generique plaquenil ivermectine hydroxychloroquine budesonide generique plaquenil luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » SİZ HİÇ HAYALLERİNİZDEN SIFIR ALDINIZ MI ?

önceki konu   diğer konu
20 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
SİZ HİÇ HAYALLERİNİZDEN SIFIR ALDINIZ MI ?
Misafir
SÝZ HÝÇ HAYALLERÝNÝZDEN SIFIR ALDINIZ MI ?
>
>
>Bu öykü, çiftlikten çiftliðe, yarýþtan yarýþta koþarak
>atlarý terbiye etmeye çalýþan gezgin bir at terbiyecisinin
>genç oðluna kadar uzanýr. Babasýnýn iþi nedeniyle
>çocuðun orta öðretimi kesintilere uðramýþtý.
>Orta ikideyken, büyüdüðü zaman ne olmak ve yapmak
>istediði konusunda bir kompozisyon yazmasýný istedi hocasý..
>Çocuk bütün gece oturup günün birinde at çiftliðine
>sahip olmayý hedeflediðini anlatan 7 sayfalýk bir
>kompozisyon yazdý. Hayalini en ince ayrýntýlarýyla anlattý.
>Hatta hayalindeki 200 dönümlük çiftliðin krokisini de çizdi.
>Binalarýn, ahýrlarýn ve koþu yollarýnýn yerlerini gösterdi.
>Krokiye, 200 dönümlük arazinin üzerine oturacak 1000
>metrekarelik evin ayrýntýlý planýný da ekledi.
>Ertesi gün hocasýna sunduðu 7 sayfalýk ödev,
>tam kalbinin sesiydi.. Ýki gün sonra ödevi geri aldý.
>Kaðýdýn üzerinde kýrmýzý kalemle yazýlmýþ kocaman bir
>"0" ve "Dersten sonra beni gör" uyarýsý vardý.
>"Neden "0" aldým?" diye merakla sordu hocasýna, çocuk..
>"Bu senin yaþýnda bir çocuk için gerçekçi olmayan bir hayal"
>dedi, hocasý.. "Paran yok. Gezginci bir aileden geliyorsun.
>Kaynaðýnýz yok. At çiftliði kurmak büyük para gerektirir.
>Önce araziyi satýn alman lazým. Damýzlýk hayvanlar da
>alman gerekiyor. Bunu baþarman imkansýz" ve ekledi:
>"Eðer ödevini gerçekçi hedefler belirledikten sonra yeniden
>yazarsan, o zaman notunu yeniden gözden geçiririm."
>Çocuk evine döndü ve uzun uzun düþündü. Babasýna danýþtý.
>"Oðlum" dedi babasý "Bu konuda kararýný kendin vermelisin.
>Bu senin hayatýn için oldukça önemli bir seçim!."
>Çocuk bir hafta kadar düþündükten sonra ödevini hiçbir
>deðiþiklik yapmadan geri götürdü hocasýna..
>"Siz verdiðiniz notu deðiþtirmeyin" dedi..
>"Ben de hayallerimi..".....
>
>O orta 2 öðrencisi, bugün 200 dönümlük arazi üzerindeki
>1000 metrekarelik evinde oturuyor.
>Yýllar önce yazdýðý ödev þöminenin üzerinde
>çerçevelenmiþ olarak asýlý.
>Öykünün en can alýcý yaný þu: Ayný öðretmen,
>geçen yaz 30 öðrencisini bu çiftliðe kamp kurmaya getirdi.
>Çiftlikten ayrýlýrken eski öðrencisine "Bak" dedi,
>"Sana þimdi söyleyebilirim. Ben senin öðretmeninken,
>hayal hýrsýzýydým. O yýllarda
>öðrencilerimden pek çok hayal çaldým.
>

Allah' tan ki, sen, hayalinden vazgeçmeyecek kadar inatçýydýn."

>
>
Gönderen: 07.01.2007 - 15:07
Bu Mesaji Bildir   Yukari
Begum su an offline Begum  
621 Mesaj -
Es selamü aleyküm...

Allah (c.c) razi olsun.. Bu ibret tablosunu yillar evvel okumustum.. Ilk basta ögretmene cok kizdim! Ama sonra hak vermedim de degil..

Bende hayellerimden hic sifir almadim.. göz kırpma Kopye cekmis olmayayim da..sevinçli

Selam ve dua ile..
Gönderen: 07.01.2007 - 21:31
Bu Mesaji Bildir   Begum üyenin diger mesajlarini ara Begum üyenin Profiline bak Begum üyeye özel mesaj gönder Begum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
HASRET1 su an offline HASRET1  
145 Mesaj -
HIKAYE COK GUZEL.ALLAH RAZI OLSUN
BENIM HAYALLERIMIN ONUNU SIFIRLAR DEGIL,KARA BULUTLAR KAPATTI
Gönderen: 07.01.2007 - 21:43
Bu Mesaji Bildir   HASRET1 üyenin diger mesajlarini ara HASRET1 üyenin Profiline bak HASRET1 üyeye özel mesaj gönder HASRET1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Kevserinur su an offline Kevserinur  
SİZ HİÇ HAYALLERİNİZDEN SIFIR ALDINIZ MI ?
139 Mesaj -
hikaye cok güzel ALLAH RAZI OLSUN

INSANIN HAYELLERINDE ISRARCI OLMASI NAZIM göz kırpma

AMA BAZENDE HAYELLERINIZ ELINIZDE PATLIYA BILIYORgöz kırpma

RABBIM HERKESIN GÖNLÜNE GÖRE HAYALINE GÖRE VE EN ÖNEMLISI HAKKINDA

NE HAYIRLIYSA ONU VERSIN

AMMIIIIIIIIIIIIIIIIIIN....
Gönderen: 07.01.2007 - 22:42
Bu Mesaji Bildir   Kevserinur üyenin diger mesajlarini ara Kevserinur üyenin Profiline bak Kevserinur üyeye özel mesaj gönder Kevserinur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
akinzen su an offline akinzen  
1256 Mesaj -
Sýfýr almadý isekte,

edebiyattan 4 Alarak sýnýfta kaldýk......

Hocamýz Ateistide.........sevinçli

Hayallerimizden vazgeçtikmi,
Bunu bilmiyorum sevgili Ahmet hoca........

O zamanki þevk,
Azim,
gayret
bugün olmadýðý için

Bilemiyorum Ahmet Hoca....

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son akinzen tarafından, 08.01.2007 - 00:35 tarihinde.
Gönderen: 08.01.2007 - 00:34
Bu Mesaji Bildir   akinzen üyenin diger mesajlarini ara akinzen üyenin Profiline bak akinzen üyeye özel mesaj gönder akinzen üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hanzade3 su an offline hanzade3  
İNSANLAR UMUTLARIYLA YAŞAR..
975 Mesaj -
Selamün Aleyküm..

Sigara dumaný gibi uçmasýn istedim Umutlarým.
Yaþasýn istedim içimdeki çocuk. Gülmeyi, Sevmeyi öðrensin kendince bir dünyasý olsun istedim. Kar tabakasýný delip aydýnlýða ulaþan kardelen gibi önüne gelen engelleri aþsýn, yýksýn diledim. Hayatýn yýkýlmasý zor daðlarýný..
Gün geldi büyüdü içimdeki çocuk. Büyüdüðünden ve büyümeye devam edeceðinden bir anda korktu. Meðer farkýnda olmadan ne kadar da yanlýþ büyütmüþüm küçüðümü.
Hayatýn gerçeklerini görünce bir anda savruldu umutlarý.
Her bir parçasý bir dalda asýlý kaldý.
Kaç defa þahit olduk. Yarýnlarý hep güzel olarak vaat edenlere. Fakat unuttuðumuz çok önemli bir þey vardý. Bugünlerde dünlerin yarýnlarý deðilmiydi?
Ýstiyorum ki, sevgiler buruk yaþanmasýn. Hep beraber sürdürelim hayatýmýzý

ÝNSANLAR UMUTLARIYLA YAÞAR!..
NE OLUR ÜMÝDÝN RENGÝ SOLMASIN!.

gül

Selam ve Dua ile..
Gönderen: 08.01.2007 - 01:09
Bu Mesaji Bildir   hanzade3 üyenin diger mesajlarini ara hanzade3 üyenin Profiline bak hanzade3 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
gül Allah Razı Olsun gül

Ellerine saðlýk...
Ben okul okumadým o yüzden notlarla aram olmadý...
Ama hayallerim deyince vazgeçmek üzereyim.

Gönderen: 08.01.2007 - 10:06
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
1420 Mesaj -

Es SeLamu ALeykum

Kim hayal kurmazki her kurulan hayalde gercek olmazki..
kimbilir belki nasip iþidir belki azim iþidir bu hayal kurmak ve hayallerýne kavuþmak hayata geçirmek tatbik etmek..
birilerinin inadý anlayýþsýzlýgý hayalerýnýzin
suya düþmesine sebebtir beklide..
biz ne hayalleri sandýga kaldýrdýk sýkýca kilitledik anahtarýný bilinmeyene gömdük..
sen bekle hayallerim sandýgýmda
birgün nasip olur belki anahtarýn yerini hatýrlamak geç kalmadan..
hayallerinizin gerceðe dönüþmesi dileði ile

:(

Allah cc her daim yar ve yardýmcýmýz olsun

selam ve dua ile..

Gönderen: 08.01.2007 - 10:29
Bu Mesaji Bildir   **Su_DamlasI** üyenin diger mesajlarini ara **Su_DamlasI** üyenin Profiline bak **Su_DamlasI** üyeye özel mesaj gönder **Su_DamlasI** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
HAKBIR su an offline HAKBIR  
374 Mesaj -
Allah Razı Olsunhocam keske okadar azimli olabilsek ve hayallerimizi gerceklestirebilsek gül
Gönderen: 08.01.2007 - 10:37
Bu Mesaji Bildir   HAKBIR üyenin diger mesajlarini ara HAKBIR üyenin Profiline bak HAKBIR üyeye özel mesaj gönder HAKBIR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -
Ahmet hocam çook güzel bir paylaþým

ibret alýnacak bir paylaþým teþekkürler

Allah Razı Olsun

Rabbim ibret alýp ders çýkartanlardan eylesin inþAllah...

Hayatýmýza anlam kazandýran UMUTLARIMIZDIR...

UMUDU olmayan hedefleride olmaz...

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Gönderen: 08.01.2007 - 10:43
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dilaratuba su an offline dilaratuba  
934 Mesaj -
Çok güzel bir hikaye Allah razý olsun.

Ben ilk önce hocaya hak verdim insanýn hayalleri gerçekçi olmalý olmazsa sonunda daha çok üzülür insan herkes onun gibi þanslý deðil hayali zor da olsa gerçekleþmiþ ama benim öyle büyük hayallerim olmadý basit hayallerimi bile gerçekleþtirememiþimdir.
Gönderen: 08.01.2007 - 11:24
Bu Mesaji Bildir   dilaratuba üyenin diger mesajlarini ara dilaratuba üyenin Profiline bak dilaratuba üyeye özel mesaj gönder dilaratuba üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Üsve-i Hasene su an offline Üsve-i Hasene  
Hayal ve ideal de bir niyet ve Rabbim bir İhsanıdır.
273 Mesaj -
Allah Razı Olsun

gülSayýn Hocam gül

Kainatta ve Ýnsan'da var olan herþeyin buna hayal ve ideallerde ( bir hedefe odaklanmakta )dahil Cenab-ý Hakkýn bir isim ve sýfatýnýn tecellilerinden bir tecellidir.

Ama bu tecelli konusunda çoðu kez yanlýþ anlaþýlmaktadýr.Ýmam-ý Rabbani Hz'nin buyurduðu gibi Kainattaki bu sýfat tecellilerinide iyi anlamak lazýmdýr.

Rabbimiz Basir'dir( Görendir). ama O'nun (c.c.)görmesiyle bizim görmemiz sadece isimde benzer.

Bu tüm Ýsim ve Sýfatlarda böyledir, sadece isimde benzerlik dýþýnda hiç bir yakýnlýklarý ve baðlýlýklarý yoktur.

Peki Ýnsanýn Ýlim ve Ýdrakiyle Hayal kurabilmesi Hangi Esma-i Ýlahinin Tecellileri ( suretlerinden bir suret) denirse ÝnþaALLAH bu konu baþka bir hakikate dahildir.Nasip olursa orda anlatýlacaktýr.

Konuyu bir hikaye ile bitirmek isterim Fatih Sultan Mehmed Han daha 5 yaþlarýnda Molla Gürani Hz nin ders halkasýnda yanýnda o zamanýn deha sahibi yaþýtlarý Molla Gürani ,sorar herkese geleceðe dair hayalini ve idealini Þehzade Mehmed arkadaþlarýna dönerek derki seni Ordu komutaný seni Sadrazam diyerek çoguna vazife vereceðini söyler en sonda bende der Ýstanbulun Fatihi olacaðým.
Tabi gülüþenler olur ama o ciddiyetini hiç bozmaz taki hayaline kavuþuncaya kadar.

Selam ve Dua ile...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son M.MasuM tarafından, 08.01.2007 - 11:36 tarihinde.
Gönderen: 08.01.2007 - 11:34
Bu Mesaji Bildir   Üsve-i Hasene üyenin diger mesajlarini ara Üsve-i Hasene üyenin Profiline bak Üsve-i Hasene üyeye özel mesaj gönder Üsve-i Hasene üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
akgüvercin su an offline akgüvercin  
80 Mesaj -

hayallerimiz imkanlarýmýzla sýnýrlýmý olmalý ? asla, çünkü; Allah (cc) hýn yaratma gücü bizim hayallerimizin bizim hayal edemiyeceðimiz kadar üzerindedir þüphesiz, onun için hayallerimde meþru ölçüleri aþmamak kaydýyla asla sýnýr tanýmam çünkü hayalim duamdýr bilirimki Allah(cc) kulunun duasýný en hayýrlý þekilde ona verir.Ya bu dünyada ya öte dünyada. Bunun içinde her zaman mutlu yaþarým Allah (cc) ýn izni ile inþaallah.......

Gönderen: 09.01.2007 - 02:03
Bu Mesaji Bildir   akgüvercin üyenin diger mesajlarini ara akgüvercin üyenin Profiline bak akgüvercin üyeye özel mesaj gönder akgüvercin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Uzgunum su an offline Uzgunum  
11 Mesaj -
Çok güzel bir hikaye.Benim notlarým hep beþti,ama þartlar bazen hayellerimizi askýya almamýza sebeb oluyor.Yine de tüm zorluklara raðmen hiçbir hayalimden vazgeçmedim.Bazýsýna ulaþtým,bazýlarýný hala kovalýyorum.Tam da bu sýralar en büyük hayalime doðru yolumda ýþýklar parlarken,tam da ümitlerim yeniden yeþermeye baþlamýþken bu hikaye çok iyi geldi...Ekleyenden ALLAH RAZI OLSUN.RABBÝM hepimizi hayalleriyle buluþtursun.
Gönderen: 09.01.2007 - 18:39
Bu Mesaji Bildir   Uzgunum üyenin diger mesajlarini ara Uzgunum üyenin Profiline bak Uzgunum üyeye özel mesaj gönder Uzgunum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
utaniyorum su an offline utaniyorum  
1942 Mesaj -
hayallerim mi kismetim mi diye sorarsaniz
sanýrým kýsmetim derim....
niye mi hayallerimi anlatsam herhalde
su anda beraber olamazdik..
internete girecek vaktim bile olmazdi.
Gönderen: 09.01.2007 - 19:19
Bu Mesaji Bildir   utaniyorum üyenin diger mesajlarini ara utaniyorum üyenin Profiline bak utaniyorum üyeye özel mesaj gönder utaniyorum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
gul-ay su an offline gul-ay  
ESSELAMUNALEYKUM
128 Mesaj -
ALLAH RAZI OLSUN
COK GUZEL VE ANLAMLI BIR HIKAYEYDI

HAYALLERINI PESINDE KOSMAKTAN YORULAN BIZLER ICIN IYI BIR ORNEKTI

DOGRUYA,,,,
OLMAZLARI OLDURAN
RABBIM VAR YA,
MUCIZEYE NE HACET?????
Gönderen: 09.01.2007 - 19:32
Bu Mesaji Bildir   gul-ay üyenin diger mesajlarini ara gul-ay üyenin Profiline bak gul-ay üyeye özel mesaj gönder gul-ay üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
k_ali_te su an offline k_ali_te  
534 Mesaj -
Kiþi Hayal ettiði sürece yaþarmýþ derler ...

Allah Razı Olsun Mükemmel BÝR PAYLAÞIM
Gönderen: 09.01.2007 - 19:51
Bu Mesaji Bildir   k_ali_te üyenin diger mesajlarini ara k_ali_te üyenin Profiline bak k_ali_te üyeye özel mesaj gönder k_ali_te üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Havz-i Kevser su an offline Havz-i Kevser  
1543 Mesaj -
Es Selamu Aleykum Ve Rahmetullah...

Eline saðlýk Ahmet abim.gül

Bazen düþünüyorumda Hayatda ne hayal etsem olmadý. Öyle ki artýk eski zemanýmda hayal ettiðim konularý bile unuttum. Þimdi sadece bir amacým var dünyalýk. Onuda hayal etmemeye çalýþýyorum ALLAH c.c. þahidimdir ki bazen hesaplar yapýyorum ben, parayý sevmeyen bu aciz beden bu iþ için hesap yapar oluyor. Hayal ettiðim yeri tahmin ediyorsunuzdur.

Gönderen: 09.01.2007 - 19:58
Bu Mesaji Bildir   Havz-i Kevser üyenin diger mesajlarini ara Havz-i Kevser üyenin Profiline bak Havz-i Kevser üyeye özel mesaj gönder Havz-i Kevser üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
erdal58 su an offline erdal58  
134 Mesaj -
hayallerimden sýfýr almadým ama hayallerimi sýfýrlayýp yeni hayallere yelken açmýþýmdýr bazen gerekiyo...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son erdal58 tarafından, 06.02.2007 - 22:09 tarihinde.
Gönderen: 06.02.2007 - 22:09
Bu Mesaji Bildir   erdal58 üyenin diger mesajlarini ara erdal58 üyenin Profiline bak erdal58 üyeye özel mesaj gönder erdal58 üyeyi arkadas listeme ekle erdal58 üyeyi ICQ listeme ekle Yukari
alemihuccet su an offline alemihuccet  
359 Mesaj -

esselam

çok güzel bir konu. teþekkürler.
evet hayallerimiz olmasa yaþamak zorlaþýrdý sanýrým.
hayatýmýzý kolaylaþtýrmak için geniþ hayaller kurmak gerekli
o hayal bitmeden tükenmeden geliþerek var edebilsin varlýðý,
yokluða düþmekten kurtarsýn varlýðý..
hayallerim her zaman olacak ve ben bir gün gerçekleþtiðini göreceðim..ama bu benim yapmamdan deðil Allah(cc) yaptýrmasýyla O'nun Rahmetiyle yardýmýyla olmuþ olacak...Allah(cc) isteyen kuluna istediðini ulaþtýrýr...sevinçli

HAYALLERÝMÝZÝ GÖZDEN GEÇÝRELÝM

Gönderen: 06.02.2007 - 23:56
Bu Mesaji Bildir   alemihuccet üyenin diger mesajlarini ara alemihuccet üyenin Profiline bak alemihuccet üyeye özel mesaj gönder alemihuccet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 995 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.62256 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.