stromectol kaletra generique stromectol chloroquine ivermectin imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » İLANLAR & DUYURULAR » Ender saraçtan...Ayete'l - Kürsi Doğal Koruyucudur!

önceki konu   diğer konu
2 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Ender saraçtan...Ayete'l - Kürsi Doğal Koruyucudur!
159 Mesaj -
Ayete'l - Kürsi Doðal Koruyucudur!

--------------------------------------------------------------------------------
Saðlýklý yaþam konusunda yazýlarý ve çalýþmalarýyla tanýnan Dr. Ender Saraç'ýn 'Doðanýn Þifalý Eli' adlý kitabý...

22/10/2006
--------------------------------------------------------------------------------

Dr. Ender Saraç, bir Ayurveda (doðal yaþama bilgisi) ve ayný zamanda bir aile hekimliði uzmaný... Biliyorum birçoðumuz onu, zayýflamak isteyenlerin birinci adresi gibi görüyor ama bence en büyük özelliði, doðal ve saðlýklý yaþam uzmaný olmasýdýr. Sakin ve kendinden emin tavýrlarý, onun mesleðiyle özdeþleþmiþ gibi. Hem doðal hem de saðlýklý yaþýyor. Kendisiyle öyle güzel bir sohbet yaptýk ki, okuyup, saðlýklý hayatla ilgili bazý küçük ipuçlarý alabilirsiniz...

Sayýn Ender Saraç, siz sýk sýk edilen duanýn hastalýklara þifa olduðu söylüyorsunuz. Hakikaten dua, bir þifa kaynaðý mýdýr?

Yurt dýþýnda bununla ilgili çok deðiþik çalýþmalar yapýlýyor. Özellikle kanser ve depresyonlu hastalar üzerinde çalýþmalar var. Mesela düzenli dua eden ve inancý olan kiþilerde hakikatten çok anlamlý farklýlýklar görülüyor. Kalpten kendini vererek edilen bir dua, hakikatten iþe yarýyor. Her þey bir yazýlým programý gibi. Bilgisayara neyi yazar yüklerseniz, sonuçta o program gerçekleþiyor. Ýnsan olarak aklýmýz, gücümüz ve bilgimiz bir yere kadar gidebiliyor. Bizim dýþýmýzda, daha çok üst boyutta ana kaynak var. Her þeyin bir kökeni olan bir ana kaynak. Bezen de o kaynaktan köprü açmak gerekiyor.

Hastalarýnýza o köprüyü kurmak adýna neler öneriyorsunuz?

Ben birçok hastama, 'Artýk senin iraden, gücün yetmiyorsa o zaman ana kaynaktan destek iste' derim. Yani oradan bir olumlu enerji transferi yapmak gerekir. Ýnançlý bir insan olur, 'Allah'ým bana yardým et. Ýradem yetmiyor' der. Cüz'i irade ve külli irade var. Cüz'i irade opsiyonel kullanýlan bir þey. Ama külli irade mega bir olay. Yani sizin külli irade birçok þeye karar veriyor. Cüzi iradede kullanma opsiyonumuzun yetersiz kaldýðý durumlarda veya opsiyonumuzun tanýnmadýðý durumlarda o zaman külli iradeden oraya vekil tayin edebiliriz. Oraya onu transfer edip oradan destek isteyebiliriz. Çünkü saðlýkta biraz moral, biraz þans, biraz iyi organizasyon da gerekiyor. Öyle bir arkadaþ grubunuz oluyor ki, sabahlara kadar eðlenmeyi seven, bütün kebaplar yeme içme sofralarý dolu ve o çevreden de çýkamýyorsunuz. Gücünüz yetmiyor. Sizin kendi kullaným ve manevra alanýnýz yetersiz kalýyor. Hayattaki en önemli þey bedensel ve ruhsal saðlýðýmýz, tabii huzur da buna dahil. Ve bunu kaybettiðiniz zaman hiçbir iþe yaramýyor. Defolu mal gibi oluyoruz. O yüzden de diyorum ki, dua edip, isteyin. Sizi yaratandan isteme hakkýnýz var. Çünkü beni yaratan beni seviyor ki, beni bu boyuta gönderdi. Önemsiyor ki, beni yarattý. O zaman benim isteme hakkým var. Ýstiyorum ve veriyor gerçekten. Ýstemenin tekniði var.

Teknik dediðiniz nedir?

Yürekten istemek var. Yürekten, saf ve masum istediðiniz zaman daha insani oluyorsunuz, bir bebek gibi oluyorsunuz... Ayrýca birtakým teknikleri var. Çeþitli meditasyon teknikleri var. Zikir teknikleri var. Belli dua teknikleri var. Sonuçta yaratan bize birçok ipucu vermiþ aslýnda. Bize gerekli þifalý bitkiyi de vermiþ, gerekli zikir frekansýný da vermiþ, gerekli meditasyonu da vermiþ. Bitki çayýný da vermiþ, beslenmeyi de vermiþ, her þeyi vermiþ. Ýþ fark edebilmekte.

Sureler bir enerji oluþumu mu saðlýyor?

Aktif ve pasif her insanýn bir aurasý, bir enerjisi kalkaný var. Bu enerji kalkaný bazen zayýflayabiliyor. Bazý durumlarda bizim koruyucu kalkanýmýzda ve enerji alanýmýzda zayýflamalar, incelmeler olabiliyor. Evrende her þey olumlu ve olumsuz dengesi üzerine kurulmuþtur. Dolayýsýyla hayatta hiç kimse sadece çok þanslý, çok olumlu, çok yakýþýklý, çok zengin olamaz. Þimdi bazý dönemlerde koruyucu kalkanýmýzda, enerji akýþýnda týkanýklar veya aksaklýklar olabilir. Öyle dönemlerde insanýn enerjisini daha olumlu yapabilecek, pasif ve aktif koruyucular var. Bunlardan bir kýsmý bize zaten verilmiþ. Örneðin, bir Ayete'l–Kürsi okumak gibi. Veya bir Felak ve Nas surelerini okumak gibi.

Duygusal açlýðýmýzý çözmemiz gerekiyor

Ruhumuzu nasýl terbiye edeceðiz?

Buna nefis terbiyesi de diyebiliriz. Çünkü burada otomatik olarak motor bozuluyor. Daha çok para kazanmam lazým. Daha iyi þu olsun, bu olsun. Bunlar, bilgisayar programýmýza virüs bulaþmasýdýr. Tatlý bir hýrs gereklidir, çünkü itici bir güç oluþturur. Ben de para istiyorum, ben de mevki istiyorum, ama bunu istemenin altýnda yatan neden ülkede çok acý çeken insanlar var. Ben güçlü olmalýyým ki, o insanlara yardým edebileyim. Daha çok þifa, daha çok para verebileyim. Kuru iyilik bir þeye yaramýyor. Aptal iyi, pasif iyi olmaktansa, akýllý, uyanýk, aktif iyi olmak lazým.

Diyet yapmak sadece iþtahý kesmek mi?.. Yoksa ruhen de bir açlýk var, onu da kontrol altýna almak gerekiyor mu?

Tabii ki. En önemlisi duygusal açlýk. Gizli depresyonun çok ilginç dýþa yansýmasý. Bugün birtakým insanlar sigarayla, birtakým insanlar kumarla, birtakým insanlar içkiyle, glisemik endeksi yüksek gýdalarla hayatlarýný geçirmeye çalýþýyor. Hiçbir dinde, sarhoþ olun, sabahlara kadar içki için veya kumar çok hoþ bir þeydir, her türlü þeyinizi kumara harcayýn diye söylenmemiþ. Doðru insan olun, kötü alýþkanlýklardan uzak durun denilmiþ. Yani bir insan kendi saðlýðýný düþünüyorsa un, beyaz þeker ve bedeni zehirleyen þeylerden de korunmak zorunda. Bir diyet yapmak gerekiyor. Ancak saf diyetle bu iþ olmaz. Diyet, saðlýklý zayýflamanýn bir bacaðý; ikinci bacaðý düzenli spor ve egzersiz ki orada da yapýlan çok hatalar var. Aþýrý spor yapmak veya hiç yapmamak gibi. Üçüncü bacaðý bitkisel ilaçlar, bitki çaylarý, baharatlar, birtakým püf noktasý saðlayan, zayýflamaya ve metabolizmaya yardýmcý olan maddeler. Dördüncü bacaðý ise ve en önemlisi zihin ve ruhun maddeye katýlmasý.

Hýrslar yüzünden kirlenme yaþýyoruz

Ýç huzurumuzu nasýl saðlayacaðýz?

Özellikle büyük þehirde –özellikle de Ýstanbul'da– yaþayan insanlarda ciddi bir kirlenme var. Buna sende dahilsin, ben de. Otomatik olarak buradaki elektromanyetik kirlenme, hormonlu gýdalar, kimyasal ilaçlarýn çok fazla kullanýmý, gürültü, hava, deniz kirliliði, stres ve koþturmaca gibi birçok faktör, ruhsal ve bedensel bir kirlenme yapýyor. Bedensel kirlenmeden bahsetmenin yanýnda ruhsal kirlenme de yaþýyoruz. Çünkü daha çok para hýrsýmýz var. Ýlk önce aþýrý madde hýrsýný törpülemeyi, ruhsal ve bedensel bir huzur ve temizlenmeyi öðretmek lazým.

Yani bir yemeðin bünyemize yararlý olup olmamasý da mý enerji ile ilgili?

Siz yediklerinizi hak ederek, kazanarak aldýysanýz, daha pozitif enerji oluyor. Hatta yiyeceklere salt gözle de bakýlmýyor. Örneðin et önermiyoruz, 'kýrmýzý et saðlýklý deðil' diyoruz ama mutluluk içerisinde, kendi helal yolla kazandýðýnýz parayla paylaþarak kahkaha ile eðlenerek yenilen kýrmýzý et. Buna mukabil olumsuz yolla kazandýðýnýz, hak etmediðiniz þekilde kazandýðýz ve buz gibi bir atmosferde yediði üç porsiyon brokoli ve brüksel lahanasýndan

daha iyi hücre ve enerji üretir.

Þeytan ruhumuza virüs bulaþtýrýyor

Siz hiç kaçamak yapmýyor musunuz?

Ben de kaçamak yapýyorum. Arada çikolata yiyorum. Arada açma börek de yiyorum; ama bakýn, 'arada' yiyorum. Biz temiz ve saf doðuyoruz. Yaradan da þeytaný görevlendirir bu negatif enerjiyi ircaa edebilmesi için. Þeytan da bizim mükemmel programýmýza virüs bulaþtýrýyor... Sapýk olma virüsü, aþýrý para hýrsý virüsü veya yalan söyleme virüsü. Eðer bizim sýnavýmýz neyse o konuda virüs bulaþtýrýr bize. Sistemimizi bazen çökertiyor. Veya siz anti-virüs programlarýyla bunlardan kurtulmaya çalýþýyorsunuz. Kuran-ý Kerim gelmiþ geçmiþ en büyük ve son en mükemmel anti-virüs programýdýr. Kullanýlmasý bilinirse tabii ki... Bu anti-virüs programlarý insanoðluna çeþitli nesiller boyunca gönderilmiþ zaten. Bunu insanýn kullanýp kullanmamasý insanýn tercihi. Ama sonuçta insanoðluna hep yardým etmiþ. Iþýk gelmiþ. Burada ben þunu demek istiyorum: Hangi dine inandýðýnýz önemli deðil. Ýster Müslüman, ister Hýristiyan olun sonuçta manevi yönden de rahatlamak, kanallarý temizlenmek ondan sonra zihin düzeyini yükseltmek ve bu anti-virüs programlarýný uygulamak. Bunlarýn insana çok büyük faydasý oluyor. Burada niyet önemli.

Yeni þafak
Gönderen: 26.10.2006 - 01:23
Bu Mesaji Bildir   Beyza üyenin diger mesajlarini ara Beyza üyenin Profiline bak Beyza üyeye özel mesaj gönder Beyza üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
nurluyol8 su an offline nurluyol8  
71 Mesaj -
Allah Razı Olsun Allah Razı Olsun Mükemmel emeyine saglýk
Gönderen: 19.12.2006 - 21:06
Bu Mesaji Bildir   nurluyol8 üyenin diger mesajlarini ara nurluyol8 üyenin Profiline bak nurluyol8 üyeye özel mesaj gönder nurluyol8 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 673 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
ilkser (43), gorkem yildiz (37), akky (39), HAKAN KÜCÜK (51), feride orhan (56), ME10 (47), MDMETIN (39), deniz-19 (37), avni kamzeli (43), asteroit (49), erdem (), Webcam_M (54), sel14tr (44), icalim (53), ilyas.fr (46), maneviyat (46), Ý.TEKGÜL (55), vgozukara (42), EMRULLAH (39), artvinli (59), emineyzc (48), looder (56), Cheetah (34), Keje (43), sahmeran28 (50), meto54 (63), selmani fahrisi (40), alonewolf (47), ibocan2 (42), chocuq87_54 (37), KaRaGoZLuM (41)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57476 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.