generique rhinocortgenerique plaquenil generique kaletra colchicine stromectol cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Gerçek zaferler ...

önceki konu   diğer konu
6 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Gerçek zaferler ...
Misafir
Yavuz Sultan Selim, Mýsýr yolunda, "Ordu-yu Hümayun" saatlerce Kocaeli'nin bað ve bahçelerinden geçer. Yavuzun içinde bir endiþe:

"-Acaba asker izinsiz bir tek elma koparmýþ mýdýr?- Bir müddet sonra ordusunu durdurur. Yeniçeri aðasýný yanýna çaðýrarak bütün askerin heybelerinin aranmasýný emir verir. Arattýðý þey tek bir elmadýr. Fakat yok. Yarým elma bile çýkmaz heybelerden. Yavuz sevinçlidir:

"-Eðer bir askerin üstünde halkýn bahçesinden koparýlmýþ tek elma çýksaydý, Mýsýr seferinden vazgeçecektim. Þükür Allah'ýma" der.

Tarih gösteriyor ki; gerçek "ZAFER"ler yalnýz kýlýçlarýn ucunda deðil, üstün ahlak anlayýþýnýn ve faziletlerin burcundadýr.

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son ahmet gunay tarafından, 11.01.2007 - 23:19 tarihinde.
Gönderen: 11.01.2007 - 23:17
Bu Mesaji Bildir   Yukari
Yusuflu su an offline Yusuflu  
428 Mesaj -

Tarih gösteriyor ki; gerçek "ZAFER"ler yalnýz kýlýçlarýn ucunda deðil, üstün ahlak anlayýþýnýn ve faziletlerin burcundadýr.

Türk Askerin'den Ýnsanlýk Dersleri!

--------------------------------------------------------------------------------

25 Nisan 1915 günü Conk Bayýrýnda Türkler ve birleþik kuvvetleri arasýnda korkunç siper savaþlarý oluyor.
Siperler arasýnda 8-10 metre mesafe var süngü hücumundan sonra savaþa ara verildi. Askerler siperlerine çekildi.
Yaralýlar ve ölüler toplanýyor. Ýki siper arasýnda açýkta aðýr yaralý ve bir bacaðý kopmak üzere olan
Ýngiliz yüzbaþýsý avazý çýktýðý kadar baðýrýyor, aðlýyor, kurtarýn diye yalvarýyordu.
Ancak siperlerden, kimse çýkýp yardým edemiyordu. Çünkü en küçük bir kýpýrdanýþta yüzlerce kurþun yaðýyordu.
Bu sýrada akýl almaz bir olay oldu. Türk siperlerinden beyaz bir iç çamaþýrý sallandý.
Arkasýndan aslan yapýlý bir Türk askeri silahsýz siperden çýktý. Hepimiz donup kaldýk.
Kimse nefes alamýyor Ona bakýyorduk. Asker yavaþ adýmlarla yürüyor. Siperdekiler kendisine niþan almýþ bekliyordu.
Asker yaralý Ýngiliz subayýný okþar gibi yerden kucakladý, kolunu omuzuna attý. Bizim siperlere doðru yürümeye baþladý.
Yaralýyý usulca yere býrakýp, kendi siperlerine döndü. Teþekkür bile edemedik.
Savaþ alanlarýnda günlerce bu kahraman Türk askerinin cesareti, güzelliði ve insan sevgisi konuþuldu.

Dünyanýn en yürekli ve kahraman askeri Mehmetçiðe derin sevgi ve saygýlar.

Üsteðmen Casey
(Sonradan Avusturalya Genel Valisi olmuþtur.)

Gönderen: 12.01.2007 - 03:08
Bu Mesaji Bildir   Yusuflu üyenin diger mesajlarini ara Yusuflu üyenin Profiline bak Yusuflu üyeye özel mesaj gönder Yusuflu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
gül Allah Razı Olsun gül

Ellerine saðlýk...Hocam.

Gönderen: 12.01.2007 - 09:53
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
LAZBAKKAL su an offline LAZBAKKAL  
136 Mesaj -
Rabbim razi olsun yusuflu kardesim gül
Gönderen: 12.01.2007 - 10:36
Bu Mesaji Bildir   LAZBAKKAL üyenin diger mesajlarini ara LAZBAKKAL üyenin Profiline bak LAZBAKKAL üyeye özel mesaj gönder LAZBAKKAL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ozlemnur79 su an offline ozlemnur79  
201 Mesaj -
çok güzel bi paylaþým...Allah razý olsun sizlerden...

Günümüzde neden bu kadar cinayetlerin katliamlarýn olduðu ortaya çýktý...

Eskiden baþta olan insanlarýn ahlak yapýsý ile þimdikiler kýyaslanamýyor bile....

Rabbim herkese hidayet nasip eylesin inþ...,

selam ve dua ile

Gönderen: 12.01.2007 - 10:47
Bu Mesaji Bildir   ozlemnur79 üyenin diger mesajlarini ara ozlemnur79 üyenin Profiline bak ozlemnur79 üyeye özel mesaj gönder ozlemnur79 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
utaniyorum su an offline utaniyorum  
1942 Mesaj -
hocam inanin mükemmel bir ekleme...
sadece öne almak için yazdigimi bilin.
buraya ekleyecek bir yorum bilmiyorum.
Rabbim bize de bu güzel ahlaklari nasip etsin...
Gönderen: 13.01.2007 - 02:21
Bu Mesaji Bildir   utaniyorum üyenin diger mesajlarini ara utaniyorum üyenin Profiline bak utaniyorum üyeye özel mesaj gönder utaniyorum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1047 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.67298 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.