budesonide kaletra stromectol ivermectin kaletra cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Ş İ İ R L E R & Ş Î R L E R İ N  » IRAKTA BİR GENÇ KIZ

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
IRAKTA BİR GENÇ KIZ
65 Mesaj -
Karanlýk çökmüþtü. Bütün aile, korku içinde soðuk yataklarýmýza girdik. Aslýnda yataklarýmýzdan daha soðuk olan, bizim vücutlarýmýzdý. Kanýmýzý donduracak olaylar görmüþ, duymuþtuk.
Uykularýmýz kuþ uykusu gibiydi ve tam uyumak üzereyken kapý hýzla çalýndý. Hepimiz ayaða fýrladýk. Kalkarken de geceliðim, kanepenin kenarýndaki bir çiviye takýlýp yýrtýldý. Annem benden iki yaþ küçük olan erkek kardeþimi ve beni tutup kenara çekti. Babam da kapýyý açmaya gitti. Gelenler askerlerdi. Silahlarýný üzerimize doðrultmuþ baðýrýyorlardý. Hepimiz çok korkmuþtuk. Sonra birkaç asker evin diðer odalarýna gitti. Belli ki bir þeyler arýyorlardý. Birazdan bir tanesi dedelerimizden kalma eski bir tüfeði bulup getirdi. Hemen babamý tutup götürmeye koyuldular. Akýllarý sýra kendilerine direnenleri yakalýyorlardý. Ama o silahýn çalýþmasýna imkan yoktu. Bu onlar için sadece bir bahaneydi.
Nereye götürüyorsunuz diye baðýrarak arkalarýndan koþtuk. Evin dýþ kapýsýna geldiðimizde, bir asker geri dönüp, içeri girmemizi iþaret etti. Ben aðlayarak baðýrmaya devam ediyordum. Sonra silahýný kaldýrdý ve bana doðru doðrulttu. Ben namlunun ucuna ve düþmanýn gözlerine bakýyordum. O ise benim, yýrtýlan geceliðimin arasýndan görünen bacaðýma bakýyordu. Açýldýðýný fark etmemiþtim bile. Hemen örttüm. O iðrenç bakýþlar karþýsýnda iliklerime kadar ürperdiðimi hissettim.
Sonra korku ve çaresizlik içinde eve geri girdik. Babamýn hapishaneye götürülüp iþkence görmesinden endiþe duyuyorduk.
Sabaha kadar ne gözümün yaþý dindi ne de düþmanýn bakýþlarý gözümün önünden gitti. O gün hayatýmýn en kötü günü olduðunu düþünmüþtüm. Meðer bu sadece bir baþlangýçmýþ.
Sabah erken saatlerde dayýmlara gitmeye karar vermiþtik. Ama onlarý da götürdükleri haberini aldýk. Yakýn çevrede gidebileceðimiz baþka akrabamýz da yoktu. Endiþe içerisinde o günü de akþam ettik. Hava kararýnca bütün ýþýklarý kapattýk, kapýlarý kilitledik. Babamdan da hiçbir haber alamamýþtýk.
Ertesi gece geç saatlerde tekrar kapýmýza dayandý düþmanlar. Açmadýk. Dakikalarca kapýyý yumrukladýlar sonra da kilide bir el ateþ edip içeri girdiler. Üç kiþiydiler. Biri hemen ýþýðý açtý. En önde duraný görür görmez tanýmýþtým. Bütün vücudumu birden bire ateþ basmýþtý. Geçen gün üzerime silah doðrultan askerdi o.
Bakýþlarýndan ve pis gülüþünden niyetini anlamýþtým. Diðer ikisi annemi ve kardeþimi sürükleye sürükleye baþka odaya götürdüler. Baþ baþa kalmýþtýk. Üzerime doðru geliyordu. Dilim tutulmuþ gibi hiçbir þey söyleyemiyordum. Kýpýrdayamýyordum da. Annemin yalvarma sesleri geliyordu.
Sonra birkaç adým geri atabildim. Etrafýma bakýndým. Kendimi savunabileceðim bir þeyler arýyordum. Gözüme ilk takýlan vazoydu. Oraya doðru koþtum, düþman da bana doðru koþmaya baþladý. Elime aldýðým gibi kafasýna indirdiðim vazo paramparça olmuþ, düþman bir yana savrulmuþ ve kafasýndan kanlar süzülmeye baþlamýþtý. Gözlerimin içine bakan sapýk gözler, birden öfkeyle bana döndü. Kafasýný tutar vaziyette, arkadaþlarýna baðýrarak bir þeyler söyledi. Annemin çýðlýklarý, kardeþimin göz yaþlarý felaketin habercisiydi. Odadan çýktýklarýnda, annemim benim kadar þanslý olmadýðýný anladým. Aðlayarak yanýna koþtum, sarýldým. Elimiz ayaðýmýz boþalmýþ, tir tir titriyorduk. Sonra düþman kanlý eliyle saçýmdan tutup kapýya doðru sürüklemeye baþladý. Çýðlýk çýðlýða bizi de bir yere götürüyorlardý. Belli ki hakkýmýzda kötü bir plan yapmýþlardý.
Duyup da tüylerimizin diken diken olduðu iþkence hapishanelerine getirilmiþtik namusumuzu korumaya çalýþtýðýmýz için. Ama duyduklarýmýz yaþayacaklarýmýzýn yanýnda hiç kalacaktý.
Baþýný yaraladýðým asker, hakkýmda özel bir istekte bulunmuþ olacaktý ki, annemi ve kardeþimi hücreye götürdüler, beni de iþkence odasýna. Artýk yapabileceðim tek þey diþimi sýkýp sabretmekti. Saatlerce süren kýrbaç darbelerinden, üzerimde söndürülen sigaralardan ve tecavüzlerden sonra yarý baygýn halde hücreye götürüldüm. Kendime geldiðimde annem baþýmda aðlýyordu. Bizi ayný hücreye koymuþlardý.
Etrafta iðrenç bir koku vardý. Ýnsan pislikleri ve kan… Uzun zamandýr iþkence görenler inim inim inliyordu. Aðlamaksa herkesin yaptýðý iþti. Günler içinde iþkencelerin dozu iyice artýrýldý. Bir kadýn yürekleri parçalayan bir acýya maruz kaldý. Ama sadece bizim yüreklerimizi… Çünkü düþman askerleri bundan zevk alýyorlardý. Artýk onlarýn insan olduklarýna beni kimse inandýramazdý.
Kadýn aylar öncesinden bir düþman askerinden hamile kalmýþ. O gün doðum yapacaktý. Kadýný çýrýlçýplak edip ortaya getirdiler. Kocasý parmaklýklarý deli gibi sallýyordu. Düþmanýn niyeti kadýna, kocasýnýn ve herkesin gözü önünde doðum yaptýrtmaktý. Amaçlarýna ulaþtýlar. Her yer kan içinde kaldý ve babasý belli olmayan çocuk doðdu. Herkes aðlýyordu kocasý çýlgýna dönmüþtü. Belki de aklýný kaybetmiþti. Askerler gülüyorlardý. Sonra biri eðlencelerini artýrmak için bebeði kurþun yaðmuruna tuttu. Küçük et parçasýndan kanlar fýþkýrýyordu. Bu iðrenç manzarayý midem kaldýrmadý ve istifra etmeye baþladým. Kadýn bayýlmýþtý. Silah sesleri kulaklarý saðýr edecekti. Herkes aðlýyordu. Onlar gülüyordu.
Hiçbir iþkence namusumuza el uzatmalarýndan daha aðýr deðildi. Onlar da bunu bildikleri için hep bu yönde iþkenceler yapýyorlardý.
Bir akþam onlarý eðlendiren ben olmuþtum. Ortaya bir masa getirip beni üzerine çýkarttýlar. Dans etmemi istiyorlardý yarý çýplak vaziyette. Önce direndim. Tehdit ettiler. Silahlarýný anneme çevirdiler. Öfke, nefret, utanç, çaresizlik ve ýstýrap had safhadaydý. Boyun eðmekten baþka çarem yoktu. Annemin acýsýna dayanamazdým. Hem aðladým hem oynadým. Onlar da kahkahalarla beni alkýþladýlar.
Ýleriki günlerde iþkencelerini erkekler üzerinde yoðunlaþtýrdýlar. Aralarýnda kardeþim de vardý. Gözlerimi sýký sýký kapadým. Bakamazdým. Sonra fotoðraf sesi duydum. Yaptýklarý þeyi marifetmiþ gibi fotoðraflýyorlardý. Biran için umutlandým. Belki insanlar çektiklerimizi görüp de bu canilere dur derlerdi. En çok da din kardeþlerimden umutluydum. Ama hayal kýrýklýðýna uðradým. Deðiþen hiçbir þey yoktu.
Belki de kendi kendimize etmiþtik. Batýlý olmak istiyoruz gelin bizi batýlý yapýn demiþtik. Adaletlerini umarken de bilmediðimiz vahþetlerine maruz kaldýk. Diyorlardý ki onlar, bizim zengin topraklarýmýza gelmiþ. Öyle olsaydý, bize deðil topraklara tecavüz ederlerdi. Onlar bizim için gelmiþlerdi. Müslümanlar için… Bizim için en deðerli olan namusumuzu kirletmek, soyumuzu karýþtýrmak için gelmiþlerdi. Bunu da tereyaðýndan kýl çeker gibi hallettiler. Bugün, çektiklerimize sessiz kalanlar, ayný þeylerin kendi baþlarýna gelmeyeceðinden ne kadar eminler acaba?
Ve bir gün dünya hayatýmda yaþayabileceðim en büyük acýyý yaþadým.
Kafama bir çuval geçirip tecavüz ettiler. Çuvalý çýkardýklarýnda kardeþim karþýmdaydý. Þok geçirmiþtim. Artýk kurtulmayý hiç düþünmüyor sadece ve sadece ölmeyi diliyordum.
Ben daha yaþadýðým þoku üzerimden atamadan eðlenmek için yine beni seçtiler. Bugün benim günüm olacak dedim kendi kendime. Yine bir masa ve üzerinde ben… Tehdit ayný. Silah annemin þah damarýna dayalý. Annemi vururlarsa onun acýsýna dayanmaya karar vermiþtim. En azýndan o kurtulsun bu iþkencelerden diye düþünüyordum artýk. Put gibi dikildim. Boðazýma bir þeyler düðümleniyordu. Zor tutuyordum kendimi aðlamamak için.
Ve silah patladý göklere merdiven dayayan bir gürültüyle. Düþman yine düþmanlýðýný yapmýþ, anneme evlat acýsý çektirmek için bana ateþ etmiþti. Bir kurþun geliyordu bana doðru. Ya da bir kurtarýcý demeliyim. Sonra ona ev sahipliði yaptý vücudum ve masadan aþaðý düþtüm. Sonunda bitmiþti bu iþkence. Üzülmesin diye tüm gücümle son bir kez gülümsedim anneme. Beni karþýlayan babamdý."
Gönderen: 27.03.2007 - 14:27
Bu Mesaji Bildir   runal üyenin diger mesajlarini ara runal üyenin Profiline bak runal üyeye özel mesaj gönder runal üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mkuzeci su an offline mkuzeci  
4 Mesaj
al salamu aliykum canim abi cok guzel yazmissin benim adim murat bende bir irak vatandasiyim evet binlerce insan zulum goruyir orda allah onlere yardim etsin insaalla bir gun musulmanler galip gelecek selam duayle
Gönderen: 27.03.2007 - 14:52
Bu Mesaji Bildir   mkuzeci üyenin diger mesajlarini ara mkuzeci üyenin Profiline bak mkuzeci üyeye özel mesaj gönder mkuzeci üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_LaL_ su an offline _LaL_  
838 Mesaj -
Allah'ým sen onlarýn yardýmcýlarý ol.. aðlayarak yazýyorum bu satýrlarý. içim paramparça oldu. dua etmekten baþka yapabilceðim bir þey var mý bilmiyorum.. Allah ým bu insanlarýn hiç mi vicdanlarý yok, hiç mi korkmuyorlar... ALLAH ýslah eylesin.. sen yeryüzündeki tüm insanlarý her türlü kötülükten koru yarabbim... AMÝN.. selam ve dua ile..
Gönderen: 27.03.2007 - 17:26
Bu Mesaji Bildir   _LaL_ üyenin diger mesajlarini ara _LaL_ üyenin Profiline bak _LaL_ üyeye özel mesaj gönder _LaL_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 488 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
yalnizkurt55 (62), siyahnur (56), SULEYMAN ONCU (48), corluca (54), batalli (61), Fethi62K (62), emin2325 (66), yasin ibrahim e.. (53), h_hayrettin (43), turhanozturk (61), hazanrengi (43), Zilkade (42), akif1980 (44), mekselina (34), neverness (51), rufeyde (48), rabia| (50), Selvaa (49), antaly59 (66), BÜYÜK BALIKÇI (53), cemiluygun (70), Mikai66 (46), polat_23 (44), adar72 (35), nzl44 (47), m_ugurluoglu (37), emperor (50), osmanorhan (55), muhacir (53), salepli (51), musdem (54), ilyas_bozkurt (50), Jeday (35), ebuzerbasak (35), RaHMeT_YaGMuRu (40), eL_SaLvAdoR (42), faruk38 (62), ibrahimkindan (64), Karizmatik_63 (41), halimeuzunlar (41), hakan__ (43), citakhalil (70), serin (48), ZorDünya (54), cüneyd75 (49)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.55890 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.