ivermektin colchicine kaletra generique stromectol stromectol naprosyn natyl nebilet neggram negram nemexin neo stediril neoral neurolithium neurontin neurotop nexium nimotop nivaquine nizoral cream nizoral nolvadex nootropil norflocine norlutate noroxin norsol nortrilen norvasc norvir novonorm nyolol ocuflox oculastin oftan olmetec plus olmetec omix omnicef onymax optivar orelox orfiril osiren otrivin rhume des foins oxsoralen

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Bisey farkettim..

önceki konu   diğer konu
9 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Bisey farkettim..
7 Mesaj
Esselamu Aleyküm..

Bir Müslüman örnek insan olmali ama..

Isvicreliler, Müslüman olmayan, bir cok konuda örnek alinacak Insanlardirlar..

Mesela isyerinde.. Ögle vakti herkeze 1 saat yemek saati veriyorlar.. Istedigini yaparsin.. Islerini bitirmemis olsan bile, o 1 Saat Senindir..

Fakat görüyorum ve duyuyorum ki..
Türk dükkanlarinda.. 1 Saat hakki var herkezin, ama hakkini caliyorlar..
Ve sadece 15dak yemek icin ayrilabilirler isciler..

Hep isletiyorlar iscileri..
Oysaki isvicrede, 30dak yemek vakti FARZdir..

Neden Müslümanlar böyle yapiyorlar?
Hem hakkina girerler Insanin, hem söz tutmuyorlar..
Hem daha cok calistiyorlar, hem daha az para veriyorlar..

Onlar bizi örnek alicakken, biz onlari örnek almaliyiz..

Bu konuda isvicrelilere hayranim yani..
Gercekten kimsenin hakkina girmiyorlar..

Dogru dürüst bir Türk Dükkani görmedim inanin..

Vay halimize..

Isvicreliler asla hile yapmazlar..

Bizimkiler neden hile yapmayi seviyorlar?

Böyle devam ederse.. Müslüman olmayanlardan önce bizler Cehenneme gideceyiz..ağlar

RABBIM her gafletten uyandirsin..
Gönderen: 09.03.2007 - 10:18
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
YeÞiLKuBBeM Hanýmefendi çok önemli bir konuya deðindiniz lakin malesef Türkiyede hep var olan biþey...
Hatta býrakýn 1 saat yemek molasýný 8 saat çalýþacaklarý yerde 12 saatçalýþtýrýpta hemde düþük maaþ veren insanlar da mevcut...
ALLAH ýslah etsin...ÝNÞAALLAH.
Daha neler neler var ama neyse...
ALLAH her kezin yar ve yardýmcýsý olsun ÝNÞAALLAH.
Bir gün düzeleceðine inanýyorum çünkü TÜRK halkýda uyanýyor...
Sevgilerimle...

Gönderen: 09.03.2007 - 10:23
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
EHL-I HAK su an offline EHL-I HAK  
815 Mesaj -
Yesil ablamgül...

Evet bu konuda saygý duyuyorum sizin görüþlerinize ama nadiren rastlanan bir durum bence bu..

Özel þirketlerde zaten belirli bir saat var..

O saat sizin dediðiniz gibi o iþcinindir kimse karýþamaz istediðini yapar..

Ama bazý yerlerde varki açýkca söylim ya normal yemek saatini býrakýn insanýn cuma namazýna gitmesine bile izin vermiyorlar...Sýrf o saatte iþ veriyorlar..Ben çok biliyorum böyle yerler ÝSt.neyse ..

Sizinde dediðiniz gibi haklarýna girmiþ oluyorlar ne yazýk ki..:(

Ve maaþlarýda oldukça düþük oluyor..

Çok var böyle düþünürsek..

Selam ve dua ile..

Gönderen: 09.03.2007 - 10:30
Bu Mesaji Bildir   EHL-I HAK üyenin diger mesajlarini ara EHL-I HAK üyenin Profiline bak EHL-I HAK üyeye özel mesaj gönder EHL-I HAK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
recepholding su an offline recepholding  
1613 Mesaj -
kul hakki bu vermeyenden cikar acisi

burda cikmassa orda cikar
Gönderen: 09.03.2007 - 10:38
Bu Mesaji Bildir   recepholding üyenin diger mesajlarini ara recepholding üyenin Profiline bak recepholding üyeye özel mesaj gönder recepholding üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
CiVELEK su an offline CiVELEK  
978 Mesaj -
mehmet akif'e avrupa seyahati sonrasýnda sorarlar
anlat bakalým üstad avrupa nasýl?
el-cevap:bizim dinimiz onlarýn iþleri gibi,onlarýn dini bizim iþlerimiz gibi....
ALLAH onlara müslümanlýðý nasýp eylesin
bizleri de ýslah eylesin vesselam...
Gönderen: 09.03.2007 - 11:15
Bu Mesaji Bildir   CiVELEK üyenin diger mesajlarini ara CiVELEK üyenin Profiline bak CiVELEK üyeye özel mesaj gönder CiVELEK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
Lütfen cevap..
7 Mesaj
Esselamu Aleyküm..

Hepinize tesekkür ederim..
Evet dogru, daha neler nelervar..

Fakat bisey anlatmadan gecemiycem..
Sadece Türklere demiyom, Arnautlarda..

Neyse simdi Türkiyeden mal aliyorlar,
bozuk mallar..
Ve bizlere satiyorlar..

Müslüman Müslümana güvenir ya, onlara güvendigimizi bildikleri icin, gecmis tarihli seyler satiyorlar.. Ve icinde neler gördük..

Birgün Annem kiyma eti almaya gitti.. Adamda taze kiymayla sarmis eski kiymayi.. Taze görünsün diye.. Annem eve gelince ne görüyor, ici siah.. Ve öyle bir pis koku..
Alir kiymayi tekrar gider o türk dükkanina.. Baya bekletiyorlar önce.. Sonra o iki adama, Annem diyor, edepsizler, terbiyesizler, ALLAHtan korkmayan sapiklar, ben bunumu yiycem.. Alin bunu kendiniz yiyin ve hemen parami verin..

Parayi verirler ve susuyorlar.. Ben onlari sikayet etmeyi düsündüm..

O dükkani sikayet etsem, almanlar tarafindan kontrol edicekler ve kapaticaklar dükkani..

Size sorum.. Onlari sikayet etmeye hakkim var dimi?
Herkeze bozuk seyler satiyorlar..

Eminimki hakkim var.. Onlar yüzünde hataneleremi düselim.. En kisa zamanda görürler onlar..
RABBIM zaten bilir herseyi.. Ama bence bizimde görevimiz onlari sikayet etmektir..

DUA ile..
Gönderen: 09.03.2007 - 12:18
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
Hakkýn olmaz olurmu tükedici dernekleri vardýr...
Hem belediyelerde ilgilenir...
Saðlýk bakanlýðý vs...
dükkaný kapatma cezasý bile verirler hem para cezasý hemde bir müddet mühürlenir...
Tabiki yeri geldiði zaman susmak çare deðildir.
Bence herkez hakkýný aramalý ve dediðim gibi ÝNSANLAR uyandýlar artýk.
Ama çoðumuz ALLAH'a havale edip uðraþmýyoruz bile.

Gönderen: 09.03.2007 - 13:02
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Karanfil_ su an offline Karanfil_  
34 Mesaj -
Afferin Halacimsevinçli

Bencede bu dükkanlarin kapatilmasi cok dogru
bize bozuk mal yediriyorlar bu haksizlik bence ya
düsünsenize biz,onlar müsLüman diye onlarda alisveris yapiyoruz
ama ne fayda,herseyleri bozuk..
halam bize bu konuyu anlattiginda hani gidip kiyma eti geri götürdügünde alkisladik ya,bunun gibi seyleri herkez yapamiyorki.ama öyle yapmak lazim..

ALLAH akil fikir versin..

Selam ve Dua ile..
Gönderen: 09.03.2007 - 14:55
Bu Mesaji Bildir   Karanfil_ üyenin diger mesajlarini ara Karanfil_ üyenin Profiline bak Karanfil_ üyeye özel mesaj gönder Karanfil_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dilaratuba su an offline dilaratuba  
934 Mesaj -
Evet burdaki özellikle dindar olmayan iþ yerlerinde hem az zaman veriyorlar hem de namaz kýlacak yer yok müslüman bir yerde böyle þeylere dikkat edilmeli.

Gelelim ikinci soruna ben bu tür þeylerde þikayet yerine bir daha gitmem olur biter bir miþterisini kaypeder ve oranýn kötü bir yer olduðunu anlatýrým ama bence bunu yapan kiþilere söylemek daha iyi utanýr eðer anlamazsa þikayet edilir.
Gönderen: 09.03.2007 - 17:13
Bu Mesaji Bildir   dilaratuba üyenin diger mesajlarini ara dilaratuba üyenin Profiline bak dilaratuba üyeye özel mesaj gönder dilaratuba üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 857 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
mouharem68 (56), Mavi mutluluk (42), gardiyan (51), hüzünn (36), yanardag (49), kalebeyi (43), Trabzon61 (34), Kameraman_63 (61), Rabia1 (52), MaviguL (42), YSMNT (45), kardelen_06 (40), PembeGül (39), aliosmantr (37), safak13 (46), secere (47), yasargokmen (51), mehmet23 (53), HaBeSii (43), tkardelen (42), MUSTAFA ONUR (63), efendi54 (54), cemilakgun (48), þip&thorn.. (45), cemilakgün (48), Moehh80 (44), ismailbaturay (47), tümtürk (36), SaBoTaJ (124), resadiyeli84 (40), muhammedali_x (49), metinx (49), Fatih almanya (44)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57498 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.