kamagra ivermectine generique colchicine generique stromectol dexamethasone cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » KADIN & AiLE » Esim Bakimli Olmami istiyor

önceki konu   diğer konu
2 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Esim Bakimli Olmami istiyor
56 Mesaj -
"Üniversite mezunuyum. Evlendiðimde bir kurumda çalýþýyordum. Çocuklarýma daha iyi bakabilmek için iþimden istifa ettim. Aradan beþ sene geçti. Bu sürede ev iþlerinde ustalaþtým, inancýmda dindarlaþtým. Fakat geçen zaman içerisinde eþimin benden yana birtakým þikayetleri oluþmaya baþladý.
Ona göre ben kendine özenmeyen, kendini ihmal eden, bakýmsýz bir kadýn olmuþum. Görüntümden eskisi gibi içi açýlmýyormuþ. Çünkü çalýþtýðým günlerde çok bakýmlýymýþým. Dindar bir kadýn nasýl bakýmlý olabilir? Ben artýk kuaföre gitmiyorum, eskiden yaptýrdýðým el-ayak bakýmlarýný yaptýrmýyorum. Her gün deðiþik elbise giymemi gerektiren durum yok. Eskiden bunlara mecburen dikkat ediyordum, çünkü çalýþýyordum. Þimdi evdeyim, gerektiði zaman giyiniyorum, süsleniyorum. Ama bu, eþim için yeterli olmuyor. Burada dinen bir hatam var mý?"

Ev hanýmlarýnýn genelinde yanlýþ bir tutum bulunmaktadýr. Evde kalmanýn getirdiði serbestlik, gün içinde hanýmlarýmýzý plansýz rahatlýða ve gevþekliðe itmektedir. Bununla birlikte ev iþleri gereðinden fazla gözde büyütülüp deðer verildiðinden ev hanýmlarýn bütün zamanýný kapsayan uðraþý haline gelirken kendilerine ve eþlerine yönelik görevler, ihtiyaçlar ikinci planda kalýr. Zamanla hanýmlar kendilerini ev iþlerine o kadar kaptýrýrlar ki farkýnda olmadan bu titizlik hastalýðýna dönüþür. Çünkü ev iþlerini hayatýn aslî göreviymiþ gibi algýlama hatasýna düþülmüþtür. Bu arada aslî görevlerin bazýlarýna belki de en önemlilerine (kadýnýn yükümlülüklerine) zaman kalmaz olduðundan onlar unutulup silinirken eþler arasýnda tartýþmalar da baþ göstermeye baþlar. Bir yanda emeðinin takdir ve taltifini bekleyen yorgun-derbeder bir haným, bir yanda karýsýný seyretmeyi ve kendisiyle baþ baþa söyleþmeyi özleyen, ihmâl edilmiþliðin ezikliðini yaþayan bir bey.... Sanki aralarýna daðlar girmiþ gibidir. Aslýnda aralarýna ucu-sonu gelmeyen, evle uðraþý tutkusu girmiþtir. Durumu daha zorlaþtýrmamalarý ve aile saadetlerinin bozulmamasý için hanýmlarýn kendilerini bu tutkudan kurtararak kadýn olmanýn aslî görevlerini âcilen gözden geçirmeleri gerekmektedir.
Bilindiði gibi bedenlerimiz Yüce Allah'ýn bize dünya hayatýmýzý sürdürebilmemiz için verdiði bir emânettir. Bedenlerimize bakmak; tepeden týrnaða temizliðini yapmak, öðün atlamadan ölçülü gýdalandýrmak, dinlendirmek, gezdirmek, beðeniyle giydirmek, süslemek, saðlýðýný ve yaþama isteðini devam ettirmek için gerekli tedbirleri almak kadýn ve erkek için bedenî görevlerdir. Bedenlerimiz ne kadar temiz, saðlýklý, bakýmlý ve güzel giyimli olursa, yaþama karþý istemimiz yükseleceðinden insanî iliþkilerde de baþarýmýz artacaktýr. Bu nedenle kendilerine bakan sevgili eþler birbirlerinin varlýðýndan son derece mesut, dayanýþmalarýndan ve ortaklýklarýndan o derece memnun ve duacý olurlar.

Dindar olmak bakýmlý olmaya engel deðildir

Dindar olmak, insanýn bedenine bakmasýný engellemez, bilakis teþvik eder. Çünkü Ýslâm dini temizliðin her çeþidini sever ve yerine göre tavsiye eder, yerine göre þart koþar. Beden bakýmý ihmâl edilmiþ kiþiler, iliþkide olduðu insanlara bakýmsýzlýklarýyla mânen sýkýntý vererek huzur kaçýrýrlar, iliþkilerini zorlaþtýrarak çevrelerindekilere zulüm ederler. Çünkü aðzý, teri, saçý, elbisesi kokan bir kimsenin yanýnda bir dakika bile durmak insana azaptýr. Özellikle aile içinde bu hususa çok dikkat etmek gerekmektedir. Hanýmlarýn vücut temizliklerinden baþka giyimlerine de özen göstererek eþleri için; deðiþik deðiþik giyinmeyi, güzelleþmeyi, bakýmlý olmayý kendilerine âdet haline getirmeleri gerekmektedir. Bu þekildeki davranýþ kadýnsýlýðýn ortaya çýkmasýna ve erkeðin eþine baðlanmasýna vesile olacaktýr. Temizliðin ve güzel görünümün aile saadetini ne kadar etkilediði akýldan çýkarýlmadýðý müddetçe eþlerin birbirlerine olan sevgisi ve ilgisinin daimî olacaðý kuþkusuzdur.
Hz. Peygamberimiz'in konuyla ilgili olarak; "Temizlik imanýn yarýsýdýr (Müslim, "Tahâret" 1),
"Allah temizdir, temizliði sever" (Tirmizî, "Edeb" 41),
"Allah güzeldir, güzelliði sever" (Müslim, "Îmân", 147) hadislerinin kadýn-erkek hepimizin hayatýna ýþýk tutmasý ve anlamlarýyla örtüþen bir þekilde yaþam sürdürebilmek gayemiz olmasý temennisiyle.

Sözün özü
1. Hanýmlar ev temizliðine gereðinden fazla önem verip, eþlerine karþý bakýmlý olmayý ihmal etmemeliler.
2. Dindar olmak, insanýn bedenine bakmasýný engellemez, bilakis teþvik eder.
3. Hanýmlar, vücut temizliklerinden baþka giyimlerine de özen göstererek eþleri için güzelleþmeyi, bakýmlý olmayý kendilerine âdet haline getirmeliler.

(ALINTI)
Gönderen: 01.02.2007 - 13:41
Bu Mesaji Bildir   AhmedK üyenin diger mesajlarini ara AhmedK üyenin Profiline bak AhmedK üyeye özel mesaj gönder AhmedK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dilaratuba su an offline dilaratuba  
934 Mesaj -
Özellikle evlilerin okumasý gerek sadece kadýn bakýmlý olacak diye bir kaide yok erkek de bakýmlý olmalý evlilik o zaman daha saðkam olur yuvaya baðlýlýk artar bekarlarda bakýmlý,temiz olmalý böyle olunca hem Allah sever hem de insanlar tarafýndan sevilir temiz olmak ilk önce kendimiz için olmalý....

Bakým diyince insanlarýn aklýna makyaj geliyor çoðu zaman özellikle süslü bayanlar için ama bakým diyince tepeden týrnaða temiz olmak,güzel yeni giyinmek kýsacasý kendine özen göstermektir.
Gönderen: 01.02.2007 - 14:17
Bu Mesaji Bildir   dilaratuba üyenin diger mesajlarini ara dilaratuba üyenin Profiline bak dilaratuba üyeye özel mesaj gönder dilaratuba üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 828 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57443 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.