ivermectine generique luvox colchicine colchicine generique rhinocortcipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Bir Soru.....

önceki konu   diğer konu
13 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Bir Soru.....
1576 Mesaj -
Esselamu Aleykum...

Dostlar....

Evladlari olanlar.... Kardesleri olanlar....

Cocuklarini döveniniz var mi?

Dövüyorsaniz, neresine vuruyorsunuz?...

Nasil cezalar veriyorsunuz?

Bunlar tabi durup dururken degil.. kendinizce kizdiginiz, sebebiniz oldugu vakitlerde..

Samimi cevaplarinizi bekliyorum...

Kalbi Muhabbetlerim ile

Gönderen: 09.08.2007 - 18:11
Bu Mesaji Bildir   SuMeYRa üyenin diger mesajlarini ara SuMeYRa üyenin Profiline bak SuMeYRa üyeye özel mesaj gönder SuMeYRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
serzen su an offline serzen  
231 Mesaj -
ne olacak vuruyorlarsa sumeyra...
Gönderen: 09.08.2007 - 18:15
Bu Mesaji Bildir   serzen üyenin diger mesajlarini ara serzen üyenin Profiline bak serzen üyeye özel mesaj gönder serzen üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
SuMeYRa CaN ellerine saðlýk...
Toplumda alýnmasý gereken bir konuyu ele almýþsýn, Teþekkürler.
Doðrusu insana dayak ile yaklaþmak doðru deðildir...
Öncesi konuþup aydýnlatmak özellikle çocuklarý çocuklarýn dilinden konuþmasýný bilip konuþmak...
Çocuklar o kadar akýllýki anlamada zorluk çekmezler...
Yalnýz çocukça kendilerini sevdirmek için dayaðý hakkedecek duruma getirselerde bir aný bence dövmemek en doðrusudur...
O an ufacýk cezalar gibi onlara zarar vermeyecek kadar ufak ceza olmalý, mesela eðer çocuklara sevdiði bir þeyi arada alýyorsanýz ve çocuk aldýðýnýz o þeye seviniyorsa, iþte sana bir daha ondan almayacam gibi...
Veya daha deðiþik yaniii...
Bu gibi durumlar dayaktan iyidir...
Ben asla dövme taraftarý deðilim...Olmadýmda....ÝNÞAALLAH olmayacamda.
Farzedinki dövülme ile korkutulmasý lazým...
Ýþte dövülecek yani vurulacak yerin kollarýna hafifçe vurulmasý en doðru olanýdýr....
ve kesinlikle yüzlerine ve kafalarýna vurulmaz her kim vuruyorsa tavsiye etmem...
ALLAH korusun nelere mal olacaðýný bir sakin kafayla düþünün eminim hak vereceksinizdir...
Sumeyra Can aslýnda yazacak o kadar geniþ açýdan almak gerek ama þimdilik bunlarý yazdým...
ALLAH'a emanet olunuz...

Saygý ve Sevgilerimle.

Gönderen: 09.08.2007 - 19:45
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  
1686 Mesaj -
RIFAT56 KARDESIM SENIN COCUGUN VARMI DEMEK ISTIYORUM ÖNCELIKLE
BENDE COK ALTARNATIFLER SUNARDIM COCUGUM OLMADAN ÖNCE
ANNE OLMADAN ÖNCE
BENDE SIDDETTEN TARAF DEGILIM
AMA SAGOLSUN ANNECIGIMIN TERLIKLERI BIZLERDE ESKIDI
KÜCÜK CEZALAR BAZEN COCUGU DURDURMUYOR
BIR KIZ COCUGU EMANETCISIYIM ANNESIYIM
IKI YASINDA ASLINDA COK UYSAL BIR COCUKTU
IKI YASLA BERABER COK DEGISTI
AKTIF,DUR YAPMAYI DINLEMIYO........ VESAIRE VESAIRE
HER SEYI BIR SORUN
INSANIN SABRININ TASTIGI OLUYOR COK ÜZÜLÜYORUM KENDIMIDE COK KINIYORUM AMA
ARADA POPOSUNA YERLESTIRIYORUM
BEZINE GÜVENEREK
COK SACMA BILIYORUM AMA ANNE OLUNCA INSAN BÖYLE KOMIK SEYLERLE AVUTMAK ISTIYOR KENDINI
BELLI BIIR YASA KADAR(SANIRIM 13-14 KADAR OLABILIR) VURMAMANIN HARAM OLDUGUNUDA BILIYORUM
TÖVBE EDIP AF DILIYORUM SONRA KIZIMADA ANLATMAYA CALISIYORUM AMA OLAN OLUYO
NEYSE YA BENI BU GÜN COK AGLATIYORSUNUZ YA Mendilli

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son cananberraramazan tarafından, 09.08.2007 - 20:55 tarihinde.
Gönderen: 09.08.2007 - 20:22
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
1576 Mesaj -
Ve AleykumusSelam...

Samimiyetiniz icin mevla razi olsun rifat abi ve canan ablam..

Sordum..
Cünkü....
Dikkatimi cekiyor.. Bizim toplumumuz cocuklarini döverken, onlara vururken özellikle ve bilincsizce yüzlerine, suratlarina, kafalarina, ellerine, kollarina vuruyorlar...

Fakat Alman toplumunda gözlemim, cocuklarinin kaba yerlerine vuruyorlar..

Allah rizasi icin.. Bilinci kisiler olarak, suurlu müslümanlar olarak cocuklarimizin neresine vurdugumuza dikkat edelim...

Cocuklarin kaba yerlerine, kalcalarina dogru vurulabilinir. Kafasina, yüzüne ve ellerine vurmayiniz.. Bilhassa ellerine..

Cocuklarin ellerine vuruldugu vakit beyin hücrelerinin öldürüldügünü biliyormuydunuz?

Ilerde büyük, kücük sakatliklara sebebiyet verilmemesi icin...

Kendi vicdaninizinda sizlamamasi cin lütfen dikkat edin arkadaslar...

Bunu diyecektim... Allah c.c. rizasi icin...

Allahc.c'a emanetsiniz..

Gönderen: 10.08.2007 - 12:33
Bu Mesaji Bildir   SuMeYRa üyenin diger mesajlarini ara SuMeYRa üyenin Profiline bak SuMeYRa üyeye özel mesaj gönder SuMeYRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
serzen su an offline serzen  
HMMM...
231 Mesaj -
O SINIRLE KIMSE BUNA DIKKAT ETMEZ AMA BEN COCUGUM OLUNCA SOZ DIKKAT ETCEM...

BU ARADA CANAN ABLA SIZ NEDEN AGLIYORSUNUZ BIR PROBLEMMI VAR...
BURDA BIR SEY VAR AMA INANIN ANLAMADIM,BISEY OLSA CIT DIYE KIRILIYOLAR,AGLIYOLAR,
(SIZINKISI HARIC YANLIS ANLAMAYIN SAKIN),BE MUBAREKLER DUYGUSALLIGINDA BIR IFRAT VE TEFRIT NOKTASI VARDIR DEMI YANI.

HALIMIZE SUKREDELIM BIRAZ,AGLAMAKLADA HER SEY COZULMUYOR BILIYORSUNUZKI.
SELAM VE DUA ILE

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son SuMeYRa tarafından, 10.08.2007 - 12:48 tarihinde.
Gönderen: 10.08.2007 - 12:40
Bu Mesaji Bildir   serzen üyenin diger mesajlarini ara serzen üyenin Profiline bak serzen üyeye özel mesaj gönder serzen üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Ônder23 su an offline Ônder23  
569 Mesaj -
Selam un alekum

Benim cocugum yok ama ben siddete karsiyim,

insan olu cocugu nasil egitirse buyudugunde'de oyle olur, halbuku o cocuga kizacagimica sevgiyle yaklassak, ona kizacagimiza sakin birsekilde onunla konusmayi denesek bence daha iyi olur.

Yani o cocuk simdi hic birsey bilmiyor? istedigin kadar döversin ama cocugu korkutmayla hic bir yere varamazsin...

Yanlis birsey yazmis'samda simdiden sizlerden özurdiliyorum

Selam ve Duaile
Gönderen: 10.08.2007 - 20:36
Bu Mesaji Bildir   Ônder23 üyenin diger mesajlarini ara Ônder23 üyenin Profiline bak Ônder23 üyeye özel mesaj gönder Ônder23 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
1576 Mesaj -
Ve Aleykumus Selam..

Lütfen sorumu kimse yanlis anlayip, yanlis yöne cekmesin. Kimseyi dayaga, siddete tesvik filan etmek degil amacim..

Bilakis karsiyim.. Eger böyle bir anda kendinize hakim olabiliyorsaniz en güzel davranis o olur.. Sözüm cocuklara karsi (siddet demeyelim) dayak, tokat kullananlara...

Merhamet etmeyene merhamet edilmez..
Cocuklariniza merhamet edip sefkat gösterin..
Dayakla egitim olmaz..
Dogrultayim derken egritmek, kas yapayim derken göz cikarmak gibidir...

Muhabbet ile

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son SuMeYRa tarafından, 10.08.2007 - 21:16 tarihinde.
Gönderen: 10.08.2007 - 20:56
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
SuMeYRa Can...
Sen çok faydalý bir konu açtýn,
Sanmýyorum ki kimse saptýrsýn konuyu...
ÝNÞAALLAH herkez fikirlerini yazacaktýr...
ve en doðrusu bu konudan herkez kendine bir pay çýkaracaktýr...
Bilenler bilmeyenlere bildirecekler gibi olur ÝNÞAALLAH.
Bu konu hakkýnda daha çok bilgi ve daha çok yaþananlar yazýlmalý ve ayarýnda tartýþýlmalýdýr bence...
Herkez içindekileri yazsýn ki daha çok bilgi edinilsin.

Gönderen: 10.08.2007 - 21:21
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Ônder23 su an offline Ônder23  
569 Mesaj -
Selam un Alekum

Ya SuMeYRa Bacim cok guzel bir konu acmissin Allah Razı Olsun

size sidded uyguluyorsunuz demedim yanlizca fikrimi soyledim???

Bu bir gercektirki cocuklarimiz biraz yaramaz oluyorlar, eee kizmamak elde deyil, o hirsla cocuklarimiza bir kac tokat atiyoruz nerisi denk gelirse artik, O sinirle dusunmuyoruz nereye denk gelirse??????? Ama benim dusuncem boyle eyer cocugunuza vurmaya mecbur kaldiginizda en iyisi POPOSUNA vurmaktir en uygun yer orasi, yuzune, yada ensesine vuracagindan daha iyidir.

Selam ve Duaile
Gönderen: 11.08.2007 - 18:52
Bu Mesaji Bildir   Ônder23 üyenin diger mesajlarini ara Ônder23 üyenin Profiline bak Ônder23 üyeye özel mesaj gönder Ônder23 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_ESaDuLLaH_ su an offline _ESaDuLLaH_  
611 Mesaj -
Vealeykumselam.

Bacim ALLAH razi olsun aslinda hic dikkat etmiyoruz. Sinir aniyla neresine gelirse. ALLAH bizi affetsin. Cok yaramazlar, adamin asabini bozuyorlar bazen. Cok az rastlanir cocuklara vurdugum.
Rabbimiz nefsimize hakim etsin bizi.

selam ve dua ile

Gönderen: 11.08.2007 - 19:20
Bu Mesaji Bildir   _ESaDuLLaH_ üyenin diger mesajlarini ara _ESaDuLLaH_ üyenin Profiline bak _ESaDuLLaH_ üyeye özel mesaj gönder _ESaDuLLaH_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  
1686 Mesaj -
SERZEN KARDES
BIR GÜN COCUGUN OLUNCA
INSAALLAH YAPMAZSIN
BUNU YAPANLARDA( BENIM NACIZANE FIKRIMDIR DAYAKLA HASIR NESIR BIR KÜLTÜR,EGITIMDEN GELEN KARDESLER UYGULUYOR)
TABI BENDE DAHIL OLMAK ÜZERE
NERDE KALMISTIM? NIYE AGLIYOSUN DIYOSUN? AGLIYORUM CÜNKÜ SEBEP NE OLURSA OLSUN YAPAN BENDE OLSAM
EVIMIZIN YUVAMIZIN CICEKLERINI,YARADAN´IN EMANETLERINI SOLDURUYORUZ ONA AGLIYORUM
CANIMIN PARCASINI HERKEZDEN ,HERSEYDEN KORUYUP KOLLARKEN KENDI ÖFKEME, NEFSIME YENILMEME AGLIYORUM
POPOSUNADA OLSA YANLIS YANLIS!!!!!!!!!!!!
SIMDI ANLAMAZSIN BENI ABARTILI GELIR BELKI SANA
SENDE HAKLISIN YASAMADAN BILEMEZ INSAN
Gönderen: 12.08.2007 - 00:06
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kosovali su an offline kosovali  
91 Mesaj -
Ve aleykum selam
Benim 3 tane kiz cocugum var Allah sagliklarini versin ,cumlemizin insAallah en buyuk kizim 20yasinda ikincisi 18 yasinda ve ucuncusu 14 yasinda Allahima sukurler olsun bu yaslarina geldiler tokat yada sidet nedir bilmezler cunku yfak yastan onlara dogru yolu ben ve annesi ogretik .Bende abartmak olmasin demiyorum ki hic yaramazlik yapmadilar tabiki yaptilar cocuk hic yaramazlik yapmazmi ama her yaramzlik yaptikar diye hemen mi tokat yada sidet kulanalim hayir baska yolardan onlari cezalandirdim.Sonrarsaniz nasil cok basit bence en sevdigikleri seylerden uzak tutacan bir kac gun fln. sokaga cikma yasagi,oyuncak ,bisiklet,her itedigi seylerden uzak tutacagiz bakarsin kendiliginden uslanacaklar bide yaramazlik yapmiyacaklar.Tabiki bu benim tavsiyem benim kulandigim metodum.Ama gercekten tokatla,sidet kulanmaya karsiyim cunku onlar bir melektir onlar bize verilen Allahin emanetleri.
saygilarimla

Gönderen: 12.08.2007 - 07:28
Bu Mesaji Bildir   kosovali üyenin diger mesajlarini ara kosovali üyenin Profiline bak kosovali üyeye özel mesaj gönder kosovali üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 856 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
mouharem68 (56), Mavi mutluluk (42), gardiyan (51), hüzünn (36), yanardag (49), kalebeyi (43), Trabzon61 (34), Kameraman_63 (61), Rabia1 (52), MaviguL (42), YSMNT (45), kardelen_06 (40), PembeGül (39), aliosmantr (37), safak13 (46), secere (47), yasargokmen (51), mehmet23 (53), HaBeSii (43), tkardelen (42), MUSTAFA ONUR (63), efendi54 (54), cemilakgun (48), þip&thorn.. (45), cemilakgün (48), Moehh80 (44), ismailbaturay (47), tümtürk (36), SaBoTaJ (124), resadiyeli84 (40), muhammedali_x (49), metinx (49), Fatih almanya (44)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59065 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.