budesonide budesonide generique rhinocortfluvoxamine generique plaquenil detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » mevtayi ( Bülent.Eceviti ) nasil bilirdiniz ?

önceki konu   diğer konu
24 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
mevtayi ( Bülent.Eceviti ) nasil bilirdiniz ?
401 Mesaj -
Selamun aleykum
Rabbimin selami kardeslerimin üzerine olsun...

Sahip oldugumuz kültür yapisi ve sosyal iliskilerimizin bir geregi olarak ölü'nün arkasindan hep iyilikler önplana cikarilir ve ölü son aninda bu iyilikleri ile anilarak dünya alemindeki son duragina defnolunur. Bu durumda cenaze namazini kildiran imam'in sormus oldugu "mevtayi nasil bilirdirniz" sorusu'nun cevabi "iyi bilirdik" seklinde cevaplandirilarak Rabbimiz katinda da sahidligimizi dil ile ikrar ederiz. Ki ben hicbir cenaze namazinda "kötü bilirdik" cevabi ile karsilasmis deilim.. kötü olarak bilen kisi genelde cenaze namazina zaten katilmaz..

Ýste tam da bu günlerimizin gündemini belirleyen bir mevta olayi ile karsi karsiyayiz. Türkiye siyasetinin en önemli simalarindan biri olan karaoðlan lakaplý Bülent Ecevit öldü. Yaklasik 5 aydir bulundugu derin koma/iskence halinden sað kurtulamadi.. oysa onu en son danistay saldirisi sonucu ölen m.y özbilginin laiklik gösterisi haline getirilen "kahrolsun seriat" sloganlari arasindaki cenaze merasiminde görmüstük. Ayakta güclükle durabilen bu sahis da orada son kutsal laiklik ibadetini yerine getirmisti. Fazla sürmedi 2 saat sonra iste o yari ölü hali olan komada buldu kendisini ve gectigimiz Pazar günü de son nefesini verdi.

1960li yillarda baslayan siyasi yasaminda her zaman dogrularin pesinde oldugu söylenen Ecevit Devletin soðuk yüzü olan C.H.P'nin halk ile olan diyalogunu gelistirmis oldugu biraz daha demokratik bir dille yumusamayý baþarmýþ fakat , ne hikmetse bu milletin en derin ekonomik kriz yasadigi gunlerde basbakanlik ta ona nasip olmustu. Bu milletin karneyle aldigi ekmek, yað , mazot kuyruklari bu sahis ile hemen ayni dönemlere denk gelmesi de nasip-kismet ile aciklanacak basitlikteydi.yine Türkiye siyasetinde madencilere dagittigi bir kalýp sabun ve bir adet havlunun karsilinda karaelmas diyari zonguldaktan aldigi 40 yillik oylar onun icin bu bölgenin "kale" olarak anilmasini da sagliyacak ve bu hareketi kendisini takip eden sonraki siyasilere de ilham kaynagi olacakti. 1974'teki kibris harekatindaki basbakanligi onun sahip oldugu popilaritesinin en önemli müsebbibi konumundadir. Oysa hafizalarimiz o kadar yavan ki o dönemde iktidar ortagi olan Erbakan hocanin MSP sinin bu harekatin yapilmasindaki asli vasfi hep iskalanmistir. 1980 lere gelindiginde türkiyenin bulundugu "anarsik" duruma mudahale ve hemen yan komsumuz olan irandaki devrime karsi ABD güdümündeki NATO'nun türkiyeyi bir cephe olarak görmesi neticesinde düzenlenen askeri darbe ile Türkiye siyasetine kisa bir mola verilecekti. Zaten tam bu donemlerde biraz düsünme firsati yakalayan Ecevit siirlerini döktürmeye baslamisti. Kendisine verilecek görev ta ki 28 subat 1997 post-modern darbesine dek ertelenmisti.

Hepimizin malumu bu dönemde Erbakan hocanin basbakanligindaki RP-DYP koalisyonunun gelistirdigi ekonomik siyasi hamleler ABD ve AB politikalarinin carkina sokulan bir comak görevi görmeye basladiginda yüzünü batiya cevirmis aydin uluscu-laikler devreye girmis ve iktidar askeri bir sibop ayari ile hizaya cekilmisti. Ve dönemin cunhuri-reisi meshuru demirelimiz ile bu hükümetin görevi gecici olarak kurulan koalisyon hükümetine devroldu. Ýste tam da bu dönemde ABD'nin taa uzak diyarlarda "yakaladigi" PKK basi öcalani bu koalisyonun ellerine teslim etti. bizim Ecevit ise "amerikanin öcalani bize neden teslim ettigini hala anlayabilmis deilim" aciklamasi ile nasil bir ileri görüslülüge sahip oldugunu deklare edecekti. Öcalanin yakalanmasi ile beraber baslayan milliyetci-ulusalci dalganin yükselisi ve kanaat önderleri bazi "hocaefendileri" ile DSP-ANAP-MHP iktidari olusturuldu. Ýste tam da bu dönem türk siyasi tarihin özel olarak incelenmesi geren cok önemli bir dönemdir. Ürkekler deil erkekler bu isi becerebilir basörtüsünü biz cözeriz diyen MHPliler maclise basörtüsü ile beraber giren merve kavakçi yi basbakanlari olan nezaket sahibi, mütevazi,sair ruhlu Bülent ecevit'in "provakotör", "hain", "burasi devlete meydan okunacak yer deildir","defol", "disari", "bu kadina haddini bildirin" tempolari ile karsilaycaklardi. Türkiyenin ekonomisine bu kisa zamanki iktidarlarinda 80 yilda basarilamayacak kadar büyük yolsuzluklari sigdiran bu "þer iktidar ortaklari olan MHP-ANAP-DSP ye" bu millet 5 kasim 2002 de haddini bildirdi. Hepsini Türkiye siyasetinin çöp sepetine atarak yeni bir iktidar olusturdu.

Fakat burasi sadece dunya mekani.. asil hesap günü olan o gün! Gercek / adil hesap görülecek gün iste o zaman "bu mevtayi nasil bilirdiniz" sorusunun gercek karsiligi verilecek.

Bu sebeple Bülent ecevit'in acmis oldugu bu yolun "su tasiyicilari"na Rabbimiz en güzel hadd bildirici olarak haddini bildirecek insaAllah..

Simdi o adalet yurdundaki halin ile benim sahidligim "Bülent Ecevit" icin "onu kötü bilirdim" olacak. Ve ben de onun getirdigi egitim sisteminin bir kurbani olarak hakkimi ona ve onun isbirlikcilerine helal etmeyecegim.

Kahrolacak senin actigin düsmanlik yolu takipcileri ve destekcileri..

Hamdolsun Rabbim ayetlerin günü geldiginde ne de güzel anlasiliyor ve anlasilacak...
Hamdolsun..

Selam ve dua ile..
Gönderen: 09.11.2006 - 10:25
Bu Mesaji Bildir   omer furkan üyenin diger mesajlarini ara omer furkan üyenin Profiline bak omer furkan üyeye özel mesaj gönder omer furkan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
nursuz su an offline nursuz  
227 Mesaj -
ben yazinin icerigini okumadim sadece basliga cevab verecam müsadenizle..

icimden Allah rahmet eylesin gelmiyor,,eskiden OSMANLI IMPARATORLUGU ZAMANINDA ölenin komsusu eger ölen müslüman kardesi ise..
-yattigi yer nur mekani cennet olsun dermis..

ama ölen komsusu gayri müslüman ise ozaman sadece

- topragi bol olsun dermis..

bende topragi bol olsun diyorum ...

ve hepinizi saygi sevgi ile selamliyor

ALLAHA EMANET OLUN DIYORUM...

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son nur_66 tarafından, 09.11.2006 - 12:03 tarihinde.
Gönderen: 09.11.2006 - 12:02
Bu Mesaji Bildir   nursuz üyenin diger mesajlarini ara nursuz üyenin Profiline bak nursuz üyeye özel mesaj gönder nursuz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dilaratuba su an offline dilaratuba  
934 Mesaj -
Ben de sadece soruya cevap veriyorum insan öldükten sonra ölür sonra kýymeti bilinir ya bi gazete yok inançlýydý sürekli övünç dolu cümleler kime niye övüyorsunuz ki ölen öldü Ecevit hakkýnda az çok bir düþüncem yok ama Merve Kavakçý meclise girdiði zaman þuna haddini bildirin lafý aklýma geliyor ve millet vekilleri dýþarý çýksýn diye alkýþ tutuyor çok duygunmýþtým ve üzülmüþtüm.
Gönderen: 09.11.2006 - 12:08
Bu Mesaji Bildir   dilaratuba üyenin diger mesajlarini ara dilaratuba üyenin Profiline bak dilaratuba üyeye özel mesaj gönder dilaratuba üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
recepholding su an offline recepholding  
1613 Mesaj -
SELAMUN ALEYKUM

BEN BULENT ECEVIT YANLISI BIRI DEGILIM

AMA OLUNUN ARKASINDAN KONUSULMAYI HOS GORMUYORUM

BENCE IYI YADA KOTU HESAP VERCEK

ALLAH RAHMET EYLESIN

TOPRAGI BOL OLSUN

KENDISINI YADA AILESINI RENCIDE EDICEK EKLEMELER OLMASIN DILEGIYLE

BU MUSLUMANA YAKISMAZ

SELAM VE DUA ILE
Gönderen: 09.11.2006 - 12:11
Bu Mesaji Bildir   recepholding üyenin diger mesajlarini ara recepholding üyenin Profiline bak recepholding üyeye özel mesaj gönder recepholding üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
406 Mesaj -
a.s.

Ýçimizden geçen birçok þey var belki, söyleyeceðimiz birçok söz.

Hele meclisteki "Bu kadýna haddini bildirin" derken girdiði o tuhaf saldýrganlýk ifadesi. Ýçimizde biriktirdiðimiz, söyleyemediðimiz ifadeler.

Ama bizim yapacaðýmýz en iyi þey bu ölümü nefsimize bir ibret olarak göstermek. Ne olursan ol sonunda öleceksin.

O da bir biçimde yaþadý ve öldü.

selam ve dua ile...
Gönderen: 09.11.2006 - 12:14
Bu Mesaji Bildir   _SeRKaN_ üyenin diger mesajlarini ara _SeRKaN_ üyenin Profiline bak _SeRKaN_ üyeye özel mesaj gönder _SeRKaN_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ozlemnur79 su an offline ozlemnur79  
201 Mesaj -
YAZININ ÝÇERÝÐÝ ÇOK GÜZEL..TAM YERÝNDE VE ZAMANINDA BÝ KONU AÇMIÞSINIZ ALLAH RAZI OLSUN...

2-3 GÜNDÜR GAZETELERÝN KÖÞE YAZARLARINDAN TUTUN DA DEVLET BÜYÜKLERÝNÝN ÝKÝYÜZLÜLÜÐÜNE BAKIN....ÞAÞMAMAK MÜMKÜN DEÐÝL...

FAZLA SÖZE GEREK YOK ASLINDA....MERVE KAVAKÇI'NIN DA DEDÝÐÝ GÝBÝ ASIL MAHKEME BAÞLAMIÞTIR FAZLA SÖZE HACET YOKTUR...

MERAK ETTÝÐÝM KONU 80 LÝ YILLARDA KÝ KITLIÐIN, MÝLLETÝ AÇ SEFÝL PERÝÞAN ETMEMÝN DORUMLUSU OLARAK NASIL HESAP VERECEK....O KADAR ÝNSAN YAKASINA YAPIÞACAK...STV DE VAR YA "BÜYÜK BULUÞMA" ORDA ÝNSANLAR 1 OLAY ÝÇÝN HESAP VERENE KADAR 50 ÞEKLE GÝRÝYOR BU MAHLUKAT NE YAPACAK ACABA....

YÝNE DE ALLAH RAHMET ETSÝN....RABBÝM HERÞEYÝN EN GÜZELÝNÝ BÝLÝR
Gönderen: 09.11.2006 - 12:21
Bu Mesaji Bildir   ozlemnur79 üyenin diger mesajlarini ara ozlemnur79 üyenin Profiline bak ozlemnur79 üyeye özel mesaj gönder ozlemnur79 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NaMaz_iM su an offline NaMaz_iM  
54 Mesaj -
tabiki iyi bilmezdik,benim þahitliðim böyle.ve ALLAH rahmet etsin diyemem,ALLAH ýn rahmeti gibi büyük bir duayý kullanamam.topraðada bol olsun diye biþey ben hiç duymadým,bu ne fayda ne de zarar verir insana.mücadelemiz ölülerle deðil dirilerle olmalýdýr,bu baðlamda da arkasýndan kötü konuþup onu sevenleri karþýmýza cephe almamalýyýz bence
Gönderen: 09.11.2006 - 12:31
Bu Mesaji Bildir   NaMaz_iM üyenin diger mesajlarini ara NaMaz_iM üyenin Profiline bak NaMaz_iM üyeye özel mesaj gönder NaMaz_iM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Ehl-i Sunnet su an offline Ehl-i Sunnet  
213 Mesaj -
Esselamu Aleykum Ve Rahmetullahi ve Berakatuhu...

Nahnü Nahkümü Bizzavahir....Biz Ýnsanlarýn Zahiri Ýle Hukmederiz..

Ýmaninin Aksine Bir Delil Ve Bir Ýþaret Olmadikça mumin Gözu Ýle Bakarýz Kalblerdekini Bilemeyiz...

Bunun Aksini ve Dusunce Yapýsýný Fiil-e Döken Kiþinin Kafir Oldugu Ýle Hukmederiz...

Nasil Ki Bir Mu'mine Kafir Demek Ýnsani Ol Anda Kafir Yaparsa..Bir Kafir'e De Mu'min Demek Ayný Ýþleme Tabidir..Yani O Sözun Kailini Ýmandan Beri Kýlar..

Mezkur Sahsa Gelince..Alemlerin Rabbi Olan Yaratýcýsý Hz Allah Ýle Basbasa...

Sen Cenab-i Hakkin Hukmunu Ýnkar Et Her Turlu Kufrunu Sun Ve Bir Milleti Allah-in Hukumleri Ýle Yasýyacaklar Ve Onun Emrini Ýfa Edecekler Diye..Onlara Köstek Ol Onlara Mani Ol...

Ve Men Ezlamü Mimmen Menea Mesacidellahi En Yüzkera Fiyheamuhu Ve Seaa Fi Harabihee..

Allah CC 'un Mescidlerinde onun Ýsminin Anýmlasýna Mani Olan Ve Onun Meclislerini Harab Etmek Ýçin Uðrasandan Daha Zalim Kim Olabilir..

Daha Fazla Yorum Yok..

El'Arifü Yekfiyhil Ýþaretü..Arif Kimseye Ýþaret Kafidir...

Measselam..

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son ehli_sunnet tarafından, 09.11.2006 - 12:46 tarihinde.
Gönderen: 09.11.2006 - 12:37
Bu Mesaji Bildir   Ehl-i Sunnet üyenin diger mesajlarini ara Ehl-i Sunnet üyenin Profiline bak Ehl-i Sunnet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaYaCGIN su an offline SaYaCGIN  
Admin

1760 Mesaj -
iyi bilmezdim yorumda yapmiyacam topragi bol olsun
Gönderen: 09.11.2006 - 14:19
Bu Mesaji Bildir   SaYaCGIN üyenin diger mesajlarini ara SaYaCGIN üyenin Profiline bak SaYaCGIN üyeye özel mesaj gönder SaYaCGIN üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dania su an offline dania  
58 Mesaj -
Ve aleyküm selam

Bir $ey demi$ olmak icin bir $ey demiyorum.

Sadece, Yüce Rabbimiz nasil biliyorsa öyle yapsin, diyorum.

Elbette zerre kadar iyilik de, zerre kadar kötülük de, Yüce Allah´IN katinda kar$iliksiz kalmaz.

Her kim bu dünyada sevap da i$lese, günah da i$lese ancak kendi nefsi hesabina i$ler.

Her kim de, mazlumu bizzat ezer, ya da zalimler tarafindan ezilmelerine bizzat vesile olursa.

Ve o ki$inin actigi o kötü CIGIRDAN birileri yürüdügü sürece...

Ne diyelim...

Yüce Rabbimiz adaletlilerin adaletlisidir. Elhamdülillah!
Gönderen: 09.11.2006 - 14:39
Bu Mesaji Bildir   dania üyenin diger mesajlarini ara dania üyenin Profiline bak dania üyeye özel mesaj gönder dania üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
.~Sniper~. su an offline .~Sniper~.  
1230 Mesaj -

KARA OÐLAN

diye bilirdik.. göz kırpma
Gönderen: 09.11.2006 - 14:43
Bu Mesaji Bildir   .~Sniper~. üyenin diger mesajlarini ara .~Sniper~. üyenin Profiline bak .~Sniper~. üyeye özel mesaj gönder .~Sniper~. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
-=[ R_E ]=- su an offline -=[ R_E ]=-  
56 Mesaj -
Allah(c.c) Rahmet eylesin...Baþka söyliyecek bir sözüm yoksevinçli
Gönderen: 09.11.2006 - 15:06
Bu Mesaji Bildir   -=[ R_E ]=- üyenin diger mesajlarini ara -=[ R_E ]=- üyenin Profiline bak -=[ R_E ]=- üyeye özel mesaj gönder -=[ R_E ]=- üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  
821 Mesaj -
Allah(c.c) Rahmet Eylesin..
Fazla yoruma gerek yok herkez neyin ne oldugunun bilincindesevinçli

Gönderen: 09.11.2006 - 18:58
Bu Mesaji Bildir   DoLuNaY üyenin diger mesajlarini ara DoLuNaY üyenin Profiline bak DoLuNaY üyeye özel mesaj gönder DoLuNaY üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mehmet125 su an offline mehmet125  
193 Mesaj -
KEL ÖLÜR SIRMA SAÇLI OLUR, KÖR ÖLÜR BADEM GÖZLÜ OLUR.
Gönderen: 09.11.2006 - 20:25
Bu Mesaji Bildir   mehmet125 üyenin diger mesajlarini ara mehmet125 üyenin Profiline bak mehmet125 üyeye özel mesaj gönder mehmet125 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zulfi-kar su an offline zulfi-kar  
ECEVİTE DİL UZATANLARI VE BUNA GÖZYUMANLARI ESEFLE KINIYORUM
9 Mesaj
NEDENSE RAHMETLÝ ECEVÝTÝ ÇOÐU ÝNSAN MERVE KAVAKÇI OLAYI ÝLE HATIRLIYOR, BU YAÞINA GELMÝÞ T.C BUNCA YIL BAÞBAKANLIÐINI YAPMIÞ BÝR ÝNSANIN ELÝNDE AVUCUNDA ELLE TUTULUR BÝR MAL VARLIGI OLMAYIÞI KÝMSENÝN DÝKKATÝNÝ ÇEKMÝYOR, ÇOÐU HACI-HOCA GEÇÝNEN ÝNSANLAR NERDEN GELDÝÐÝ BELLÝ OLMAYAN ALTINLARLA OYNUYOR BÝÞEY YOK, ÝYÝKÝ RAHMETLÝNÝN BU KADAR MAL VARLIÐI YOKTU, ARKADAÞIN BÝRÝ ECEVÝTÝN BAÞBAKANLIÐI ZAMANINDA YAÞANAN YOKLUÐU ANLATIYOR ARKADAÞIN HERALDE TARÝHTEN HABERÝ YOK O ZAMAN YAÞANAN YOKLUÐUN SEBEBÝ RAHMETLÝNÝN BAÞBAKAN OLMASINI ÝSTEMEYEN ÝNSANLARDIR, 1974 YILINDA A.B.D ÝNAT KIBRISI ALARAK ONLARCA MÜSLÜMANI EZÝYETTEN KURTARMASINI HATIRLAMIYORSUNUZ HERALDE, ECEVÝTÝN YAPTIÐI BU KADAR BASÝT BÝÞEY OLDUÐU ÝÇÝN YAZMIYORSANIZ KIBRIS OLAYINI, BU GÜN FÝLÝSTÝNDE YÜZLERCE ÇOCUK KATLEDÝLÝYOR ÞÝMDÝKÝ HÜKÜMET ÝSE SADECE OLAYLARI KINIYORUZ DÝYE AÇIKLAMA YAPIYOR, NEDEN BUNLARA GÖZ YUMULUYOR YOKSA T.C NÝN FÝLÝSTÝNE MÜDAHALE EDECEK GÜCÜMÜ YOK ÇÜNKÜ ECEVÝT KADAR YÜREKLERÝ YOK, SÖZDE MÜSLAMANLAR ÝÞTE, MÜSLÜMANLIÐI BÝLE SÝYASETE ALET EDÝYORLAR, RAHMETLÝ MERVE KAVAKÇI MECLÝSE GÝRDÝÐÝ ZAMAN BURASI DEVLETE MEYDAN OKUNACAK YER DEÐÝLDÝR DEMÝÞ VE HADDÝNÝ BÝLDÝRÝN DEMÝÞTÝ, BAÞÖRTÜSÜ YASAÐINI ECEVÝT GETÝRMEMÝÞTÝR, T.C KANUNLARI AÇIKTIR VE ECEVÝT BUNLARLA YÜKÜMLÜDÜR, MERVE KAVAKÇININ HAKKINDA ÇIKAN YAZILARI HEPÝNÝZ BÝYORSUNUZDUR, YOKSA UNUTTUNUZ MU? NEYAZIK KÝ BÖYLE BÝR ORTAMDA HALKINI DÜRÜSTÇE YÖNETMEYE ÇALIÞAN BÝR BAÞBAKANA DÝL UZATILIYOR VE BUNA BURDAKÝ YÖNETÝCELER GÖZYUMUYOR, ECEVÝTE DÝL UZATANLARI VE BUNA GÖZYUMANLARI ESEFLE KINIYORUM
Gönderen: 10.11.2006 - 21:05
Bu Mesaji Bildir   zulfi-kar üyenin diger mesajlarini ara zulfi-kar üyenin Profiline bak zulfi-kar üyeye özel mesaj gönder zulfi-kar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
asabi kanarya su an offline asabi kanarya  
280 Mesaj -

s.a.

arkadaþlar burada herkez kendince bir yorum yapýyor burasý siyaset meydaný deðil söylenenler kiþilerin kendi fikridir siteyle alakasý yoktur yöneticilerlede alakasý yoktur zulfi-kar kardeþ biraz fazla alýnmýþ olsa gerek kimsenin ahlaka mugayýr bir sözü yok fazla ortamýda germeyelim.

bir hocamýz yoldan geçen bir cenaze hakkýnda ALLAH CC. makamýný arttýrsýn demiþ yanýnda bulunan talebeleri aman hocam o müslüman biri deðildi neden duada bulunuyorsunuz diye sormuþlar mübarekte þöyle buyurmuþ evladým eðer ALLAH CC. rýzasýný kazanmýþ ve cennetlik biri ise cennetteki makamýný,yok MEVLATEALA HZ. rýzasýný kazanamamýþ ve cehennemi haketmiþse oradaki makamýný arttýrsýn diye böyle dua ediyorum buyurmuþ bizde hocamýz gibi ALLAH CC. makamýný arttýrsýn diyelim konuyuda siyasete çekmeden kapatalým.

selam ve dualarýmla

Gönderen: 10.11.2006 - 22:28
Bu Mesaji Bildir   asabi kanarya üyenin diger mesajlarini ara asabi kanarya üyenin Profiline bak asabi kanarya üyeye özel mesaj gönder asabi kanarya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sicilyali su an offline sicilyali  
1054 Mesaj -
Bir devlet adamýnýn ve özellikle nezaketiyle ün yapmýþ bir politikacýnýn bir haným milletvekiline karþý "bu kadýna haddini bildirin" demesi, hadsizligin ve ikiyüzlülügün en bariz örnegidir.

Bu þahsýn mecliste böyle talihsiz bir konuþma yapmasý tüm halkýmýzý derinden yaralamýþ ve müslüman halkýmýza yapýlmýþ bir hakaret olarak addedilmiþtir.

Adý geçen þahsýn bu olayla hafýzalarda yer almasý ise kaçýnýlmazdýr. Cünkü Müslüman bir kimsenin bu sözleri söylemesi kabul edilemez. Bir baska deyiþle bu sözleri sarfeden Müslüman olamaz.

Burada konuya katýlanlar olmasý gereken asgari saygý çerçevesinde görüþlerini bildirip, konuya zenginlik kazandýrmýþlardýr.

Yüregimizi acýtan, kiþilerin Müslüman olup olmamasý degil, Müslümanlarýn bu kiþiler tarafýndan rencide edilmesidir.

Burada konuya ekleme yapanlarý, dil uzatmakla suçlamak yerine kendi gözündeki mertegi temizlemek daha evla olur.

Gönderen: 10.11.2006 - 22:53
Bu Mesaji Bildir   sicilyali üyenin diger mesajlarini ara sicilyali üyenin Profiline bak sicilyali üyeye özel mesaj gönder sicilyali üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zulfi-kar su an offline zulfi-kar  
NUR İÇİNDE YAT KARAOĞLAN
9 Mesaj
Burda yorum yapan kardeþlerim bülent ecevit hakkýnda müslümanca bir tavýr sergilemiþtir, nedeni ise merve kavakçý olayý, fakat bir insanýn müslümanlýðýný bu olayla kýyaslayazsýnýz, belki allah katýnda burada yorum yapanlardan çok üstün bir insandýr, bana burda ben ALLAH CC katýnda ondan üstünüm diyecek bir insan varmýdýr! tabiki yoktur, o zaman burda yorum yapan kimsenin topraðý bol olmasýn, allah rahmet elemesin demeye hakký yoktur, her zaman göze göz, diþe diþ denildiðini duyduk. Fakat ben size derim ki, kim senin sað yanaðýna bir tokat vurursa, ona sol yanaðýný da dön. Ve eðer biri seninle mahkemeye gidip senin gömleðini almak isterse, ona abaný da býrak. Sen, komþunu sevecek, düþmanlarýndan nefret edeceksin denildiðini iþittin. Fakat ben size derim ki, düþmanlarýnýzý da sevin, ve size eza edenler için dua edin. Hükmetmeyin ki, hükmolunmayasýnýz. Dileyin, size verilecektir; arayýn, bulacaksýnýz; kapýyý çalýn size açýlacaktýr. Çünkü her dileyen alýr, arayan bulur. Ýnsanlarýn size ne yapmalarýný istiyorsanýz, siz de onlara öyle yapýn. Dikenden üzüm, ya da
Devedikeni’nden incir toplanýr mý? Her iyi aðaç iyi, kötü aðaç da kötü meyve verir. Ýyi aðaç kötü meyva veremez. Ýyi meyva vermeyen her aðaç kesilir ve ateþe atýlýr”,
bunun için her insan karþýsýndakinin hoþuna gitmeyan hareketlerde bulunabilir, bunu bazen kardeþiniz bile yapabilir.
Bugün rahmetli için yürüyen onu seven binlerce insan gibi allahtan rahmet diliyor, mekanýnýn cennet olmasýný diliyorum, NUR ÝÇÝNDE YAT KARAOÐLAN
Gönderen: 11.11.2006 - 15:37
Bu Mesaji Bildir   zulfi-kar üyenin diger mesajlarini ara zulfi-kar üyenin Profiline bak zulfi-kar üyeye özel mesaj gönder zulfi-kar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
EHL-I HAK su an offline EHL-I HAK  
RE:
815 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý DoLuNaY

Allah(c.c) Rahmet Eylesin..
Fazla yoruma gerek yok herkez neyin ne oldugunun bilincindesevinçli

Gönderen: 11.11.2006 - 15:43
Bu Mesaji Bildir   EHL-I HAK üyenin diger mesajlarini ara EHL-I HAK üyenin Profiline bak EHL-I HAK üyeye özel mesaj gönder EHL-I HAK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
nursuz su an offline nursuz  
RE: NUR İÇİNDE YAT KARAOĞLAN
227 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý zulfi-kar

Burda yorum yapan kardeþlerim bülent ecevit hakkýnda müslümanca bir tavýr sergilemiþtir, nedeni ise merve kavakçý olayý, fakat bir insanýn müslümanlýðýný bu olayla kýyaslayazsýnýz, belki allah katýnda burada yorum yapanlardan çok üstün bir insandýr, bana burda ben ALLAH CC katýnda ondan üstünüm diyecek bir insan varmýdýr! tabiki yoktur, o zaman burda yorum yapan kimsenin topraðý bol olmasýn, allah rahmet elemesin demeye hakký yoktur, her zaman göze göz, diþe diþ denildiðini duyduk. Fakat ben size derim ki, kim senin sað yanaðýna bir tokat vurursa, ona sol yanaðýný da dön. Ve eðer biri seninle mahkemeye gidip senin gömleðini almak isterse, ona abaný da býrak. Sen, komþunu sevecek, düþmanlarýndan nefret edeceksin denildiðini iþittin. Fakat ben size derim ki, düþmanlarýnýzý da sevin, ve size eza edenler için dua edin. Hükmetmeyin ki, hükmolunmayasýnýz. Dileyin, size verilecektir; arayýn, bulacaksýnýz; kapýyý çalýn size açýlacaktýr. Çünkü her dileyen alýr, arayan bulur. Ýnsanlarýn size ne yapmalarýný istiyorsanýz, siz de onlara öyle yapýn. Dikenden üzüm, ya da
Devedikeni’nden incir toplanýr mý? Her iyi aðaç iyi, kötü aðaç da kötü meyve verir. Ýyi aðaç kötü meyva veremez. Ýyi meyva vermeyen her aðaç kesilir ve ateþe atýlýr”,
bunun için her insan karþýsýndakinin hoþuna gitmeyan hareketlerde bulunabilir, bunu bazen kardeþiniz bile yapabilir.
Bugün rahmetli için yürüyen onu seven binlerce insan gibi allahtan rahmet diliyor, mekanýnýn cennet olmasýný diliyorum, NUR ÝÇÝNDE YAT KARAOÐLAN

selamünaleyküm kardesim..

bülent ecevit bir solcu degilmiydi??? halk partisi ,ve sonradan kurmus oldugu DSP sol parti degilmi????

kendimizi kandirmayalim kardesim keske BÜLENT ECEVIT,DE arkasindan rahmetle anilan kisi olsaydi ama sol demek dine soguk bakan bir idoloji demek..sol demek bir nevi kominizimin kardesi demek kücük de olsa .. sol demek darvinizim,ci ve marksisim leninizim yolunda gitmek demek peki bu idolojide kesin ve kesin dine yer yok..bu da demek oluyorki BÜLENT ECEVITIN GITTIGI YOL ISLAMIN DISINDA VE MÜSLÜMAN KARDESLERIMIZE ONUN ICINDE SOUK BAKAN BIR LIDER OLMUSTUR...

MERVE kavakci konusuna gelelim merve kavakciya basi örtülü diye meclisde hakartelere vara bilecek terbiyesizlikler yaptilar peki BÜLEN ECEVITIN PARTISINE SECIMLERDE ACABA KAC BASI ÖRTÜLÜ ANALARIMIZ VE BACILARIMIZ oy verdi acaba ozaman bülent bey niye cikip secim den önce basi örtülü kadinlar bana oy vermesinler demedi...

ben CHP VE SONRADAN DSP de genclik kolu baskanligi yapmis baya kisileri taniyorum hepside diyor sol da din,e yer yoktur ama ne yazikki bizim saf kalbli müslüman milletimiz bunun farkinda degiller..cünki asil din tüccarligi yapan sol olmustur..eger er ve dürst kisilerse cikip diyelerdi sol demek dinsizlik demek diye bakalim oylar sadece kimlerden gelecek..

kesin ve kesin diyorum ALEVI vatandaslarimizdan baska oy alma imkanlari kalmaz ve bide ATAIST vatandaslar..
ve böyle bir liderin arkasindan niye rahmet kelimeleri savurayimki....
kardesim kendimizi kandirmayalim....herkes kimin az cok ne oldugunu biliyor..
konusacak belki cok sey var ama en iyisimi susalim...isteyen rahmet dilesin isteyen kendi bilir ne dilerse dilesin ama burda kimseyi suclamayalim..
niye rahmet dilemiyorsun diye

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son nur_66 tarafından, 11.11.2006 - 18:05 tarihinde.
Gönderen: 11.11.2006 - 17:59
Bu Mesaji Bildir   nursuz üyenin diger mesajlarini ara nursuz üyenin Profiline bak nursuz üyeye özel mesaj gönder nursuz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sehidan su an offline sehidan  
44 Mesaj -
Selamunlaeykum. Kardeþler malasef o benim hemþerim. şaşkın O kadar sene hiç iyi biþey duymadým hakkýnda. Geçende haberde okumuþtum. Rahþan haným kuran okunurken kim okuyo onu diye baðýrmýþ. Bunlar amerikalýlar tarafýndan türkiyede bazý þeyler üzerinden hakimiyet elde edilmek için yetiþtirilmiþ piyonlardýr. Kullanýlýr kullanýlýr zamaný gelince geri dönüþüm kutusuna atýlýr. Eh orayý boþaltma zamaný da gelmiþ. Ne diyelim. Rabbim en iyisini bilir.
Gönderen: 11.11.2006 - 18:22
Bu Mesaji Bildir   sehidan üyenin diger mesajlarini ara sehidan üyenin Profiline bak sehidan üyeye özel mesaj gönder sehidan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kayrabahar su an offline kayrabahar  
RE:
140 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý -=[ R_E ]=-

Allah(c.c) Rahmet eylesin...Baþka söyliyecek bir sözüm yoksevinçli

Gönderen: 11.11.2006 - 19:07
Bu Mesaji Bildir   kayrabahar üyenin diger mesajlarini ara kayrabahar üyenin Profiline bak kayrabahar üyeye özel mesaj gönder kayrabahar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
astaravista253 su an offline astaravista253  
RE:
791 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý .~Sniper~.

KARA OÐLAN

diye bilirdik.. göz kırpma

Gönderen: 11.11.2006 - 19:14
Bu Mesaji Bildir   astaravista253 üyenin diger mesajlarini ara astaravista253 üyenin Profiline bak astaravista253 üyeye özel mesaj gönder astaravista253 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
selva su an offline selva  
RE:
116 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý _SeRKaN_

a.s.

Ýçimizden geçen birçok þey var belki, söyleyeceðimiz birçok söz.

Hele meclisteki "Bu kadýna haddini bildirin" derken girdiði o tuhaf saldýrganlýk ifadesi. Ýçimizde biriktirdiðimiz, söyleyemediðimiz ifadeler.

Ama bizim yapacaðýmýz en iyi þey bu ölümü nefsimize bir ibret olarak göstermek. Ne olursan ol sonunda öleceksin.

O da bir biçimde yaþadý ve öldü.

selam ve dua ile...

Gönderen: 11.11.2006 - 21:30
Bu Mesaji Bildir   selva üyenin diger mesajlarini ara selva üyenin Profiline bak selva üyeye özel mesaj gönder selva üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 928 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
hümeyra24 (43), güllüm (41), alitufan (48), semsuddin (39), f_erturk (39), zafercezlan (54), benbuamellerimi.. (53), seyma_05 (39), yenilmezburuk (46), mhmmdky (37), sivaslihakan (46), sunam6 (41), konya28 (37), mardinlimemo (44), @hasan@ (39), _huzurislamda_ (39), Seda_ (35), BOPPON (43), faziltopal (55), ahmetserkankaya (43), eLsina (38), AZRA66 (37), sulukapo (34), HAKANCETIN (46), mentese (48), palanxdöken (53), ADEM BAKIRHAN (60), ceyhan (71), ReSuLe_HaSrEtt (38), Forever_Love (40), mutlu69 (55), islam yusuf (54), sofi32 (49), yesil_bahar19 (37), makhorsa (48), erihna (41), veysi irdam (88), abdullah özkul (27), nur58 (60), fedayi (55), RAMAZAN69 (37), seyyidali47 (50), gocer (55), suleyman yildiz (57), vuslat_wien (41), KASIM EROL (50), isanurun (39), koeroglu (48), ardaci (49), ardaburda (50), gunesgunes (42), Burcu89 (35), BMW (43), ZLH (), hafiz_34 (68), bestebuse (51), Aysegül (36), seroar (55), hacirizeli (53), sonmezNL (53), zeko (), CILGIN KURT (51), BERGE00 (42), sevki (51), fth (41), muhammetmustafa (44), bsapmaz (59), siyah_gül (36), ekrem144 (), Cicekci (37), rooster79 (45), mehmetx (44), furkan42 (42), yunus ata (61), GangstAdem (39), orhan06 (44), kamuran (51), dinimiseviyorum (39), esm (40), buzmavisi61 (58)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.65560 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.