stromectol ivermectin stromectol chloroquine budesonide 3tc abilify aceon acepril acerpes achromycine aciphex acivir acnecolor acnefuge acticin actigall actisite active pack actonel actoplus met actos acular adalat cc adalat adapress adartrel adcirca addyi adipur advair diskus advair rotahaler aerius aerodiol aggrenox agofenac agoprim agopton agorex airol airomir akneroxid aknex aknin n aknoral albenza

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Ş İ İ R L E R & Ş Î R L E R İ N  » Ölmek Ne Kolaymış, Gitmek Ne Zor...

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Ölmek Ne Kolaymış, Gitmek Ne Zor...
428 Mesaj -
Ölmek Ne Kolaymýþ, Gitmek Ne Zor...

Anlat dedin bana, neden kaçýyorsun benden... "Düþlerini görebilmek için gözlerini kapatmalýsýn, ölmekten korktuðun için yaþamaktan vazgeçmemelisin."
Beni en iyi sen anlarsýn, anlamalýsýn. Nice depremlerde üzerine yýkýlan enkazlarýn altýndan yaralý çýkmadýn mý sen de? Paramparça olmadý mý gelecek güzel günlere dair kurduðun hayallerin?... Ve bilmiyor musun ki incinmiþ bir ruhun ilacýdýr yalnýzlýk. Kapanan kapýlarýn ardýndan yeni bir pencere açacak gücü toplayabilmek için.
Anla beni.
Ellerimi uzatsam sana, bulutlarýna dokunabilecek kadar yakýnýnda olsam da uçamam senin gökyüzünde. Yollardadýr benim tesellim, bir baþýma kendimi vurduðum yollarda... Bir garip yolcu bil beni, yaralý kanatlarýyla umuda tutunmuþ eflatun bir kuþ... Vakitsiz çýktýn karþýma, en olmayacak zamanda. Bir de þu ay ýþýðý bakýþlý gözlerin olmasa, ne kolaydý senden geçmek! Ne kolaydý sana esenlikler dileyip, yola devam etmek. Yakamozuna demir atmýþ bir gemi gibi kalakaldým hasret denizinin ortasýnda. Yüreðimin med-ceziri oldu; yarým kalmýþ bir þiir gibi bakan gözlerin... Hele þu her gece saatlerce kuytusunda gizlendiðim o buðulu sesin... Baþýmý döndüren sessizliðin... Ölmek ne kolaymýþ, gitmek ne zor!
Seni ve beni "biz" kýlan o saatlerde sana anlatamadýðým çok þey var. 'Hoþçakal' dediðinde, kaldýðýmda bir baþýma, söylenmemiþ sözcükler sarýyor dört bir yanýmý. Türkü tadýnda bir nehir, yataðýný kendi yaparcasýna kanatarak geçiyor içimden, su alýp gidiyor vücut bulmamýþ kelimeleri. Öksüz kalýyorum sonra...
Geç mi kaldým sana, çok mu erken buldun beni... Bir bilsem! Bildiðim, baharým sen oldun benim... Kara kýþlara sürgündüm ben bir baþýma, ama þimdi; duyduðum bu koku sarhoþ ediyor beni. Vakitsiz açmýþ ilkyaz çiçeklerinin kokusu... Gözlerimi kapatýp dinlerken seni, her yaným yeþil, bütün çiçekler güneþe sevdalý... Seher vakti, ayaza durmuþ aðaçlarýn yapraðýndan ayrý düþmüþ dallarýnda birikiyorken çiy damlalarý... Seninle tüm gecelerin sabahý aydýnlýk; senin aydýnlýðýn bu.
"Ayrýlýklara da güzel þeyler kadar kolay alýþýlabilseydi keþke, o zaman ürkek bir serçe gibi davranmazdýn belki" demiþtin bana, hatýrlar mýsýn? Ayrýlýklara alýþamamak deðil korkum... Düþtüðüm yerden ayaða kalkmazsam, koþamam ki sana. Yine de uzat elini bana, yüreðinin bir köþesinde sakla beni. Adýmý ne koyarsan koy, yeter ki unutma... Yeter ki inan, zifiri karanlýðýn içinde görebildiðim tek ýþýk olduðuna.
Bu gece ilk defa aðlattýn beni... Ne vardý yüreðimi daðlayan o sözleri söyleyecek?... Ben de biliyorum uçmaya baþladýðýmda seni bulamama ihtimalini. Sen de þunu bil, eðer uçacaksam bir gün, sebebi sensin, vuslatý olmasa bile birbirinden ayrý düþmüþ hayallerimizin. Okuduðun her þiiri, söylediðin her türküyü ezberlercesine dinleyiþim nedendir sanýyorsun? Ya bir daha hiç duyamazsam...
Her ne olursa olsun, bendeki bir parça sen, aklýmýn bir köþesinde, gülüþümde, iç çekiþimde, sessizliðimde saklý duracak...
Ölmek ne kolaymýþ ay bakýþlým benim, gitmek ne zor...
Artýk hangimiz aðlayan bulut, hangimiz sevinen toprak?... Farkeder mi filizlenen, umut çiçeði olacaksa. Ýkimizi daðlarýn ardýnda bekleyen o sevda; o þiirin henüz yazmadýðýn en son dizesinde saklý sevda, güneþ olup doðacaksa bir gün taç yapraklarýnýn üstüne, sýrf bunun için bile deðmez mi ayrýlýða?...
Ben seni bildim bir kere... Geçmem artýk senden.
Yüreðime sürgün buðulu bir ses, sesime çaðlayan kocaman bir yüreksin þimdi sen... Bense rüzgarlarýn savurduðu bir kum tanesi, hasretinin sedefi ile incilenen...

Ýlke ERSOY

Gönderen: 02.10.2006 - 08:58
Bu Mesaji Bildir   Yusuflu üyenin diger mesajlarini ara Yusuflu üyenin Profiline bak Yusuflu üyeye özel mesaj gönder Yusuflu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Yusuflu su an offline Yusuflu  
UNUTMAYI UNUTTUM
428 Mesaj -
UNUTMAYI UNUTTUM

Gittiðin gün
Bütün ayrýlýklarýn hesabý benden soruldu
Bütün acýlý þarkýlarýn
Bütün hazin sevdalarýn
Gittiðin gün
Her çiçeðe bir gözyaþý
Her kelebeðe bir aðýt
Bana da yüzlerce þiir düþtü
Yazmaya mahkum
Gözlerin için...

Ben ki
Dönüþüne hasret yaþadým bütün nisanlarý
Ve gülüþüne hasret bütün baharlarý
Gel gör ki
Bir daða çarpar gibi çarptý yüreðim yokluðuna
Bir ben bilirim
Gururumu hangi taþlara vurduðumu
Baþýmý hangi duvarlara
Ve hangi uçurumlara köprüler kurduðumu
Bir sana kavuþmak için

Oysa daha gittiðin gün
Uykularýmý çaldým göz bebeklerimden
Dizlerimde uyuttum
Acýlarýmý kopardým yüreðimden
Ýzlerinde avuttum
Ve sözümü de tuttum
Yanarak için için
Ýþte bugün
Unutmayý da unuttum
Bir tek seni
Unutmamak için....

(ALINTI)

Gönderen: 02.10.2006 - 09:25
Bu Mesaji Bildir   Yusuflu üyenin diger mesajlarini ara Yusuflu üyenin Profiline bak Yusuflu üyeye özel mesaj gönder Yusuflu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Yusuflu su an offline Yusuflu  
SORMA BEN KİMİM
428 Mesaj -
SORMA BEN KÝMÝM

sorma
ben kimim, adým ne, nereden geldim
kim açtý bu kahrolasý çukuru yüreðimde
kimi sevdim, kime özlemim
kaç yýl sevda doldu iliklerime
kaç yýl eksildim.

tut ki, bir pýnarým suyu kesik
akamadým nazlý nehirlere tut ki
susturulmuþ binlerce türkü
bastýrýlmýþ binlerce acýyým
baþtanbaþa aþk ve ateþ

tut ki, incinmiþ bir gülüþüm
gecikmiþ bir düþ
bir ateþin çemberinde
yarým kalmýþ sevinçler kanayan

tut ki, kar altýnda sevincim
bütün mevsimlere küsmüþüm

kanadý kýrýk bir serçeyim tut ki
daðlarda koparýlmýþ kýnalý bir çiçek

ateþin zulmünü gördüm
suyun ihanetini
baþtanbaþa aþk
baþtanbaþa hasret
susturulmuþ
milyonlarca türküyüm

bir sarý çiçek
bir sarmaþýk belki
çözer dilini yüreðimin

ihanetlerin kilitlediði

Nuri Can

Gönderen: 02.10.2006 - 09:37
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1021 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
hümeyra24 (43), güllüm (41), alitufan (48), semsuddin (39), f_erturk (39), zafercezlan (54), benbuamellerimi.. (53), seyma_05 (39), yenilmezburuk (46), mhmmdky (37), sivaslihakan (46), sunam6 (41), konya28 (37), mardinlimemo (44), @hasan@ (39), _huzurislamda_ (39), Seda_ (35), BOPPON (43), faziltopal (55), ahmetserkankaya (43), eLsina (38), AZRA66 (37), sulukapo (34), HAKANCETIN (46), mentese (48), palanxdöken (53), ADEM BAKIRHAN (60), ceyhan (71), ReSuLe_HaSrEtt (38), Forever_Love (40), mutlu69 (55), islam yusuf (54), sofi32 (49), yesil_bahar19 (37), makhorsa (48), erihna (41), veysi irdam (88), abdullah özkul (27), nur58 (60), fedayi (55), RAMAZAN69 (37), seyyidali47 (50), gocer (55), suleyman yildiz (57), vuslat_wien (41), KASIM EROL (50), isanurun (39), koeroglu (48), ardaci (49), ardaburda (50), gunesgunes (42), Burcu89 (35), BMW (43), ZLH (), hafiz_34 (68), bestebuse (51), Aysegül (36), seroar (55), hacirizeli (53), sonmezNL (53), zeko (), CILGIN KURT (51), BERGE00 (42), sevki (51), fth (41), muhammetmustafa (44), bsapmaz (59), siyah_gül (36), ekrem144 (), Cicekci (37), rooster79 (45), mehmetx (44), furkan42 (42), yunus ata (61), GangstAdem (39), orhan06 (44), kamuran (51), dinimiseviyorum (39), esm (40), buzmavisi61 (58)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.64476 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.