generique plaquenil generique stromectol fluvoxamine generique kaletra fluvoxamine super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » *** NAMAZ PLATFORMU *** » Namaz güzelliktir..

önceki konu   diğer konu
13 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    Namaz güzelliktir..
1118 Mesaj -
Namaz kýlanlar veya kýlmayanlar, kýlanlarýn kýlmayanlara karþý yaklaþýmý nasýl olmasý gerektiði ve görünenler arasýnda bazen uçurumlar oluyor.

Bir kere namaz kýlýyoruz diye övünmemize gerek yok saðda solda, namaz zaten bizim Allaha olan borcumuzdur ve mecburi mükellef olduðumuzda kýlacaðýz inþaAllah. Bunun beraberinde kýlmayan bir arkadaþýmýz olduðunda onu güzellikle uyarýp namaza davet etmeliyiz.

Namaz insaný dünyadan bir kaç dakika koparan Allah c.c. ile buluþturan bir araç idir. Namazýný þuurlu kýlan bunun lezzetini bir farklý tadacaktýr ve doymayacaktýrda. Kendisiyle barýþýk olacaktýr, içinde güllerin açtýðý gibi, bu güller yüzüne nur misali yansýyacaktýr.

Öfkeli birisi ise öfkesi anýnda silinecektir, huyu bir baþka yumuþak olacaktýr. Namazý bilinçli kýlan bir mümin zorluklar karþýsýnda çaresizliðe terk etmeyecektir kendisini. Daima Allaha sýðýnýp ondan meded umacaktýr. Duasý bol, sabrý geniþ olacaktýr.

Müslümanlarý birbirine baðlayan en güzel özelliklerden biri, dünyanýn her yerinden namaz vakti geldiðinde ayný kýbleye yönelerek namazlarýný kýlmalarýdýr.

Namaz güzelliðe iþarettir..

Namaz herkese nasip olsun, aklýma gelenleri aktardým.

Sizlerinde fikirlerini bekliyorum, namaz kýlmayanlara güzellikle yaklaþýn..

Saygýlarýmla

DiLRuBa
Gönderen: 13.02.2007 - 00:48
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Feyzaa su an offline Feyzaa  
239 Mesaj -
Peygamber Efendimiz A. S. Sýrat köprüsü hakkýnda misal veriyor.
Köprü üzerinde çengeller vardýr, bir kiþi namaz kýlmamýþsa, namazla ilgili çengel onu yakalayýp cehenneme atar.

-Beþ vakit namazý terk eden, Allahýn hýfz ve emanýndan mahrum olur. - [Ýbni Mace] (Hadis)

Namaz müminin miracýdýr.
Gönderen: 13.02.2007 - 00:57
Bu Mesaji Bildir   Feyzaa üyenin diger mesajlarini ara Feyzaa üyenin Profiline bak Feyzaa üyeye özel mesaj gönder Feyzaa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mehmetduru su an offline mehmetduru  
RE: Namaz güzelliktir..
322 Mesaj -
Kardeþlerim bu namaz konusunda yazacak o kadar çok güzel þeyler varki ama sadece þunu diyebilirim namaz, kulun Rabbiyle arasýnda olan kapýnýn anahtarýdýr.
Gönderen: 13.02.2007 - 09:45
Bu Mesaji Bildir   mehmetduru üyenin diger mesajlarini ara mehmetduru üyenin Profiline bak mehmetduru üyeye özel mesaj gönder mehmetduru üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
gül Allah Razı Olsun gül

Namaz ve Saðlýk

Namazýn beden saðlýðýna olan faydalarý iki nokta üzerinde toplanýr: Birincisi namazýn temizlik yönü, ikincisi de hareket, yâni namazýn idman yönüdür.

NAMAZIN TEMÝZLÝK YÖNÜ

Vücudun kiri ile Cenâb-ý Hakk’ýn karþýsýna çýkýlmayacaðý gibi, namaz abdesti almadan namaza durmak da mümkün deðildir. Namaz kýlan insanýn vücudu pýrýl pýrýldýr ve bu temizlik günde beþ defa tekrar edilir. Namaz kýlan insan en iyi þekilde tahâretlenmeye (temizlenmeye) mecburdur. Onun kulaklarýnda, burnunda, göbeðinde kir bulunmaz. Madem ki namaz mü’minin mi’râcýdýr ve Cenab-ý Hakk’ýn huzûruna yükseliþtir, o halde huzûra çýkan bir þahsýn gerek bedenen, gerek fikren ve gerekse rûhen tertemiz olmasý þarttýr.

NAMAZIN ÝDMAN YÖNÜ

Her rekâtta iki defa secdeye giden mü’min, günlük 40 rekat namazda 80 defa yatar kalkar. Hiçbir jimnastikçi, bu hareketleri muntazam olarak günde 80 defa tekrarlayamaz. Jimnastikçiler, genellikle sadece sabahlarý olmak üzere, günde yirmi veya otuz defa hareket ederler. Yaptýklarý hareketler hýzlý olduðundan, ekseriyetle kalblerini yorar ve onlarý yorgun düþürür. Bütün gün de hareket etmediklerinden, vücutlarýnda kalori toplanmasýnýn ve yaðlanmanýn önüne geçemezler. Namazda ise hareketler yavaþtýr. Hareketler kalbi yormaz ve günün muhtelif saatlerinde olduðu için insaný devamlý dinç tutar. Yaðlanmaya ve kalori depolanmasýna mâni olur.
“Sývý halindeki organýmýz” denebilen kan, akciðerlerde ve böbreklerde temizlenir, oksijen ile yüklenir ve bütün vücuda yayýlmak üzere kalbe gelir. Kalb, kaný vücudun en ücra yerlerine kadar ulaþtýrmak üzere pompalar. Ancak bu kan gönderme iþinde kalbe yardýmcý olunabilmesi için, insanýn birtakým hareketler yapmasý gerekmektedir. Organizmadaki hücrelerin yaþamasý ve bedenin dinç kalmasý için, o hücrelerin kan ile iyice sulanmasý veyahut kanlanmasý gerekmektedir.
Namaz kýlmadan bütün gün sopa gibi gezinen bir insanýn kalbinden baþýna doðru pompalanan kan ile, namaz kýlan ve günde baþýný 80 defa yere koyan bir kimsenin baþýna gelecek kan miktarý, muhakkak ki ayný deðildir. Beynin üzerindeki zar tabakasý, namaz kýlan þahýslarda, kýlmayanlara nazaran günde 80 defa daha fazla kanlanýyor demektir.
Hafýza ve þahsiyet ile ilgili frontal lob, yâni beynin ön lobu da, ayný þekilde 80 defa fazla kan banyosu yapmaktadýr.
Namaz kýlan insanlarda hafýza ve þahsiyet bozukluklarýna, çok az rastlanýr. Bu insanlar daha uzun ömürlü olur ve bunamaya uðramazlar. Erken bunamanýn cerrahî tedavisinde bu frontal lob, yâni beynin ön kýsmý kesilip çýkartýlýr. Bir insanýn beyni günde seksen defa kanla yýkanýrsa, o insan ne erken ne de geç bunamaya yakalanýr. Onun için namaz kýlan ve çok yaþayan ihtiyarlar kolay kolay bunamazlar. Fazla ihtiyarlamadýðý halde yataklara yapýþýp altlarýný pisleyen ve ekseriya bunama alâmetleri gösterenler, namaz kýlmayan kimselerdir.
Diðer taraftan, insanýn iradesine baðlý hareketlerini ve yürüyüþünü temin eden merkezlerin bulunduðu parietal lob ile görme, iþitme, duyma, koklama ve tatma merkezlerinin bulunduðu arka lob da 80 defa fazla kanla besleniyor demektir. Beynin içindeki “Capsula interna” dediðimiz noktalý çekirdeðin içinde de, insanýn irade dýþý hareketlerini temin eden (ekstrapramidal) merkezler olduðu için, namaz kýlanlarýn capsula internalarý da, kan ile 80 defa temas etmektedir. Ýnsanýn dengesini saðlayan beyinciðin ve kafa çiftlerinin çýktýðý beyin kökünün beslenmesinin ne kadar kýymetli bir þey olduðunu anlamak için doktor olmak gerekmez.
Namaz kýlanlarýn gözleri de kuvvetli bir kan deveranýna mâlik olur. Böylece göziçi tansiyonunda artma olmaz ve ön kameradaki sývýnýn devamlý þekilde deðiþmesi temin edilmiþ olur. Glokom ve buna benzer vahim göz hastalýklarýnýn namaz kýlanlarda daha az görülmesi bu yüzdendir. Kulaklarýn iyi kanlanmasý da sinüzitlerin meydana gelmesine büyük ölçüde mâni olmaktadýr.
Namazýn ritmik hareketleri, baðýrsak peristaltizmini arttýrdýðýndan, baðýrsaklarýn kolay boþalmasýnda ve kabýzlýk âfetinin defedilmesinde büyük rol oynar. Namaz kýlan insanlarýn gerek kalça, gerek diz ve gerekse ayak bileklerinin yanýsýra kol omuzu, dirsek ve el bileði mafsallarý da devamlý iþleyen bir makina gibi olduðundan, mafsallarda teþekkül edecek bütün romatizma ve degeneratif hastalýklardan korunduðu apaçýk ortadadýr. Zaten bu hastalýklar, Ýslâm Dîni ile yakýndan uzaktan alâkasý olmayan Hristiyanlarda ve namaz kýlmayan insanlarda daha fazla görülür. En son bahsettiðimiz bu mafsal hastalýklarýndan insaný korumasý bile, namazýn mucizevî yönlerinden birini teþkil eder.
Namazýn, organizmamýz üzerindeki faydalarýný yazmak, ciltler dolusu bir eser gerektirdiðinden, bunu her uzvun uzmanýna býrakmayý uygun görüyorum. Bu konuda yapýlan her araþtýrma, namazýn “dinin direði” olduðu gerçeðini bir kere daha ispatlayacaktýr.
Kýl Namazýný

Ey kul! kýl namazýný,yap taatini
Ne zamandýr bilinmez ölÜm saati
Kýldýysan namazý kazandýn cenneti
Elde ettin iki cihan saadeti

Namaz dinin direðidir,temelidir
Rabbimizin kullarýna bir emridir
Kim olur ki bu emri yerine getirir
O kiþinin dini saðlam ve diridir

Kýl namazýný ihlasla,samimiyetle
HergÜn devam et sabýrla,dirayetle
Hep yanyana ol camide cemaatle
Her yanýn dolsun rahmetle,bereketle

Namazlar mÜmin kullarýn miracýdýr
YÜzÜnÜn nuru,imanýnýn tacýdýr
Her insanýn mutlaka ihtiyacýdýr
Dertlerin,sýkýntýlarýn ilacýdýr

Ahrette ilk sorgu sual namazdandýr
Namaz kýlmak mÜminlerin þanýndandýr
Onlarýn tahtý zÜmrÜtten,altýndandýr
Cennette giysisi ipek kumaþtandýr

Gönderen: 13.02.2007 - 10:05
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
CiVELEK su an offline CiVELEK  
978 Mesaj -
inanýr mýsýn ablam bu konuyu okumadan býraz önce namaz kýlmayan bir arkadaþýmla bu konuyu tartýþýyordum neden namaz kýlmadýðýný sana engel olan þeyin temelinde þeytan olduðunu anlattým ama bana cvplarý o kadar nefsý ve þeytaný gelýyordu ký içimden þunun içindeki nefsin gözüne bir yumruk patlatayým diye geçiriyorum istemeden de olsa biraz sertleþiyorum ama durumun farkýna varýyorum elhamdulýllah ve anlatmaya devam ediyorum zira peygamber efendýmýzin hadis-i þeriflerinden nakledildiði dibi ''din nasihattir''
bizlerde üzerimize düþen görevleri bu biliçle yerine getirebilirsek herkese yarar saðlayacaðýmýz aþikardýr....

selam ve dua ile...
Gönderen: 13.02.2007 - 10:45
Bu Mesaji Bildir   CiVELEK üyenin diger mesajlarini ara CiVELEK üyenin Profiline bak CiVELEK üyeye özel mesaj gönder CiVELEK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
Esselamu Aleyküm..

DiLRuBa Ablam.. Tesekkürler.. ALLAH razi olsun..

Bende iki gün önce bu konuda bir kac kisiyi uyarmistim..

Demistimki.. Ben Size oruc tutmayin desem, beni dinlermisiniz.. Asla dediler.. Ben dedim neden Oruc tutuyorsunuz.. Oruc farzdir dediler..
Dedimki PEKI NAMAZ FARZ DEGILMI?...

Namaz.. Hem farz.. Hem ALLAH ile bulusma, ALLAH ile yakin olmaktir..
Namaz.. Istemek.. DUA etmek..
Namaz.. Sükretmek..

ALLAH icin, ALLAH rizasi icin hayirlarda bulunupta Namaz kilmayanlar iyi düsünsünler..
Farz olan seyi terkedip ve baska hayirlarda bulunmak bosa gidebilir..
Önce Namaz..

Namaz.. 5defa günde, Bizleri yaratan Yüce RABBIMizle bulusma firsatimizdir..
Kaciranlar bi bilseler neler kaciriyorlar..

Bizler uyarmaya devam edicez..

Measselam..
Gönderen: 13.02.2007 - 10:55
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
muhammed_cubuk su an offline muhammed_cubuk  
270 Mesaj -
Allah C.C. razý olsun cümlenizden bu güzel bilgiler için...
Gönderen: 13.02.2007 - 11:03
Bu Mesaji Bildir   muhammed_cubuk üyenin diger mesajlarini ara muhammed_cubuk üyenin Profiline bak muhammed_cubuk üyeye özel mesaj gönder muhammed_cubuk üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -
Ve Aleykümüs Selam Rahmetullahi ve Berekatuhu

DiLRuBa gül paylaþým için teþekkürler

Allah Razı Olsun

NAMAZSIZIN HALÝ

Bir ALLAH dostu þehre gitmek için, deniz kenarýna gelen bir gemiye binerek köyünden ayrýlýr. Gemi denize açýldýktan sonra acaip birþeye þahit olur; bakar ki denizdeki bütün balýklar birbirine saldýrmakta, birbirini yiyorlar. Bu hali tuhaf bulup þaþýrýr.

Gemi kaptanýna sorar :

"Bu ne haldir. Ne zamandan beri þu mahluklar birbirini yakalayýp yemektedirler. Ne oldu ki bunlar birbirini parçalayýp yiyorlar."der.

Gemi kaptaný :

"Sebebini bilmem ama on seneden beri bu meydana gelmiþtir. Daha önce böyle birþey yoktu."der.

Gördüðü manzara karþýsýnda oldukça meraklanan ALLAH dostu, ALLAH'a yalvarýp, yakarýr.

"Yarabbi! bu ne haldir, bu ne hikmettir ki denizde kýtlýk olmuþ, bütün mahlukat gýdalarýný temin için birbirini yemektedirler."

diye Rabbine niyaz eder. O sýrada gaipten bir ses gelerek kendisine derki,

"Birgün susamýþ namazsýz biri susuzluðunu gidermek için deniz kenarýna geldi. Eðilip denizden bir avuç su aldý ve aðzýna koydu. Deniz suyunun tuzlu ve acý olmasý sebebiyle, içmeden tekrar denize boþalttý. Ýþte o namazsýzýn aðzýndan boþalan bir avuç su yüzünden bu koca denize acýlýk ve kýtlýk verdik. Bu denizdeki mahlukat karnýný doyurmak için birbirine saldýrmaya baþladýlar."

Ýþte insan bu halden ibret almalý. Namaz kýlmayan bir
kimsenin aðzýndan boþalttýðý birazcýk su, zehir hükmüne
geçip kocaman bir denizi zehirlediðine göre, kendini
ne ölçüde zehirleyeceðini ve ALLAH'ýn cezasýna nasýl
uðratacaðýný düþünmelidir !..

ALLAH-U TEALA namaz kýlmayanlara biran önce namaza baþlamayý
ve dini hükümlere uygun yaþamayý nasip etsin inþaAllah.. (amin)

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Gönderen: 13.02.2007 - 16:26
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
1118 Mesaj -
Yorumlarýnýz için Allah c.c. razý olsun.

Namaz kýlmayanlarýn gözlerini falan patlatmayalým lütfen sevinçli

Her zaman çevremizdekiler namaz kýlmayabiliyor, farz olduðunu bile bile, önemini bile bile.
Birde nasip denen birþey vardýr arkadaþlar. Sen parçalan istersen o kadar uðraþki, Allah c.c. o namaz kýlmayanlarýn kalbine o kývýlcýmý vermedikten sonra senin sözlerin ninni gibi gelecektir.

Onlara duada bulunmakta güzel olur.
Gönderen: 13.02.2007 - 17:35
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
CiVELEK su an offline CiVELEK  
RE:
978 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý DiLRuBa

Yorumlarýnýz için Allah c.c. razý olsun.

Namaz kýlmayanlarýn gözlerini falan patlatmayalým lütfen sevinçli

Her zaman çevremizdekiler namaz kýlmayabiliyor, farz olduðunu bile bile, önemini bile bile.
Birde nasip denen birþey vardýr arkadaþlar. Sen parçalan istersen o kadar uðraþki, Allah c.c. o namaz kýlmayanlarýn kalbine o kývýlcýmý vermedikten sonra senin sözlerin ninni gibi gelecektir.

Onlara duada bulunmakta güzel olur.

inan ki patlatýrým abla ama nefis iþte ne elle tutulur ne gözle görülür

ne var ki nasihatten hiç hoþlanmadýðýný bildiðimiz için biz yýne kafasýna gözüne indirmeye çalýþýyoruz darbeleri evvelALLAH

inþALLAH dualarýmýz kýlmalarý için ayrýca kýlanlarýn hakkýyla eda edebýlmeleri için
dua ile...
Gönderen: 13.02.2007 - 17:44
Bu Mesaji Bildir   CiVELEK üyenin diger mesajlarini ara CiVELEK üyenin Profiline bak CiVELEK üyeye özel mesaj gönder CiVELEK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
1118 Mesaj -
yok inan patlatma..

Gerçekten Oruca verilen deðer çok büyük. Ýçki içenler bile Ramazan ayýnda içkiyi býrakabiliyor ve teravih namazlarýna gidebiliyorlar. Ýnsanýn kalbi temiz olsun diyenlerde çok. Sanki namaz kýlanlarýn kalbi onlarýnkinden çok bi kirliymiþte.. Bunlar olayý basitleþtirmektir, geçiþtirmektir. Ýnsan kendisiyle hesaplaþtýðýnda kaçmadan, doðrularý o kadar iyi bilebiliyorki.

Gelin görünki, 5 vakit namaz Ramazana benzenmiyor. Her gün sabahtan akþama belirli saatlerde iþinden eðlencenden kopup Allahýn huzuruna duracaksýn. Ölene kadar bu namazla mükellefsin. Boyut farklý olduðun insanlar namaza ve oruca farklý bakýyorlardýr.

Mevlam namazdan Kur´andan kendisinden ayýrmasýn. Þaþýrtmasýn. Firdevsi nasip etsin. Günahlarýmýzý baðýþlayýp bizi sevdiklerinden eylesin..

Selam ve dua ile gül
Gönderen: 13.02.2007 - 18:03
SuMeYRa su an offline SuMeYRa  
1576 Mesaj -

Rabbim.. Namaz kilmayanlarin gönlüne namaz aski serp...

Izzeti dergahina onlari davet et....

Hidayetin herdem üzerimizde olsun Sultanim...

Günahkar kullarini sen herdefasinda kabul et,

affet....

Gönderen: 19.08.2007 - 18:44
Bu Mesaji Bildir   SuMeYRa üyenin diger mesajlarini ara SuMeYRa üyenin Profiline bak SuMeYRa üyeye özel mesaj gönder SuMeYRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kosovali su an offline kosovali  
RE: Namaz güzelliktir..
91 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý DiLRuBa

Namaz kýlanlar veya kýlmayanlar, kýlanlarýn kýlmayanlara karþý yaklaþýmý nasýl olmasý gerektiði ve görünenler arasýnda bazen uçurumlar oluyor.

Bir kere namaz kýlýyoruz diye övünmemize gerek yok saðda solda, namaz zaten bizim Allaha olan borcumuzdur ve mecburi mükellef olduðumuzda kýlacaðýz inþaAllah. Bunun beraberinde kýlmayan bir arkadaþýmýz olduðunda onu güzellikle uyarýp namaza davet etmeliyiz.

Namaz insaný dünyadan bir kaç dakika koparan Allah c.c. ile buluþturan bir araç idir. Namazýný þuurlu kýlan bunun lezzetini bir farklý tadacaktýr ve doymayacaktýrda. Kendisiyle barýþýk olacaktýr, içinde güllerin açtýðý gibi, bu güller yüzüne nur misali yansýyacaktýr.

Öfkeli birisi ise öfkesi anýnda silinecektir, huyu bir baþka yumuþak olacaktýr. Namazý bilinçli kýlan bir mümin zorluklar karþýsýnda çaresizliðe terk etmeyecektir kendisini. Daima Allaha sýðýnýp ondan meded umacaktýr. Duasý bol, sabrý geniþ olacaktýr.

Müslümanlarý birbirine baðlayan en güzel özelliklerden biri, dünyanýn her yerinden namaz vakti geldiðinde ayný kýbleye yönelerek namazlarýný kýlmalarýdýr.

Namaz güzelliðe iþarettir..

Namaz herkese nasip olsun, aklýma gelenleri aktardým.

Sizlerinde fikirlerini bekliyorum, namaz kýlmayanlara güzellikle yaklaþýn..

Saygýlarýmla

DiLRuBa

Allah razi olsun kardesim gercekten iyi bir konu.
Bu konuyu okudukca hemen aklima benim actigim bir konu geldi ve rahmetli hocami atirladim.
Namaz kýlanlar veya kýlmayanlar, kýlanlarýn kýlmayanlara karþý yaklaþýmý nasýl olmasý ?gerektiði ve görünenler arasýnda bazen uçurumlar oluyor.

Benim bu konuya cevap vericem ekledigim konunun kopisini gundericem gercekten okumaya deger.

S.A BIR HOCANIN HOSGORULU DAVRANISI
Bu anlatigim olay gercek bir olaydir. bizim kasabamizin hocasiydi cok akkili ve dini butun bir adamdi 40 yil bayrakli camimizde imamlik yapmis biri ve ayni zamanda hafizdi simdi rahmetli oldu allah gani gani rahmet eylesin.bir gun yolda yururken benim bir arkadasimin bi yerde oturup gaste okudugunu gormus,gizlice arkadan yanina yanasmis ve ne okudugunu gormus ,okudugu gazte genclerin okudugu bir gazeteymis,bir anda arkadasim basini cevirince hocamizi gormus cok utanmis ve gazteyi saklamaya calismis,hocamiz gulumseyerek iyilikle gazeteyi elinden almis sayfalari acip oylesine bakmis,ve demis ki masallah bak ne guzel biseyler okuyorsun ama arada sirada kuran da dini kitaplarda okuyabilirsin eger yoksa gel ben sana hediye olarak veririm cok guzel seyler var demis ve sormus namaz kiliyormusun? yok hocam bazen icki iciyorum o yuzden hic namaz kilmadim demis. Hocamizda hos davranisla peki oglum herzaman ickili halde umarim degilsin ickili olmadigin zaman abdes al camiye gel cok guzel seylerle karsilasirsin demis bilhasa benim camime gel ben sana sadece hocalik degil arkadaslikta yaparim demis ve arkadasimin yanindan ayrilmis.Bir saat gecti gecmedi ben arkadasimla bulustum bana hocanin davranisini anlatti ve dediki ya arkadasim hocamin sozleri sanki icime bir huzur verdi ve su an kendimi bir baska hissediyorum.Ogunden beri arkadasim namaz kilmaya basladi.Bunu sizlerle paylasmak istedim cunku bayagi bir zaman gectikten sonra arkadasima sordum ? hoca sana kotu davransaydi napardin diye.Arkadasimda dediki o ani dusunemiyorum belkide kufrederdim yani eminim ki yanlis bir davraniste bulunurdum ama cok sukur bana okadar iyi davrandiki kendimi dogru yolda buldum allah ondan razi olsun dedi.HOCAMIZIN ISMI YAKUP MUCEZI HAFIZ.ALLAHTAN dilegim her kasabaya boyle hosgorulu hocalar nasip etsin insallah.

selam ve dualarimla.

Gönderen: 20.08.2007 - 09:27
Bu Mesaji Bildir   kosovali üyenin diger mesajlarini ara kosovali üyenin Profiline bak kosovali üyeye özel mesaj gönder kosovali üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 822 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
dayi054 (64), ÝsmailEn.. (56), kibris (56), merickizmaz (51), RUYAM (36), yükselelektrik (54), selcukosman (48), Aycan (57), HuZuR_38 (45), babakadir (45), Cihan Ersoy (46), servet ekici (51), ayhan3867 (47), erhankaya351 (40), Kizmaz (51), EBRARALEYNA (47), erkan34 (51), efira (37), Sirac Barman (53), bedevi5 (65), Sadettin Dursun (41), cartime (55), S.Ekici (51), ALTUN (45), vus_lat (45), ayaza (38), drkdn (45), fetih60 (34), beko03 (76), talha türk&cced.. (33), dilara1 (26), asudetuba (43), struggle (42), Ayhan_Esad (41), nnur (47), YSBY (53), COLONEL (37), nazmi (47), umit535 (52), hsalma (42), ByAfatsum (36), nuretin (61), malkomxaa (42), salma (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58921 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.