budesonide stromectol stromectol kaletra ivermectin aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » {{---->GÖzÜmÜn Nuru<-----]]

önceki konu   diğer konu
6 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
{{---->GÖzÜmÜn Nuru<-----]]
1293 Mesaj -
Gözümün nuru!...Yaradýlýþ sebebim!...
Gönlümün huzuru!...Sevgili Peygamberim!...

Kalemi elime aldým...Bu kez sana yazýyorum.Ama gözlerim buðulu camlar gibi,satýrlarý göremiyorum!...Ellerim titriyor...UTANIYORUM!..Evet, utanýyorum Sana yazmaya!...Biliyorum Ya Resulallah ( s.a.v.)...Adýnýn anýldýðý her yerdesin!..Bu halimle huzurunda olmaya utanýyorum! Beni huzuruna kabul eder misin?

Ben, bir zamanlar cihaný titreten Osmanlý'nýn torunuyum.Ama þimdi Senin mübarek ruhunu inciten hakaretleri yapanlara ,bir "özür" bile diletemediðim için utanýyorum...Seni o insanlara tanýtamadýðým için,adýný diyar diyar ötelere taþýyamadýðým için utanýyorum...Sana saygýsýzlýk edenlerin tepesine balyoz gibi inemediðim için, seni ve Rabbimin Seninle gönderdiði "Yüce Ýslam Dinini" lâyýkýyla temsil edemediðim için utanýyorum....

Ya Resulallah (s.a.v.)!...Hani bir gün sahabelerinle oturmuþ sohbet ediyordun.Onlara "ahir zaman"dan bahsediyordun.Ve ahir zamandaki ümmetin için "Kardeþlerim" demiþtin.Sahabelerin sormuþtu: "Ya Resulallah kardeþlerin biz deðil miyiz?" Demiþtin ki . "Siz arkadaþlarýmsýnýz.Kardeþlerim ahir zamanda gelecek olan ümmetimdir."

Ya Resulallah ( s.a.v.)!..Bizi bu gamsýzlýðýmýzla, bu vurdumduymazlýðýmýzla ve bu dünyaya tutkun halimizle "kardeþlerin "olarak kabul eder misin?Beþ vakit minarelerden okunan ilahi çaðrýya saðýr oluþumuzla,Kur'an-ý Kerim'i okuyamaz, okusak bile anlayamaz,anlasak bile hayatýmýza uygulayamaz halimizle de bize "kardeþlerim" der misin?

Kur'an-ý Kerim'de övülen gün...Fetih günü...Ulubatlý elinde sancak surlara týrmanýyor.Yaðmur gibi ok yaðýyor üzerine...Ama o bir kez "Ya Allah! Bismillah!" deyip yüklenmiþti surlara!Kimse durduramazdý O'nu!..O kadar çok yara almýþtý ki bir ara sendeledi...Tam düþmek üzereyken bir el tutup çekti onu yukarýya...Ve Ulubatlý sancaðý dikti surlara!...Sancaðýmýzý surda dalgalanýr gören askerimiz coþtu...Bu coþkuya dayanamadý surlar!...Ve Ýstanbul artýk sonsuza kadar bizim olmuþtu!...

Fatih Sultan Mehmet ,Ulubatlý'nýn yanýna koþtu.O'nun baþýný dizlerine koydu ve gözyaþlarýna hakim olmaya çalýþarak "Hasaným! Ýstanbul'u almak seni kaybetmeye deðer miydi?"dedi...Ama Ulubatlý'nýn yüzünde güller açýyordu.Bir nur vardý simasýnda...Belliydi Nur'la karþýlaþtýðý....Dedi ki:" Padiþahým! Surlara týrmanýrken bir ara dengemi kaybettim.Tam düþmek üzereyken bir el tutup çýkardý beni surlarýn tepesine...O el Resulallah'ýn ( s.a.v.) eliydi!...Bakýn þu anda yüzünde büyük bir mutlulukla surlarýn üzerinde dolaþýyor...Padiþahým!...Bu manzara için bir deðil bin Hasan feda olsun!..."

Ya Resulallah(s.a.v)!...Elimizde Senin sancaðýn,nefis surlarýmýzý aþmaya çalýþýyoruz biz de...Dünyanýn câzibedâr oklarý yaðýyor üzerimize her yandan!...Ha bire sendeleyip duruyoruz...Kayýp düþmemiz an meselesi...Farkýndayýz Ulubatlý'nýn imaný yok yüreðimizde...Utanýyoruz bunu söylerken ama...Ya Resulullah ( s.a.v.) ,bu halimizle ,bizim de elimizden tutar mýsýn?Düþmek üzereyken bizi de kurtarýr mýsýn?

Hani bir gün Hz. Ebubekir(r.a.),bir bardak soðuk su istemiþti yanýndakilerden...Suyu içtikten sonra ise hýçkýrýklara boðulmuþtu...Etrafýndakiler de O'nunla birlikte aðlamaya baþladýlar nedenini sormadan...Hz. Ebubekir biraz sonra dedi ki:

"Neden aðladým biliyor musunuz?Bir gün Resululah (s.a.v ) ile oturuyorduk.Eliyle bir þeyleri itiyor gibiydi.Biraz sonra bunun sebebini sorduðumda dedi ki:

"Dünya bütün güzelliði ile karþýmda temessül etti ve kendini bana kabul ettirmeye çalýþtý.Elimle onu itiyordum. Sonra kenara çekildi ve dedi ki:"Sen beni kabul etmesen de , senden sonrakilere kendimi kabul ettireceðim."."

Ýþte þimdi bu bir bardak soðuk su ile dünya bana kendini kabul ettirdi korkusuyla aðlýyorum."

Ya Resulallah (s.a.v.)!...Dünyadan "bir bardak soðuk su "kadar zevk alýp da bundan piþman olan bu yüce ruh karþýsýnda ve dünyanýn bütün zevklerini elinin tersiyle itiþin karþýsýnda; dünyanýn kendini bize nelerle kabul ettirdiðini görüp utanýyoruz!...Utanýyoruz ama, Senin doðduðun andan, Rabbimize kavuþtuðun ana kadar "Ümmetim" diye inleyiþine ümidimizi baðlayýp,yine de diliyor ve dileniyoruz...Bu halimizle de bizi "Ümmetin" olarak kabul eder misin?

Bir savaþ sonu Hubeyb b.Adiyy (r.a.),kafirlerin eline esir düþmüþtü ve ona sormuþlardý idam sehpasýnda:

"Senin yerinde þu an Muhammedin olmasýný ister miydin?"

Hubeyb'in bu soru karþýsýnda tüðleri ürpermiþ ve: "Hayýr! Allah þahidim olsun ki, bir deðil bin baþým olsa hepsi O'nun yolunda feda olsun." demiþti.Sonra da "Ya Rabbi! Resulallah'a veda edemeden gelmiþtim.Sen selamýmý O'na ulaþtýr.Esselamu Aleyke Ya Resulallah!..."diye sana selam göndermiþti...

Sen o anda ashabýnla oturmuþ konuþurken,birden doðrulup " Ve Aleyküm Selam Ya Hubeyb!" demiþtin.Yanýndakiler ne olduðunu sorunca da gözyaþlarý içinde "Müþrikler Hubeyb'i þehid ettiler.O da son anýnda bana selam yolladý." diye cevap vermiþtin...

Uzaklýk bizler için Ya Resulallah (s.a.v)!Biz senden uzaðýz ama sen bize yakýnsýn...Uzaklýðýmýzdan utanýyoruz...Sana lâyýk bir ümmet olamayýþýmýzdan utanýyoruz...Sana utanmazca saldýranlarýn sesini kesemeyiþimizden utanýyoruz...Ve bir elimizle bir demet gülü, diðer elimizle bir avuç gözyaþýný sana sunup,özür diliyoruz senden...Özrümüzü kabul buyur Ya Resulallah ( s.a.v)...

Çaðlar ötesinden,kendi uzaklýðýmýzdan sana selam yolluyoruz...Kalbimiz sevginle dopdolu...Belki de tek sermayemiz bu!...Ulaþtýr Ya Rabbi!...

Esselamu Aleyke Ya Resulallah!..

(alýntýgöz kırpma

Gönderen: 21.03.2007 - 10:54
Bu Mesaji Bildir   ~Firdevs~ üyenin diger mesajlarini ara ~Firdevs~ üyenin Profiline bak ~Firdevs~ üyeye özel mesaj gönder ~Firdevs~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mehmetduru su an offline mehmetduru  
RE: {{---->GÖzÜmÜn Nuru<-----]]
322 Mesaj -
Eline saðlýk kardeþim güzel payþýmmýþ.Allah Razı Olsun
Gönderen: 21.03.2007 - 10:57
Bu Mesaji Bildir   mehmetduru üyenin diger mesajlarini ara mehmetduru üyenin Profiline bak mehmetduru üyeye özel mesaj gönder mehmetduru üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
CiVELEK su an offline CiVELEK  
RE: RE: {{---->GÖzÜmÜn Nuru<-----]]
978 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý mehmetduru

Eline saðlýk kardeþim güzel payþýmmýþ.Allah Razı Olsun

seni anlatan hiç bir söz tamam deðil ey Nebi..

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son CiVELEK tarafından, 21.03.2007 - 12:19 tarihinde.
Gönderen: 21.03.2007 - 12:13
Bu Mesaji Bildir   CiVELEK üyenin diger mesajlarini ara CiVELEK üyenin Profiline bak CiVELEK üyeye özel mesaj gönder CiVELEK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  
1293 Mesaj -
amin amin amin

cümlemizden Allah Razı Olsun

Çaðlar ötesinden,kendi uzaklýðýmýzdan sana selam yolluyoruz...Kalbimiz sevginle dopdolu...Belki de tek sermayemiz bu!...Ulaþtýr Ya Rabbi!...

aminn ....

Gönderen: 22.03.2007 - 11:07
Bu Mesaji Bildir   ~Firdevs~ üyenin diger mesajlarini ara ~Firdevs~ üyenin Profiline bak ~Firdevs~ üyeye özel mesaj gönder ~Firdevs~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
Eyvallah güzel paylaþým...
Teþekkürler.

Gönderen: 22.03.2007 - 14:04
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  
1293 Mesaj -
...gül

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Firdevs01 tarafından, 23.03.2007 - 15:37 tarihinde.
Gönderen: 23.03.2007 - 15:37
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 854 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.65017 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.