ivermektin colchicine kaletra dexamethasone stromectol cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SİYER-İ NEBİ » Peygamber Efendimizin Latifeleri...

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Peygamber Efendimizin Latifeleri...
66 Mesaj -
Peygamber Efendimizin Latifeleri...
Peygamberimiz aile içinde mükemmel bir eþ, þefkatli ve sevimli bir babaydý. Zaman zaman eþleriyle de þaka yapar, onlarla olan samimiyetini geliþtirirdi.

Hazret-i Âiþe genç ve zeki bir haným olduðu için Peygamberimiz ona ayrý bir ilgi gösterirdi.

Hazret-i Âiþe anlatýyor:

"Ben zayýf, ince belli genç bir hanýmdým. Bir seferde Peygamberimizl e birlikte bir yolculuða çýktým. Peygamberimiz bir yerde Sahabîlere:

"Siz ilerleyin" dedi. Onlar gidince ikimiz arkada yalnýz baþýna kaldýk. Bana:

"Gel seninle yarýþalým" dedi ve koþmaya baþladýk. Ben kendisini geçtim.

"Aradan birkaç yýl geçmiþti. Yine onunla birlikte bir yolculukta iken bir yerde Sahabîlere:

"Siz ilerleyin" dedi ve ikimiz yalnýz kaldýk.

"Gel yarýþalým" dedi. O zamanlar ben kilo almýþtým. Önceki yarýþmayý da unutmuþtum. Koþmaya baþladýk. Fakat bu sefer de o beni geçti. Gülümseyerek:

"Bu defaki benim seni geçiþim, o gün beni geçiþine bedel olsun' buyurdu."
Peygamber Efendimizin kendi aile içindeki bir latifesini de Numan bin Beþir rivayet ediyor:

"Bir gün Hazret-i Ebû Bekir, Peygamber Efendimizin huzuruna girmek için izin istedi. Kýzý ve Peygamberimizi n hanýmý Âiþe'nin Efendimize baðýrdýðýný iþitti.

"Resulullaha nasýl baðýrýrsýn?' diye elini kaldýrarak bir tokat atmaya davrandý. Fakat Peygamberimiz býrakmadý. Ebû Bekir kýzgýn olarak ayrýldý, çýktý.

"Ebû Bekir çýktýktan sonra Peygamber Efendimiz Âiþe' ye:

"Gördün mü, seni nasýl kurtardým adamýn elinden...' dedi.

"Aradan birkaç gün geçtikten sonra Ebû Bekir tekrar müsaade isteyerek Peygamberimizi n huzuruna girdi. Bu sefer Efendimizle Âiþe'yi barýþmýþ görünce sevindi ve Peygamberimize dönerek þöyle dedi:

"Beni nasýl kavganýza kattýysanýz, barýþýnýza da katar mýsýnýz?"

"Peygamberimiz:

"Kattýk, kattýk' buyurdu".

KAYNAK:KÜTÜB-Ý SÝTTE
Gönderen: 03.04.2007 - 03:32
Bu Mesaji Bildir   zeylin üyenin diger mesajlarini ara zeylin üyenin Profiline bak zeylin üyeye özel mesaj gönder zeylin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 507 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
marullar (63), aozcifci (45), gunel303 (60), saniye25 (43), ayse (52), didedar (42), amb2616 (55), SevYa (39), adilyagsagan (52), BenCesur (48), tiryakinim_ (44), filem (42), arius (44), optimistic (39), ramazanakcay (38), mehter02 (40), kemal2358 (36), laparako (68), maksut5994 (31), ozlemkaya25 (39), mustafa öz (45), ErdemOgrtm (44), erolgunel (61), TERAZÝ (51), tongac27 (46), Gunahkar (56), özvatan (59), asým (49), Miray_2006 (48), guelbahcesi (45), abdulkerim öztü.. (49), gült@ze (46), cemilcihan (48), SeveNCLoveS (40), Ben (37), aklin_gozyaslar.. (38), furkanburak (47), myorulmaz (46), koney2001 (55), ncinici (54), barman35 (44), webduskunu (49), ahakan (48), funda78 (36), erhanim15 (36), mehmet66 (60), nurfeyza (), zeyneb-ikübra (42), esma.s (35), mertoglan1 (47), empati74 (50), yusufcihan (47), MUSLIME KUBRA (41), nurcu80 (44), kztpkp (57), osman72 (52), OlcayS (46), menzilsevdalisi (43), salomo (42), buses_ (43), Halilcan (43), iremnur (48), çilek (53), Abdulkadir Abu .. (44), asgold35 (64), eyyüp (38), gokdeniz (59), siyabe (45), hayrettin (44)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57380 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.