ivermectine stromectol ivermectine lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » BİR TEKLİFİM VAR.....

önceki konu   diğer konu
40 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
BİR TEKLİFİM VAR.....
1942 Mesaj -
Ramazaný þerifin geliþi ile özellikle küçük kardeþlerimiz camileri doldurmaya baþladý...
kiþiliklerinde çok önemli temellerin atýldýðý bu günlerde onlara karþý davranýþlarýmýza çok dikkat etmek gerektiðini düþünüyorum.
camilerde gördüðümüz hadiseler beni çok üzmektedir...
arka saflara neredeyse fýrlatýr gibi kovmalar...
ses yapýyodiye kulak çekmeler...
ve hakaretler....
hiç camiye gelmeyen bir arkadaþýma sordum niye gelmiyorsun?

özür dileyerk yazýyorum affýnýza sýðýnýyorum....
abi dedi.
küçücüktüm 12 yaþýnda abdest alýp camiye gittim hoca kapýdankovdu ve bana dedi ki...
donunun mokuyla camiye mi geldin. ...üzüntülü
o zamandan beri gitmiyorum....
yine baþka bir arkadai liilafi suresini okuyormuþ küçücükken camide ve bir ihtiyar gelip bir tokat...
sen nasýl þarký söylersin camide diye...
yüzlerce insan bu þekilde küçücükken küstürülmüþ...
geliniz biz bu küslere yenilerini eklemeyelim...
bakýnýz SULTANIMIZIN s.a.v. cocuklara davranýþýna...
ben yýllardýr biuygulama yapýyorum...
ve ilk defa burada açýklýyorum....
kalbim rahat riyadan ALLAHIMA sýðýnýrým...
her RAMAZAN öncesinde cebime belli bir para ayýrýrýmç
ve her akþama teravihe gelen çocuk sayýsýna göre parayý paylaþtýrýr ve onlarýn ceplerine koyarým....
o kadar güzel oluyor ki....
düþünün bir amca gelip sizi öpüyor ve tebrik ediyor. ve bir de cep harçlýðý veriyor...
kopabilir misiniz islamdan...
kaç yaþýnýza gelirseniz gelin kýzamýsýnýz hacýlara hocalara,sakallýlara ve cami cemaatine....
Tekrar rica ediyorum küskünler ordusuna bir kiþi daha eklemek yerine....
geliniz bir dost daha kazanalým...
affýnýza sýðýnarak baþýnýzý agrýttým..
hakkýnýzý helal ediniz...
utanýyorum

Gönderen: 05.10.2006 - 12:46
Bu Mesaji Bildir   utaniyorum üyenin diger mesajlarini ara utaniyorum üyenin Profiline bak utaniyorum üyeye özel mesaj gönder utaniyorum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Son-GüL su an offline Son-GüL  
1125 Mesaj -
Helal olsun abi estaðfirullah,

Asýl siz hakkýnýzý helal edin,

Sizin kadar ÝNCE DÜÞÜNCELÝ olamýyoruz...

ALLAH razý olsun sizin gibi abilerden...
gül
Gönderen: 05.10.2006 - 12:50
Bu Mesaji Bildir   Son-GüL üyenin diger mesajlarini ara Son-GüL üyenin Profiline bak Son-GüL üyeye özel mesaj gönder Son-GüL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
mübarek
2687 Mesaj -
ASLINDA COCUKLARA BIR ARAMAZAN AYINCA AYIRACAGIMIZ HEDIYELERI DAHA ÖNCEDEN DÜSÜNÜRSEK FAIDELI OLUYOR
NE ALIYORSAN AL--
BANA RABBIM BU KADAR IHSAN ETMIS DE BIRAZ KENARIYA AYIR AMA O FAZLA GELMIS DE
COCUKLARIN HAKKI DEMEK GEREKIYOR

SIMDI SAGIMA COCUK ALIRIM SOLUMA DA ALIRIM ÖN SAFLARDA göz kırpma AMCALARININ BABALARININ ÖNUNDE KILARLAR VE ZATEN NAMAZ BITTIGINDE MAASALLAH DER VE PARA VERIRLER ne kadar sevinirler her gece..alisirlar..ancak su kalbini kiranlar var ya onlar da elbette var hemen cevabini verin cocuklara senin yerin oyun bahcesi dedikleri anda tokati tabii yine kirmadan ince tokat olur bu geri kalmayin

Gönderen: 05.10.2006 - 13:02
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Kubbetus-Sahra su an offline Kubbetus-Sahra  
286 Mesaj -
gül utaniyorum abi gül

cok güzel bir konuya deginmissiniz
Allah razi olsun
gercekten gencleri camiye yönlendirmek kolay degildir ama bunun iyin yeni metodlarin gelistirilmesi gerekir
türkiyedeki cami anlayisi nasil onu pek bilmiyorum
ama bizim burda
gencler, yani cami yönetimideki gencler
diger gencleri camiye yönlerdirmek icin onlara hediyeler veriyorlar ve o genclere onlarin önemlerini anlatiyorlar
bir insana onun, yani kendisinin, bir bütünü olusturmakta, önemli bir karekter oldugunu anlatmaktan güzel birsey yoktur herhalde
hem zaten bir yerde yararli olmaya calismak herkesin amaclarindandir
bu actiginiz konu bizim camideki örnek davranisalri bana hatirlatti
Allah ümmeti-muhammedi sirati-mustaquime yönlendirsin ve birdaha ondan ayirmasin

AMIN

Allah´a emanet
Güle Güle

Gönderen: 05.10.2006 - 13:06
Bu Mesaji Bildir   Kubbetus-Sahra üyenin diger mesajlarini ara Kubbetus-Sahra üyenin Profiline bak Kubbetus-Sahra üyeye özel mesaj gönder Kubbetus-Sahra üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
.~Sniper~. su an offline .~Sniper~.  
1230 Mesaj -
Doðru Söze ne hacet..

Abim örneksin. gül

Gönderen: 05.10.2006 - 14:18
Bu Mesaji Bildir   .~Sniper~. üyenin diger mesajlarini ara .~Sniper~. üyenin Profiline bak .~Sniper~. üyeye özel mesaj gönder .~Sniper~. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
EHL-I HAK su an offline EHL-I HAK  
RE:
815 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Songul

gül

gülgülgülgül...
Gönderen: 05.10.2006 - 14:26
Bu Mesaji Bildir   EHL-I HAK üyenin diger mesajlarini ara EHL-I HAK üyenin Profiline bak EHL-I HAK üyeye özel mesaj gönder EHL-I HAK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Begum su an offline Begum  
621 Mesaj -
Selamün aleyküm...

Utaniyorum abi.. Rabb´im seni ve senin gibi olanlari cümlemizi Cennetle mükafatlandirsin.. Cehennem atesini hic göstermesin.. Anlattiklariniz ibret tablosu. Hemen aklima geldi.. 3 yasinda bir cocuk komsumuzun kizi.. Evinde namaz kilinmiyor, dua nadir yapiliyor galiba.. Her zaman bize gelir annesi birakir gider.. Ibadetlerimizi Kur-an okudugumuzu her zaman görüyor.. Bir gün sordum sende namaz kilmak istermisin diye? Cevap aynen: HAYIRRRR!
Neden dedim? Annem kilmiyor ki dedi.. 3 yasinda yaa:( Sonra gel dedim seninle bir dua yapalim. Ama evde inliyoruz.. Elimizi ikimizde actik..
- Allah´im Sila ve ben seni cok seviyoruz.. Ve senden Sila icin sunlari istiyoruz.. Ve sordum ne istiyorsun diye? basladi Bebek, elbiseee, coyap, kukulata, bisiklett.. Evlerine gidince yemekten sonra acmis ellerini dua etmis.. Namaz kiliyor simdi.. Allah´im! Sevgiyle, askla yaklasalim onlara.. Kizmadan, seve seve Kücük bilhassa kiz cocuklari paradan anlamiyor ama onlarada hediyeler vererek kendi acimdan namazi, duayi, Kur-an´i sevdirebiliriz.. Tipki bizde oldugu gibi.. Benim hocam elif bayi ögreniyoruz.. Baska hoca 3 yanlista sayfa tekrari yaptirirken o 4 hata yaparsaniz sayfa tekrari derdi..sevinçli O günler cook güzeldi! Rabb´im onlardan sizlerden razi olsun.. ağlar Ben seve seve varim!

Selam ve dua ile..

Gönderen: 05.10.2006 - 14:51
Bu Mesaji Bildir   Begum üyenin diger mesajlarini ara Begum üyenin Profiline bak Begum üyeye özel mesaj gönder Begum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -
utanýyorum can abem estaðfirullah

hakkýnýz yoktur varsada helal hoþ olsun

ne güzel bir konuya deðinmiþsiniz...

Begüm caným çook güzel bir aný

ne güzel can islamý yaþatabilmek

Allah(c.c) ebediyen sizlerden razý olsun inþAllah...

her yolda varým Allah için varým

yeter ki gayemiz O'nun için olsun...

Rabbim bu bilinci tüm müslüman ümmete uyandýrsýn

kardeþlik sulh beraberlik nasip etsin daim inþAllah...

Sevgi Selam ve DUA ile...gül

Gönderen: 05.10.2006 - 15:36
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kainat seyyahi su an offline kainat seyyahi  
Konu icon   
85 Mesaj -
SELAMUN ALEYKUM..UTANIYORUM AÐABEYÝM..

HAKÝKATTEN ÇOK MÜHÝM BÝR MEVZUYU HATIRLATTINIZ.. RABBÝM EBEDEN RAZI OLSUN...

HEPÝMÝZ HEM CAMÝLERDE HEM DE CAMÝ DISINDA DA BAÞTA KENDÝ EVLATLARIMIZA,YEGENLERÝMÝZE,KOMÞUMUZA YETÝÞEBÝLDÝÐÝMÝZ BÜTÜN ÇOCUKLARA BU SAMÝMÝYETÝMÝZÝ YÜREKTEN GÖSTERSEK CENAB-I HAKK'IN RIZASI BAÞTA OLMAK ÜZERE ÇOK KAZANÇLARA MAZHAR OLURUZ.
ÝNÞAALLAH
Gönderen: 05.10.2006 - 15:56
Bu Mesaji Bildir   kainat seyyahi üyenin diger mesajlarini ara kainat seyyahi üyenin Profiline bak kainat seyyahi üyeye özel mesaj gönder kainat seyyahi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
recepholding su an offline recepholding  
1613 Mesaj -

UTANIYORUM ABI DUALARIMIZDASIN

Gönderen: 05.10.2006 - 16:02
Bu Mesaji Bildir   recepholding üyenin diger mesajlarini ara recepholding üyenin Profiline bak recepholding üyeye özel mesaj gönder recepholding üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Hadimül Islam su an offline Hadimül Islam  
RE: BİR TEKLİFİM VAR.....
618 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý utaniyorum
her RAMAZAN öncesinde cebime belli bir para ayýrýrýmç
ve her akþama teravihe gelen çocuk sayýsýna göre parayý paylaþtýrýr ve onlarýn ceplerine koyarým....
[/B]

Abim...,
sormasi ayip olmasin,
hangi Camii'ye gidiyorsunuz.sevinçli

Isin mizahi bir yana...,
Rabbim sizin gibilerin sayisini artirsin ins.,
Gönderen: 05.10.2006 - 16:19
Bu Mesaji Bildir   Hadimül Islam üyenin diger mesajlarini ara Hadimül Islam üyenin Profiline bak Hadimül Islam üyeye özel mesaj gönder Hadimül Islam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
Allah (c.c.) razý olsun...

Çocuklarý Cami'den uzaklaþtýranlarýn vay haline...
Bende küçükken Camide çok fýrça yedim ama yinede Býrakmadým daha çok sarýldým büyüklerimle gittim o fýrça atanlarýn inadýna...
ve ALLAH (c.c.)'a þükür...

Gönderen: 05.10.2006 - 16:29
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kainat seyyahi su an offline kainat seyyahi  
Konu icon    Mevzu ile ilgili bir HADİS ***
85 Mesaj -

Cennette büyük bir köþk vardýr. Ýsmi ferah evidir.Buraya ancak çocuklarý sevindirenler girer.
Hadis-i Þerif (ibn-i Addy).

gül s e l a m e t l e ...gül
Gönderen: 05.10.2006 - 16:58
Bu Mesaji Bildir   kainat seyyahi üyenin diger mesajlarini ara kainat seyyahi üyenin Profiline bak kainat seyyahi üyeye özel mesaj gönder kainat seyyahi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
utaniyorum su an offline utaniyorum  
1942 Mesaj -
Rabbim hepinizden razý olsun...
ne güzelde anladýnýz konuyu...
bir kiþinin bizim elimizle islama ýsýnmasý ne kadar önemli...
islamda bir amele sebep olan yapan gibidir..
yani sevapla beraber günaha sebap olanda sanki kendi iþlemiþ gibi günahtan nasiplenir...,olayý böyle düþününce konu daha ilginç oluyor...
vatandaþ 72 kardeþim...
sen özelden yaz bankaya havale edeyim harçlýklarýný...kahkaha kahkaha kahkaha
Gönderen: 05.10.2006 - 17:47
Bu Mesaji Bildir   utaniyorum üyenin diger mesajlarini ara utaniyorum üyenin Profiline bak utaniyorum üyeye özel mesaj gönder utaniyorum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
fosaloglu su an offline fosaloglu  
2683 Mesaj -
Selamun Aleykum...

Daha geçen akþam teravih namazýnda yaþadýðým bir olayý sizinle paylaþmak istiyorum...

Bizim mahallede bana yakýn iki camii var. Birinde vaiz kuvvetli birinde ise vaizimiz yeterince hitabet gücüne sahip deðil. Ýlmen engin olsada malesef halka hitabeti sanýrým pek makbul görmüyor ki geneld camii boþ kalýyor...

Bu camii iki katlý üst katýný genelde çocuklar dolduruyor. Alt katta ise yetiþkinler namaz kýlýyor.

Bende genelde üst katta çocuklarýn yanýnda namaz kýlmayý yeðliyorum...

Sanýrým ramazanýn 3 yada 4 aksamý hoca vaaz vermekte ; bir grup çocuk kendi aralarýnda þakalaþýp gülmekteler... Hemen yanýmda oturan 40-45 yaþlarýnda biri çocuða eðilip baðýrmaya çaðýrmaya baþladý, olay o denli hýzlý geliþti ki adam ; Allahýn huzurundasýn ne bu gürültü diye çocuða amiyane tabirle hýrladý... Çocuk sesini kesti ama öyle hýçkýrýklarla aðlamaya baþladý ki belki adamda piþman oldu ama iþ iþten geçmiþti... Yanýndaki çocuðu benim yerime geçirdim ve ben onun yanýna oturdum. Sevmeye baþýný okþamaya, amca senin iyiliðin için onu söyledi demeye baþladým... Her selamdan sonra elini tutup sýkmaya, kalkarken kaldýrmaya baþladým... Çocuðun gözlerindeki tebessümü görmeliydiniz...

Malesef çok cahiliz...

Papazlar küçük çikolatalar alýp kliseye gelen çocuklara çikolata armaðan ederek çocuðun kiliseye alýþmasýný istiyorken bizim dinimiz çocuða büyük ehemmiyet verdiði halde, Efendimiz (s.a.v) namazda çocuk aðladýðýnda namazý hýzlý kýldýðý halde, boynunda kucaðýnda çocuklar oynadýðý halde namazýn huþusu içerisinde...

Camiilerde yaþanan bu durum ziyadesiyle üzücüdür...

Ben bu sitede bu konuda herkesin hassas davrandýðýný düþünüyorum... Bizim görevimiz camiilerde çocuklara yakýn ve sýcak davranmak, en azýndan çocuðu hor görenlere de örnek olmak ve anlatmak...

Hakkýnýzý helal edin.

Sevgiyle...

Gönderen: 05.10.2006 - 19:15
Bu Mesaji Bildir   fosaloglu üyenin diger mesajlarini ara fosaloglu üyenin Profiline bak fosaloglu üyeye özel mesaj gönder fosaloglu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  
821 Mesaj -
Selamun Aleyküm..
Utanýyorum abi Allah Senden Razý Olsun..
Yazdýklarýný okuyunca büyükbabam aklýma geldi..
Oda týpký senin gibi cocukken islama tesvik etmek amacý ile Bir takým hediyelerde güzelliklerde bulunurdu..Orucumuzu satýn alýrdý..
Gercekten bu devirde cevrede olumsuz örnekler cereyan eder iken cocuklarýmýzý tesvik edelim..Sevdirelim Nefret ettirmeyelim..
Selam Ve Dua ile..

Gönderen: 05.10.2006 - 21:00
Bu Mesaji Bildir   DoLuNaY üyenin diger mesajlarini ara DoLuNaY üyenin Profiline bak DoLuNaY üyeye özel mesaj gönder DoLuNaY üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GÖZBEBEGIM su an offline GÖZBEBEGIM  
138 Mesaj -
utanýyorum kardeþim küçükken yaþadýðýmýz her olay hayatýmýzda elbette iz býrakýyor..
düünün bir suçlunun suç araþtýrmasý yapýlýrken mutlaka önce çocukluðuna inerler..
bizler çocuklarýmýza camiler, sakallý amcalara hocalara alýþtýrmak için güzel izler taþýyabilmeleri için elbette yardýmcý olmalýyýz eklemeniz çok güzel ayrýca kazandýrma metodunuzda çok güzel...inþallah herkes ayný hassasiyeti gösterir..
katýlýmlar için diðer kardeþlerimizede teþekkür ediyor fosaloðlu kardeþimizede yine paylaþýmý için teþekkür ediyorum
Allah sizlerden razý olsun
Gönderen: 05.10.2006 - 21:16
Bu Mesaji Bildir   GÖZBEBEGIM üyenin diger mesajlarini ara GÖZBEBEGIM üyenin Profiline bak GÖZBEBEGIM üyeye özel mesaj gönder GÖZBEBEGIM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
3. Hanedar su an offline 3. Hanedar  
419 Mesaj -
Selamunaleykum
Utaniyorum abi Allah senden razi olsun...
Ama o dedigin seyleri MILLI GORUS camisinde yapildigina inanmiyorum
çünkü Milli görüs'ün gayeleri gençler, hersey gençler (bizim) için yapilmis...
Bizim burada Milli görüste ezani kameti gençler okumassa namaza gelmesse kiziyolar...sevinçli
baska cemaatleri bilmem...
sadece bir cemaat taniyorum hepsi yasli gençleri 'sevmiyor' (gibi geliyor bize) cunku ezan okutturmak kamet getittirmek istemiyor
O insanlar yüzünden gençler o camiden uzak kaliyor ve Teskilatin adi YASLILAR TOPLULUGU oluyor
sözlerimi lütfen yanlis anlamayin
hepimiz müslümaniz Elhamdulillah...
Saygilarimla,
Kemal
Gönderen: 05.10.2006 - 21:34
Bu Mesaji Bildir   3. Hanedar üyenin diger mesajlarini ara 3. Hanedar üyenin Profiline bak 3. Hanedar üyeye özel mesaj gönder 3. Hanedar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
manaalemi su an offline manaalemi  
55 Mesaj -
konuyu acan utaniyorum kardesimden Allah (cc)razi olsun

Evet maalesef bu bir kanayan yaramiz camiye gelen cocuklarimiza bilmeden kotuluk yapiyoruz.Benimde yillar once sahit oldugum ve yillar gecmesine karsin daha dun gibi hatirladigim ve uzuldugum bir olayi anlatayim

Ramazanin gelmesiyle biliyorsunuz coluk cocuk yasli genc namaz kilan kilmayan herkes ramazan dolayisiyla camilere akin ederler
hic degilse bu mubarek gunlerde sevap almak ibadet etmek isterler

Yine boyle teravih vakitlerinin birinde oldukca fazla bir cocuk gurubu arka saflarda namaz kiliyorlardi, cocuklugun verdigi saflik ve temizlik olacak aralarinda biraz ses ve gurultu yaptilar,zaten adi ustunde cocuk onlar kotu niyetli olamazlar

Imam efendi selam verir vermez bir yasli amca ayaga kalkti cikin defolun burdan diyerek onune gelen cocuklara vurmaya ve camiden kovmaya basladive hepside kacarak camiyi terkettiler,bu olaya oyle cok uzuldumki anlatamam.Ertesi gun ve onu izleyen gunlerde o cocuklari bir daha goremedim

Zaten camilerimiz oksuz yetim cemaatsiz bazen vakit namazlarinda kamet getirecek kimse bile bulunmuyor.cocuklar bizim yarinlarimiz onlara gereken degeri hosgoruyu ve egitimi vermeliyiz

Efendimiz hz muhammed mustafa (s.a.v) bir gun namaz kilarken secdeye vardiginda hz hasan ve hz huseyin gelip efendimizin mubarek omuzlarina oturuyorlar efendimiz bir muddet onlari uzmemek sevindirmek icin secdede biraz uzunca kaliyor Iste bundan daha buyuk bir ornek cocuk sevgisi ve ona verilen deger olabilirmi

NE MUTLU ONA UMMET OLANLARA NE MUTLU ONUN YOLUNDAN GIDENLERE
Gönderen: 05.10.2006 - 23:47
Bu Mesaji Bildir   manaalemi üyenin diger mesajlarini ara manaalemi üyenin Profiline bak manaalemi üyeye özel mesaj gönder manaalemi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
AglayanGuller su an offline AglayanGuller  
102 Mesaj -
dolunay kardeþim ne güzel bir davranýþ seninki.....
bende 7-8 yaþlarýnda camiiye kursa gittim.kur-an'ý kerimi öðrendim.allaha bin þükür.ama ne yazýkki sonraki senelerde ziyaret amaçlý gittiðimde hoca efendi beni içeriye almadý.içerde erkekler var.camiye giremezsin dedi.1-2 deneme ve ben ogün bugündür camiye üzülerek ve utanarak söylüyorum gitmedim.
fakat benim þu an Allah baðýþlarsa 9 yaþýnda 1 kýzým var.geçen yýl ben özendirerek kendi küçüklüðümü örnek göstererek-caminin kokusu çok güzel diyerek kýzýmý heveslendirdim.camiide açýlan kursa gönderdim.amaaaaaa gördümkü geçen yýllara raðmen deðiþen birþey yok.1-2 gün sonra kýzým gitmiyorum dedi.nedeni de camide kurs görecekleri yerde güncel konular ve film özetlerinden baþka birþey konuþýlmuyormuþ.
bu yýl kýzým yine gitti.çok þükür kü hoca deðiþmiþ ve kýzým þimdi camiiyi seviyor.

bende yaþadýðým bu olayý sizlerle paylaþmak istedim.
Gönderen: 06.10.2006 - 00:06
Bu Mesaji Bildir   AglayanGuller üyenin diger mesajlarini ara AglayanGuller üyenin Profiline bak AglayanGuller üyeye özel mesaj gönder AglayanGuller üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
khayr su an offline khayr  
BİR TEKLİFİM VAR.....
206 Mesaj -
Utanýyorum beyefendi size çok teþekkür ederim, Rabbim

binlerce razý olsun. Benim yeðenim var üç yaþýnda dedesiyle cuma

namazlarýna gidiyor, yalnýz onu sevenlere sus iþareti yapan o.

Geçen hafta cuma namazýndan çýkarken onu seyrettim yaþlý amcalarý

seviyorlardý çok hoþuma gitti fakat kendisi bir anlam veremiyor

sanýrým çünkü bize; amcalar beni niye seviyor diye soruyor kahkaha

Allah hepsinden razý olsun. Peygamberimizin de buyurduðu

gibi "Sevdiriniz, nefret ettirmeyiniz". Rabbim inþaallah cami

cemaatine bu düsturla hareket etmeyi nasip etsin.

Gönderen: 06.10.2006 - 00:19
Bu Mesaji Bildir   khayr üyenin diger mesajlarini ara khayr üyenin Profiline bak khayr üyeye özel mesaj gönder khayr üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1942 Mesaj -
dualarýnýza amin diyorum...
katkýlarýnýza teþekkür ediyorum....
dikkat ediyor musunuz hepimizin mutlaka bir anýsý var bu konuda....
bence bu da konunun ne kadar önemli olduðuna iþaret....
Gönderen: 06.10.2006 - 00:40
~MiNA~ su an offline ~MiNA~  
475 Mesaj -
Abim yine can alici bir noktaya deginmisgül
Cocuklar bizim gelecegimiz
islamin bayragini onlar tasiyacak
onlara sahip cikalim

ALLAH razi olsun abimgül
Gönderen: 06.10.2006 - 01:05
Bu Mesaji Bildir   ~MiNA~ üyenin diger mesajlarini ara ~MiNA~ üyenin Profiline bak ~MiNA~ üyeye özel mesaj gönder ~MiNA~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
k.@.p.t.@.n su an offline k.@.p.t.@.n  
RE:
94 Mesaj -
sevgiyle büyüyen cocuk,sevmeyi ögrenir

hoþgöruyle yasayan cocuk sabýrlý olmayý ögrenir

deger verilerek yaþayan cocuk,saygý duymayý ögrenir

övülen cocuk baþkalarýný takdir etmeyi ögrenir

kendisine sabýrlý muamele yapýlan cocuk,hoþgörülü olur

buna göre sevgi iyilik yabmakatan gectigini ögrenmem gereken cok þeyin oldunu gösteriyor.......!

Abim yine can alici bir noktaya deginmisgül
Cocuklar bizim gelecegimiz
islamin bayragini onlar tasiyacak
onlara sahip cikalim

ALLAH razi olsun abimgül [/quote]
Gönderen: 06.10.2006 - 01:27
Bu Mesaji Bildir   k.@.p.t.@.n üyenin diger mesajlarini ara k.@.p.t.@.n üyenin Profiline bak k.@.p.t.@.n üyeye özel mesaj gönder k.@.p.t.@.n üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Hadimül Islam su an offline Hadimül Islam  
RE:
618 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý utaniyorum

vatandaþ 72 kardeþim...
sen özelden yaz bankaya havale edeyim harçlýklarýný...kahkaha kahkaha kahkaha

Allah (c.c.) razi olsun abim...sevinçli
teklif etmis olmaniz yeter.
Bizim icin en kiymetli bahsis, dualarinizda yer edinebilmemizdir.
Bunu esirgemez iseniz, kendimizi bahtiyar sayariz.

Ayrica acilan bu konu hakikaten fevkalade güzel, mutlaka islenilmesi gereken bir konu.
Hele ortada cocuklarin ve genclerin yönlendirilmesi mevzu bahis ise...

Bu konular'in islenmesi,
gelecek nesillerimizi kazanma noktasinda cok önemli fikirlerin olusmasina sebep olabilir.
Sizin bir birey olarak, yalnizca icinizden geldigi icin yaptiginiz bu girisim herkes tarafindan örnek alinmasi gereken birseydir.
Ben acikcasi yalniz namaz hususunda degil,
genel anlamda cocuklari ve gencleri Camii ve Mescidlere yönelten her türlü fikri olusumu merak ediyorum..., bunun icin bu konuyu merakla takip ediyorum.
Gönderen: 06.10.2006 - 02:42
Bu Mesaji Bildir   Hadimül Islam üyenin diger mesajlarini ara Hadimül Islam üyenin Profiline bak Hadimül Islam üyeye özel mesaj gönder Hadimül Islam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
bunlara nasıl kızılır ?
1942 Mesaj -

Gönderen: 06.10.2006 - 07:09
hadi kız bakalım...!
1942 Mesaj -

Gönderen: 06.10.2006 - 07:13
sevimli surat.....
1942 Mesaj -

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son utaniyorum tarafından, 06.10.2006 - 07:16 tarihinde.
Gönderen: 06.10.2006 - 07:15
kurban olsunlar senin namazına...
1942 Mesaj -

Gönderen: 06.10.2006 - 07:18
bunların hatrına bizi affet Yarab...
1942 Mesaj -

Gönderen: 06.10.2006 - 07:22
AGLIYORUM su an offline AGLIYORUM  
500 Mesaj -
ALLAH(c.c) razý olsun abim...

ÝnþaALLAH o çocuklarla elele cennette Cemalullahý seyredenlerden olursun...

Çocuklarýmýzýn kýymetini bilmiyoruz çoðmuz...
küçük yaþlarda gördükleri karþýlaþtýlarý olaylarýn hafýzalarýna nasýl kazýndýðýný faketmiyoruz...
o küçücük gözlerde yüreklerde nasýl sevgi ve þefkat beklentileri ýþýldýyor görmekten aciziz bizler...

ve o sevgiyi yönlendirmedeki mesuliyetimizin farkýnda bile deðiliz...

RABBim ufkumuzu geniþletsin inþaALLAH

gül

Gönderen: 06.10.2006 - 07:59
Bu Mesaji Bildir   AGLIYORUM üyenin diger mesajlarini ara AGLIYORUM üyenin Profiline bak AGLIYORUM üyeye özel mesaj gönder AGLIYORUM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
*imam_hatipli* su an offline *imam_hatipli*  
59 Mesaj -
ne kadar büyük hassasiyet
Rabbim karþýlýksýz býrakmasýn bu ince düþünceleri ki eminim býrakmayacaktýrgül
Gönderen: 06.10.2006 - 08:56
Bu Mesaji Bildir   *imam_hatipli* üyenin diger mesajlarini ara *imam_hatipli* üyenin Profiline bak *imam_hatipli* üyeye özel mesaj gönder *imam_hatipli* üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
herdem su an offline herdem  
365 Mesaj -
Allah (C.C) razý olsun.

Yukarda abilerimiz çok güzel anlatmýþlar,bayanlar tarafýndada

oluyor buna benzer durumlar.Bizde fýrça yiyenlerdeniz kahkaha hem

teravihlerde hemde Kuran kurslarýnda, hamdolsun soðutmadý ama

gerçekten dikkat edilmesi lazým.

Anlatýldýðý gibi Efendimiz bu derece ince davranýrken, bizimde

sünnetlerin unutturulmaya çalýþýldýðý günümüzde daha dikkatli

olmamýz gerekir.

Selam Ve Dua Ýle

Gönderen: 06.10.2006 - 09:25
Bu Mesaji Bildir   herdem üyenin diger mesajlarini ara herdem üyenin Profiline bak herdem üyeye özel mesaj gönder herdem üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
tutkunadem su an offline tutkunadem  
RE:
575 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Songul

gül

Rabbim karþýlýksýz býrakmasýn bu ince düþünceleri ki eminim býrakmayacaktýr...

gül
Gönderen: 06.10.2006 - 09:55
Bu Mesaji Bildir   tutkunadem üyenin diger mesajlarini ara tutkunadem üyenin Profiline bak tutkunadem üyeye özel mesaj gönder tutkunadem üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
akarsu su an offline akarsu  
895 Mesaj -
Utaniyorum abi
Sen ne guzel bir insansin....gül agla
Gönderen: 06.10.2006 - 10:06
Bu Mesaji Bildir   akarsu üyenin diger mesajlarini ara akarsu üyenin Profiline bak akarsu üyeye özel mesaj gönder akarsu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sevdamsin su an offline sevdamsin  
465 Mesaj -
Allah c,c razi olsun tatlici abi cok onemli bir konu,

Doktorlar dahi 3 /8 yas arasi cocuklar ne yasarsa hafizalarinda kalir diye,

Bu sure icinde cocuklarimizi camiiye alistirmaliyiz, ve anlayisli olmaliyiz,

Cocuktur elbette yaramazlik yapacak, sanki o amcalar hic cocuk olmadilarmi?

Efendimiz (sav) zamaninda cok yaramaz bir cocuk varmis(ismini suan hatirlayamadim) herkes onu azarlarmis, cocuk okadar yaramazmis ki ezan okundugunda ezanla sanki dalga gecip taklit ediyormus,

Bu durumu efendimiz (sav) gelip anlattilar, efendimizda (sav) o cocugu bana getirin demis,

Cocugu getirmisler, Efendimiz (sav) oyle bir rahmet ki oturtmus cocugu yanina ama kizmadan sinirlenmeden,
Duydumki cok guzel ezan okuyormussun hadi bir defada benim icin oku demis, Cocuk baslamis okumaya, hadi bir daha oku demis efendimiz (sav) cocuk bu sefer buyuk bir sefkle okumus,
Ve o cocuk buyuyunce onemli muezzinlerden olmus..

Iste alemlere rahmet efendimizi(sav) her konuda ornek alsak vallahide, billahide, tallahide bugun camiilerimizde bos yer kalmaz, sadece ramazan ayinda degil butun aylarda oyle olmak gerek..

saygi ve dua ile..

Gönderen: 06.10.2006 - 10:36
Bu Mesaji Bildir   sevdamsin üyenin diger mesajlarini ara sevdamsin üyenin Profiline bak sevdamsin üyeye özel mesaj gönder sevdamsin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Nazligul su an offline Nazligul  
1113 Mesaj -
Cok ama cok güzel bir konu...
Konuyu Acan ve resimleri ile renklendiren Utaniyorum Abimden Rabbim razi olsun...

Ve Siz degerli kardreslerim..
Yorumlairniz icin Rabbim razi olsun hepinizinki ayri ayri güzel...

Cok ama cok güzel bir teklif..
Aslinda konu basligini ve sadee utanoyrum abimin yazdigini dün okuyabilmisdim...
Bugun Namaz kilarkene, Arka planda cocuklarin sesleri o kadar tatli geliyordu ki ...

Cocuk Sevindirmek cok güzel...
InsAllah bu Ramazan Ayinda Cocuklari Sevindirenlerden oluruz...
Hatiraltmaniz cokk ama cok güzel...

Rabbime Emanetsiniz ...

Gönderen: 07.10.2006 - 00:55
Bu Mesaji Bildir   Nazligul üyenin diger mesajlarini ara Nazligul üyenin Profiline bak Nazligul üyeye özel mesaj gönder Nazligul üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
tolga01 su an offline tolga01  
Konu icon    selam
1 Mesaj
merhabalar...
bu benim sizinle ilk tanýþmam...
her akþam teravihte bu tür sorunlu yaklaþýmlara maalesef tanýk oluyoruz...
Allahu teala þuurumuzu arttýrsýn...
baþka türlü bu tür yaklaþýmlardan kurtulamayýz...
selam ve dua ile...
Gönderen: 07.10.2006 - 01:27
Bu Mesaji Bildir   tolga01 üyenin diger mesajlarini ara tolga01 üyenin Profiline bak tolga01 üyeye özel mesaj gönder tolga01 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
MeSaLe su an offline MeSaLe  
1 Mesaj
selam arkadaþlar benim bu sitede yazdýðým ilk yorum bu .
ilk önce utanýyorum beyefendiye bu konuyu gündeme getirdiði için teþekkür ediyorum. o kadar önemliki bu. acaba bizim miilletimiz ne zaman bu hale geldi diye düþünmeden edemiyorum. kutsal topraklara gidenler bilirler. (gitmeyenlere de Allah (cc) en kýsa zamanda nasip etsin) orda bizim ülkemiz dýþýnda sanki herkes çoluðunu çocuðunu yanýna almýþ öyle gelmiþ. ve islamýn ve islami yaþantýnýn aile ile olmasý gerektiðini haykýrýr gibiler. inanýn bana tekerlekli sandalye ile yeni loðusalýðý bitmiþ bayan kucaðýnda kýrký çýkmýþ çocuðu yanýnda diðer çocuklarý ile umre yapmaya gelmiþ gördüm. afrikalý bir haným ikiz bebeklerini; ki en fazla 2-2,5 aylýktýlar, birini sýrtýna diðerini göðsüne kendine has bir yöntemle sarmýþtý ve tavaf yapýyordu. o namazlarýn her bir rek'atý burada kýlýnan 2-3 hatta 4 rek'at uzunlukta namazlarda anneler 1,5 yaþýnda çocuðunun beline bir ip kendi ayaðýna bir ip huþu içinde namaz kýlýyorlardý. baðrýþ, aðlayýþ, çocuk þarkýlarý ve oyunlar mý ?... tabiki hepsi var. ama inanaýn o kýlýnan namaza daha büyük bir huþu veriyor.
ilkokul 1. sýnfta bir türk kýz ; ki çok nadirdir çocuðu ile gelen türk aile, kendinden biraz büyük bir mýsýrlý kýz ve küçük erkek kardeþi ile o kadar kýsa sürede arkadaþ oldular ki. resim yaparak . bildikleri ayetleri okuyarak. bu görülmeye deðerdi.
þimdi bu arkadaþlýklarýn kurulduðu, o oyunlarýn oynandýðý, hafif kýkýrdayarak kýlýnan namazýn verdiði neþeli bir ortamda büyüyen çocuk namaza gelmez mi?
ama biz neyi konuþuyoruz. çocuða tahammülümüz sadece camide tükenmedi. malesefki hayatýmýzda çocuða tahammül kalmadý. iþte bu yüzden bu gün ana haber bültenleri çocuklardaki þiddetle dolu...
lütfen birazcýk sabýr. birazcýk sükunet. allah sonumuzu hayretsin
Gönderen: 07.10.2006 - 06:32
Bu Mesaji Bildir   MeSaLe üyenin diger mesajlarini ara MeSaLe üyenin Profiline bak MeSaLe üyeye özel mesaj gönder MeSaLe üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
k_ali_te su an offline k_ali_te  
BİR TEKLİFİM VAR
534 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý MeSaLe

selam arkadaþlar benim bu sitede yazdýðým ilk yorum bu .
ilk önce utanýyorum beyefendiye bu konuyu gündeme getirdiði için teþekkür ediyorum. o kadar önemliki bu. acaba bizim miilletimiz ne zaman bu hale geldi diye düþünmeden edemiyorum. kutsal topraklara gidenler bilirler. (gitmeyenlere de Allah (cc) en kýsa zamanda nasip etsin) orda bizim ülkemiz dýþýnda sanki herkes çoluðunu çocuðunu yanýna almýþ öyle gelmiþ. ve islamýn ve islami yaþantýnýn aile ile olmasý gerektiðini haykýrýr gibiler. inanýn bana tekerlekli sandalye ile yeni loðusalýðý bitmiþ bayan kucaðýnda kýrký çýkmýþ çocuðu yanýnda diðer çocuklarý ile umre yapmaya gelmiþ gördüm. afrikalý bir haným ikiz bebeklerini; ki en fazla 2-2,5 aylýktýlar, birini sýrtýna diðerini göðsüne kendine has bir yöntemle sarmýþtý ve tavaf yapýyordu. o namazlarýn her bir rek'atý burada kýlýnan 2-3 hatta 4 rek'at uzunlukta namazlarda anneler 1,5 yaþýnda çocuðunun beline bir ip kendi ayaðýna bir ip huþu içinde namaz kýlýyorlardý. baðrýþ, aðlayýþ, çocuk þarkýlarý ve oyunlar mý ?... tabiki hepsi var. ama inanaýn o kýlýnan namaza daha büyük bir huþu veriyor.
ilkokul 1. sýnfta bir türk kýz ; ki çok nadirdir çocuðu ile gelen türk aile, kendinden biraz büyük bir mýsýrlý kýz ve küçük erkek kardeþi ile o kadar kýsa sürede arkadaþ oldular ki. resim yaparak . bildikleri ayetleri okuyarak. bu görülmeye deðerdi.
þimdi bu arkadaþlýklarýn kurulduðu, o oyunlarýn oynandýðý, hafif kýkýrdayarak kýlýnan namazýn verdiði neþeli bir ortamda büyüyen çocuk namaza gelmez mi?
ama biz neyi konuþuyoruz. çocuða tahammülümüz sadece camide tükenmedi. malesefki hayatýmýzda çocuða tahammül kalmadý. iþte bu yüzden bu gün ana haber bültenleri çocuklardaki þiddetle dolu...
lütfen birazcýk sabýr. birazcýk sükunet. allah sonumuzu hayretsin

EVET MESALE KARDES..TÞK
ÖNCE HOS GELDÝN DÝYEYÝM..HAYIRLI OLSUN ÜYELÝÐÝN..

DEMEKKÝ ÜYEMÝZ ÇOK AMA NE ZAMANKÝ GÜZEL FAYDALI ANLAMLI KONULAR OLURSA O ZAMAN KENDÝLERÝNÝ BELLÝ EDÝYORLAR..

ÝLK MESAJIN ÝLK YORUMUN ALLAH RAZI OLSUN..
FAYDALI GÜZEL MESAJLARINIZIDA BEKLÝYORUZ..

UTANIYORUMUN BÜTÜN MESAJLARI GÜZEL FAYDALI VE ANLAMLI ....TÜM KARDESLERÝMÝZDENDE BÖYLE MESAJLAR BEKLÝYORUZ KÝ KATILIM ÇOK OLSUN..

ARKA PLANDA DEMEKKÝ NE CEVHERLER VARKÝ GÖREMÝYORUZ....

TEKRAR TÞK EDÝYORUM
SEVGÝ VE BÝLGÝ PAYLAÞTIKÇA ANLAM KAZANIR..

Selam ve dua ile..

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son k_ali_te tarafından, 07.10.2006 - 08:23 tarihinde.
Gönderen: 07.10.2006 - 08:18
Bu Mesaji Bildir   k_ali_te üyenin diger mesajlarini ara k_ali_te üyenin Profiline bak k_ali_te üyeye özel mesaj gönder k_ali_te üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 998 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
nailgencer (44), Orchidee (37), onersinanc (67), sivas58 (59), selale 1 (48), kir cicegi (33), Türkiz (54), murad safak (48), hanik (56), musti58 (52), hvv23 (41), meryema (44), YUSSF (51), erdal.sahin (45), kadir_eyup (44), ufux (49), sankay (49), Ebu Muhammed (49), UmutK (47), yasmin79 (45), Turkiyeli 66 Ac.. (35), sayyad82 (42), Cerez (56), serapbuyukcivel.. (56), Mustafa. (53), crixso (47), fatihbeyza (51), aydinfuat1991 (34), bekar ögretmen (45), leventay24 (60), selyum (45), fatihmeskul (47), altug utku (46), emrebey (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.66019 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.