dexamethasone colchicine lopinavir ritonavir kaletra generique kaletra aldactone aldara aldipin alendron alesse aleve alges x algifor allegra allergodil allo 300 tablinen allo basan allopur altace alutan alzar amanol amaryl amilo basan amilorid comp amiloride hct amiodar amlo eco amlopin amlovasc amoxi basan amoxi cophar amoxi mepha amoxil amoximex anafranil sr anafranil antabus antabuse antalgit antamex antisacer antra antramups anvitoff apcalis oral jelly

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » Dua'sının kabul olmasını isteyen varmı...?

önceki konu   diğer konu
5 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Dua'sının kabul olmasını isteyen varmı...?
96 Mesaj -
Duasinin Kabul Olmasini Ýsteyen Var Mi?

Hak Teâlâ Hazretleri buyuruyor:

"Ey Resûl-i Ekremim! Benim kullarým "Rabbi-miz uzakta mýdýr, yakýnda mýdýr?" diyerek sana beni sorduklarý zaman sen onlara cevap ver ki: Ben onlara pek yakýnýmdýr. Bana duâ eden kulumun duasýný kabul ederim. Duâ ettiðinde benden duâlarýnýn kabulünü istesinler. Ve bana îman etsinler. Umulur ki onlar îmanlarý ve duâlarý sebebiyle doðru yola vâsýl olurlar ve irþâd olunurlar. "aglaBakara Sûresi, 186)

Fahr-i Râzî, Kâzý Beyzâyi ve Hâzin'in beyânlarýna göre ashâb-ý kiramdan bazý kimselerin: "Ya Re-sûlallah! Rabbimiz bize yakîn ise hafif sesle yahud gizlice duâ edelim. Eðer uzak ise yüksek sesle duâ edelim" demeleri üzerine bu âyet-i celîlenin nâzil olduðu mervîdir.

Baþka bir rivâyette ise yahûdilerin: "Yâ Muhammed -sallallahu aleyhi ve sellem-! Sen yer ile gök arasýný pek uzak haber veriyorsun. Rabbimiz duâmýzý nasýl iþidir?" demeleri üzerine nâzil olduðu mervîdir. Bu sebeb-i nûzullere göre âyetin ma'nasý þöyle olur:

"Ey Resûlüm! Benim kullarým sana benim evsâfýmdan suâl edip Rabbimizin lutfu bize yakýn mý? Duâmýzý gizlice kendi içimizde mi yapalým? Yoksa uzakta mý? Duamýzý yüksek sadâ ile yapalým? dediklerinde: "Sen onlara Benim tarafýmdan cevâb ver. Ben onlarýn gizli duâlarýný iþitirim. Zira Benim ilmim onlara pek yakýndýr. Binâenaleyh onlarýn iþlerini bilip sözlerini iþiterek hallerine muttali' olduðumdan duâ eden kimsenin duâsý ihlâs üzere olursa icâbet ederim. Þu hâlde onlar benden icâbet talep etsinler. Ben de onlara icâbet ederim. Senin vâsýtan ile onlarý îmana davet etdiðimde derhal îman etsinler. Zîra ben onlarýn duâlarýna icabet edince onlarýn da benim da'-vetime icabet ve emrime itaat etmeleri vâcibdir ve onlar davetime icabetle doðru yolu muhakkak bulurlar."
Gönderen: 30.01.2007 - 13:11
Bu Mesaji Bildir   solmayan-gül üyenin diger mesajlarini ara solmayan-gül üyenin Profiline bak solmayan-gül üyeye özel mesaj gönder solmayan-gül üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
MeLiSSaNuR su an offline MeLiSSaNuR  
498 Mesaj -
Allah Razi olsun..

Ya Rabbim..
Sadece sana ellerimi acarim, senden dilerim..
Beni dualarimin kabulu müddetinde sabredenlerden eyle..
Beni bana birakma Rabbim..

Gönderen: 30.01.2007 - 13:27
Bu Mesaji Bildir   MeLiSSaNuR üyenin diger mesajlarini ara MeLiSSaNuR üyenin Profiline bak MeLiSSaNuR üyeye özel mesaj gönder MeLiSSaNuR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -

paylaþým için teþekkürler

Allah Razı Olsun

Melissanur can duana amin ecmain inþaAllah...

Rabbim dilimizi, gönlümüzü dualardan zikirlerden ayýrmasýn

dualarýmýzý ibadetlerimizi kabul edenlerden eylesin her daim inþaAllah...

ALLAH (C.C) emanet olunuz...

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Gönderen: 30.01.2007 - 15:30
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
CiVELEK su an offline CiVELEK  
978 Mesaj -
Allah Razı Olsun kardeþim

ALLAH(c.c) bizi dua edipte duasý kabul olan kullarýn zümresine dahýl eylesin.
Gönderen: 30.01.2007 - 17:53
Bu Mesaji Bildir   CiVELEK üyenin diger mesajlarini ara CiVELEK üyenin Profiline bak CiVELEK üyeye özel mesaj gönder CiVELEK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
gül Allah Razı Olsun gül

Yüreðine saðlýk...
RABBÝM Dualarýmýzý ve bütün Dualarý kabul edilen Dualardan eylesin bizleride iþtirak etsin ÝNÞAALLAH.

Gönderen: 05.02.2007 - 14:01
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 699 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ambulans64 (60), salihbayram (52), opel (54), islamci_genc (37), celal1974 (50), savage41xxx (52), LAZPARATOR61 (45), kral29 (35), siseyna (43), demir_kralll (33), yepremreha (47), YA_rab (31), zompur (54), ALMILA_GÜL (56), Mystigue (53), kecmk (53), akpinar61 (59), aqabe (60), agenc24 (52), y.erkek (52), internet22 (41), kutsalsavasc&ya.. (37), karindas (45), sehadet_61 (46), Serdar_ (44), bahtiyar28 (54), maun (42), bayramsalih (52), arifünal (64), HANCEREN (55), mecruh (45), MuSLimaNKa (34), bilalkale (50), DeLiCaN (944), veysel setdibi (62), tilli (51), erzurumlunet (46), sema_ihl (38), cemre (52), m.kara (58), yyunuss (39), x_X_x (41), Muhammed1968 (57), hçerçi (72), lcd (47), fatihreis (39), Baharayyildiz (40), haci_nl (47), cemil (46), yakupakyuz (60), gazikoc58 (51), Ankebut57 (45), L a V i N i a (40), sofu_23 (51), Beyaz dilek&cce.. (40), tabu (50), sümbül (37), yakupalan (45), Alperen Eren (46), HikmetSagir (81), YaSaX (44), Barnabas (39), islamasevdal&ya.. (38), ilyas1970 (54), criminalist (52), Ayhan-61 (58), nurayaz (30), mörscher (58), basmuharrir (58), Goodmanx (57), mahmut1968 (56), djnefret (41), karadeniz krali (54), ayseli (58), cengo06 (62), yasarerkek (52), hz.ömer (37), ismailxxx (46), tayyarozbak (40), karamurat1 (51), sari_kiz (38), kaslim (42), ayyildiz_70 (34), The Mediterrane.. (53), bahadir (50), ~TUTI~ (37), dostahasret (43), Selinnurx (56), apocalyptica (45), markat (46), derlerkahin (46), isa dogan (50), EROL AKBULUT (56), Yaseminnur (37), sehadet_aski (42)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.63842 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.