stromectol kaletra ivermektin lopinavir ritonavir kamagra oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » EV de KALmış KIZlar:)

önceki konu   diğer konu
14 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
EV de KALmış KIZlar:)
63 Mesaj -
Dün bir dergide bu konu ele alýnmþ evde kalmýþ kýzlar.Bir kýz neden evde kalýr yani evlenmez veya neden birileri gelipde ona talip olmas bir dünya sebeb var ilgimi çekti okudum.Benim dikkatimi çeken bir sebeb vardý sizle paylaþalým.Günümüz kýzlarýn net düþkünlüðüaglabu alana en çok muhafazakar kesim giriyo arkadaþlar) kýzlarýn net ortamýnda arkadaþ bulup muhabbet etmeleri,iþ hayatýna atýlan bayanlarýn eþe ihtiyaç duymamalarý gibi bir çok sebeb vardý.Ben de merak ettim bayanlar evde kalýrda ERKEKler evde kalmasmý yasevinçli acaba bir erkek neden evde kalýr,net buna sebebdir.Evli olupda evliliði yaþayamayanlarda var bunlarýda evde kalmýþ (bilgisayar baþýnda zaman geçiren pintiler) arasýna alabiliriz.Evet cevap bekliyoruz...
Gönderen: 24.04.2007 - 14:18
Bu Mesaji Bildir   erdal5.8 üyenin diger mesajlarini ara erdal5.8 üyenin Profiline bak erdal5.8 üyeye özel mesaj gönder erdal5.8 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Altec su an offline Altec  
97 Mesaj -

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son Altec tarafından, 11.05.2007 - 19:02 tarihinde.
Gönderen: 24.04.2007 - 20:42
Bu Mesaji Bildir   Altec üyenin diger mesajlarini ara Altec üyenin Profiline bak Altec üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
muhammed yusa su an offline muhammed yusa  
RE: EV de KALmış KIZlar:)
944 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý erdal5.8

Dün bir dergide bu konu ele alýnmþ evde kalmýþ kýzlar.Bir kýz neden evde kalýr yani evlenmez veya neden birileri gelipde ona talip olmas bir dünya sebeb var ilgimi çekti okudum.Benim dikkatimi çeken bir sebeb vardý sizle paylaþalým.Günümüz kýzlarýn net düþkünlüðüaglabu alana en çok muhafazakar kesim giriyo arkadaþlar) kýzlarýn net ortamýnda arkadaþ bulup muhabbet etmeleri,iþ hayatýna atýlan bayanlarýn eþe ihtiyaç duymamalarý gibi bir çok sebeb vardý.Ben de merak ettim bayanlar evde kalýrda ERKEKler evde kalmasmý yasevinçli acaba bir erkek neden evde kalýr,net buna sebebdir.Evli olupda evliliði yaþayamayanlarda var bunlarýda evde kalmýþ (bilgisayar baþýnda zaman geçiren pintiler) arasýna alabiliriz.Evet cevap bekliyoruz...

ravdada böyle konularýn önem kazandýðýný pek sanmam.... biraz geyik muhabbeti olmuþ sanki yinede güzel kardeþime cevap vereyim...

ilkinde evde kalmýþ kýz yoktur .... kaderleri bu dünyada allah cc tarafýndan verilmemiþtir ayný zamanda zor bir imtihandan geçerler... inþallahuteala bu imtihan neticesinde iffetlerini korurlarsa allah katýnda daha güzel kaderlere nail olurlar.....
Gönderen: 24.04.2007 - 21:14
Bu Mesaji Bildir   muhammed yusa üyenin diger mesajlarini ara muhammed yusa üyenin Profiline bak muhammed yusa üyeye özel mesaj gönder muhammed yusa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
muhammed yusa su an offline muhammed yusa  
944 Mesaj -
bilgisayar baþýnda oturan evli erkekleri pintiler arasýna katmýþsýn....

elh.. evliyim ve genelde ravdayý eþimle beraber takip ederiz ... benim açmadýðým nice islami konularý eþim açar... burda hamd olsun nice bacý ve abilerimizden çok güzel islami bilgiler edindik... bu sitenin diðer ismide bizim yanýmýzda teblið ve ilim sitesidir.... kesinlikle þahsi olarak yada kötü niyetle ne bu siteye nede baþka siteye bakarýz.... ilim nerde ise biiznillah bizde ordayýz...

erkek arkadaþ bulma konusunda nete giren kýzlar: islamdan bilhaber yaþayan insanlardýr ve bu tür necis insanlarýn ravda gibi ilim ve teblið sitelerinde yerleri yoktur....

muhafazakar insanlar: islamda muhafazakar ýlýmlý radikal reforumcu diye kesimler yoktur müslüman müslümandýr.... allahýn þeriatýný kabul eden müslümanlarýn izleyeceði yol kitabullah vede sünnetullahtýr.... bu tür lakaplar siyonistlerin vede masonlarýn iþidir müslümanlarýn arasýna nifak tohumlarýný sergilemeleri için ümmeti paramparça etmeleri için misal þii sunni gibi mezhebleri birbirine düþürmeleri için bu gibi þeylere kesinlikle karþýyým....

evlilik kutsaldýr bilenlere....

çünkü Resulullah asm : EVLENÝNÝZ ÇOÐALINIZ ZÝRA KIYAMET GÜNÜNDE BEN DÝÐER ÜMMETLERE KARÞI ÜMMETTÝMÝN ÇOÐUNLUÐUYLA ÖVÜNECEÐÝM... Diye buyurmuþtur....

allah razý olsun wesselam
Gönderen: 24.04.2007 - 21:23
Bu Mesaji Bildir   muhammed yusa üyenin diger mesajlarini ara muhammed yusa üyenin Profiline bak muhammed yusa üyeye özel mesaj gönder muhammed yusa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_LaL_ su an offline _LaL_  
838 Mesaj -
ellerine saðlýk abim...

''erkek arkadaþ bulma konusunda nete giren kýzlar: islamdan bilhaber yaþayan insanlardýr ve bu tür necis insanlarýn ravda gibi ilim ve teblið sitelerinde yerleri yoktur.... ''

Allah bizi öyle olmaktan da, öyle arkadaþlardan da sakýndýrsýn...
Gönderen: 25.04.2007 - 20:55
Bu Mesaji Bildir   _LaL_ üyenin diger mesajlarini ara _LaL_ üyenin Profiline bak _LaL_ üyeye özel mesaj gönder _LaL_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
erdal5.8 su an offline erdal5.8  
RE:
63 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý aysen

ellerine saðlýk abim...

''erkek arkadaþ bulma konusunda nete giren kýzlar: islamdan bilhaber yaþayan insanlardýr ve bu tür necis insanlarýn ravda gibi ilim ve teblið sitelerinde yerleri yoktur.... ''

Allah bizi öyle olmaktan da, öyle arkadaþlardan da sakýndýrsýn...

Konumuz dýþýna çýkýlmýþ sanki.''erkek arkadaþ bulma konusunda nete giren kýzlar: islamdan bilhaber yaþayan insanlardýr ve bu tür necis insanlarýn ravda gibi ilim ve teblið sitelerinde yerleri yoktur.... ''bu kime ve neye verilmiþ bir cevap anlayamadým.Okuma ve anlama konusunda problemler var GÝBÝ,verilen cevap onu gösteriyor.Saygýlar ZAMAN...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son erdal5.8 tarafından, 26.04.2007 - 16:48 tarihinde.
Gönderen: 26.04.2007 - 16:47
Bu Mesaji Bildir   erdal5.8 üyenin diger mesajlarini ara erdal5.8 üyenin Profiline bak erdal5.8 üyeye özel mesaj gönder erdal5.8 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_LaL_ su an offline _LaL_  
838 Mesaj -
elbette ki açýlan konu anlaþýldý o kadar anlama gücümüz var Allah' a þükür...

laf lafý açýnca , farklý yorumlar eklenince konu bazen ister istemez sapýyor.

kendi adýma bundan sonra daha dikkatli olurum.

Allah'a emanet olun..
Gönderen: 30.04.2007 - 18:47
Bu Mesaji Bildir   _LaL_ üyenin diger mesajlarini ara _LaL_ üyenin Profiline bak _LaL_ üyeye özel mesaj gönder _LaL_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
3. Hanedar su an offline 3. Hanedar  
419 Mesaj -
Allah Allah Altec ve Muhammed kardesim niye elestiriyosunuz ki ERdal abimizi??

Ravda ailesi ile bise paylasmak istemis, Allah Razi Olsungül
Gönderen: 30.04.2007 - 18:56
Bu Mesaji Bildir   3. Hanedar üyenin diger mesajlarini ara 3. Hanedar üyenin Profiline bak 3. Hanedar üyeye özel mesaj gönder 3. Hanedar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
meknuz su an offline meknuz  
8 Mesaj
emek verilerek hazýrlanmýþ bir sitede gereksiz açýlmýþ bir baþlýk.
Gönderen: 03.05.2007 - 23:48
Bu Mesaji Bildir   meknuz üyenin diger mesajlarini ara meknuz üyenin Profiline bak meknuz üyeye özel mesaj gönder meknuz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
erdal5.8 su an offline erdal5.8  
63 Mesaj -
gül
Gönderen: 04.05.2007 - 20:36
blnali55 su an offline blnali55  
76 Mesaj -
Ravda gibi güzel siteye yakismamis..
kusura bakma kardes ama gereksiz
Gönderen: 20.05.2007 - 05:17
Bu Mesaji Bildir   blnali55 üyenin diger mesajlarini ara blnali55 üyenin Profiline bak blnali55 üyeye özel mesaj gönder blnali55 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
burcunur su an offline burcunur  
635 Mesaj -
size katýlmýyorum kardeþim ve bu mesaj buraya yakýþmadý
Gönderen: 20.05.2007 - 10:01
Bu Mesaji Bildir   burcunur üyenin diger mesajlarini ara burcunur üyenin Profiline bak burcunur üyeye özel mesaj gönder burcunur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Nur_Beyza su an offline Nur_Beyza  
714 Mesaj -
Oncelikle internete sirf es bulmak icin giren insanlarin aklindan ve imanindan suphe ederim cunku sonucta bu fikirle giriyorsa insan yapilan sohbetlerdende ben hic hayirli seyler beklemem.Mantikli ve imanina guvenen her insan internete girebilir hatta sohbet bile edebilir.

Mesela bende evliyim ve su damlasi ablamin sitesindeki radyo bolumunde bol bol sohbet ederiz.Eniseyle yassokizla su ablamla ve muhammed abimizle guzel guzel sohbetler ederiz fikir alisverisi yapar nasil daha iyi olabiliriz diye dusunur konusuruz.Ve butun konustuklarimi esimde okur cunku oda yanimda olur siteye yazdigim herseyi okur ve hicbirsey demez cunku bana guvenir bilincli bir insan oldugumu ve Allahtan korktugumu bilir ve yanlis yapmiyacagimi dusundugu icin gonul rahatligiyla internette vakit gecirmemi destekliyor cunku yepyeni bilgiler ediniyor ve gurbetteki yalnizligimi su ablam ve kiz arkadaslarimla gideriyorum sagolsunlar.

Kisi kendini bildigi surece hangi ortama girerse girsin yanlis yapmaz ama zaten kisiligi ve ahlaki bozuksa caminin icine kapat zaten yapacagini yapar.

Ayrica evde kalmak Allah ( c.c ) o kisinin alnina yazmis oldugu ve dunyevi sinavini bu sekilde verecegi icindir.Ama kendi iradesiyle evlenmekten kaciyorsa o ayri tabi.Ama Rabbimizin ve Peygamber efendimizden ( s.a.v ) istedigi insanlarin evlenmesi ve nesillerini cogaltmasidir.En guzelide budur.

Selametle ...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Nur_BEYZA tarafından, 20.05.2007 - 14:29 tarihinde.
Gönderen: 20.05.2007 - 14:28
Bu Mesaji Bildir   Nur_Beyza üyenin diger mesajlarini ara Nur_Beyza üyenin Profiline bak Nur_Beyza üyeye özel mesaj gönder Nur_Beyza üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rav su an offline rav  
1 Mesaj
sýte neye hýzmet edýyor dýyecek olanlar bu sýteye yakýsmadý dýyenler.

gununmuz teknolojý zamaný tabýký her alanda faydalý olacak sekýlde bu nýmetlerden faydanýlmalý. evlýlýk olayý kutsal býr o, kadar da önemli ve zor býr sey. hele bu zamanda dengýný bulmak ve mesut býr aýle hayatý yasamak daha zor .
býr yandan evlýlýkle ýlgýlý sýtelere ýhtýyac oldugunu dusunuyorum lakýn bu ýsý cýddýyetle yapacak ve bu ýsýn yukunu tasýyabýlecek ýse ve buradan ýrtýbata gecen ýnsanlarýnda samýmý olmasý sartýyla pek tabý ýnternet uzerýnden ne kadar samýmý olunur oda tartýsma konusu . ama amac evlýlýk ýse ve bunu sadece allah rýzasý ýcýn ve kendý dunyevý ve uhrevý mutlulugunu bulmak maksadýyla yapýlan bu ýse býr nebze olsun olumlu yaklasýyorum .zaten bu amacla ýnternetten faydalanan ýnsanlar bellý býr yasa gelmýs olgunlasmýs ýnsanlar ne yapacaklarýný nasýl býr yaklasým sergýleyeceklerýný az cok býlen kýsýlerdýr. býrde ýslamý evlýlýk sýtelerýne yazanlar zaten buraya yazdýkalrý ýcýn ne aradýkalrýný acýkcxa bellý etmýs ýnsanlar kötu nýyetlý olanlar ýcýn zaten ýnternette býr cok gayrý ahlaký sýte bulunmakta ýslamý sýtelere yazanlar bu amacla gýrmýyorlardýr ama tabýký yýnede dýkkatlý olmak gerekýr dýye dusunuyorum .
ALLAH herkese hayýrlýsýný nasýp etsýn . tabý buda býr dert býr sorun evlenmek ýsteyenler ýcýn buna vesýle olmak da býr hayýrdýr dýye dusunuyorum önemlý olan nýyettýr zaten ....
bu nedenle cýddý býr sýtenýn bu konularda yardýmcý oluyor olmasýnýda yadýrgamamak gerkýr .
selam ve dua ýle
Gönderen: 20.05.2007 - 15:57
Bu Mesaji Bildir   rav üyenin diger mesajlarini ara rav üyenin Profiline bak rav üyeye özel mesaj gönder rav üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 550 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Atak74 (50), bkaan50 (28), hballi44 (43), emrah3946 (41), safari (55), 1 yolcu (48), hballi (43), adamisali (34), YaSinYuSuf (57), sayha (54), nigdeliemre (35), ocaku08 (49), furkan_safa (28), ilbeyizmir (46), manarin (49), mekizgin (56), cihangir (52), KADRI (53), gluck (47), hha19 (42), firat7 (40), ZEYNEPRABIA (46), vivaa (37), konhair (47), ERTASCH (50), byy (42), sibbelll (38), yolcu-01 (43), KANADALI (46), engina (41), ubeydullahoztur.. (44), MeMo-X (37), fatih1980 (44), darknessman (41), My_hos (36), hkanca (56), cetintas (35), Berra&Sare (48)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.53693 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.