lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir kaletra fluvoxamine stromectol fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » iNSaNLaRDaKi oN YaRGi iSTe BoYLe BiRSeY!

önceki konu   diğer konu
12 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    iNSaNLaRDaKi oN YaRGi iSTe BoYLe BiRSeY!
52 Mesaj -
Uzaklarda birköyde, çocugu dogmadan kocasý ölmüs, tek basina yasayan hamile bir kadin
kendisine arkadas olmasi açisindan dagda yarali olarak buldugu bir gelincigi evinde beslemeyebaslar. Gelincik kadinin yanindanbir an bile ayrilmaz. Her ne kadar evcil bir hayvan olmasa da, oldukça uysallasir. Bir kaç ay sonra kadinin çocugu dogar. Tek basina tüm zorluklara gögüs germek ve yavrusuna bakmak zorundadir. Günler geçer ve kadin birgün bir kaç dakikaliginada olsa evden ayrilmak ve yavrusunu evde birakmak zorunda kalir...Gelincikle bebek evde yalnizkalmislardir. Aradan biraz zaman geçer ve anne eve gelir. Gelincigi ve kanli agzýný görür. Anne çýldýrmýþcasýna gelincige saldýrýr ve oracýkta öldürürhayvaný. Tam o sýrada içerdeki odadanbir bebek sesi duyulur. Anne odaya yönelir... ve odada beþiði, beþiðin içindeki bebegi ve bebegin yanýnda duran parçalanmýþ bir yýlaný görür... Einstein'in söyledigi rivayet edilen bir söz var: "Ýnsanlardaki önyargýyý parçalamak benim atomu parçalamamdan çok daha zor"
Gönderen: 20.03.2007 - 16:03
Bu Mesaji Bildir   BaLiM üyenin diger mesajlarini ara BaLiM üyenin Profiline bak BaLiM üyeye özel mesaj gönder BaLiM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
CiVELEK su an offline CiVELEK  
978 Mesaj -
öyle olmasýna öylede önyargýlý olanlarýn hiç mi haklýlýk payý yok
ya da hafifletici sebepleri....
Gönderen: 20.03.2007 - 16:13
Bu Mesaji Bildir   CiVELEK üyenin diger mesajlarini ara CiVELEK üyenin Profiline bak CiVELEK üyeye özel mesaj gönder CiVELEK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
BaLiM su an offline BaLiM  
52 Mesaj -
On yargili olmak bence insani yaniltir.farkli seyler dusunur ve dusundurur.Hakikati bilmeden yorum yapmak,yada oyle davranmak sonunda insana pismanliktan baska birsey vermez...bence dahada acilirsa bu konu kul hakkina kadar gider.:(
Gönderen: 20.03.2007 - 16:21
Bu Mesaji Bildir   BaLiM üyenin diger mesajlarini ara BaLiM üyenin Profiline bak BaLiM üyeye özel mesaj gönder BaLiM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zeylin su an offline zeylin  
66 Mesaj -
SELAMUN ALEYKUM

Sana sonuna kadar katiliyorum Balim..Onyargili davranmanin hicbir gerekcesi olamaz..Insan karsilastigi bir durum karsisinda once durup dusunmeden,hakikati ogrenmeden sadece bir takim tahminlere dayanarak infaz yaparsa bu bence de kul hakkina kadar gider..(Ayni yanlisa dusenlerdenim,sozum oncelikli olarak herzaman kendi nefsime):(
Gönderen: 20.03.2007 - 16:59
Bu Mesaji Bildir   zeylin üyenin diger mesajlarini ara zeylin üyenin Profiline bak zeylin üyeye özel mesaj gönder zeylin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Yorumun icin Sagol Guzelim
52 Mesaj -
tskler.
Gönderen: 20.03.2007 - 17:04
978 Mesaj -
konuyu biraz açalým dedik savunmaya geçmiþsiniz..tamam aslolan sizin dediðiniz gibi ama önyargýya sebebýyet verenler, onlar kul hakkýna girmiyor mu..??
Gönderen: 20.03.2007 - 17:19
Bu Mesaji Bildir   CiVELEK üyenin diger mesajlarini ara CiVELEK üyenin Profiline bak CiVELEK üyeye özel mesaj gönder CiVELEK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Zeylin Yorum bekliyorum senden
52 Mesaj -
savunmaya gecmek degil sadece arkadasin yorumuda hosuma gitti.(yakinen taniyorum kendisinide)soruna gelince yine bence diyerek cvpliyorum : Onyargiya sebebiyet vereni yine onyargili davranarak olani biteni sormaya ihtiyac duymadan yargiliyor.sayet sorulsada o cvptan kacinsa dogacak sebeplerden dolayi girebilir ama oyle olmadigindan bilemiyorum....
Gönderen: 20.03.2007 - 17:25
978 Mesaj -
savunmaya geçmiþsinizden kasýt olaya bir tarafýndan yaklaþýmýnýza cevaben yazýlmýþtýr anlatmak istediðim iþte tam bu nokta ben tam anlatamayýnca sýzler farklý düþünebiliyosunuz yani sizin yaptýðýnýz size göre önyargý oluyor kýsmen doðru çünkü olayý tam manasýyla þüphe götürmeksizin izah edememiþimdir bu vesileyle sizi önyargýlý düþünmeye sebebiyet vermiþimdir sonuç olarak önyargýya sevkedenýnde kabahatli olduðu kanýsýndayým...

inþALLAH anlatabýlmiþimdir sakýn önyargýlý düþünmeyinsevinçliçünkü ben çok karýþtýrýyorum yazarkensevinçli
Gönderen: 20.03.2007 - 17:43
Civele'ge Tskler
52 Mesaj -
Anladim Tsk ederim.Zannediyorumki Onyargiyla yaklasilmadan yapilan sey yoktur denecek kadar az gibi geliyor.Bakin buda bir onyargidir.
Gönderen: 20.03.2007 - 17:50
66 Mesaj -
Civelek kardesim, arkadasim , abim nasil hitap etmeliyim bilmiyorum..Soylediklerinde haklisin aslinda, ben hic o acidan dusunmedim ve soylediklerine de bizzat yanlissin dememistim zaten..Ben de kendimce dogru oldugunu dusundugum seyleri yazmaya calistim..yanlis anlamani istemem savunmak kastiyle yazmadim yukaridaki sozlerimi..:(
Gönderen: 20.03.2007 - 18:03
Bu Mesaji Bildir   zeylin üyenin diger mesajlarini ara zeylin üyenin Profiline bak zeylin üyeye özel mesaj gönder zeylin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
978 Mesaj -
esteðfirullah kardeþim sizin yazdýklarýnýzda doðru nitekim..
sadece farklý bir bakýþ açýsý getirmek istedim...yaný býr kýmsenýn bir olay karþýsýnda önyargýlý olduðunu düþünmekte bir önyargý sonuçta...

sýz bana aðbi deyin ben size abla olur mu..??göz kırpma

dua ile kardeþim...
Gönderen: 20.03.2007 - 18:11
66 Mesaj -
Tamam abi siz nasil isterseniz oyle soylerim..göz kırpma Ayrica konuyu biraz actiginiz icin tskrlr..sevinçli Ben bu konuyu hayatim boyunca hic bu kadar etraflica dusundugumu hatirlamiyorum..bir daha ki sefere arkadaslarim arasinda onyargi konusu acilirsa sayenizde farkli bir bakis acisi getiririm ben de..sevinçli sevinçli
Gönderen: 20.03.2007 - 18:20
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 817 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
dayi054 (64), ÝsmailEn.. (56), kibris (56), merickizmaz (51), RUYAM (36), yükselelektrik (54), selcukosman (48), Aycan (57), HuZuR_38 (45), babakadir (45), Cihan Ersoy (46), servet ekici (51), ayhan3867 (47), erhankaya351 (40), Kizmaz (51), EBRARALEYNA (47), erkan34 (51), efira (37), Sirac Barman (53), bedevi5 (65), Sadettin Dursun (41), cartime (55), S.Ekici (51), ALTUN (45), vus_lat (45), ayaza (38), drkdn (45), fetih60 (34), beko03 (76), talha türk&cced.. (33), dilara1 (26), asudetuba (43), struggle (42), Ayhan_Esad (41), nnur (47), YSBY (53), COLONEL (37), nazmi (47), umit535 (52), hsalma (42), ByAfatsum (36), nuretin (61), malkomxaa (42), salma (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59609 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.