generique plaquenil generique stromectol budesonide fluvoxamine dexamethasone super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SORULAR & CEVAPLAR » Cok Acele Bu Soruya Cevap Araniyor

önceki konu   diğer konu
2 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    Cok Acele Bu Soruya Cevap Araniyor
569 Mesaj -
Selam'un Alekum

Biraz önce bir arkadas bana telefon acti, kendisi bana bir soru sordu.
Ben de bu soru icin tam emin olmadan birsey söylemek istemedim, cünkü insan emin olmadigi bir konu hakkinda fedva verirse olmuyor,

Allah rizasi icin bu soruyu bilen cevap yazsin?

SORU: insan öldukten sonra, hemen hesaba cekiliyormu? Yada hesaba cekildikten sonra, Cennete'mi yoksa Cehenneme'mi giriyor.
Yoksa hesap gunune kadar bekliyormu...

Bu sorunun cevabini billen, Allah Rizasi icin cevap yazsin
Cevaplarinizi bekliyorum
Selam ve Dua Sizinle olsun

Mesaj 3 kez düzenlendi. En son Onder Adam tarafından, 31.05.2007 - 16:50 tarihinde.
Gönderen: 29.05.2007 - 19:25
Bu Mesaji Bildir   Ônder23 üyenin diger mesajlarini ara Ônder23 üyenin Profiline bak Ônder23 üyeye özel mesaj gönder Ônder23 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Muammer su an offline Muammer  
64 Mesaj -
Kiymetli kardesim

Insanoglu Ölür ölmez degil kabre konulur konulmaz ve ustu örtüldükten sonra Münker Ve Nekir melekleri gelir su sorulari sorar:
Rabbin kim?
Peygamberin kim?
Dinin Ne?
Kitabin ne?
Kiblen neresi?

Bu sorularin cevabi kabir dedigimiz BERZAH aleminde alinir. Cevabi verebilenler kabirde kiyamete kadar rahat ederler ama cevap veremeyenler kabir azabini hak eder. bu hususta alimler söyle derler:
Ýnsanlar ölür ölmez kabir diye bir çukura konuyorlar. Hemen sonra munker-nekir melekleri geliyor, soru sormaya baþlýyor: Rabbýn kim? Dinin ne? Peygamberin kim? gibi sorular… Müslümanlar bu sorulara: Rabbým Allah, dinim Ýslam, Peygamberim Hz. Muhammed diye cevap veriyor. Kafirler ise.- Hah, hah anlamadým diyorlar. (Fýkhul Ekber, Aliyyul Kari Þerhi).

“Kabir, mü’minler için cennet bahçelerinden bir bahçe, kafirler için ise cehennem çukurlarýndan bir çukurdur.”

ölen bir insan bu merhaleden gectikten sonra kiyamete kadar hangi hal üzere ise o halde kalir. Kiyamet geldiginde ise herkes diriltilir ve Mahser denilen yere getirilir. Allah cc burada bütün kullarini hesaba ceker ameli iyi olan cennete girer, iyi olmayan cehenneme atilir.
Rabbim hepimizi Cennetine girdirsin ve Cemali ile sereflendirsin.

Allah en iyi bilendir

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Muammer tarafından, 30.05.2007 - 01:27 tarihinde.
Gönderen: 30.05.2007 - 00:22
Bu Mesaji Bildir   Muammer üyenin diger mesajlarini ara Muammer üyenin Profiline bak Muammer üyeye özel mesaj gönder Muammer üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 526 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
yalnizkurt55 (62), siyahnur (56), SULEYMAN ONCU (48), corluca (54), batalli (61), Fethi62K (62), emin2325 (66), yasin ibrahim e.. (53), h_hayrettin (43), turhanozturk (61), hazanrengi (43), Zilkade (42), akif1980 (44), mekselina (34), neverness (51), rufeyde (48), rabia| (50), Selvaa (49), antaly59 (66), BÜYÜK BALIKÇI (53), cemiluygun (70), Mikai66 (46), polat_23 (44), adar72 (35), nzl44 (47), m_ugurluoglu (37), emperor (50), osmanorhan (55), muhacir (53), salepli (51), musdem (54), ilyas_bozkurt (50), Jeday (35), ebuzerbasak (35), RaHMeT_YaGMuRu (40), eL_SaLvAdoR (42), faruk38 (62), ibrahimkindan (64), Karizmatik_63 (41), halimeuzunlar (41), hakan__ (43), citakhalil (70), serin (48), ZorDünya (54), cüneyd75 (49)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55652 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.