ivermektine ivermectin generique plaquenil generique plaquenil generique colchicine luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » K İ T A P / K Ü L T Ü R / S A N A T » TİYATRO / SİNEMA / SANAT / MEDİA » ISTE ISLAMA YINE BIR SALDIRI (Ulusalci sendika, Cemaatle namaza da karsi!)

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
ISTE ISLAMA YINE BIR SALDIRI (Ulusalci sendika, Cemaatle namaza da karsi!)
582 Mesaj -
Din kültürü ve ahlak bilgisi öðretmeni tarafýndan öðrencilere daðýtýldýðý iddia edilen 'Dinin Direði Namaz' kitabýný suç unsuru gibi gösteren Eðitim ve Bilim Ýþgörenleri Sendikasý (Eðitim-Ýþgöz kırpma cemaatle namaz kýlýnmasýna da karþý çýktý
Sendika yöneticileri, cemaatle namazýn teþvik edilmesini, "Çocuklarýmýzýn saflýðý; art niyetsiz oluþlarý, din duygularý okþanarak örgütlemek istenmektedir. Bu durumdan, dinin siyasallaþmasýnýn istendiði görülmektedir." þeklinde yorumladý. Sendika yöneticileri kitabýn 'ulusalcý anlayýþtan yoksun' olduðunu savundu.

Eðitim-Ýþ Sendikasý Denizli Þube Baþkaný Dikmen Onat ve yönetim kurulu üyeleri, önceki gün Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenledikleri basýn toplantýsýnda Yeþilköy Ýbrahim Cengiz Yatýlý Ýlköðretim Bölge Okulu'nda, Namaz Gönüllüleri Platformu tarafýndan hazýrlanan 'Dinin Direði Namaz' adlý kitabýn daðýtýldýðýný ileri sürerek, bunun laikliðe aykýrý olduðunu savundu. Denizli'nin, Kutlu Doðum Haftasý etkinlikleri ile gündeme geldiðini söyleyen Onat, "Þehrimiz ulusal basýnda ve Genelkurmay Baþkanlýðý'nýn yayýnladýklarý metinde istemediðimiz biçimde yer almýþtýr. Görüyoruz ki olumsuz durumlar bu kadarla sýnýrlý deðil." ifadelerini kullandý. Onat, 'Dinin Direði Namaz' adlý kitabýn 'ümmetten söz ettiðini, ulusalcý anlayýþtan yoksun ve eðitim bilimine aykýrý bir kitap olduðunu' ileri sürdü.

Kitapta namazý kaçýrmamak gerektiðine dair ifadeler olduðunu belirten Onat, þu iddialarda bulundu: "Ýnsanlara, psikolojik bir cihat çaðrýsý yapýldýðýný görüyoruz. Namazýn tek baþýna kurtuluþ olduðu, namazý kaçýrmamak için gerektiðinde görevlerimizi, sorumluluklarýmýzý, fabrikadaki üretimimizi, okuldaki dersimizi, cephedeki savaþýmýzý bile ertelememiz gerektiði vurgulamaktadýr. Çocuklara, gençlere laik yaþam biçiminin terk edilmesi gerektiði dolaylý olarak vurgulanmaktadýr."

Namaz ibadetinin, temiz ve uygun olan her yerde yapýlabileceði gerçeðinin göz ardý edildiðini kaydeden Onat, "Namazýn kesinlikle camide ve cemaatle kýlýnmasý gerekliliði vurgulanmaktadýr. Çocuklarýmýzýn saflýðý; art niyetsiz oluþlarý, din duygularý okþanarak örgütlemek istenmektedir. Bu durumdan, dinin siyasallaþmasýnýn istendiði görülmektedir." görüþünü savundu. Eðitim-Ýþ Ýl Eðitim Sekreteri Namýk Aydoðan ise Milli Eðitim Bakanlýðý'nýn tavsiye kararý olmadan, Talim Terbiye Kurulu'nun denetiminden geçmeden bu kitabýn nasýl daðýtýlacaðýný sorarak ilgili kurumlarý göreve davet etti. Yeþilköy Ýbrahim Cengiz Yatýlý Ýlköðretim Bölge Okulu yetkilileri ise namazýn önemini anlatan kitabýn bir din kültürü öðretmeni tarafýndan din kültürü ve ahlak bilgisi kitabýna yardýmcý olmasý amacýyla verildiðini ve içinde herhangi bir suç unsuru olmadýðýný ifade etti.

'Sendika, gerginlik çýkarmak istiyor'

Eðitim-Ýþ Sendikasý'nýn 'Dinin Direði Namaz' adlý kitabýyla ilgili eleþtirilerine Memur-Sen Konfederasyonu'ndan tepki geldi. Konfederasyonun Denizli Ýl Temsilcisi Halit Ortaköy, sendikanýn ülkedeki mevcut durumu daha da gerdiðini belirterek, durumdan vazife çýkardýðýný söyledi. Ortaköy, sendikayý 'belli' yerlere ispiyonculuk yapmakla suçladý.

MEB: Namaz kitabýný komisyon inceleyecek

Milli Eðitim Bakanlýðý, 'Yine Denizli... Bu kez YÝBO Namaz Hocasý', 'Denizli'de öðrencilere cami merkezli hayat propagandasý' baþlýklý haberlerle ilgili inceleme baþlatýldýðýný açýkladý. Denizli Merkez Yeþilköy Ýbrahim Cengiz Ýlköðretim Okulu'nda daðýtýlan 'Dinin Direði Namaz' adlý kitabýn daðýtýmý ile ilgili haberlerin gazetelerde yayýnýndan önce, bakanlýða bilgi ulaþtýðýnýn kaydedildiði açýklamada, "Bakanýmýzýn talimatýyla Denizli Valiliði ve Milli Eðitim Müdürlüðü tarafýndan gerekli inceleme baþlatýlmýþtýr." denildi. Açýklamada, 'Dinin Direði Namaz' adlý kitabýn öðrenciler açýsýndan bir sakýncasýnýn bulunup bulunmadýðý hakkýnda araþtýrma yapmak üzere Denizli Ýl Milli Eðitim Müdürlüðü'nce bir komisyonunun kurulduðu ve söz konusu öðretmen hakkýnda da idari tahkikatýn baþlatýldýðý bilgisi yer aldý.

Muslumanlar sustukca saldirilar gittikce artmaya basladi. Artik bizimde ses cikarmaya baslamamiz gerekmiyormu acaba? Soruyorum butun musluman kardeslerime. Yoksa ses cikarmamiz icin daha vakit gelmemismi?
üzüntülü Vesselam.
Gönderen: 17.05.2007 - 12:12
Bu Mesaji Bildir   Cihan-63 üyenin diger mesajlarini ara Cihan-63 üyenin Profiline bak Cihan-63 üyeye özel mesaj gönder Cihan-63 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
muhammed yusa su an offline muhammed yusa  
944 Mesaj -
ABÝ SEN KÝME SESLENÝYORSUN? AÞKLAR SEVDALAR VARKEN KÝME NE ? ÝSLAMA SALDIRI OLMUÞ KÝM TAKAR?RESULULLAH ASM A SALDIRANLARA KARÞI MEYDANLARDA TOPLANANLARA RESULULLAH ASMA BÝAT TAZELEYENLERE BÝLE NEDEN SOKAKLARA ÇIKIP BAÐIRIYORSUNUZ DÝYE HAKARETLER EDÝLÝYOR.... ANLAMADIÐIM BÝZÝM ÝNSANLARIN UYANMALARI ÝÇÝN MUTLAKA 7.7 DEPREMLERÝN YADA BAÞKA MUSÝBET VEDE FELAKETLERÝNMÝ GELMESÝ LAZIM....BAÞA BÝR MUSÝBET GELMEDEN UYANABÝLMEMÝZ DÝLEÐÝYLE
WESSELAM
Gönderen: 17.05.2007 - 12:45
Bu Mesaji Bildir   muhammed yusa üyenin diger mesajlarini ara muhammed yusa üyenin Profiline bak muhammed yusa üyeye özel mesaj gönder muhammed yusa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
MAHMUD DOGAN su an offline MAHMUD DOGAN  
244 Mesaj -
ALAHIM O KADAR MERHAMET EDÝYO BUNLARDA O KADAR SAPITIYO... KURAKLIK DEPREM VS VERÝYO HANÝ UYANIRLARMI DÝYE YOK BUNLAR UYKU ÝLACINI KUTUSUYLA YUTMUÞLAR. CANLARI CEHENNEME GÝDÝYO HALA UYUYOLAR... AMA ÞAHÝT OLSUNLAR BÝZ UYANIKLARDANIZ...

VESSELAM
Gönderen: 17.05.2007 - 19:06
Bu Mesaji Bildir   MAHMUD DOGAN üyenin diger mesajlarini ara MAHMUD DOGAN üyenin Profiline bak MAHMUD DOGAN üyeye özel mesaj gönder MAHMUD DOGAN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 541 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
mukaddes (42), kayzersoze (40), kardelen_99 (), Cihad-i_Ekber (37), 86Feyza (38), sahmal (47), 99Feyza (38), ismail dogan (45), ber (45), numanözen (37), sonsuzdiyar (36), 999Feyza (38), abd04 (39), k.aslan1000 (52), yunus76 (48), shadowsz (39), sevcan (39), s.f. (59), hatce (55), CengizC (54), cicek.ayhan06 (52), Habesi (48), _osmanli_ (42), cesuryurek (40), basri_ciftci (39), selamyolcu (37), kara gözlüm03 (37), iyi (27), Melike88 (36), enkin (44), oglum_burak (46), reco (42), muslima06 (35), DJ_NEZO (33), urartul (47), dinsizliginkabu.. (39), squid (48), süphan (47)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56460 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.