kaletra lopinavir ritonavir chloroquine ivermectin generique plaquenil super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » SIR KAPISI » Allah Kullarını Biz Farketmesek de Korur

önceki konu   diğer konu
6 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Allah Kullarını Biz Farketmesek de Korur
Admin

1760 Mesaj -
Zünnu-i Mýsri'nin þöyle dediði rivayet edilmiþtir :
Bir gün elbiselerimi yýkamak için Nil nehrinin kenarýna gitmiþtim. Nehrin kenarýnda dururken, bir de baktým ki, görülmemiþ þekilde büyük bir akrep bana doðru geliyor. Çok korkmuþtum. Beni onun þerrinden korumasý için Cenab-ý Hak'ka sýðýndým. Akrep nehre geldiðinde, sudan büyük bir kurbaða çýkýp akrebe doðru geldi. Akrep kurbaðanýn sýrtýna binip suyun üzerinde yüzüp gittiler. Bu bana çok þaþýrtýcý gelmiþti. Ben de onlarýn nehrin kenarýnda takip ettim. Nehrin karþý yakasýna geçtiklerinde, akrep kurbaðayý býrakýp dallarý büyük, gölgesi çok olan bir aðacýn yanýna gitti.
Bir de baktým ki, aðacýn altýnda Allah'a asi bir genç mýþýl mýþýl uyuyor. Kendi kendime: "La ha'vle vela kuvvete illa billah. Bu akrep nehrin ötesinden buraya kadar, bu genci sokmak için geldi" dedim ve içimden, akrep gence yaklaþtýðý zaman hemen akrebi öldürmeðe karar verdim. Akrebe yakýn bir yerde durdum. Bir de baktým ki karþýdan büyük bir yýlan, genci öldürmek için, gence doðru geliyor. Bu sýrada akrep yýlanýn üzerine hücum etti ve baþýný sokmaya baþladý. Akrep yýlanýn ölmesine kadar baþýný sokmaya devam etti. Yýlan öldükten sonra akrep nehre döndü.Kurbaða da onu orada bekliyordu. Akrep tekrar kurbaðaya binip nehrin öte yanýna geçti. Ben de arkalarýnda bakakaldým.
Sonra gencin yanýna geldim, o hala uyuyordu, akabinde baþ ucunda kendi kendime þöyle dedim :
- Ey uyuyan genç; Allah seni, sen fark etmesen de karanlýðýn içindeki her türlü kötülükten korur. Sen uyusan bile Allah uyumaz. O kullarýna çok merhametlidir. dedim.
Genç benim bu sözlerim üzerine uyandý ve baþýndan geçen olaylarý kendisine anlattým. Genç hemen tevbe etti. Bütün yapmýþ olduðu kötü davranýþlarýndan vazgeçip, iyilerden oldu ve ölünceye kadar hayatý böyle devam etti. Allah ona rahmet etsin.
Gönderen: 16.01.2007 - 16:25
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
gül Allah Razı Olsun gül

Ellerine saðlýk...
ALLAH'ým ne büyük bir veslie olmuþ hepsi...
SUPHANALLAH SUPHANALLAH SUPHANALLAH...
YARABBÝ ne kadarda büyüksün KADÝRsin RAHMANsýn...
RABBÝM bizlere merhamet eylesin...ÝNÞAALLAH.

Gönderen: 16.01.2007 - 16:56
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hanzade3 su an offline hanzade3  
975 Mesaj -
Allah Razı Olsun Ellerine yüreðine saðlýk..

''Allah seni, sen fark etmesen de karanlýðýn içindeki her türlü kötülükten korur. Sen uyusan bile Allah uyumaz. O kullarýna çok merhametlidir.''

Selam ve Dua ile.. KULTANESÝ.. gül
Gönderen: 16.01.2007 - 17:01
Bu Mesaji Bildir   hanzade3 üyenin diger mesajlarini ara hanzade3 üyenin Profiline bak hanzade3 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~YaSeMeN~ su an offline ~YaSeMeN~  
11 Mesaj -
Bizlere karsi her zaman merhametli olan, bizleri daima seven, koruyan RaBBiMiZe ne kadar sukur etsek azdir...
RaBBiM bizleri yolundan ayirmasin, sevgisinden mahrum etmesin insAllah...(Amin)

Bu gusel paylasim icin tskler kardesim...Allah Razı Olsun
Selam ve Dua ile...

Gönderen: 16.01.2007 - 17:31
Bu Mesaji Bildir   ~YaSeMeN~ üyenin diger mesajlarini ara ~YaSeMeN~ üyenin Profiline bak ~YaSeMeN~ üyeye özel mesaj gönder ~YaSeMeN~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
CiVELEK su an offline CiVELEK  
978 Mesaj -
ya kayyum sen býzý korumasan nýce olur halýmýz

Allah Razı Olsun
Gönderen: 16.01.2007 - 18:13
Bu Mesaji Bildir   CiVELEK üyenin diger mesajlarini ara CiVELEK üyenin Profiline bak CiVELEK üyeye özel mesaj gönder CiVELEK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  
1293 Mesaj -
sayacgin ablam gül

gül
gülAllah Razı Olsungül
gül

Gönderen: 16.01.2007 - 18:27
Bu Mesaji Bildir   ~Firdevs~ üyenin diger mesajlarini ara ~Firdevs~ üyenin Profiline bak ~Firdevs~ üyeye özel mesaj gönder ~Firdevs~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 855 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
gocmenkuslar (56), fatihalperen (40), cumababa (64), osman karaca (59), selim444 (33), furkan2005 (44), sena_66 (56), sebo1963 (61), manolya (59), sertkaya (54), sofigardas (44), MEHMET_1960 (64), dursun ali (68), cepkamil (51), romen (42), selim_wien (42), awsaroglu (49), tekin58 (59), sahabegulu (47), hintavi (47), sivassporlu (38), hakký özka.. (59), Hayriye Esra (38), eylem (49), nurdane_unlu (58), tüncay (46), uzaktaki (48), Goblin (37), aliyasar (60), ozturk yasin (61), iborrr (59), Elbistan (44), s_a_r_a_ (36), HABÝBE (39), sefaiscan20 (35), YAKAMOZ42 (44), p_rens (69), metin007 (47), P_kardes (51), mehmetturkmen (46), Bayramalptekin (60), sitemkar (44), ATEKER (51), muco_15 (39), hicran (37), beyondvision (38), Konyali_Yakup (38), Hayat-i (55), Ece (38), Meviza29 (51), meaksa (39), Pfantom (63), INCE (52), musab27 (46), vuslaterimi (39), nisa06 (53), nisan3aknur (49), KabirYolcusu (40), ates_2001 (40), Gundepster (44), BiLMARUF (51), haroun66 (38), benmuzo27 (46), ahmet349 (39), O NA KAVUÞMAK (37), kadir_1818 (49), kadir_kadir (49), siblako (51), kökan (51), ünsal (46), hasanözen (54), y-o-l-c-u (45), EFSANE35 (50), nbalâ has.. (32), yusufla (45), tomi56 (34), yavuzselim (48), huseyin22 (50), insanlýk.. (36), code10 (49), Barbaros tas (65), mahinur40 (49), kerbela_ (38), furkan71 (53), macfurkan (48), Atomcan (49), bukey musab (39), benlikolmas&yac.. (37), serdaroglu1 (79), comert_harun (39), Musabbukey (39), rduman07 (39), erolxyz (46), prenses82 (42), mErVe.. (38), sakinliman (57), sofi180 (38), msene (50), yavuz1d (42), Muhammed74 (50), travaci (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57767 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.