lopinavir ritonavir kaletra lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir kaletra imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » *** NAMAZ PLATFORMU *** » ARKADAŞLAR NAMAZ KILACAM YARDIMCI OLUN

önceki konu   diğer konu
8 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
ARKADAŞLAR NAMAZ KILACAM YARDIMCI OLUN
4 Mesaj
Arkadaþlar namaz kýlacam. anlamlarý bilmiyorum.

1.(Sübhane Rabbiye'l-Azîm) anlamý nedir?
2.(Semiallahülimen hamideh) anlamý nedir?
3.(Allahümme rabbena ve lekelhamd) anlamý nedir?
4.(Sübhane Rabbiyel'alâgöz kırpma anlamý nedir?
5.(Esselâmü Aleyküm ve Rahmetullah) anlamý nedir?
6.(rebene lekel hamd) anlamý nedir?
Gönderen: 27.03.2007 - 23:36
Bu Mesaji Bildir   oman21 üyenin diger mesajlarini ara oman21 üyenin Profiline bak oman21 üyeye özel mesaj gönder oman21 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  
821 Mesaj -
Selamun Aleyküm kardesim..

1 _ "Sübhane Rabbiye’l-Azim" demek;

"Azim olan Rabb’imi yaratýlmýþlara ait bütün eksikliklerden tenzih ederek O’nu güzel isim ve sýfatlarýyla tesbih ederim" anlamýna gelmektedir..

2 _ "Semiallahu limen hamideh" demek;

"Allah, kendisine hamd edenleri iþitir" anlamýna gelmektedir..

3 _ "Rabbena leke’l-hamd" demek;

"Hamd, Rabb’imiz içindir" anlamýna gelmektedir.

4 _ "Sübhane Rabbiye’l-A’la" demek ;

"Yüceler yücesi, yüceliðine had ve sýnýr çizilmeyen (A’la) terbiye edicim ve sahibim (Rab) seni kullara ait bütün eksik sýfatlardan tenzih ederim. (Sübhan). Sen Kerîmsin ben deðilim. Sen Vâfisin ben deðilim. Sen Sabûrsun. Ben deðilim. Sen Rahmansýn. Ben deðilim" anlamýna gelmektedir.

5 _ "Es Selamu Aleyküm ve Rahmetullah"demek

"Allahýn selam ve rahmeti üzerimize olsun.." anlamýna gelmektedir..

Rabbim ÝnsaAllah en kýsa zamanda size namaz kýlmayý nasip eder..

Selam Ve Dua ile..

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son DoLuNaY tarafından, 28.03.2007 - 01:17 tarihinde.
Gönderen: 28.03.2007 - 01:09
Bu Mesaji Bildir   DoLuNaY üyenin diger mesajlarini ara DoLuNaY üyenin Profiline bak DoLuNaY üyeye özel mesaj gönder DoLuNaY üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ferahnur su an offline ferahnur  
oman21 KARDEŞİM
72 Mesaj -
ÝNSALLAH NAMAZA BASLAMIÞSINDIR ÝNSANIN RUHUNUN HUZURLA TANIÞTIGINI NAMAZDA ANLAYACAKSIN ÝNSALLAH DEVAMALI KILAN O TARÝFSÝZ HUZURU BULANLARDAN OLURSUN HERKESE NASÝP OLSUN ÝNSALLAH CÜMLEMÝZEDE FEYZÝNDEN FAYDALANMAYI NASÝP ETSÝN RABBÝM ..SEVGÝLER

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son ferahnur tarafından, 28.03.2007 - 16:02 tarihinde.
Gönderen: 28.03.2007 - 16:01
Bu Mesaji Bildir   ferahnur üyenin diger mesajlarini ara ferahnur üyenin Profiline bak ferahnur üyeye özel mesaj gönder ferahnur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_LaL_ su an offline _LaL_  
838 Mesaj -
inþallah baþlamýþsýnýzdýr namaza. Siz hele bir sabah namazýnýzý kýlýn bak diðer vakitleri kaçýrmamak için nasýl çýrpýnacaksýnýz... Allah herkese nasip eyler inþallah... selam ve dua ile..
Gönderen: 28.03.2007 - 22:16
Bu Mesaji Bildir   _LaL_ üyenin diger mesajlarini ara _LaL_ üyenin Profiline bak _LaL_ üyeye özel mesaj gönder _LaL_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
oman21 su an offline oman21  
Teşekürler
4 Mesaj
Arkadaþlar çok Teþekürler.
Gönderen: 28.03.2007 - 23:58
Bu Mesaji Bildir   oman21 üyenin diger mesajlarini ara oman21 üyenin Profiline bak oman21 üyeye özel mesaj gönder oman21 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
.-.-Saliha-.-. su an offline .-.-Saliha-.-.  
514 Mesaj -
Oman21 kardes namaz kilarken anlamlarini düsünmen cok güzel bir davranis....

Insaallah namaza baslar ve birdaha hic birakmassin...
Ilerdede Namaz surelerinin anlamlarini ögren kardes...
Namaz kilarken bunlari düsünmek insana huzur veriyor....

Rabbim Tadili erkana uyanlardan eylesin...
Gönderen: 29.03.2007 - 01:41
Bu Mesaji Bildir   .-.-Saliha-.-. üyenin diger mesajlarini ara .-.-Saliha-.-. üyenin Profiline bak .-.-Saliha-.-. üyeye özel mesaj gönder .-.-Saliha-.-. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_AvataR_ su an offline _AvataR_  
5 Mesaj
s.a kardeslerim bu hususta kardesimizin davranýsýný örnek olarak gosterebiiriz ama öte yandan da soyle dusunmek gerekli evet manasýný bilmek lazým ama manasýný bilmiyorum diye de namazý terketmek yanlýs bu hususta bence namaza basla ve namazýný kýlmadan önce kimin huzuruna cýktýgýný idrak etmen acýsýnddan cok degil 2 dakika dusun kimin huzuruna cýkýyorum sorusunu bir sor kendine bu soruya hakkýyla cevap verirsen emin ol o namaz bambaska olur ve istesende býrakamassýn býraksan da tadý birkez oturmustur yüregine uzak kalamazsýn umulur ki faydalý sozler sarf etmisizdir yanlýslarýmdan dolayý kusuruma bakmayýn RABBÝM yanlýslarýmýzý affetsin

aciz kardesiniz ömer
Gönderen: 29.03.2007 - 04:17
Bu Mesaji Bildir   _AvataR_ üyenin diger mesajlarini ara _AvataR_ üyenin Profiline bak _AvataR_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
oman21 su an offline oman21  
Arkadaşlar çok teşekürler
4 Mesaj
arkadaþlar çok saolun ben zaten surelerin anlamlarýný biliyordum.tek bunlarý bilmiyordum.çok teþekürler.
Gönderen: 30.03.2007 - 16:14
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 807 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
lauren444 (37), buraksenel (45), hurkan (51), proferol (), UHIBBUKI (37), espri_espri (45), can_gül (41), cevik (51), zübeyir (44), kulferhat (43), rikkat (55), dully (34), abdullah056 (36), orhan yý.. (55), erbüþ (38), Asilturk (60), Abdullah56 (36), lamia (54), sivaslifaruk (44), yakup karatekin (57), hasanözç.. (45), xUbeydullahx (42), ~BiR gAriP YoLc.. (36), metin30 (48), duruweb (39), üveyis (63), kenan03 (45), ikramozden (46), Hayirsizin (42), NEFRET_17 (39), sonysalih (55)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57665 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.