hydroxychloroquine chloroquine generique plaquenil hydroxychloroquine generique luvox imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » Karar vermek cok zor!!

önceki konu   diğer konu
6 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Karar vermek cok zor!!
4 Mesaj
..

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Eslem18 tarafından, 06.07.2007 - 14:53 tarihinde.
Gönderen: 21.05.2007 - 14:59
Bu Mesaji Bildir   Eslem18 üyenin diger mesajlarini ara Eslem18 üyenin Profiline bak Eslem18 üyeye özel mesaj gönder Eslem18 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
der_ya su an offline der_ya  
875 Mesaj -
GERÇEKTEN KARIÞIK BIR DURUM SENINKI ESLEM KARDEÞ.ANCAK MADEM FIKRIMIZI SORDUN BIZDE BIRKAÇ BISEY SOYLEYELIM.

ÝLK ÖNCE SADECE AÞK SEVGI TARAFLI DÜÞÜNME.ÇUNKÜ BU BIR ANLIK MESELE DEGIL.ALLAH IZIN VERIRSE ÖNUNDE KOCA BIR HAYAT VAR.VE BU HAYAT BAZI HUZURSUZLUKLARIN ÜZERINE KURULARAK BASLAMAZ BI DEFA...

SEVGINI ANLIYORUM ANCAK DEDIM YA KIMSE KENDINDEN FEDAKARLIK YAPMIYOSA BU ÝÞ BASTAN ÇIKMAZA GIRMIÞ..AÝLENLE BIRLIKTE ONLARIN DESTEGINI ALARAK KARAR VERMENI TAVSIYE EDRIM.ÞUNUDA UNUTMA KIMSE SENI AÝLEN KADAR SEVEMEZ VE DUÞUNEMEZ.VE 3 GUNLUK DÜNYA ONLARIN HADRETIYLE YASANARAK GECMEZ.AMA KADERINDE VARSA AYRILIK BI SEKILDE OLUR ZATEN.ANCAK KARSINDAKININ ÝSTEDIÐINDEN ÇOK SENIN NE ISTEDIÐIN ÖNEMLÝ.KENDINI ONUN YANINDA DUSUNUYORSAN VE HERSEYE DEGER DIYORSAN SEN BILIRSIN.ANCAK KARARIN NE OLURSA OLSUN AÝLENI ASLA KARSINA ALMA BENDEN SANA KARDEÞ TAVSIYESIÇÜNKÜ ZAMANIN NE GETIRACEGI BILINMEZ.BIRDE SANA ISTIHAREYA YATMANI TAVSIYE EDRIM.ALLAH CCKULLARININ HER AN YARDIMCISIDIR.GÜZEL BIR ABDEST AL YATSI NAMAZUNDAN SONRA 2 REKAT ISTIHARE NAMAZI KIL _ALLAHIM BUÝÞ BENIM ÝÇÝN HAYIRLIMIDIR BANA YOL GOSTER RABBIM DE VE KONUSMADAN YAT.ÝÇTEN YALVARISINA MEVLAM MUTLAKA CEVAP VERECEKTIR. SELAM VE DUA ÝLE...
Gönderen: 21.05.2007 - 15:17
Bu Mesaji Bildir   der_ya üyenin diger mesajlarini ara der_ya üyenin Profiline bak der_ya üyeye özel mesaj gönder der_ya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -
Ve Aleykümüs Selam Rahmetullahi ve Berekatuhu

Rabbim yar ve yardýmcýnýz olsun...

Gerçekten bakýlýnca zor bir karar gibi ama seven kiþi sevdiðinin
yanýnda olur maddiyat gelip geçici sonuçta... bugün var elimizde
yarýn yok, nerde olursak olalým Rabbim rýzkýmýzý verir yeter ki
O'nu (c.c) yolundan ayrýlmýyalým..

Kendinize ve sevdiðiniz kiþiye güveniyorsanýz azimli olun,
çaba gösterin evlenecek olan sizsiniz bu sizin mutluluðunuz,
onun için sabýrla hayrlýsýný dileyin, kimsenin kararlarý sizi
soðutmasýn siz birbirinizi istedikten sonra ve en önemlisi
bu kýsmetinizde yazýlýysa zaten olur inþaAllah...

Ailerinde kararý önemli tabi ki bu konuda onlarýnda fikirlerini
almanýz ve en güzel þekilde onlarýda tatmin etmek ve
herþeyden önce kalplerini hoþ tutmak gerek...

der_ya kardeþimin dediklerine aynen katýlýyor ve dediklerini
yaparsanýz kalbiniz dahada tatmin olur bu yolda inþaAllah...

Rabbim gönlümüzdekini hakkýmýzda hayrlý eylesin

herkesin gönlüne göre versin inþaAllah...

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Gönderen: 21.05.2007 - 15:36
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
on_dokuz_ su an offline on_dokuz_  
71 Mesaj -
kardeþim Allah(c.c) yardýmcýn olsun, ama karar verme sürci içerisinde Allahtan herþeyin hayýrlýsýný iste, sizin hayýr bildiðiniz þeylerde þer, þer bildiðiniz þeylerde hayýr vardýr, ben bilirim siz bilemezsiniz diye ayet vardýr.

Bu geçen süre içerisinde ne ailenden, ne de sevdiðin insanýn kalbini kýrmamaya dikkat et, çünkü bazý þeyler zaman geçsede unutulmaz, sadece unutulmuþ gibi görünür, sadece iki tarafýda ikna etmeye çalýþ, ikiside olmuyorsa annenin kalbini kýrma derim,

Kardeþimin dediði iki rekat namazý kýldýktan sonra aþaðýda yolladýðým duayý oku, iþaallah rabbim hakkýnda hayýrlý olaný verir

Yüce Allah’tan Hacetleri Ýsteme Hakkýndaki Duasý

Allah’ým, ey hacetlerin isteneceði son merci; ey isteklerin katýnda elde edilebileceði tek kimse; ey nimetlerini parayla satmayan; ey baðýþlarýný minnet ederek bulandýrmayan; ey kendisiyle ihtiyaçlar giderilen, onsuz ihtiyaç giderilemeyen; ey kendisine raðbet edilen, kendisinden yüz çevrilmeyen; ey hazinelerini dilenmeler tüketmeyen; ey hikmetini vesileler deðiþtirmeyen; ey muhtaçlarýn hacetleri kendisinden kesilmeyen ve ey dua edenlerin duasý kendisini zahmete düþürmeyen (yüce Allah)! Yaratýklarýna muhtaç olmamakla övünmüþsün ve de öylesin, onlara hiçbir ihtiyacýn yoktur. Onlarý da muhtaçlýkla nitelemiþsin ve de öyledirler, her yönleriyle sana muhtaçtýrlar.
Kim ihtiyaç gediklerini senin katýndan kapamak ister ve seninle fakirliðini gidermeye azmederse, hiç kuþkusuz, hacetini, bulabileceði yerde aramýþ, dileðine kavuþabileceði yöne yönelmiþtir.
Kim de, hacetini yaratýklarýndan herhangi birine götürür veya senden baðýmsýz olarak onu, hacetinin giderilmesi noktasýnda sebep kabul ederse, hiç þüp-hesiz, kendini yoksunluða maruz býrakmýþ, senin lütuf ve ihsanýný kaybetmeyi hakketmiþtir.
Allah’ým, benim, kendi çabamla ulaþamayacaðým, kendi planlarýmla elde edemeyeceðim bir hacetim var ki, nefsimin aldatmasýyla onu, hacetlerini sana getiren, dileklerinde sana muhtaç olan (kendim gibi) birine götürdüm. Bu da hatakârlarýn hatalarýndan bir hata, günahkârlarýn sürçmelerinden bir sürçmedir. Sonra, senin hatýrlatmanla gafletimden uyandým; verdiðin baþarýyla hatamýn farkýna vardým; yardýmýnla sürçmemden geri döndüm ve: “Rabbim her türlü eksiklik sýfatýndan münezzehtir! Muhtaç biri, (kendisi gibi) muhtaç birinden nasýl bir þey dilenebilir?! Yoksul biri, (kendisi gibi) yoksul birine nasýl raðbet edebilir?!” dedim.
Onun için raðbetle sana geldim; güvenle ümidimi sana getirdim ve bildim ki, senden dilediðim þeyler ne kadar çok olsa da, zenginliðinin yanýnda az kalýr; senden istediðim þey ne kadar büyük olsa da, geniþ rahmetinin yanýnda küçük kalýr; keremin, kimsenin dilenmesinden dolayý daralmaz; baðýþlarla tanýdýðýmýz elin her elin üstündedir.
Allah’ým, Muhammed ve âline salat et ve bana, hak kazanma esasýna dayanan adaletinle deðil, lütuf ve ihsana dayalý kereminle muamele et. Çünkü ben, eli boþ geri çevrilmeyi hakkettiði halde, sana raðbet edip de kendisine baðýþta bulunduðun ilk kiþi deðilim; mahrum býrakýlmasý gerektiði halde, senden (rahmetini) dilenip de kendisine lütufta bulunduðun ilk kimse de deðilim.
Allah’ým, Muhammed ve âline salat eyle ve duama icabet et; çaðrýma yakýn ol; sýzlamama acý; sesimi iþit; sana olan ümidimi kesme; beni sana baðlayan sebebi (dua baðýnýgöz kırpma koparma; bu ve diðer hacetlerimde beni kendinden baþkasýna yöneltme ve bana zoru kolaylaþtýrarak, bütün iþlerde hakkýmdaki takdirini güzelleþtirerek, oturduðum yerden kalkmadan önce istediðimi baþarýyla sonuçlandýrarak hacetimi gider, dileðime kavuþtur beni. Böylece beni, velayetin ve koruman altýna al. Muhammed ve âline ardý arkasý kesilmeyen, süresinin bitimi olmayan, günden güne artan, kalýcý bir salatla salat eyle ve bunu dileðimi elde etmem için bir yardýmcý sebep kýl. Hacetlerimden biri de...
(Burada hacetini dile getirir, sonra secde eder ve secdede þöyle dersinsevinçli
(Ey Rabbim,) Fazlýn yalnýzlýðýmý gidermiþ, ihsanýn bana kýlavuzluk etmiþtir. O halde, kutsal zatýn ve Muhammed ile Ehl-i Beytinin -salatýn onlara olsun- hürmetine, beni istediðini elde edememiþ, ümitleri boþa çýkmýþ bir halde dergâhýndan geri çevirme.
Gönderen: 21.05.2007 - 15:56
Bu Mesaji Bildir   on_dokuz_ üyenin diger mesajlarini ara on_dokuz_ üyenin Profiline bak on_dokuz_ üyeye özel mesaj gönder on_dokuz_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
on_dokuz_ su an offline on_dokuz_  
71 Mesaj -
AÞK DEDÝÐÝN GÖNLÜN BÝR AVUNTUSU,
OLMAZSA OLMAZ DEME SEN SAKIN,
RABBÝM HAYIR EYLE GÖNÜL ÝÞÝMÝ,
ÞU DERDÝMÝN DERMANI SENSÝN YA RABBÝ,

GÖZLERÝNDEN YAÞ AKAR KAYBETTÝM DÝYE,
BÝLEMEZSÝN NE KAZANMIÞSSIN YARINA DAÝR,
SEN AÇ AVUCU YARDIM ET DÝYE,
O MAKAMDAN BOÞ DÖNEN OLMAMIÞTIR HÝÇ,

TEK DAYANAÐIN DÜNYADA SEVGÝN MÝ KALMIÞ,
HANGÝ ÝNSAN SEVGÝSÝ HEP BAKÝ KALMIÞ,
SENÝNLE ÖLÜRÜM DEDÝÐÝN KÝÞÝ,
BAKARSIN YANINDA DURMAMIÞTIR HÝÇ.
Gönderen: 21.05.2007 - 16:22
Bu Mesaji Bildir   on_dokuz_ üyenin diger mesajlarini ara on_dokuz_ üyenin Profiline bak on_dokuz_ üyeye özel mesaj gönder on_dokuz_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
serdarca su an offline serdarca  
Konu icon    umudunu yitirme
18 Mesaj -
bacým yaþýn daha çok genç iyi düþün dogru karar ver evlilik aþktan ibaret degil ÝSTÝHAREYE yat derim bence..
evlenipte þuanki durumundan daha kötü bir halde bulabilirsin kendini dikkaktli ol..insan sahip olduklarýnýn kýymetini pek bilmez.. ailenin sözünden çýkma
þunuda unutma bacým dunya herkes için dönüyor
hayýrlýsý olsun
Gönderen: 21.05.2007 - 17:28
Bu Mesaji Bildir   serdarca üyenin diger mesajlarini ara serdarca üyenin Profiline bak serdarca üyeye özel mesaj gönder serdarca üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 891 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.67112 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.