generique luvox fluvoxamine colchicine ivermektin lopinavir ritonavir aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Annemden Nefret Ederdİm...

önceki konu   diğer konu
15 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    Annemden Nefret Ederdİm...
1293 Mesaj -
Bir uzakdoðu hikayesi;

Annem den nefret ederdim.Çünki sadece bir gözü vardý.Ailemizi geçindirmek için okulda aþcýlýk yapýyordu.. Birgün okuldayken arkadaþlarýmýn yanýnda bana "Merhaba" dedi annem.. Yerin dibine girmiþtim..bunu bana nasýl yapabilirdi.Onu görmezden geldm.Ona nefretle bakýp ondan kaçtým. Ertesi gün okulda bir arkadaþým dedi ki "E senin annenin bi gözü var" o an yerin dibine girmek istedim ve annemin ortadan kaybolmasýný istedim ve ona; "Beni gülünç duruma düþüreceðine ölse daha iyi" dedim.Arkadaþým karþýlýk vermedi... Dediklerim hakkýnda bir an bile durup düþünmedim çünkü ona çok sinirliydim.Onun duygularý beni ilgilendirmiyodu. Onu evde istemiyordum.Çok çalýþtým ve Singapur'a okumaya gittim. Evlendim,kendi evimi aldým,çocuklarým oldu,çok memnundum hayatýmdan. Birgün annem ziyarete gelmiþti.Kaç yýldýr beni görmüyordu ve torunlarýný tanýmamýþtý.Kapýda çocuklarým ona güldüler.Ona "Evime gelip çocuklarýmý korkutuyorsun hemen burdan git" dedim. Annem sessizce "Kusura bakmayýn yanlýþ adrese gelmiþim galiba" dedi ve gitti.. Birgün mezunlar toplantýsý için okuldan mektup aldým. Eþime "iþ toplantýsýna gidiyorum" deyip gittim. Toplantýdan sonra sýrf merak için eski evime gittim.Komþularým bana annemin öldüðünü söyleyip bana verilmesi için annemin býraktýðý mektubu verdiler. Mektubu açýp okumaya baþladým. Ey sevgili oðlum.... Herzaman seni düþündüm.Singapur'a gelip çocuklarýný korkuttuðum üzgünüm.Mezunlar gününe geleceðin için çok sevindim ama seni görmek için yataktan kalkabilirmiyim bilmiyorum.sen büyürken sürekli utanç kaynaðý olduðum için üzgünüm.. Biliyor musun, sen küçükken bir trafik kazasý geçirmiþtin ve gözünün birini kaybetmiþtin.Bir anne olarak senin tek gözle büyümene razý olamazdým.Sana gözümün tekini verdim. O gözle benim yerime görüyorsun diye seninle o kadar çok gurur duyuyordum ki..
Bütün sevgimle Annen....
ALINTIDIR...

Gönderen: 22.02.2007 - 22:03
Bu Mesaji Bildir   ~Firdevs~ üyenin diger mesajlarini ara ~Firdevs~ üyenin Profiline bak ~Firdevs~ üyeye özel mesaj gönder ~Firdevs~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
1576 Mesaj -

Görülmeyen fedakarlýklarýn ardýnda muhakkak bir anne yüreði kaimdir..

Allah c.c. razý olsun firdevs ablam gül
Gönderen: 22.02.2007 - 23:03
Bu Mesaji Bildir   SuMeYRa üyenin diger mesajlarini ara SuMeYRa üyenin Profiline bak SuMeYRa üyeye özel mesaj gönder SuMeYRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gulsun su an offline Gulsun  
21 Mesaj -
paylasim icin teskkürler,bunu slayt görüntü olarak taniyorum.cok etkilenmistim
Gönderen: 22.02.2007 - 23:18
Bu Mesaji Bildir   Gulsun üyenin diger mesajlarini ara Gulsun üyenin Profiline bak Gulsun üyeye özel mesaj gönder Gulsun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
Esselamu Aleyküm..

Firdevs01 Can, kalbim paramparca oldu..

Böyle hikayeler kalbimi acitiyor.. agla agla

Paylasim icin tesekkürler..

ALLAH razi olsun.. gülağlar
Gönderen: 23.02.2007 - 10:10
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -
Ve Aleykümüs Selam Rahmetullahi ve Berekatuhu

Firdevsim gül paylaþým için teþekkürler

Allah Razı Olsun

çok hazin bir hikaye idi yüreðim eridi birden sanki..:(

Cenâb-ý Hakk'ýn özellikle annelere lutfettiði þefkat duygusu,
anneleri; istirâhatini, sýhhatini, yeme-içme ve giyinmesini
düþünmeden bütün imkânlarýyla çocuðuna hizmete sevkeder..

Annenin bu sonu ve sýnýrý olmayan fedâkârlýklarýnýn bedelini,
evlâdýn maddî bir karþlýkla ödemesi mümkün deðildir..

Rasûlullah (s.a.v) Efendimizin huzuruna bir adam geldi ve :

"Yâ Rasûlallâh ! Anam iyice ihtiyarladý. Ben onu kendi ellerimle
yediriyor, içiriyor ve sýrtýmda taþýyorum.. Hâsýlý her türlü
ihtiyâcýný karþýlýyorum.. Mükâfâta hak kazandým mý ?." dedi.

Rasûlullâh (s.a.v) Efendimiz cevâben :

"Hayýr, bu senin yaptýklarýn, ananýn senin üzerindeki haklarýnýn
yüzde birine bile karþýlýk deðildir. Fakat sen, iyilik ediyorsun.
Allâh sana bu az iyilik karþýlýðýnda çok sevap verir." buyurdular.

Annelerimizin kýymetini bilenlerden oluruz her daim inþaAllah...

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Gönderen: 23.02.2007 - 14:54
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
gül Allah Razı Olsun gül

Gerçekten duyulmasý bile insaný kötü ediyor...

KELÝMELERLE ANLATILAMAYAN FEDAKARLIK VE KARSILIKSIZ SEVGÝYÝ, TARÝF ET DESELER BANA HERHALDE SADECE "ANNE" DERDÝM...
ANNE DEÐERÝNÝ BÝLMEYENE ANCAK ÞAÞARIM.üzüntülü

Gönderen: 23.02.2007 - 15:16
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
recepholding su an offline recepholding  
1613 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý rifat56

gül Allah Razı Olsun gül

Gerçekten duyulmasý bile insaný kötü ediyor...

KELÝMELERLE ANLATILAMAYAN FEDAKARLIK VE KARSILIKSIZ SEVGÝYÝ, TARÝF ET DESELER BANA HERHALDE SADECE "ANNE" DERDÝM...
ANNE DEÐERÝNÝ BÝLMEYENE ANCAK ÞAÞARIM.üzüntülü

Gönderen: 23.02.2007 - 15:23
Bu Mesaji Bildir   recepholding üyenin diger mesajlarini ara recepholding üyenin Profiline bak recepholding üyeye özel mesaj gönder recepholding üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
cihan.pz su an offline cihan.pz  
363 Mesaj -
s.a

cok duygulandim allah razi olsun firdefs kardes

ana bu tas degil anaaaaaa nelere katlaniyoruz cok sukur

anne olunca insan anasinin kiymetini daha cok anliyo.

saygi ve dualarimla.
Gönderen: 23.02.2007 - 19:50
Bu Mesaji Bildir   cihan.pz üyenin diger mesajlarini ara cihan.pz üyenin Profiline bak cihan.pz üyeye özel mesaj gönder cihan.pz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ilkhuzun su an offline ilkhuzun  
72 Mesaj -
agla agla

o cocuk butun omru boyunca mutlu olamamistir bence o mektuptan sonra..
Gönderen: 24.02.2007 - 01:28
Bu Mesaji Bildir   ilkhuzun üyenin diger mesajlarini ara ilkhuzun üyenin Profiline bak ilkhuzun üyeye özel mesaj gönder ilkhuzun üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  
1293 Mesaj -

amin cümlemizden gül Allah Razı Olsun gül

Rabbim Annelerimiz basimizdan hic eksik etmesin insAllah

amin....

Gönderen: 24.02.2007 - 20:18
Bu Mesaji Bildir   ~Firdevs~ üyenin diger mesajlarini ara ~Firdevs~ üyenin Profiline bak ~Firdevs~ üyeye özel mesaj gönder ~Firdevs~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  
821 Mesaj -
Bu dünyada kim bir baþkasýnýn mutluluðu için kendi mutluluðundan feragat eder?

_ ANNE _

Allah Razý Olsun Can..gül

Gönderen: 24.02.2007 - 20:25
Bu Mesaji Bildir   DoLuNaY üyenin diger mesajlarini ara DoLuNaY üyenin Profiline bak DoLuNaY üyeye özel mesaj gönder DoLuNaY üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  
941 Mesaj -
Diyecek birsey yok... Sanirim utanilmasi gerekilen kisileri karistirmis zavalli... ise kendisinden utanmayla baslasa...

...: ALLAH RAZI OLSUN CAN :...

...: gül :...

Gönderen: 24.02.2007 - 20:57
Bu Mesaji Bildir   ~eSRa~ üyenin diger mesajlarini ara ~eSRa~ üyenin Profiline bak ~eSRa~ üyeye özel mesaj gönder ~eSRa~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NuReBeD su an offline NuReBeD  
13 Mesaj -
çok güzel bir yazý, emeðinize saðlýk...
Gönderen: 25.02.2007 - 10:53
Bu Mesaji Bildir   NuReBeD üyenin diger mesajlarini ara NuReBeD üyenin Profiline bak NuReBeD üyeye özel mesaj gönder NuReBeD üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dide su an offline dide  
17 Mesaj -
Allah Razı Olsun

Emeðine saðlýk. Derinden etkiledin bizi. Rabbim baþýmýzýn tacý annelerimizin kýymetini bilenlerden olmayý nasip eder inþallah..
Annemi okadar çok özledim ki.. agla

"Cennet, annelerin ayaklarý altýndadýr." (Hadis-i Þerif )

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed Aleyhisselam'ýn anne ve baba ile ilgili birçok sözü vardýr,bu Hadis-i Þerif anne ile ilgili olanlarýn en meþhurlarýndan birisidir. Peygamber Efendimiz (s.a.v)bu sözü bir savaþa giderken kendilerine katýlmak üzere gelen bir gence söylemiþtir. Gencin yaþlý bir annesi olduðunu öðrenince ona:
"Sen git annene hizmet et; çünkü cennet annelerin ayaklarý altýndadýr." buyurmuþtur. Böylece anneye sevgi ve hizmet görevinin, diðer bütün sevgi ve görevlerden önce olduðunu ortaya koymuþtur.
Burada anne-baba ile ilgili þu Kur’ân ayetini de vermeden geçmeyelim: "Rabbin, sadece kendisine kulluk etmenizi, ana-babanýza da iyi davranmanýzý kesin bir þekilde emretti. Onlardan biri veya her ikisi senin yanýnda yaþlanýrsa, kendilerine "of!" bile deme; onlarý azarlama; ikisine de güzel söz söyle. Onlarý esirgeyerek alçakgönüllülükle üzerlerine kanat ger ve: "Rabbim! Küçüklüðümde onlar beni nasýl yetiþtirmiþlerse, þimdi de sen onlara (öyle) rahmet et!" diyerek dua et." (Ýsra Suresi, Ayet: 23-24)

gül Selam ve dua ile.. gül
Gönderen: 25.02.2007 - 13:08
Bu Mesaji Bildir   dide üyenin diger mesajlarini ara dide üyenin Profiline bak dide üyeye özel mesaj gönder dide üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  
1293 Mesaj -
amin amin amin ....

Rabbim cümlemizi razi oldugu Kullarindan eylesin insAllah

sizinde okuyan gözlerinize saglik Allah Razı Olsun gül

selam ve dua ile gül

Gönderen: 26.02.2007 - 15:14
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an 1 üye ve 946 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
hümeyra24 (43), güllüm (41), alitufan (48), semsuddin (39), f_erturk (39), zafercezlan (54), benbuamellerimi.. (53), seyma_05 (39), yenilmezburuk (46), mhmmdky (37), sivaslihakan (46), sunam6 (41), konya28 (37), mardinlimemo (44), @hasan@ (39), _huzurislamda_ (39), Seda_ (35), BOPPON (43), faziltopal (55), ahmetserkankaya (43), eLsina (38), AZRA66 (37), sulukapo (34), HAKANCETIN (46), mentese (48), palanxdöken (53), ADEM BAKIRHAN (60), ceyhan (71), ReSuLe_HaSrEtt (38), Forever_Love (40), mutlu69 (55), islam yusuf (54), sofi32 (49), yesil_bahar19 (37), makhorsa (48), erihna (41), veysi irdam (88), abdullah özkul (27), nur58 (60), fedayi (55), RAMAZAN69 (37), seyyidali47 (50), gocer (55), suleyman yildiz (57), vuslat_wien (41), KASIM EROL (50), isanurun (39), koeroglu (48), ardaci (49), ardaburda (50), gunesgunes (42), Burcu89 (35), BMW (43), ZLH (), hafiz_34 (68), bestebuse (51), Aysegül (36), seroar (55), hacirizeli (53), sonmezNL (53), zeko (), CILGIN KURT (51), BERGE00 (42), sevki (51), fth (41), muhammetmustafa (44), bsapmaz (59), siyah_gül (36), ekrem144 (), Cicekci (37), rooster79 (45), mehmetx (44), furkan42 (42), yunus ata (61), GangstAdem (39), orhan06 (44), kamuran (51), dinimiseviyorum (39), esm (40), buzmavisi61 (58)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.61415 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.