ivermektin ivermektine ivermectine kamagra ivermectine cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » DoLuNaY ın Hikayesi..

önceki konu   diğer konu
10 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
DoLuNaY ın Hikayesi..
821 Mesaj -
Çoookk eskiden, yeþil bir vadinin içinde bir ýrmak kýyýsýnda kurulu bir köy varmýþ,taa dünyanýn öbür ucunda...Çok eski dedik ya o zamanlar gündüzleri pek güneþli geçermiþ tabiyaðmur yaðmadýkça;geceleri hep yýldýzlý olurmuþ, bulutlar olmadýkça...Köy sakinleri tarýmla uðraþýrlarmýþ,hayvanlar avlarlarmýþ, uçsuz, bucaksýz arazilerinden ,sularýný, kaynaðý çok uzakta olan köylerinin içinden geçen,ýrmaktan alýrlarmýþ...

Köyde herkes birbirini sever, sayarmýþ...Köyde bir tek kiþinin kalbinde, öyle büyük bir sevgi varmýþ ki, bütün köyünküne bedelmiþ..Dolun'un Ýntera'ya olan aþkýymýþ bu.. Kýz, Dolun'u bilirmiþ de tanýmazmýþ yakýndan..Dolun dayanamamýþ; bir gün gitmiþ kýzýn yanýna,sormuþ Ýntera'ya onunla evlenip evlenmeyeceðini.

Ýntera demiþ ki, Dolun'a:

"Evlenirim evlenmeye ama benim isteyenim çoktur, her gelen kiþiden ayný þeyi ister benim babam. Ancak babamýn bu isteðini yerine getiren benimle evlenir.."

Dolun þaþýrmýþ."Sensin benim kalbimin sahibi"" diyerek baþlamýþ sözüne "Senin dileðin benim için bir emirdir, söyle isteðini hemen yapayým" demiþ aþkýna.

Ýntera demiþ ki;"Bir çiçek vardýr yapraklarý gümüþten tomurcuklarý elmastan, onu ister babam, benle evlenmek isteyenden".

Dolun, "Bekle beni" demiþ Ýntera'ya,"hemen gidip getireyim o çiçeði ama nerededir yeri?"

Ýntera parmaðýyla göstermiþ akan ýrmaðý;
"iþte bu ýrmaðýn kaynaðýndadýr der babam,
kýrk gün yürümek gerekirmiþ oraya varmak için
ama bir giden bir daha gelmedi þimdiye dek çünkü oralar büyülüymüþ derler, giden geri gelmezmiþ çünkü, buralardan çok daha güzelmiþ oralar."

Dolun; "Senden daha güzel ne olabilir ki,
bu dünyada..Döneceðim, o çiçekle,döneceðim çünkü seviyorum seni, çünkü sensiz anlamý olmaz benim için o güzelliðin.."

Gerisi yarýn sevinçli

Gönderen: 08.12.2006 - 19:58
Bu Mesaji Bildir   DoLuNaY üyenin diger mesajlarini ara DoLuNaY üyenin Profiline bak DoLuNaY üyeye özel mesaj gönder DoLuNaY üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  
Admin

1760 Mesaj -
Ellerine saglik can cok güzel bi hikaye devamini merak etim en iyisi yarini bekleme gece yaz okuyayimkahkaha kahkaha
Gönderen: 08.12.2006 - 20:27
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  
821 Mesaj -
Dolun çýkmýþ yola sonra.Kýrk gün yürümüþ ýrmaðýn yanýndan. Hep ne kadar sevdiðini düþünmüþ Ýntera'yý yol boyunca.Aklýndaki Ýntera'ymýþ, tek amacý ise; o çiçek...

Kýrkýncý gün kalkmýþ Dolun sabah erkenden, yüzünü yýkamýþ ýrmaktan, Irmagýn suyunun serinliginden kaynaga cok yaklastýgýný anlamýs..

Devam etmiþ yoluna sonra. Biraz sonra varmýþ kaynaða, bütün yeþilliklerle çevrili bir göl varmýþ kaynakta, gölün ortasýnda bir adacýk,
adacýðýn üstünde de o çiçek duruyormuþ...

Anlamýþ Ýntera'nýn anlattýðý çiçek olduðunu, güzelliðinden. Yüzmeye baþlamýþ adaya doðru hemen. Adaya çýkýnca karþýsýnda bir adam belirmiþ..

Adam Dolun'a; "Her gülün bir dikeni, koruyucusu
olduðu gibi, bende bu çiçeðin koruyucusuyum, eðer almaya geldiysen; ben Salut, izin vermem buna" demiþ...

Dolun þaþkýn ve de kararlý bir tonla
"Ben o çiçeði alacaðým sonra aþkýma kavuþacaðým...Hiç bir þey beni kararýmdan çeviremez"...

"O zaman beni biraz dinleyeceksin" demiþ Salut...Sana neden koparmaman gerektiðini anlatacaðým,eðer halâ ikna olmazsan o zaman izin veririm almana".

Dolun ikna olmuþ ve çökmüþ yoncalarýn üstüne, baþlamýþ dinlemeye...

"Eðer bir þeyi çok fazla istersen ve engelin yoksa önünde; onu alýrsýn.Hayat da böyledir, insan engelleri aþarsa yaþamýna devam edebilir. Bu çiçek de sadece yaþam için bir þeyler yapacaksan engelleri kaldýrýr önünden çünkü, onun da bir görevi var. Bu çiçek, sadece 28 gecede bir açar yapraklarýný ve döker parlayan tohumlarýný göle, bu sayede buradaki sular yükselir ve ýrmaktan taþar gider zamanla. Bu ýrmak sayesinde yaþar bu doðadaki yeþillikler, insanlar, hayvanlar." demiþ Salut.

Dolun baþlamýþ düþünmeye,eðer çiçeði koparýrsa kavuþacaktýr sevdiðine ama kuruyacaktýr ýrmaklarý bunun yanýnda. Sonunda çiçeðin baþýna çöker kalýr..Dolun Gümüþ yapraklarýnda kendini görür çiçeðin. Yanýnda Ýntera vardýr ama niye mutsuzdur ikiside. Aslýnda kalbindeki tek endiþeyi görür Dolun.

Zaman geçtikçe Dolun'un düþünceleri yoðunlaþýr kafasýnda. Mutsuzluðunu düþünür,çiçeksiz, Ýntera'sýz bir yaþam düþünür.Koparamaz çiçeði günlerce Dolun, artýk yaþamaktan zevk almaz þekilde sadece aþkýný düþünerek beklemeye baþlar olacaklarý.

Bir gece çiçek tohumlarýný býrakýrken göle bir tomurcuk da Dolun'un sertleþmiþ kalbinin üstüne düþmüþ, aniden Dolun kalbindeki aþkýnýn büyüklüðü kadar kocaman bir taþa dönmüþ,taþ o kadar büyükmüþ ki, dünyaya sýðmamýþ,gökyüzüne yükselmiþ ve Dünya ile dönmeye baþlamýþ.

Böylece Ay olmuþ Dolun'un kalbi Dünya'ya.
O günden sonra sadece 28 gecede bir göstermiþ
Dolun kalbinin tüm yüzünü,aþkýnýn bütün parýltýsýný diðerlerine;sadece o gecelerde aydýnlatmýþ Dünya'yý ayný çiçek gibi...

Ýste Buda DoLuNaY ýn Hikayesi...!!!
Gönderen: 09.12.2006 - 02:44
Bu Mesaji Bildir   DoLuNaY üyenin diger mesajlarini ara DoLuNaY üyenin Profiline bak DoLuNaY üyeye özel mesaj gönder DoLuNaY üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  
Admin

1760 Mesaj -
agla Ellerine saglik can gercekten hem güzel hem ibret verici :(

paylastigin icin tesekkürler
Gönderen: 09.12.2006 - 02:53
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Nazligul su an offline Nazligul  
1113 Mesaj -
Uzun ama cok güzel bir hikaye imis..
Allah razi olsun Dolunay...

gercekten okunmaya degermis...

gül..

Tesekkür ederim Canim

Gönderen: 09.12.2006 - 03:30
Bu Mesaji Bildir   Nazligul üyenin diger mesajlarini ara Nazligul üyenin Profiline bak Nazligul üyeye özel mesaj gönder Nazligul üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Begum su an offline Begum  
621 Mesaj -
Öncelikle emegine saglik DoLuNaY can..

Sende bizim DoLuNaY´imizsin.. Her zaman isik sacan.. gül

Öncelikle ben basligi görünce senin bir hikayen sandim..aşık Hemen basladim okumaya sonra hatirladim seneler önce okudugumu..
Bizler cocuklara masallar anlatiriz,
- Günes konustu, ay güldü, leylekler misafir oldu, yildizlar söndü vs.. Cünkü adi üstünde masaldir ve hersey olabilir.. Ama bazen hadi canim öyle masal mi olur dedigimiz " MASAL" gelir bizi bulur..

Tipki Dolunay´in hikayesi gibi hikaye olmaktan cikar gercekle bulusur..

Allah (c.c) razi olsun.. Yerinde zamaninda bir hatirlatma..

Gönderen: 09.12.2006 - 13:50
Bu Mesaji Bildir   Begum üyenin diger mesajlarini ara Begum üyenin Profiline bak Begum üyeye özel mesaj gönder Begum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
tutkunadem su an offline tutkunadem  
575 Mesaj -
paylasim icin Allah Razı Olsun
guzel bi hikâye idi...

gül
Gönderen: 09.12.2006 - 13:56
Bu Mesaji Bildir   tutkunadem üyenin diger mesajlarini ara tutkunadem üyenin Profiline bak tutkunadem üyeye özel mesaj gönder tutkunadem üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
.~Sniper~. su an offline .~Sniper~.  
1230 Mesaj -
Dolunay..

güzel bir hikayeydi.

Nede olsa baþrölü bir erkeksevinçli

Erkeksi bir þey..

Ne diye tüm güzellikler bayanlara ithaf ediliyorsa ..

Kim bilebilirdi bunca ilhama gebe olan Ay ýn Bir erkeðin kalbi olabileceðinisevinçli)

evet güzel bir hikaye
ve inandýrýcý :P

VesSelam.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son .~Sniper~. tarafından, 18.12.2006 - 21:33 tarihinde.
Gönderen: 18.12.2006 - 21:32
Bu Mesaji Bildir   .~Sniper~. üyenin diger mesajlarini ara .~Sniper~. üyenin Profiline bak .~Sniper~. üyeye özel mesaj gönder .~Sniper~. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  
RE:
1293 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý { YE$iL BEYAZ }

paylasim icin Allah Razı Olsun
guzel bi hikâye idi...

gül

Gönderen: 18.12.2006 - 21:38
Bu Mesaji Bildir   ~Firdevs~ üyenin diger mesajlarini ara ~Firdevs~ üyenin Profiline bak ~Firdevs~ üyeye özel mesaj gönder ~Firdevs~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  
RE:
821 Mesaj -
Canlar..gül
Hikayeyi begendiginize coookk sevindimsevinçli

Alıntı
Orijýnalý .~Sniper~.

Dolunay..

güzel bir hikayeydi.

Nede olsa baþrölü bir erkeksevinçli

Erkeksi bir þey..

Ne diye tüm güzellikler bayanlara ithaf ediliyorsa ..

Kim bilebilirdi bunca ilhama gebe olan Ay ýn Bir erkeðin kalbi olabileceðinisevinçli)

evet güzel bir hikaye
ve inandýrýcý :P

VesSelam.

Yani basrol erkek olmasa kötü bir hikayemi olacaktýşaşkın

Güzellikler bayanlara daha yakýstýgý icin olabilirmi acabatelaşlı

Sen inandýrýcý bulduysan kesin öyledirsevinçli

Gönderen: 19.12.2006 - 00:27
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 836 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
nokta54 (45), karapapak (46), dosteren (60), ahmetkaya5v (40), AKIN TALHA (45), memetnur (60), ssarikoc2003 (43), yolcuxxx (38), adige11 (46), aydemir (45), terekeme (), tolga_27 (44), turkcomtayfur (), CNN (44), faruk741 (39), kürtislam (37), kenan_k (59), ercosserdar (42), siyahi (46), Ay Yuzlum (42), sevgim (45), sekersey (55), Melek_90 (34), mkilincarslan (33), emel meydan (48), karabela2000 (54)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.63089 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.