lopinavir ritonavir ivermectin stromectol colchicine generique stromectol apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » SIR KAPISI » Allah'tan ( c.c.) bana ikram edilen anlamlı hediye ve hatırlatma

önceki konu   diğer konu
2 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Allah'tan ( c.c.) bana ikram edilen anlamlı hediye ve hatırlatma
29 Mesaj -
Askerdeyken bir gun çarþý iznine çýktýðýmda alýþ-veriþ yapmak için bir Tekel bayiine girdim.Ýçeri girer girmez karþýma ilk çýkan Þarap, Votka ve Raký þiþeleri oldu.Ayrýca Sayýsal Loto, Piyango da cabasýydý.Bu manzara çok canýmý sýkmýþtý ve zihnimde böyle bir yerden alýþ-variþ yapmanýn pek uygun olmadýðý kanaati oluþmuþtu.

Dükkan sahibi "buyrun" dedi.Ben ona dönerek "sanýyorum yanlýþ yere girdim" diyerek o dükkandan çýktým ve yürümeye devam ettim.Az ileride gördüðüm bir markete girerek birþeyler içip ferahlamak istedim.Dükkana hafif kilolu bir bayan girdi ve beni gülümseyerek baþtan aþaðý süzdü.Bende ona ayný þekilde iyi niyetli bir gülümseme ile karþýlýk verdim ve dükkanýn içinde biraz dolaþtým.Alýþ-veriþimi tamamladýktan sonra kasaya gidip ücretimi ödemek istediðimde dükkkan sahibi "tamamdýr" dedi.

Ben ona doðru þaþkýn þaþkýn bakarak "anlayamadým"dedim.Dükkan sahibi gülümseyerek "senin aldýklarýnýn ücreti ödendi" dedi.Ben iyice þaþýrarak "kim...!!!nasýl yani kim ödedi" diyerek karþýlýk verdim.O da bana az önce içeri giren bayaný göstererek "bayan ödemeyi yaptý" dedi.

Bende bayana dönerek gülümseyip cevaplanmasý gereken sorularýn cevaplarýný ara bir þekilde bakýnca þöyle cevap verdi "Oðlum bu sana benden bir ikramým olsun.Benimde askerde bir oðlum var seni görünce o aklýma geldi.Bu yüzden böyle birþey yaptým.Lütfen kabul et" dedi.Bende mahçup bir þekilde onun bu ýsrarýný reddetmeyip gülümseyerek ve dua ederek oradan ayrýldým.

Bu olayda esas olan maddiyat deðildi.Her ne kadar asker olsamda maddi sýkýntý içerisinde bulunsamda bu olayýn benim açýmdan deðerlendiriliþ tarzý çok farklýydý.Haram olaný satan bir dükkandan alýþ-veriþ yapmamanýn bir ödülüydü ve bu ödülü bana veren o bayan deðildi Allah ( c.c. ) idi.
Yaptýðýmýn doðruluðunu ispat eden ve içimde hayra dair fikir ve düþüncelerin þekillenmesini saðlayan bir ödül.
Her an izlendiðimizi ispat eden ve bizim Allah ( c.c. ) tarafýndan gözeltildiðimizi ve hayýrlý bir þekilde güzelliklere yönlendirildiðimizi gösteren bir ödüldü.

Rabbim belki bizim nazarýmýzda çok küçük ve önemsiz olarak algýlanabilecek bir olay ile kendi varlýðýný bana tekrardan hatýrlattý.

el-MÜ'MÝN, el-MÜHEYMÝN, el-VEHHÂB, eþ-ÞEKÛR, el-KERÎM, el-VELÝYY olduðunu benim anlayabileceðim bil dille bana tekrardan gösterdi.

Aklýma gelen ilk yorum bu oldu ve hemen ardýndan Allah'a þükrettim.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son LA HAVLE tarafından, 26.12.2006 - 18:31 tarihinde.
Gönderen: 26.12.2006 - 18:09
Bu Mesaji Bildir   LA HAVLE üyenin diger mesajlarini ara LA HAVLE üyenin Profiline bak LA HAVLE üyeye özel mesaj gönder LA HAVLE üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -
güzel ibretlik bir aný olmuþ

bizlerle paylaþtýðýnýz için teþekkürler

Allah Razı Olsun

Rabbim her daim þükredenlerden eylesin inþAllah...

Rabbim cümlemizi islami prensiplerden ayýrmasýn

O'na layýk kul olanlardan eylesin inþAllah...

Allah(c.c) emanet olunuz...

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Gönderen: 26.12.2006 - 18:24
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 864 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
gocmenkuslar (56), fatihalperen (40), cumababa (64), osman karaca (59), selim444 (33), furkan2005 (44), sena_66 (56), sebo1963 (61), manolya (59), sertkaya (54), sofigardas (44), MEHMET_1960 (64), dursun ali (68), cepkamil (51), romen (42), selim_wien (42), awsaroglu (49), tekin58 (59), sahabegulu (47), hintavi (47), sivassporlu (38), hakký özka.. (59), Hayriye Esra (38), eylem (49), nurdane_unlu (58), tüncay (46), uzaktaki (48), Goblin (37), aliyasar (60), ozturk yasin (61), iborrr (59), Elbistan (44), s_a_r_a_ (36), HABÝBE (39), sefaiscan20 (35), YAKAMOZ42 (44), p_rens (69), metin007 (47), P_kardes (51), mehmetturkmen (46), Bayramalptekin (60), sitemkar (44), ATEKER (51), muco_15 (39), hicran (37), beyondvision (38), Konyali_Yakup (38), Hayat-i (55), Ece (38), Meviza29 (51), meaksa (39), Pfantom (63), INCE (52), musab27 (46), vuslaterimi (39), nisa06 (53), nisan3aknur (49), KabirYolcusu (40), ates_2001 (40), Gundepster (44), BiLMARUF (51), haroun66 (38), benmuzo27 (46), ahmet349 (39), O NA KAVUÞMAK (37), kadir_1818 (49), kadir_kadir (49), siblako (51), kökan (51), ünsal (46), hasanözen (54), y-o-l-c-u (45), EFSANE35 (50), nbalâ has.. (32), yusufla (45), tomi56 (34), yavuzselim (48), huseyin22 (50), insanlýk.. (36), code10 (49), Barbaros tas (65), mahinur40 (49), kerbela_ (38), furkan71 (53), macfurkan (48), Atomcan (49), bukey musab (39), benlikolmas&yac.. (37), serdaroglu1 (79), comert_harun (39), Musabbukey (39), rduman07 (39), erolxyz (46), prenses82 (42), mErVe.. (38), sakinliman (57), sofi180 (38), msene (50), yavuz1d (42), Muhammed74 (50), travaci (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.63141 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.