bu Kuran dýþý din anlayýþlarýna Allah arap coðrafyasý üzerinde en aðýr cevaplarý veriyor.

Merak etmeyin bu çarpýk, Kuran dýþý din anlayýþlarýnýn ülkemizde de azmasý nedeniyle bizimde ülke olarak Allah'ýn dayaklarýný yememiz uzak deðildir.

Ýþte o zaman yalancýlarla doðruyu söyleyenlerin, Kuran'ýn insanlarý ile uydurma din anlayýþlarýnýn insanlarýnýn farký çok daha açýk ve net ve ibret dolu hallerle ortaya çýkacaktýr.

Allah doðru yolda olanlarýn yardýmcýsýdýr. Benim savunduklarýmý bir tek ben söylemiyorum. Bakýn Muhammed Ýkbal çok ibret dolu bir sözünde ne diyor.
"Bugün Ýslam coðrafyasýnýn insanlarýnýn dünyaya itiraf etmek zorunda olduðu acý bir gerçek vardýr. Oda gerçek Ýslamý bizler temsil etmiyoruz demektir"

Adýný hatýrlamadýðým bir islami düþünürde bakýn ne diyor
"Maalesef Ýslam coðrafyasýnýn insanlarý çoðunlukla Kuran'ýn Ýslamýný bilmiyor. Ýþin en kötü yaný islamý bilmediðinide bilmiyor"

Son olarak þunlarý söyleyeyim. Birilerinin hoþuna gitsin diye Allah'ýn gerçeklerini ve onu yansýtanlarý örtmeye çalýþanlar, Allah'ýn kendilerine pay biçeceklerine istesede istemesede razý demektir.

Burada defalarca anlattýðým Ehlibeyt ve oniki imam örneðide bu misal gibidir.
Yüzyýllar geçer sadece zulmün þekli veya içeriði deðiþir.
PEYGAMBER EVLADINIDA ANLATMAYA ÇALIÞTIKLARI KURAN ÝSLAMINDAN RAHATSIZ OLANLAR KATLETMÝÞLERDÝ.

Not: Site yönetimi üyeliðimi iade edip benden özür dilemeniz gerekiyor diye düþünüyorum. Her þey hakkýn huzurunda hiç bir þey karþýlýksýz deðildir.

KAMERR

Allah ancak doðru yolda olanlarýn yardýmcýsýdýr.
Azmýþ, sapmýþ, Kuran'ýn yolundan çýkmýþlarýn deðil.

Mesaj 9 kez düzenlendi. En son mehmetkaratas tarafından, 07.09.2007 - 12:01 tarihinde.
Gönderen: 05.09.2007 - 12:20
Bu Mesaji Bildir   mehmetkaratas üyenin diger mesajlarini ara mehmetkaratas üyenin Profiline bak mehmetkaratas üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
1463 Mesaj -
S.A KARDEÞ SORUNUNUZUN NE OLDUÐUNU BÝLÝMÝYORUM AMA ÞUNU

FARK ETTÝM BARÝZ GÖRÜLÜYOR BAZI ARKADAÞLARIN YAZILARINDA

""SÖZ GÜMÜÞSE SUKUT ALTINDIR""" """ÇOK LAFTA YALAN ÇOK MALDA HARAM

VARDIR""" BÝLMEM ANLATA BÝLDÝMMÝ...??????

UMARIM YÖNETÝM DÝKKATÝNÝ TOPLARDA AKLI SELÝM KARAR VERÝR

HAKKIMIZDAN HAYIRLISINI NASÝP ETSÝN MEVLA TEALA
Gönderen: 05.09.2007 - 12:39
Bu Mesaji Bildir   Maksat kelam olsun üyenin diger mesajlarini ara Maksat kelam olsun üyenin Profiline bak Maksat kelam olsun üyeye özel mesaj gönder Maksat kelam olsun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Cihan-63 su an offline Cihan-63  
582 Mesaj -
Özellikle MUHAMMED USAME yani eski suçlu sicil adýyla MUHAMMED YUÞA ve onun sadýk hizmetkarý CÝHAN63 ve size sayýsýz hakaret yaðdýran diðer bazý isimler burada tekrar devreye girdiler.

Ya kardesim sen ne curetle boyle bir yazi yazabiliyorsun. Ben sizin tartismalariniza katildimmi? Sana hitaben bir yazi yazdimmi? Neden muhammed kardesime verdigim bazi cevaplardan dolayi gocunuyorsunki. Anlayamadigim sey sen ne yapmaya calisiyorsun? niyetin ne?

Her Turlu fikre muhalif olan sensin. Islami sadece kendi yorumuna gore inanan ve inandirmaya calisan sensin. Konu acan baskasi, hemen konuya atilip incitici bir uslupla cevaplayan sensin.

Bazi takintilarin var senin. Kusura bakma ama sen en iyisi git bir akil doktoruna gorun. Sana ne sekilde cevap verecegimi bilmiyorum. Kalbin bozuk senin. Nasil cevap versek yine kiziyorsun.

Kardesim burda hic kimse hickimsenin hizmetkari degildir. Niyette sadece ALLAH rizasini gozetenler, sadece ve sadece Allah'in hizmetkarlaridir. Bu niyetle yorum yazar ve konu eklerler. Senin ne amacla yazi yazdigini hic anlamis degilim. Biz Allah'in emirlerini, kanunlarini ekleyip anlatmaya calisiyoruz. Arti bilmediklerimizi de acilan konular sayesinde diger musluman kardeslerimizden ogrenmeye calisiyoruz.

Ya sen ne yapmaya calisiyorsun. Birkere Kendini alim zannediyosun. Kuranin bir cok ayetini yanlis anlayip kendi kafana gore yanlis yorumluyosun. Buyuk bir kavim olan arap musluman kavmine nefret kusuyosun. Her konuyu emevi ve abbasilere dayandiriyosun. Bas ortusunu begenmiyon. daha hangi birini sayayim. Bu konuyu burda kapayalim istersen ne dersin? Biz seni tanidik yeterince.

Lekum Dinikum Ve liyedin. (senin dinin sana benim dinim bana) der kitabimizda.

Nasil inaniyorsan oyle inan. Ama kisilerin ismini vererek hakaret etme. Wesselamolmaz
Gönderen: 05.09.2007 - 12:49
Bu Mesaji Bildir   Cihan-63 üyenin diger mesajlarini ara Cihan-63 üyenin Profiline bak Cihan-63 üyeye özel mesaj gönder Cihan-63 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gerçek islam bilgisi ve ilmine sahip olan insanları ayırd edebilmek.
94 Mesaj -
MAKSAT KELAM OLSUN sana cevap olarak yalnýz þunlarý söyeleyebilirim. Burda yazý yazan ben yazdýklarýmý gerçek ve tam delillere ve Allah'ýn nuru yaþayan Kuran'lardan (hayatta olan ve olmayan) almadan asla yazmam. Yazdýðým her satýrýn Allah huzurunda kefiliyim.

CÝHAN63 sana gelince tarzýn yuþadan farklý. Ýnceden ve derinden içindekini aktarýyorsun.
Bense hele din konusunda oldukça derin görüþ sahibi olduðum için bunu çok çabuk görüyorum. Çok þükür.
Üstelik sana hakaret falanda etmiþ deðilim. Sadece geçmiþten bu yana çizdiðiniz portreyi oldukça mütevazý bir lisanla anlatmaya çalýþtým.
Alýnacak ve bir sürü hezeyan aktaracak bir durum yok.
Bana ruh doktoruna gitmemi tavsiye ediyorsun. Evliya ilmi ile donanmýþ yani ruhban saçmalýklarýna dolanmamýþ (Allah'a andolsun) bir insana bu sözleri rahatlýkla sarfettiðine göre, eminim Allah'ýn resulü karþýna çýksa o mübareðin de sakallarýný yolmaya çalýþýrsýn.
Yazdýklarýmý iyi okuda ne demek istediðimi iyi anla ondan sonra doktora kimin ihtiyacý olduðunu belki anlamak nasip olur.

SELAMETLE.......

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son mehmetkaratas tarafından, 07.09.2007 - 12:10 tarihinde.
Gönderen: 05.09.2007 - 13:03
Bu Mesaji Bildir   mehmetkaratas üyenin diger mesajlarini ara mehmetkaratas üyenin Profiline bak mehmetkaratas üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
muhammed_usame su an offline muhammed_usame  
161 Mesaj -
ben seninle tartýþmadým ..... sorularýna karþýlýk sorularla yanýtladým....

onun haricinde ben bir alim deðil cehaletin içinde bir günahkarým.....

cihan abi benim hizmetkarým deðil öz abimdir ve ben onun hizmetkarýyým (tabii sen bu kardeþliði bilmediðin için anlayamasýn)

kimseylede tartýþmaya artýk niyetim yok......

amacým allah rýzasý için kardeþlerimden birþeyler öðrenmek ve bildiklerimi paylaþmak yalnýþ olduðum konularda uyarý alýr ve yanlýþlarýmý düzeltmeye çalýþýrým.....

geçenlerde hatýrlarsan sana güzel bir yorum yazmýþtým bir ablam beni uyarmýþtý ama sonrada kendisi dayanamadý sana cevap verdi bu durumda milleti sapýk düþüncelerinle kýþkýrtan sen oluyorsun ve allah katýndada bundan mesulsun.....

bu arada:

ben senin gibi banlandýðým gibi baþka isimlerle gelmedim!

ravda yönetimi benden özür bekliyor özür dilme ise nefse hitap ettiðinden bu günaha girmemeye çalýþýyorum ama hak helalik dilense hemen bunu yapar hak helalik dilerim....

bu nickide allah þahidimdir ben almadým..... bir kardeþim aldý onu kýramadým......

bir daha sana yanýt yazmayacam muhatab alýnacak adam deðilsin....

cihan abi ve diðer üyeler hakkýnýzý helal edin .......

wesselam
Gönderen: 05.09.2007 - 13:11
Bu Mesaji Bildir   muhammed_usame üyenin diger mesajlarini ara muhammed_usame üyenin Profiline bak muhammed_usame üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Bu sefer güzel bir hitap ve üslup oldu.
94 Mesaj -
Evet MUAHAMMED USAME bu karþýlýðýn normal bir üslupla oldu.
Ama ameller niyetlere göredir.

Benim neden defalarca banlanma kahrýna ve eziyetine raðmen gerçekleri yazmak için çýrpýndýðýmý ise önümüzdeki dönem içinde öðreneceksiniz.
Ýþte zamaný gelince benim bu yaþanacaklar için ülkemi ve sevdiðim insanlarýný elimden geldiði ve dilim döndüðü kadar neden uyarmaya çalýþtýðýmý þüphesiz anlayacaksýnýz.
Bu yolda toz zerresi kadar katkým olsa kar sayýp þükredecek bir insaným.
Ama takdir Allah'ýndýr. Bazen söylediðiniz gerçekler en ufak bir tesir bulacak bir ortam dahi bulamayabilir.
Ancak Allah yolunda ümitsizlik yoktur.
Benim bu sarfettiðim gayrette Allah'ýn rýzasýndan baþka hiç bir amaç yoktur.
Bu kadar emek baþka hangi nedenle sarfedilebilir.
Benim gibi insanlara ancak Ýslamý gereði gibi anlamaktan uzak insanlar düþmanlýk ve tahammülsüzlük gösterir. Baþkalarý deðil.
Kaldýki ben hiç bir karþýlýkta beklemiyorum. Allah'ýn rýzasýndan baþka.
Maksat çatýþma deðil çatýþmalarýn neden ortaya çýktýðýný benim satýrlarýmda anlatmaya çalýþtýðým düþüncelerde yakalayabilmekte.

Selam ve saygý ile...

Mesaj 3 kez düzenlendi. En son mehmetkaratas tarafından, 05.09.2007 - 13:29 tarihinde.
Gönderen: 05.09.2007 - 13:25
Cihan-63 su an offline Cihan-63  
RE: Gerçek islam bilgisi ve ilmine sahip olan insanları ayırd edebilmek.
582 Mesaj -
[quote]Orijýnalý mehmetkaratas

CÝHAN63 sana gelince tarzýn yuþadan farklý. Ýnceden ve derinden içindekini aktarýyorsun.
Bense hele din konusunda oldukça derin görüþ sahibi olduðum için bunu çok çabuk görüyorum. Çok þükür.

Bak kardesim her konuda kendini alim diye adlandiriyorsun. sana hz Aise validemizden bir yazi aktarayim.

Hz. aise validemize sormuslar. " Kisi kendini iyi biri oldugunu nasil anlar? hz. Aise'de -Kisi kendisini kotu biri bildigi zaman. Peki kisi kendisini kotu biri oldugunu nasil anlar? hz. Aise de ona- Kisi kendisini iyi bildigi zaman" anlar demis.

Kendisini alim sanmak ne anlama geliyor simdi anlamissindir sanirim. Wesselam.
Gönderen: 05.09.2007 - 13:39
Bu Mesaji Bildir   Cihan-63 üyenin diger mesajlarini ara Cihan-63 üyenin Profiline bak Cihan-63 üyeye özel mesaj gönder Cihan-63 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  
YETER AMA!!!
1686 Mesaj -
YA KIMIN NE DÜSÜNCEDE NE YÖNDE OLDUGUNU ALLAH BILIR AMA SU BIR GERCEKKI BAZI ÜYELER GIRDIKTEN SONRA SON ZAMANLAR COK YANLIS YÖNDE YAZILAR VAR ADETEDA ORTALIGI KARISTIRMAK HUZUR BOZMAK ICIN CALISIYORLAR
ARTIK KARAR ALDIM BU KISILERIN YAZILARINI BILE OKUMAYACAGIM
DÜZGÜN BIR TARZA GELENE KADAR:( ......:
Gönderen: 05.09.2007 - 14:11
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
VeRvO su an offline VeRvO  
567 Mesaj -
siz buraya hangi yüzle girebiliyosunz anlamadým...burda kaç kere banlandýnýz ,bu sözü daha öncede söylmiþtim gerçi..."hatýrlasýnýz belki"...

hem burda hangi hakla üyelerin ismini açýk þekilde yazabiliyosunz...

" eminim Allah'ýn resulü karþýna çýksa onunda sakallarýný yolmaya çalýþýrsýn."

bu sözü nasýl yazabildiniz onada hayret ediyorum....
yazarken içiniz hiç mi sýzlamadý?..

(bunun farkýna vardým gerçekten sizin tedaviye ihtiyacýnýz var ...)
Gönderen: 05.09.2007 - 14:32
Bu Mesaji Bildir   VeRvO üyenin diger mesajlarini ara VeRvO üyenin Profiline bak VeRvO üyeye özel mesaj gönder VeRvO üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Kişi karşısındakinin sözlerini ufku geniş olarak anlamaya çalışmalı ?
94 Mesaj -
Yoksa dar alanda içine haksýz deðerlendirmelerinde girdiði bir çok saçmalýk konuyu daðýtmaktan ve bulandýrmaktan baþka hiç bir iþe yaramaz.

Benim yazdýklarýmý ya da tüm yazýlanlarý üçbeþ kiþi deðil yüzlerce kiþi okuyor o nedenle kimse sitede bizim görüþümüz dýþýndakilere yer yok gibi bir adaletsiz tavra girmemeli.
Bizim dinimizde bu bizdendir, bu deðildir ayrýmý asla yoktur.

Ben alim geçinmiyorum. Alimlerin (yaþayan kuranlarýn) ýþýðýnda yetiþtiðimi ve bunlarýn yansýmasýný burada verdiðimi yazýyorum. Yazdýklarýmý çarpýtmayalým.

Cihan 63 senin verdiðin Hz. Ayþe ile ilgili örneðe gelince Hz. Ayþenin hangi doðru bildiðiyle Hz. Ali'ye savaþ açtýðýnýn yani deve olayýnýn nedenlerini çözebildinmi ?
Peki Hz Ali'nin, Hz. Ayþe'yi savaþ alanýndan "Gel seni burdan (savaþ meydanýndan) çýkarayým ki (can tehlikesinden) emin olasýn. Fakat bir daha ayný þeyi yaparsan (benimle savaþa kalkýþýrsan) peygamber eþi olma sýfatýný kaybedersin" diyerek çýkardýðýný. Böylece onun canýný kurtardýðýný ve bir daha ayný hatayý yapmamasý þartýyla baðýþladýðýný biliyormusun ?
Yada sana bu konuda hangi masal anlatýldý bir aktarýverirmisin ?

Ýþte bilmek Allah'ýn lütfu ile herkesin bilmediðini bilmektir bir yerde.
Sakýn benim için yanlýþ zanda bulunma. Çünkü yaptýðý fiilden piþman olan ve Hz. Ali'nin öðüdünü tutan Hz. Ayþe, benim gözümdede peygamber eþi olarak dünyadan göç etmiþtir.
Fakat bir daha örnek verdiðinde benim bilmediðim yada bilemeyeceðimi sandýðýn efendimiz ya da veli zatlardan örnek ver.
Kimbilir belki isabet olacak, sayýlabilecek bir þey yakalayýverirsin.

Anlamý olmayan yazýlara ise cevap vermiyorum.

Kalýn saðlýcakla...

Selam ve sevgilerle

Mesaj 7 kez düzenlendi. En son mehmetkaratas tarafından, 07.09.2007 - 12:19 tarihinde.
Gönderen: 05.09.2007 - 19:14
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 753 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
mukaddes (42), kayzersoze (40), kardelen_99 (), Cihad-i_Ekber (37), 86Feyza (38), sahmal (47), 99Feyza (38), ismail dogan (45), ber (45), numanözen (37), sonsuzdiyar (36), 999Feyza (38), abd04 (39), k.aslan1000 (52), yunus76 (48), shadowsz (39), sevcan (39), s.f. (59), hatce (55), CengizC (54), cicek.ayhan06 (52), Habesi (48), _osmanli_ (42), cesuryurek (40), basri_ciftci (39), selamyolcu (37), kara gözlüm03 (37), iyi (27), Melike88 (36), enkin (44), oglum_burak (46), reco (42), muslima06 (35), DJ_NEZO (33), urartul (47), dinsizliginkabu.. (39), squid (48), süphan (47)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58098 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.