generique plaquenil generique stromectol hydroxychloroquine chloroquine chloroquine oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » T A N I Ş M A » Senin Görüşüne Saygı Duyuyorum.

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Üsve-i Hasene su an offline Üsve-i Hasene  
Senin Görüşüne Saygı Duyuyorum.
273 Mesaj -
Selamün Aleyküm Kardeþlerim !

Gerek Ravda'mýzda gerekse toplumsal hayatýmýzda çok fazla karþý karþýya gelebileceðimiz bir durum karþýsýnda tavrýmýz ne olmalýdýr.

Mü'min Rabbimizin her ortamda ve durumda ( fitneye sebeb olmamak kaydý ile) iyiliði emretmek ve kötülükten men etmek emri ilahisi çerçevesinde herkese iman esaslarýný ve haram,helal;ibadet konularýnda doðrularý anlatmalý gerekli durumlarda fikri mücadelesini yapabilmelidir.

Ama bu yapýlýrken özellikle bir kelime çok kullanýlýyor.
(Senin Görüþüne saygý duyuyorum ama..)

Biliyorsunuz Ýman esaslarýnda zerre kadar aykýrý bir inanç,itiraz veya beyenmeme küfürdür,ayrýca haram-helal konusunda da durum aynýdýr.

O halde karþýnýzdakinin yanlýþ inanç ve ibadet bilgilerini onunla tartýþýrken yada izah ederken ( Senin Görüþüne saygý duyuyorum ama..) ifadesini kullanmayalým.

Lütfen þu hükmü hiç aklýmýzdan çýkarmayalým.

( Küfrü beyenmek,Küfre Hürmet etmek,Saygý göstermek ve Küfre Rýza Küfrdür.)

Nasýlki bir haramýn iþlenmesine mü'min ben yapmýyorum ama saygý duyuyorum diyemezse yanlýþ görüþ ve düþüncelerede sana katýlmýyorum ama düþüncenede saygý duyuyorum diyemez.

Selam ve Dua ile...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son M.MasuM tarafından, 29.12.2006 - 20:28 tarihinde.
Gönderen: 29.12.2006 - 20:26
Bu Mesaji Bildir   Üsve-i Hasene üyenin diger mesajlarini ara Üsve-i Hasene üyenin Profiline bak Üsve-i Hasene üyeye özel mesaj gönder Üsve-i Hasene üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Havz-i Kevser su an offline Havz-i Kevser  
1543 Mesaj -
Ve Aleykum Selam Ve Berekatu...

Doðru doðrudur yanlýþ da yanlýþtýr. Yanlýþa saygý gösterilmez beðenilmez doðruyu anlatýrsýn doðru bu dersin kabul etmez ise susarsýn. Dua edersin ALLAH c.c. hidayet nasip etsin dersin. Ama senin yoluna saygý duyuyorum denmez. Muhammed kardeþim ALLAH c.c. Razý olsun bu güzel konu için gül

Gönderen: 29.12.2006 - 20:31
Bu Mesaji Bildir   Havz-i Kevser üyenin diger mesajlarini ara Havz-i Kevser üyenin Profiline bak Havz-i Kevser üyeye özel mesaj gönder Havz-i Kevser üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Ehl-i Sunnet su an offline Ehl-i Sunnet  
213 Mesaj -
Ve Aleykum Selam Muhammed Kardesim Benim.Çok Isabetli Ve Önemli Bir Yazý Hz Allah Razi Olsun.gül

Gerek Bilmeden Gerekse Karsýdakine Hos Görunmek Veya Muhatabla Olan Diyoloðu Þirin Devam Ettirmek Ýçin Secilen Bir Soz.

Mesela Ben Ýçki Ýçiyorum,Namaz Kýlmýyorum,Bu Sekilde Inanýyorum.Diyen Ve Dusunen Kimseye Saygý Duyuyorum Denirmi Allah Aþkýna.

Saygý Tazimdir,Hurmettir.Bu Manada Bir Saygý Zaten El Iyaze Billah Kufurdur.

Gerci Bunu Bu Manada Dusunmeden Soyleyenlerde Mevcud.Senin Haramlarla Mesgul Olman,Bu Sekilde Inanman, Senin Kendi Tercihin.Bunu Secmiþsin.Elbette Ki Yanlýþ.Zorla Sana Kabul Ettiricek Deðilim.Hursun.Manasýnda Kullanýyolar Sanýrým.Yinede Eegr Ki Karsýsýndakinin Beyan Ettiði Görus yanlýþ Bir Ýtikad Haram Bir Fiil Ýse.Kat-i Surette Soylememek Lazim.

Yazdýklarýna Tamamen Katýlýyorum

Measselam.
Gönderen: 29.12.2006 - 20:41
Bu Mesaji Bildir   Ehl-i Sunnet üyenin diger mesajlarini ara Ehl-i Sunnet üyenin Profiline bak Ehl-i Sunnet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 626 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
***Murat*** (48), behlul (50), hatice57 (44), GaZZe (60), erveysel (61), Abdulkadir22 (31), samyeli13 (47), candeniz (24), balacan (54), abdulkadir (31), babam veben (55), askbumu (43), sahra_yagmur (37), halit42 (39), Babacan52 (56), gurbetcigenc (33), Fikret1972 (52), NuR_EFSAN (39), jopp777 (47), pempe1987 (37), Nur baçesi (28), seyhzadem (36), Mustafa Alptug (41), gunes_akca (35), KanKaZ (36), hsusal (72), olimp_ (45), ufkumuzvar (42), gakkosfatih (42), HIKKI (51), Selale1 (49), Yasin Tural (36), nebitdag (45)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57305 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.