lopinavir ritonavir kaletra lopinavir ritonavir ivermektine ivermektin 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Kötü gün dostum olurmusun???

önceki konu   diğer konu
20 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Kötü gün dostum olurmusun???
Misafir

Bir gün bir mümine þöyle dediler:

"Senin dostun ve kardeþin iyi hallerini býrakýp kötülüklere saplandý.
Neden onunla dostluðunu ve arkadaþlýðýný kesmiyorsun?"

O mümin þöyle cevap verdi:

Onun asýl þimdi, bir kardeþe ve dosta ihtiyacý vardýr. Bu düþkün halinde onu nasýl terk ederim?
Aksine, bütün gayretimle eline yapýþacaðým ve ateþten kurtarmaya çalýþacaðým.

Rabbim kötü günlerde onu býrakmayan dotlarla bizleri kardeþ eylesin ve bizleri onlardan ayýrmasýn.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son ahmet gunay tarafından, 12.01.2007 - 00:03 tarihinde.
Gönderen: 12.01.2007 - 00:01
Bu Mesaji Bildir   Yukari
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
1420 Mesaj -

ES SELAMU ALEYKUM

EN KÖTÜ GÜNÜMÜZDE YANIMIZDA KÝM VARSA

O DOST GERCEK DOSTTUR

SÝZÝ HER HALINIZLE KABUL EDEN KÝÞÝ

KARDEÞ GÝBÝ KARDEÞTÝR DOST GÝBÝDE DOSTTUR

RABBÝM BU DOSTLARIMIZIN YOKLUGUNU GÖSTERMESIN

ÜMMETI MUHAMMEDE INSALLAH

DOST:SIRRINI PAYLAÞTIGINDIR..

DOST:KURU EKMEÐÝNÝ PAYLAÞTIGINDIR..

DOST:SENI HER DAÝM MERAK EDENDÝR..

DOST:SAGLIGINLA ÝLGÝLENENDÝR..

DOST:SENÝ GERCEK SEVENDÝR..

DOST:SENDEN HÝÇ SIKILMAYANDIR..

DOST DEDIGIM BENIMLE AGLAYAN BENIMLE GÜLENDÝR..

DUALARINIZA AMÝN AMÝN AMÝN

SAMÝMÝ ÝÇTEN YÜREKTEN DOGAL OLAN DOSTLUKLARA

Allah Razı Olsun HOCAM

SELAM VE DUA ÝLE..

Gönderen: 12.01.2007 - 00:26
Bu Mesaji Bildir   **Su_DamlasI** üyenin diger mesajlarini ara **Su_DamlasI** üyenin Profiline bak **Su_DamlasI** üyeye özel mesaj gönder **Su_DamlasI** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
akinzen su an offline akinzen  
1256 Mesaj -
Teþekkürler Ahmet Hoca,
Teþekkürler Su damlasý abla,

Ýki eklemede çok Anlamlý.....

Ýnþ Rabbim Bizleri Kötü günlere düþürmek ile Ýmtahan etmesin duasý ile birlikte,

Böyle günlerde O dostlarý,
Öyle dostlarýmýzýn günlerinde ise bizleri yanlarýndan ayýrmasýn...
Gönderen: 12.01.2007 - 00:38
Bu Mesaji Bildir   akinzen üyenin diger mesajlarini ara akinzen üyenin Profiline bak akinzen üyeye özel mesaj gönder akinzen üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hanzade3 su an offline hanzade3  
DOSTLAR IRMAK GİBİDİR!..
975 Mesaj -
Es Selamü Aleyküm..

Dostlar ýrmak gibidir..
Kiminin suyu az, Kiminin çok.
Kiminde elleriniz ýslanýr yalnýzca..
Kiminde ruhunuz yýkanýr boydan boya..

Ýnsanlar vardýr.
Üstü nilüferlerle kaplý, bulanýk bir göl gibi
Ne kadar uðraþsanýz görünmez dibi..
Uzaktan görünüþü çekici aldatýcý.
Ýçine daldýðýnýzda ne kadar yanýltýcý..
Ne zaman ne geleceðini bilemezsiniz..
Sokulmaktan korkarsýnýz güvenemezsiniz..

Ýnsanlar vardýr.
Derin bir okyanus
Ýlk anda ürkütür korkutur sizi.
Derinliklerinde saklýdýr gizi..
Daldýkça anlarsýnýz. Daldýkça tanýrsýnýz.
Yanýnda kendinizi içi boþ sanýrsýnýz..

Ýnsanlar vardýr;
Coþkun bir akarsu..
Yaklaþmaya gelmez alýr sürükler
Tutunacak yer göstermez beyaz köpükler
Ne zaman nerede býrakacaðý belli olmaz.
Bu tip insanla bir ömür dolmaz..

Ýnsanlar vardýr;
Sakin akan bir dere.
Ýnsaný rahatlatýr, huzur verir gönüllere..
Yanýnda olmak baþlý baþýna bir mutluluk
Sesinde, görüntüsünde tatlý bir durgunluk..

Ýnsanlar vardýr;
Çeþit çeþit.. Tip, tip
Her biri baþka bir karaktere sahip
Görmeli, incelemeli doðruyu bulmalý
Her þeyden önemlisi Ýnsan, Ýnsan olmalý..

Ýnsanlar vardýr;
Berrak, pýrýl, pýrýl bir deniz..
Boþa gitmez ne kadar güvenseniz..
Dibini görürsünüz her þey meydanda
Korkmadan dalarsýnýz, sizi sarar bir anda..
Ýçi dýþý birdir çekinme ondan,
Her sözü içtendir..
Her davranýþý candan...

Bizlere güvenilirsiniz Hocam!..

Selam ve Dua ile..

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son hanzade3 tarafından, 12.01.2007 - 00:50 tarihinde.
Gönderen: 12.01.2007 - 00:48
Bu Mesaji Bildir   hanzade3 üyenin diger mesajlarini ara hanzade3 üyenin Profiline bak hanzade3 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
EliFg42 su an offline EliFg42  
146 Mesaj -
SelamuNAleykum

ALLAH (c.c.) razi olsun ...
Cok guzel anlamli bir paylasimdi

Sevgi ve dua ile ...
Gönderen: 12.01.2007 - 01:17
Bu Mesaji Bildir   EliFg42 üyenin diger mesajlarini ara EliFg42 üyenin Profiline bak EliFg42 üyeye özel mesaj gönder EliFg42 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast NeV-Ra  
RE: Kötü gün dostum olurmusun???
Misafir
Alıntı
Orijýnalý ahmet gunay

Onun asýl þimdi, bir kardeþe ve dosta ihtiyacý vardýr. Bu düþkün halinde onu nasýl terk ederim?

Rabbim kötü günlerde onu býrakmayan dotlarla bizleri kardeþ eylesin ve bizleri onlardan ayýrmasýn.

AMÝN

FAKAT YOK BÖYLE BÝR DOSTLUK...

DÜÞEN DÜÞER TEKME ATILIR
KÝMSEDE DÖNÜP ARKASINA BAKMAZ
ÇÜNKÝ KÝÞÝ KEYFÝYETÝNDEDÝR
DOSTLUKMUÞ BAHANE......

Gönderen: 12.01.2007 - 01:31
Bu Mesaji Bildir   Yukari
zübeyr b avvam su an offline zübeyr b avvam  
RE:
205 Mesaj -
[

ES SELAMU ALEYKUM

EN KÖTÜ GÜNÜMÜZDE YANIMIZDA KÝM VARSA

O DOST GERCEK DOSTTUR

SÝZÝ HER HALINIZLE KABUL EDEN KÝÞÝ

KARDEÞ GÝBÝ KARDEÞTÝR DOST GÝBÝDE DOSTTUR

RABBÝM BU DOSTLARIMIZIN YOKLUGUNU GÖSTERMESIN

ÜMMETI MUHAMMEDE INSALLAH

DOST:SIRRINI PAYLAÞTIGINDIR..

DOST:KURU EKMEÐÝNÝ PAYLAÞTIGINDIR..

DOST:SENI HER DAÝM MERAK EDENDÝR..

DOST:SAGLIGINLA ÝLGÝLENENDÝR..

DOST:SENÝ GERCEK SEVENDÝR..

DOST:SENDEN HÝÇ SIKILMAYANDIR..

DOST DEDIGIM BENIMLE AGLAYAN BENIMLE GÜLENDÝR..

DUALARINIZA AMÝN AMÝN AMÝN

SAMÝMÝ ÝÇTEN YÜREKTEN DOGAL OLAN DOSTLUKLARA

Allah Razı Olsun HOCAM

SELAM VE DUA ÝLE..
Gönderen: 12.01.2007 - 01:31
Bu Mesaji Bildir   zübeyr b avvam üyenin diger mesajlarini ara zübeyr b avvam üyenin Profiline bak zübeyr b avvam üyeye özel mesaj gönder zübeyr b avvam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  
Admin

1760 Mesaj -
BEN IYI GÜN DOSTU ISTEMEM DÜSERKEN BENI KALDIRACAK DAR GÜNÜMDE ACI GÜNÜMDE BENI YALNIZ BIRAKMAYAN A DOSTUM DERIM

ALLAH RAZI OLSUN ABIMgül
Gönderen: 12.01.2007 - 01:53
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
RE: RE: Kötü gün dostum olurmusun???
5108 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý NeV-Ra

Alıntı
Orijýnalý ahmet gunay

AMÝN

FAKAT YOK BÖYLE BÝR DOSTLUK...

DÜÞEN DÜÞER TEKME ATILIR
KÝMSEDE DÖNÜP ARKASINA BAKMAZ
ÇÜNKÝ KÝÞÝ KEYFÝYETÝNDEDÝR
DOSTLUKMUÞ BAHANE......

GERÇEK DOST'LARLA KARÞILAÞTIR BÝZÝ ALLAH'IM....

Gönderen: 12.01.2007 - 09:57
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
LAZBAKKAL su an offline LAZBAKKAL  
RE: Kötü gün dostum olurmusun???
136 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý ahmet gunay

............................................................

ben bunun altini cizerim efendim gül
Gönderen: 12.01.2007 - 10:39
Bu Mesaji Bildir   LAZBAKKAL üyenin diger mesajlarini ara LAZBAKKAL üyenin Profiline bak LAZBAKKAL üyeye özel mesaj gönder LAZBAKKAL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
akarsu su an offline akarsu  
895 Mesaj -
Allah razi olsun Hocam
Ne guzel paylasimlar bunlar
InsaAllah bizler Dost olursak Rabbim de bizlere Dost gonderir
Selam ve dua ile...
Gönderen: 12.01.2007 - 10:49
Bu Mesaji Bildir   akarsu üyenin diger mesajlarini ara akarsu üyenin Profiline bak akarsu üyeye özel mesaj gönder akarsu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~YaZGuLu~ su an offline ~YaZGuLu~  
595 Mesaj -
Hocam...eklemeleriniz herzaman ki gibi mükemmel..

ALLAH (c.c) razi olsun..

Rabbim kötü günlerde onu býrakmayan dostlarla bizleri kardeþ eylesin ve bizleri onlardan ayýrmasýn.((Amin))

gercek Dost olanlara Selam olsun..gül

Gönderen: 12.01.2007 - 10:54
Bu Mesaji Bildir   ~YaZGuLu~ üyenin diger mesajlarini ara ~YaZGuLu~ üyenin Profiline bak ~YaZGuLu~ üyeye özel mesaj gönder ~YaZGuLu~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ozlemnur79 su an offline ozlemnur79  
201 Mesaj -
Hocammm çok saðolun...siz ve katkýda bulunanlardam
Rabbim her iki cihanda razý olsun inþ...

Rabbim GERÇEK,ÇIKARSIZ,KORKUSUZ dostlarla karþýlaþtýrsýn hepimizi inþ..

selam ve dua ile
Gönderen: 12.01.2007 - 11:05
Bu Mesaji Bildir   ozlemnur79 üyenin diger mesajlarini ara ozlemnur79 üyenin Profiline bak ozlemnur79 üyeye özel mesaj gönder ozlemnur79 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
utaniyorum su an offline utaniyorum  
1942 Mesaj -
dost denilince hep aklima gelir....
dost cebine mi
yüregine mi yakin olandir....
dost düþünce kaçan,
kalkinca koþan mýdýr?
dost kredi açarken,
neyi ipeotek
ve kimi kefil getiriyorsun diye soran midir?

dost karanliklarda ortaya çýkan yýldýz mýdýr
yoksa elektrigi kesilince yani menfaati kesilince sönen ampül müdür?

dost nedir?
Gönderen: 13.01.2007 - 02:17
Bu Mesaji Bildir   utaniyorum üyenin diger mesajlarini ara utaniyorum üyenin Profiline bak utaniyorum üyeye özel mesaj gönder utaniyorum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Sacide su an offline Sacide  
131 Mesaj -

Kim demiþ dost uðrunda ölmek zor
Asýl uðrunda ölünecek dost bulmak zor!

Belki zor ama Rabbim herkese
hakiki dostlar nasibetsin.
Gönderen: 13.01.2007 - 08:09
Bu Mesaji Bildir   Sacide üyenin diger mesajlarini ara Sacide üyenin Profiline bak Sacide üyeye özel mesaj gönder Sacide üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
akgüvercin su an offline akgüvercin  
80 Mesaj -
Allah (cc) sadece dostlarýmýza deðil tüm insanlara bu gözle bakabilmeyi nasip etsin gerçek mümine yakýþan günahkarý dönüp arkasýný terketmek deðil onu hasta ve bi çare bu halinden kurtarmaya çalýþmaktýr. Allah (cc) herþeyin en doðrusunu bilir.Elimizin uzanabildiði her müslümana maddi manevi dertlerinde yardýmcý olabilmeyi her þeye kadir olan yüce Mevla bizlere nasip eder inþaallah.
Gönderen: 13.01.2007 - 17:06
Bu Mesaji Bildir   akgüvercin üyenin diger mesajlarini ara akgüvercin üyenin Profiline bak akgüvercin üyeye özel mesaj gönder akgüvercin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
karapapak su an offline karapapak  
137 Mesaj -
Dostluk
Zamanýmýn dar olmasý nedeniyle kýsa bir iki yazý yazýp bu konuyla ilgili fikirlerimi sunmak istiyorm.
Dostluk=söz
Dostunuzla sözleþin .Eðer yerine getiriyorsa sözünü ona güvenin.Dostunuz ile yola düþün.Dostunuzla gece karanlýklarýnda dolaþýn.Dostunuzla yemek paylaþýmý yapýn.

Bu konularda size karþý mert,yürekli,cengaver ve ssizi sarsmamýþsa o kiþi sizin gerçek dostunuzdur.
Sýrlarýnýz ise sizinle kalsýn

Dostluk kolay bir oluþum deðildir.

selametle
Gönderen: 13.01.2007 - 17:16
Bu Mesaji Bildir   karapapak üyenin diger mesajlarini ara karapapak üyenin Profiline bak karapapak üyeye özel mesaj gönder karapapak üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ekin_ su an offline ekin_  
Konu icon    :)
10 Mesaj -
selamün aleyküm kardeþlerim Rabbim inþallah hepimize kötü günlerimizde yanýmýzda olacak insanlarla karsýlasmayý nasip etsinsevinçli
Gönderen: 13.01.2007 - 17:21
Bu Mesaji Bildir   ekin_ üyenin diger mesajlarini ara ekin_ üyenin Profiline bak ekin_ üyeye özel mesaj gönder ekin_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Yusuflu su an offline Yusuflu  
428 Mesaj -

Gerçek Dost

Ülkenin birinde iki gerçek dost yaþarmýþ.
Birinin malý, ötekinin malý gibiymiþ.
Anlaþýlan o ülkede dostluk, bambaþkaymýþ...

Bir gece ülkede herkes dalmýþ derin uykulara.
Orada güneþ battý mý, fýrsat bu fýrsat der,
uykunun tadýný çýkarýrmýþ millet.

Gece yarýsý bizim dostlardan biri, fýrlamýþ yataðýndan,
koþmuþ doðru dostunun evine.
Uyandýrmýþ hizmetçileri tatlý uykularýndan...

Dostu, yukarýdan duymuþ sesini. Hemen kaptýðý gibi
kýlýcýný, kesesini, koþmuþ dostunun yanýna...

"Hayrola!" demiþ, merak içinde, soluk soluða...
"Sen, kolay kolay uyandýrmazsýn kimseyi,
uykuyu da seversin üstelik.
Kumarda kaybettiysen; al þu keseyi.
Evini bastýlarsa; iþte buradayýz ben ve kýlýcým.
Haydi gidip haklarýndan gelelim.

"Yok a caným." demiþ dostu... "Ne o, ne de bu.
Rüyamda biraz düsünceli gördüm seni...
Sakýn baþý dertte olmasýn deyip koþtum.
Kusura bakma dostum!"

Gerçek bir dostu olmak ne güzel bir þey!
Derdini açmaný beklemez bile...
Kendi bulup söylemek ister, belki sen çekinirsin diye.
Sevdiði insanýn üstüne titrer,
bir düþten, bir hiçten nem kapar.

Gercek Dostlara Gercek Dostluklara . . .

Gönderen: 13.01.2007 - 18:51
Bu Mesaji Bildir   Yusuflu üyenin diger mesajlarini ara Yusuflu üyenin Profiline bak Yusuflu üyeye özel mesaj gönder Yusuflu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
karapapak su an offline karapapak  
137 Mesaj -
Çok samimi iki dost ve arkadaþtýlar. Fakat biri çok kurnaz, atýlgan ve hareketli, öteki ise çok saf, dürüst ve sessizdi. Kurnaz olan arkadaþ bir gün, arkadaþýnýn yanýna gitti ve iþlerinin bozulduðunu söyledi, kendisinden para istedi. Samimi dostu onu hiç kýrmadý, elindeki tüm parayý arkadaþýna verdi. Arkadaþý bu parayla iþlerini düzeltti.
Bir süre sonra kurnaz olan yine arkadaþýnýn yanýna gitti ve arkadaþýnýn evlenmek üzere olduðu niþanlýsýný çok beðendiðini söyledi ve onu kendisine vermesini istedi. Arkadaþý çok þaþýrdý, önce ne diyeceðini bilemedi... Fakat aralarýnda o denli güçlü bir sevgi vardý ki, arkadaþýna "Hayýr" diyemedi, niþanlýsýný ona verdi.
Zaman içinde saf olanýn iþleri bozuldu. Aklýna, arkadaþý geldi. "Ben ona sýkýþtýðýnda iyilik yapmýþtým" dedi ve umutla arkadaþýnýn iþ yerine gitti, kendisine çalýþmasý için bir iþ vermesini istedi.
Arkadaþý ona iþ vermedi. Bizimki piþmanlýk ve üzüntü içinde geri döndü ama yine de arkadaþýna kýzmadý.
Bir gün sokakta dolaþýrken yanýna hasta ve yaþlý bir adam yaklaþtý; fakir olduðu için ilaç alamadýðýný söyledi. Bizimki yaþlý adamcaðýza acýdý, istediði ilaçlarý aldý ve getirdi, kendisine verdi.
Kýsa bir süre sonra yaþlý adamýn öldüðünü duydu.
Yaþlý adam aslýnda çok zengindi ve tüm mirasýný ona býrakmýþtý. Saf adam artýk zengindi. Biraz da sevdiði dostuna olan kýrgýnlýðýyla onun iþ yerinin karþýsýnda bir ev aldý ve oraya yerleþti.
Bir gün evinin kapýsýný dilenci bir kadýn çaldý.
Yaþlý kadýn çok aç olduðunu, kendisine biraz yemek vermesini istedi. Bizim saf hiç düþünmeden kadýný içeri aldý, karnýný doyurdu, kimsesi olmadýðýný öðrendikten sonra da ona, kendisinin de yanlýz olduðunu söyledi ve birlikte yaþamayý önerdi.
"Evin bir büyüðü olarak yaþarsýn burada" dedi. "Ev iþlerini ve yemekleri yaparsýn, evi yönetirsin."
Yaþlý kadýn hiç düþünmeden kabul etti bu öneriyi.
Bir süre sonra yaþlý kadýn bizimkine, kendine uygun bir kýz bulup, evlenmesini söyledi. Bizimki böyle bir kýzý nasýl bulacaðýný, kimseyi tanýmadýðý söyledi. Yaþlý kadýn ona uygun bir kýz tanýdýðýný ve kendisine tanýþtýrabileceðini söyledi.
Saf adam, kendisine tanýþtýrýlan kýzý çok beðendi ve onla evlenmeye karar verdi.
Kýrgýn olmasýna karþýn, çok samimi dostunu yine de unutmamýþtý. Biraz da geldiði konumu göstermek istiyordu. Ona da düðün davetiyesi gönderdi.
Düðün gününde saf adam, salonunda konuklarýna bir konuþma yapmak istedi ve mikrofonu eline aldý, baþýndan geçenleri anlatmaya baþladý.
"Bir zamanlar kendisini çok sevdiðim bir dostum vardý" dedi. "Bir gün iþleri bozulunca benden borç para istedi. Ben de elimdeki tüm paramý kendisine verdim. O dostum bir süre sonra benden, evlenmek üzere olduðum niþanlýmý istedi. Onu çok beðendiðini söyledi ve benden onu kendisine býrakmamý rica etti. Çok üzüldüm ama, yine de býraktým niþanlýmý kendisine. Çünkü biz gerçek dosttuk ve ben onun üzülmesini istememiþtim. Ýþlerim bozulduðunda onun fabrikasýna gittim ve çalýþmak için kendisinden iþ istedim. Fakat o bana iþ vermedi. Çok üzüldüm, ama yine de kýzmadým ona. Çünkü biz gerçek dosttuk."
Kendisini bu öyküde "kurnaz arkadaþ" olarak tanýttýðýmýz arkadaþý, saf arkadaþýnýn bu konuþmasýna daha fazla dayanamadý ve ona doðru yürüdü, elinden mikrofonu aldý, bu kez kendi konuþmaya baþladý:
"Benim de bir zamanlar çok sevdiðim bir dostum vardý" dedi o da. "Ýþlerim bozulduðunda kendisinden para istedim, o tüm parasýný bana verdi. Sonra ondan, niþanlýsýný istedim. Üzülerek niþanlýsýný da verdi bana. Ondan niþanlýsýný istememin nedeni, o kadýný benim çok beðenmiþ olmam deðildi. O kadýnýn arkadaþýma layýk olmadýðýný bildiðim için istedim onu ondan. Çünkü o kadýn, sözcüðün tam anlamýyla bir 'erkek avcýsý'ydý. Saf erkekleri tuzaðýna düþürür, onlarýn sahip olduklarý hemen herþeyi alýrdý ellerinden. Dostum çok saf olduðu için kendisini o kadýndan kesinlikle kurtarmam gerektiðine inandým. Ve onu dostumdan, ancak bu yöntemle uzaklaþtýrabildim.
"Dostum, iþleri bozulduðunda gelip benden iþ istedi. Ona iþ vermedim çünkü, böylesi yakýn bir dostumu kendi emrimde çalýþtýramazdým. Ona iþ vermememin tek nedeni budur.
"Günün birinde karþýlaþtýðý yaþlý adam ise, benim babamdý. Babam ölmek üzereydi. Onu arkadaþýmýn yanýna ben gönderdim ve mirasýný ona býrakmasýný istedim babamdan. Evine gelen dilenci kadýn ise, benim annemdi. Ona bir evladý gibi bakýp, iyi yaþamasýný saðlamak için gönderdim annemi kendisine. Þu anda evlenmekte olduðu kiþi de benim kýz kardeþimdir. Onu en yakýn dostumla evlenmesi için ben ikna ettim.
"Deðerli konuklar, iþte biz böyle dostuz. Tümünüz sevgiyle ve dostlukla kalýn ve... 'Dostum' diyebildiðiniz kiþinin deðerini, yaþamýnýz süresince bir an bile aklýnýzdan çýkarmayýn."

selametle
Gönderen: 18.01.2007 - 16:18
Bu Mesaji Bildir   karapapak üyenin diger mesajlarini ara karapapak üyenin Profiline bak karapapak üyeye özel mesaj gönder karapapak üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1026 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.65389 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.