ivermectine kaletra chloroquine ivermektine stromectol imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Affetmek...

önceki konu   diğer konu
16 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    Affetmek...
39 Mesaj -
--------------------------------------------------------------------------------

Lise öðretmeni bir gün derste öðrencilerine bir öneride bulunur.

-Affetme üzerine bir hayat deneyine ne dersiniz?

Yanýt olumlu olunca devam eder;

- O zaman der, yarýn hepiniz bir büyük plastik torba ve beþer kilo patatesle geleceksiniz.

Ertesi gün sýnýfta her öðrencinin önünde torbalarý ve patatesleri gören öðretmen, deneyin ne olduðunu anlatýr.

- Þimdi herkes bugüne dek affetmeyi reddettiði her bir kiþi için bir patates alsýn ve üzerine o kiþinin adýný yazsýn. Sonra da üzerine isim yazdýðý patatesleri torbaya koysun.

Kimi öðrenci iki, kimi üç, kimi on on beþ patatesi torbalarýna koyduktan sonra öðretmen son þartýný açýklar;

- Herkes torbasýný bir hafta boyunca yanýndan hiç ayýrmayacak. Nereye giderse oraya sýrtýnda taþýyacak.

Aradan iki üç gün geçmeden öðrenciler homurdanmaya baþlar. En fazla homurdananlar da torbasýnda en fazla patates olanlardýr haliyle:

- Hocam, vallahi belimiz koptu... Yorgunluktan kýmýldayacak halimiz kalmadý...

Öðretmen, þikâyetlerin had safhaya varmasý üzerine:

- Tamam çocuklar der, her ne kadar bir hafta dolmadýysa da hayat deneyimiz sona ermiþtir.

Ardýndan açýklama yapar:

- Görüyorsunuz ki affetmeyerek asýl kendimizi cezalandýrýyoruz. Kendimizi, ruhumuzda aðýr yükler taþýmaya mahkum ediyoruz. Affetmek en baþta kendimize yaptýðýmýz bir iyiliktir
Gönderen: 03.08.2007 - 09:18
Bu Mesaji Bildir   furkan52 üyenin diger mesajlarini ara furkan52 üyenin Profiline bak furkan52 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -
paylaþýmýnýz için teþekkürler

Allah Razı Olsun

Affetmek aðýrbaþlýlýðýn ve iyi insan olmanýn en ileri seviyesidir.

Allah Tealâ buyurur ki : “Bir kötülüðün cezasý ona denk bir kötülüktür (cezadýr).
Fakat kim affeder ve barýþma yolunu seçerse, onun mükâfatýný Allah verir.” (Þura, 40)

Sevgi Selam ve DUA ile...

Gönderen: 03.08.2007 - 09:30
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
!MesuD! su an offline !MesuD!  
228 Mesaj -
ALLAH RAZI OLSUN FURKAN. AFFETMEK ALLAH'A MAHSUSTUR BEN AFFEDEMEM! DIYENLER VAR BAZEN KENDINI BILMEYEN! BUNU YANLIS BULUYORUM! KONU COK GÜZEL. AFFEDEMEME GIBI BIR ZOR YANIM YOKTUR. ALLAHA SÜKÜRLER OLSUN.

FURKAN BU ARADA IKIMIZIN AVATARIDA AYNI sevinçli

DUA ETMEYI UNUTMAYALIM
Gönderen: 03.08.2007 - 09:58
Bu Mesaji Bildir   !MesuD! üyenin diger mesajlarini ara !MesuD! üyenin Profiline bak !MesuD! üyeye özel mesaj gönder !MesuD! üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~Vervo~ su an offline ~Vervo~  
274 Mesaj -
Alıntı
- Görüyorsunuz ki affetmeyerek asýl kendimizi cezalandýrýyoruz. Kendimizi, ruhumuzda aðýr yükler taþýmaya mahkum ediyoruz. Affetmek en baþta kendimize yaptýðýmýz bir iyiliktir

ALLAH RAZI OLSUN

paylaþýmýnz için teþekkürler
Gönderen: 03.08.2007 - 11:28
Bu Mesaji Bildir   ~Vervo~ üyenin diger mesajlarini ara ~Vervo~ üyenin Profiline bak ~Vervo~ üyeye özel mesaj gönder ~Vervo~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
2687 Mesaj -
acaba diyorum kendi kendime
affetmek icin atilan adimlar olur ama
karsi taraf bunu anlar mi bilemem
sanki kirgin olan ben degilmisim gibi
bir anlayis yerlesir
bu da beraberinde sogukluk getirir
sen afettim dersin o ne ettim ki der
vakit gecmeden affedebilsek
affetttirebilsek
ama bencillik gurur olmadan nazlanmadan her an bu isi yapabilsek
keske..
ama affedilmeyen sinifta vardir bunu bilin
rabbime havale ederim

Gönderen: 08.08.2007 - 19:47
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
MELIKSAH04** su an offline MELIKSAH04**  
RE:
328 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý NurBahcesi

acaba diyorum kendi kendime
affetmek icin atilan adimlar olur ama
karsi taraf bunu anlar mi bilemem
sanki kirgin olan ben degilmisim gibi
bir anlayis yerlesir
bu da beraberinde sogukluk getirir
sen afettim dersin o ne ettim ki der
vakit gecmeden affedebilsek
affetttirebilsek
ama bencillik gurur olmadan nazlanmadan her an bu isi yapabilsek
keske..
ama affedilmeyen sinifta vardir bunu bilin
rabbime havale ederim

evet nur bahçesi kardeþim ben sana hak veriyorum yanlýz sormak istediðim bir þey var lütfen cevaplayýn ben birinden çok fena darbe yedim iftiraya uðradým onu asla affetmeyeceðimi söyledim içimdende sana havale yarabbi beni onlarla ne dünyada ne ahirette karþýlaþtýrma diye dua ettim dil affetsede kalp yanýyor arkadaþlar þimdi bu durumda ben hangi ruh halimdeyim anlayamýyorum affettim desem içim yanýyor affetmedim desem yaradandan korkuyorum ben kimimki...
onlarý gördüðüm zaman yada adlarýný duyduðum zaman ellerim ayaklarým buz tutuyor üç yýldýr psikolojimi mahvettiler þimdi bana bir akýl verin yada duanýza ihtiyacým var dua buyurunuz CENABI HAK HEPÝMÝZE DAYANMA GÜCÜ VERSÝN
Gönderen: 08.08.2007 - 21:24
Bu Mesaji Bildir   MELIKSAH04** üyenin diger mesajlarini ara MELIKSAH04** üyenin Profiline bak MELIKSAH04** üyeye özel mesaj gönder MELIKSAH04** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
KaLBeNuR su an offline KaLBeNuR  
1686 Mesaj -
:(ağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlar
MELIHSAH...... KARDESIM
YAZILARINIZDAN ANLADIGIM KADARIYLA ISLAMI BILGISI VE TERBIYESI OLAN BIR KARDESIMIZSINIZ COK SÜKÜR
IMTIHAN DÜNYASI DIYORUM
SABIR DIYORUM
ELBETTE ÜZÜLÜYORSUNUZDUR BÖYLE HISSETTIGINIZ ZAMAN HEMEN YARADANA KOSUN IKI REKAT SÜKÜR NAMAZIMI DERSINIZ,NAFILEMI DERSINIZ ADINI SIZ KOYUN
NAMAZINI KILINIZ
YARADANA SIGINAN ATTIGI HER ADIMN BIR SINAV OLDUGUNU BILIR
BEN HER ZAMAN DUALARIMDA TÜM INANAN KARDESLERIMEDE DUA EDERIM
YALNIZ DEGILSIN
EVEL ALLAH SONRA SEVENLERIN VE RAVDA KARDESLERIN VAR
SABIR KARDESIM SABIR
SABIR SABIR SABIR SABIR
RABBIM MUTLAKA BIR KOLAYLIK VERECEKTIR
SELAM VE DUA ILE KARDESINGüle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle Güle

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son cananberraramazan tarafından, 08.08.2007 - 22:46 tarihinde.
Gönderen: 08.08.2007 - 21:34
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
328 Mesaj -
RABBÝM BÝZLERÝ KALDIRAMAYACAÐIMIZ YÜKLE ÝMTÝHAN ETMEZ NE MUTLU BANAKÝ BEN BÖYLE AÐIR BÝR ÝMTÝHANDAN GEÇÝYORUM VE SÝZLER GÝBÝ BANA HAKKI VE SABRI TAVSÝYE EDEN DOSTLARIM VAR RABBÝM SÝZLERÝ RESULÝ KÝBRÝYAYA KOMÞU EYLESÝN....evet arkadaþým durumum çok zor þu anda rabbimden baþka kimsemiz yok rabbimiz bilmeyen insanlar olsaydýk inan kan gövdeyi götürürdü hamdolsun yaradana sýðýndýk ilahi adaleti bekliyoruz ...ama inanýn çok zor o insanlarýn birlik olmasý size devamlý surette nispet yapmasý va bunlarý yapanýn bir zamanlar sizin toz kondurmadýðýnýz insanlar olmasý ahhhh ALLAHIM aahhhhhh binlerce ahhh evimi karanlýða gömdüler cehenneme çevirdiler bedduaya doyamam ama rabbimden korkuyorum o en alasýný verecek biliyorum ama içimdeki yangýn biraz sönse bütün dualarým onun için kurban olduðum bana sakinlik versin ve benim durumumda olanlara kolaylýk ihsan etsin rabbime emanet olun RAHMAN RAZI OLSUN:(ağlarağlar
Gönderen: 08.08.2007 - 21:43
Bu Mesaji Bildir   MELIKSAH04** üyenin diger mesajlarini ara MELIKSAH04** üyenin Profiline bak MELIKSAH04** üyeye özel mesaj gönder MELIKSAH04** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1686 Mesaj -
KARDESIM BU NE GÜZEL DUADIR BÖYLEMendilli
KARDESIM YAPABILECEGIM BIR SEY OLURSA LÜTFEN CEKINME SÖYLE
NACIZANE YAPABILECEGIM GÜCÜMÜN YETECEGI KADAR
BIR KARDESIN OLARAK HAZIRIM
ZAMAN ZAMAN VER HER SEY YOLUNA GIRER
BOL BOL KITAP OKU ROMAN TARZI OKUMAYA CALISKI YASADIGIN SEYLERE TAKILMAZ OKUDUGUN KONULARI DÜSÜNÜRSÜN BIR TANE TAVSIYE EDEYIM MESELA
EMINE SENLIKOGLU IMAMIN MANKEN KIZI TIMAS YAYINLARI
HAYIRLARA VESILE OLMASI DILEGIYLE
SELAM VE DUA ILE KARDESINGüle Güle
Gönderen: 08.08.2007 - 21:57
Bu Mesaji Bildir   KaLBeNuR üyenin diger mesajlarini ara KaLBeNuR üyenin Profiline bak KaLBeNuR üyeye özel mesaj gönder KaLBeNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
328 Mesaj -
CANAN KARDEÞÝM BÝZ ÇOKMU SULU GÖZLÜ OLDUK YAA SEN AÐLA BEN AÐLA ."YARAB AÐLAYAN KULLARINA RAHMET YAÐDIR" .....þu canýmýn sýkýntýsýnda bana ilaç gibi geldin rabbim ne muradýn varsa versin kendimi o kadar yanlýz hissediyordumki rabbime emanet olun inþallah tüm ravda ailesiyle birlikte.......:(ağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlar
Gönderen: 08.08.2007 - 22:07
1686 Mesaj -
MÜSLÜMAN HIC YALNIZ OLURMU KARDESIM
BIZ KOCAMAN YERYÜZÜNÜN EN GÜZEL AILESIYIZ
ÜZÜLME KARDES ÜZÜLME BAK MANEVI KARDESINDE OLDU
COKTURDA BEN BIRAZ GEVEZEYIM YAZARIM BÖYLEkahkaha kahkaha kahkaha
Gönderen: 08.08.2007 - 22:11
güllüzar su an offline güllüzar  
RE:
60 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý ~Vervo~

Alıntı

ALLAH RAZI OLSUN

Gönderen: 08.08.2007 - 22:45
Bu Mesaji Bildir   güllüzar üyenin diger mesajlarini ara güllüzar üyenin Profiline bak güllüzar üyeye özel mesaj gönder güllüzar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: RE:
1686 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý güllüzar

Alıntı
Orijýnalý ~Vervo~

Alıntı

ALLAH RAZI OLSUN

Gönderen: 09.08.2007 - 12:25
aziz1993 su an offline aziz1993  
Konu icon    Allah razı olsun!!!
28 Mesaj -
Kardeþ Allah razý olsun!! Güle Güle Güle Güle
Gönderen: 15.08.2007 - 15:58
Bu Mesaji Bildir   aziz1993 üyenin diger mesajlarini ara aziz1993 üyenin Profiline bak aziz1993 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hafize elif su an offline hafize elif  
124 Mesaj -
kardeþ paylaþýmýn için alllahrazý olsun bu konunun ustunu bi kýssa anlatayým
bismilahirrahmanirrahim
peygamber efendimize (s.a.v.)me bi sahabe akrabalarýndan dolayý þikayaete gelir
-yarasullah ben nekadar iylik yapsamda akrabalarýmýn yaptýklarý kötülüye dayanamýyorum çok zalimlerder
efendimiz (s.a.v) buyur
-sen onlara iylik yapmaya devam et der
-yarasulullah ben yapsamda düzelmiyor der veefendimiz(s.a.v) buyur
-senin onlara iylik yapman onlara yanmýþ külü yuturman gibi gelir buyurur.
sana taþ tana sen gül at. imtahan dünyasýn dayýz bakýn meryem validemiz asiye annemizin cektiklerinin yanýndakileri düþününce bizimki ne diyor insan size tavsiyem sýkýntýya düþtünüzde efendimizin (s.a.v) cektikleri annelerizin cektiklerini düþünce nekadar rahatlayýp mevlaya hamd ve þükürde bulunacaksýnýz mevlam hepimizin yar ve yardýmcýsý olsun inþ selametleGüle Güle
Gönderen: 15.08.2007 - 16:26
Bu Mesaji Bildir   hafize elif üyenin diger mesajlarini ara hafize elif üyenin Profiline bak hafize elif üyeye özel mesaj gönder hafize elif üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
2687 Mesaj -
zalimler kardesim ALLAHA HAVALE EDILIR
ben cerceveyi genisletmiyorum
zalimlere de rahmet okuyamam
müslümansa rabbim hidayet nasip et etmeyeceksen sen bilirsin ya rab derim
ben helalllik konusunda derim ki cok sinirlendigimiz zaman hakkim sana haram olsun deyip cikiyoruz isin icinden ama kalpten demiyoruz degil mi ama ömür yetmezse o kisi icin de vicdan azabi olur bu da iyi degil
veya ben ettim helal
o niye etmedi hakkini helal diyoruz
benden de haram olsun diyoruz
uzar gider
ben rabbime havale ederim cogu zaman
en iyisini bilir
ucuz haram etme olmamalidir
basit helal de olmamalidir
herseyin bir ölcüsü vardir
güncel isler icin hakk hukuk degil mi kirdi beni üzdü beni arsami aldi tarlama el koydu
sana bagli bu helalllik kimsenin hakki rabbimizin huzurunda karsiliksiz kalmaz
bir de bunun ALLAH ICIN cc olani var
----------onu yazmiyorum
o daha agir hesabini ödeyemeyiz..
Gönderen: 28.08.2007 - 18:00
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 722 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
lauren444 (37), buraksenel (45), hurkan (51), proferol (), UHIBBUKI (37), espri_espri (45), can_gül (41), cevik (51), zübeyir (44), kulferhat (43), rikkat (55), dully (34), abdullah056 (36), orhan yý.. (55), erbüþ (38), Asilturk (60), Abdullah56 (36), lamia (54), sivaslifaruk (44), yakup karatekin (57), hasanözç.. (45), xUbeydullahx (42), ~BiR gAriP YoLc.. (36), metin30 (48), duruweb (39), üveyis (63), kenan03 (45), ikramozden (46), Hayirsizin (42), NEFRET_17 (39), sonysalih (55)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59541 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.