kaletra generique rhinocortbudesonide stromectol generique rhinocortvoltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » ÜYELER PANOSU » ÜYE HİZMETLERİ » Ahİr Zamandakİ BÜyÜk Kuraklik

önceki konu   diğer konu
7 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Ahİr Zamandakİ BÜyÜk Kuraklik
Admin

1760 Mesaj -
AHÝR ZAMANDAKÝ BÜYÜK KURAKLIK, DECCALÝYET'ÝN ÝSLAM'A KARÞI SALDIRIYA GEÇTÝÐÝNÝN ALAMETÝDÝR

Allah, Hz. Adem'i yaratmýþ olduðu günden bu yana, Deccal'in fitnesinden daha büyük bir fitne olmamýþtýr. (Kýyamet Alametleri, Geniþletilmiþ 8. baský, s. 225)

Peygamberimiz (sav), ahir zamanda gelecek olan Mesih Deccal'in çýktýðýnýn ve Deccaliyet'in Ýslam'a karþý saldýrýya geçtiðinin bir alametinin de, o dönemde yaþanacak büyük bir kuraklýk ve susuzluk olacaðýný haber vermiþtir. Günümüzde yaþanan iklim deðiþikliði ve büyük kuraklýk baþlangýcýnýn, Peygamberimiz (sav)'in hadislerinde haber verdiði bu olay olmasý ihtimali çok yüksektir. (En doðrusunu Allah bilir)

Peygamberimiz (sav), ahir zamandaki Deccaliyet saldýrýsýnýn alameti olan kuraklýk sürecini bir hadisinde þöyle açýklamýþtýr:

Deccal'ýn çýkmasýndan önce gökyüzü üç sene yaðmurunu tutar. Birinci senede normal yaðmurun üçte birini tutup üçte ikisini yaðdýrýr. Yeryüzü, bitkisinin üçte birini bitirmez. Ýkinci yýlda gökyüzü normal yaðmurunun üçte ikisini yaðdýrmaz. Yeryüzü de bitkisinin üçte ikisini bitirmez. Üçüncü yýlda ise gökyüzü yaðmurunun tamamýný keser, yeryüzü de bitkisinden hiçbirini bitirmez. (Ebu Davud, Ýbni Mace, Taberani; Geleceðin Tarihi 3, s. 241)

Tarih boyunca inkar edenler, her dönemde peygamberlere, elçilere ve iman edenlere karþý amansýz bir saldýrý içerisinde olmuþlardýr. Ancak ahir zamanda Deccaliyet'in Ýslam'a ve iman edenlere karþý yürüteceði saldýrý; karmaþa ve fitne ortamý, tarihin hiçbir döneminde eþi görülmemiþ büyüklükte olacaktýr. Fakat Deccaliyet mutlak maðlup olacak þekilde yaratýlmýþtýr. Ýnkar edenlerin tuzaklarý, Allah'ýn izni ile, hiçbir zaman baþarýya ulaþamayacak, ahir zamanda da iman edenler Allah'ýn korumasý altýnda olacaklardýr

Gönderen: 26.08.2007 - 04:13
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
Sayacgin 1 Can,
Allah razý olsun...
Paylaþým için teþekkürler.

Biliyormusunuz þu anda Solcularýn AKP ye yaptýklarý, o dönemleri aratmýyor sanýrým.
Allah hidayete erdirsin Cahil olanlarý...
Cehaletin gözü kör olsun.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son rifat56 tarafından, 26.08.2007 - 17:11 tarihinde.
Gönderen: 26.08.2007 - 17:09
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
MELIKSAH04** su an offline MELIKSAH04**  
328 Mesaj -
allah razý olsun etkileyici bir paylaþým oldu..insan þöyle bir etrafýna bakýnca yaþamaktan tiksiniyor rabbim az bile bela veriyor diye düþünüyorum bu kadar dinsizlik olurmu pes dedirttiler her yer ebu cehil ebu leheb dolu ..neden bu kadar kýymetli ümmet olduðumuzu þimdi daha iyi anlyorum SENÝ SEVÝYORUM YA RESULALLAH..:(ağlarağlar
Gönderen: 26.08.2007 - 19:21
Bu Mesaji Bildir   MELIKSAH04** üyenin diger mesajlarini ara MELIKSAH04** üyenin Profiline bak MELIKSAH04** üyeye özel mesaj gönder MELIKSAH04** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mudessir su an offline mudessir  
RE:
140 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý rifat56

Sayacgin 1 Can,
Allah razý olsun...

Biliyormusunuz þu anda Solcularýn AKP ye yaptýklarý, o dönemleri aratmýyor sanýrým.

verdiðiniz örneðin konu ile ne alakasý var kardeþ. filistin-israil ýrak-abd afganistan-abd bunlarý örnek olarak vermek varken akp-chp den bahsediyorsunuz , yazýk yazýk onlarýn sadece koltuk sevdasý var anlayýn artýk.
Gönderen: 26.08.2007 - 21:38
Bu Mesaji Bildir   mudessir üyenin diger mesajlarini ara mudessir üyenin Profiline bak mudessir üyeye özel mesaj gönder mudessir üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
RE: RE:
5108 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý mudessir

Alıntı
Orijýnalý rifat56

Sayacgin 1 Can,
Allah razý olsun...

verdiðiniz örneðin konu ile ne alakasý var kardeþ. filistin-israil ýrak-abd afganistan-abd bunlarý örnek olarak vermek varken akp-chp den bahsediyorsunuz , yazýk yazýk onlarýn sadece koltuk sevdasý var anlayýn artýk.

Bak kardeþ ben Türkiye'de yaþýyorum ve önce görmem gereken yer yaþadýðým yerdir bahsettiðin yerler Dünya genelinde üzülerek duyduðumuz ve Televizyonlarda izlediðimizdir onlarýda tabikide unutmamak gerek Lakin benim Türkiyenin durumunu yazmam onlarý unutuyor anlamýnda deðildir...
Yazýk olan biþey varsa bizim gördüklerimiz deðildir, Bizden alýnan ve koparýlmaya çalýþýlan Ýslamý Serbestçe yaþamýmýz ve Ýslamý Camiler yerine Putperestlik ve kiliseleri yaymamlarýdýr ve buna müsaade eden Sol zihniyeti olanlardýr, Siz görmüyormusunuz ki Sýrf Ailesi Tesettürlü diye Baþkanlýk divanýna getirilmek istenmediði apaçýk ortadýr...
Ve Allah'ýn izni ile son iki gün kalmýþtýr ve geldiklerinde herkez görecekki Tesettürlü Kardeþlerinde özgürce hem Okullarda hemde istedikleri yerlerde çalýþýp okuyup olmasý gerektiði gibi Kanuna geçireceklerdir...
Ve Tüm Mü'min insanlar Feraha kavuþacaktýr ÝNÞAALLAH.
Ama bu güne kadar engellendiler ve buda açýlan konu ile alakalý yada ben öyle görüyorum...
Senin görüþün ve zihniyetin kendine,
Benim görüþ ve zihniyetim kendimedir...
Hiç kimse baþkasýna saygýsýzlýk etmeye hakký yoktur...
Düþündüðünü yazabilir, ama Yazýk mazýk gibi laflar kullanmadan sataþmadan unutmaki karþýndaki de Sað duyulu Ýnsan...
Eðer bunu anlamayacak kadar Asi isen Susmayý dene kim kimdir Allah (c.c.) görüyor ve biliyor.
Biz burda ancak yorum yapýp düþüncelerimizi aktarabiliriz, Ýcraata gelince Ýcraatý da Devlet Býrokratlarýndan bekleriz ve sonunu görürüz ÝNÞAALLAH.

Gönderen: 27.08.2007 - 12:19
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mudessir su an offline mudessir  
RE: RE: RE:
140 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý rifat56

Alıntı
Orijýnalý mudessir

Alıntı
Orijýnalý rifat56

Sayacgin 1 Can,
Allah razý olsun...

Bak kardeþ ben Türkiye'de yaþýyorum ve önce görmem gereken yer yaþadýðým yerdir bahsettiðin yerler Dünya genelinde üzülerek duyduðumuz ve Televizyonlarda izlediðimizdir onlarýda tabikide unutmamak gerek Lakin benim Türkiyenin durumunu yazmam onlarý unutuyor anlamýnda deðildir...
Yazýk olan biþey varsa bizim gördüklerimiz deðildir, Bizden alýnan ve koparýlmaya çalýþýlan Ýslamý Serbestçe yaþamýmýz ve Ýslamý Camiler yerine Putperestlik ve kiliseleri yaymamlarýdýr ve buna müsaade eden Sol zihniyeti olanlardýr, Siz görmüyormusunuz ki Sýrf Ailesi Tesettürlü diye Baþkanlýk divanýna getirilmek istenmediði apaçýk ortadýr...
Ve Allah'ýn izni ile son iki gün kalmýþtýr ve geldiklerinde herkez görecekki Tesettürlü Kardeþlerinde özgürce hem Okullarda hemde istedikleri yerlerde çalýþýp okuyup olmasý gerektiði gibi Kanuna geçireceklerdir...
Ve Tüm Mü'min insanlar Feraha kavuþacaktýr ÝNÞAALLAH.
Ama bu güne kadar engellendiler ve buda açýlan konu ile alakalý yada ben öyle görüyorum...
Senin görüþün ve zihniyetin kendine,
Benim görüþ ve zihniyetim kendimedir...
Hiç kimse baþkasýna saygýsýzlýk etmeye hakký yoktur...
Düþündüðünü yazabilir, ama Yazýk mazýk gibi laflar kullanmadan sataþmadan unutmaki karþýndaki de Sað duyulu Ýnsan...
Eðer bunu anlamayacak kadar Asi isen Susmayý dene kim kimdir Allah (c.c.) görüyor ve biliyor.
Biz burda ancak yorum yapýp düþüncelerimizi aktarabiliriz, Ýcraata gelince Ýcraatý da Devlet Býrokratlarýndan bekleriz ve sonunu görürüz ÝNÞAALLAH.

Putperestliðin kiliselerin ne zamandan beri türkiyede çoðaldýðýnýda görüyorsunuzdur herhalde. Asi olan ben deðil savunduðun sistemdir baþtaki kadrodur. Nerdeyse papaz önünde diz çökecekti birileri. Bunlarý unutup nasýl savunabiliyorsunuz hala bu zihniyeti????

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son mudessir tarafından, 30.01.2008 - 22:45 tarihinde.
Gönderen: 30.01.2008 - 22:44
Bu Mesaji Bildir   mudessir üyenin diger mesajlarini ara mudessir üyenin Profiline bak mudessir üyeye özel mesaj gönder mudessir üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Maksat kelam olsun su an offline Maksat kelam olsun  
1463 Mesaj -
Evet zamanýn en büyük fitnesi deccaliyeti olsa gerekirki israil.abede 'den ülkeler deccali ise her halde þaron domuzu onun çýraðý olan pushtur olsa gerekir......

Kuraklýk kýtlýk olmasý muhtemelen olsa olsa iþlenilen günahlardýr ALLAH'u alem her yer günah her yer küfür hani deccal bir deniyordu ya þiirde þimdi kýtalar arasý ring yapýyor alcak ..Rabbim müslümanlara dayanma ve sabýr versin bu vesileyle beraber siyonist köpeklerin zülmü doruk noktasýna ulaþtý rabbim kardeþlerimize dayanma gücü kuvvet zafer nasip etsin ordularýyla dualarýmýzla inþallahurahman....

selam ve dua ile...

Gönderen: 31.01.2008 - 00:24
Bu Mesaji Bildir   Maksat kelam olsun üyenin diger mesajlarini ara Maksat kelam olsun üyenin Profiline bak Maksat kelam olsun üyeye özel mesaj gönder Maksat kelam olsun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 801 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
lauren444 (37), buraksenel (45), hurkan (51), proferol (), UHIBBUKI (37), espri_espri (45), can_gül (41), cevik (51), zübeyir (44), kulferhat (43), rikkat (55), dully (34), abdullah056 (36), orhan yý.. (55), erbüþ (38), Asilturk (60), Abdullah56 (36), lamia (54), sivaslifaruk (44), yakup karatekin (57), hasanözç.. (45), xUbeydullahx (42), ~BiR gAriP YoLc.. (36), metin30 (48), duruweb (39), üveyis (63), kenan03 (45), ikramozden (46), Hayirsizin (42), NEFRET_17 (39), sonysalih (55)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59073 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.