kaletra kaletra stromectol lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SİYER-İ NEBİ » Ne Gözden Iraksın, Ne Gönülden Uzaksın..

önceki konu   diğer konu
8 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Ne Gözden Iraksın, Ne Gönülden Uzaksın..
821 Mesaj -
KÝM demiþse demiþ Gözden ýrak olan, gönülden de uzak olurmuþ diye. Kimin için söylenmiþ, neden söylemiþler bunu? Birileri için doðru olsa da bu söz, Senin için yalan yâ Resulallah. Sen ne gözümüzden ýrak, ne de gönlümüzden uzaksýn.
Gönül evim Seninle, hatýranla dopdolu. Ey uzaklarda zannedilen, Mekke'de, Medine'de aranan Þanlý Nebî. Adýnla ve hayatýnla gönlümüzde yaþýyorsun.

Adýný duyduðum ilk andan beri, o küçücük yüreðime sevgin güneþ oldu, içime doðdu. En baþta anacýðýmýn ve çevremdeki insanlarýn, dillerinden düþmezdi adýn. Kimdin Sen, o adý dillerden hiç düþmeyen. En güzel, en seçkin bir kelimeydin, saygýyla söylenirdin. Mübarek adýn anýldýðýnda eller kalplere doðru götürülürdü. Bir dua yükselirdi dillerden; "Allahümme salli ala seyyidina Muhammed." Küçüktüm, bilemezdim o zamanlar bu sýrrý. Büyüdüm, düþtüm izinin, sýrrýnýn ardýna. Anlayanlar anlamýþlardý, bütün esrarýn anahtarýnýn Sende olduðunu. Düðümleri Sen çözebilirdin, þifreleri Sen açabilirdin ancak.

Kimdin Sen, adý dillerden hiç düþmeyen? Adýn bile hayatýn kadar nurdan bir alev olup, gönülleri tutuþturuyordu. Kimdin? Nasýl biriydin ey Nebî? Bilemezdim o zamanlar. Sonra, çok sonralarý da Seni doðru dürüst anlatana pek rastlayamadýk hayatýmýzda. Fâni bir þahsiyet gibi geçiliyordun. Yaptýklarýnýn üstünde hiç durulmuyordu. Hâlbuki o güzel adýn vardý dilimizde, hayatýmýz kadar kýymetli. Anlamasak da hissediyorduk. Bu her þeyi anlatmaya yetiyordu ama gönlümüz daha fazlasýný istiyordu. Bulamýyorduk, öðrenemiyorduk bir türlü. Nice insanlar çýkarýldý karþýmýza. Tarihler, kitaplar, birçok meþhur simalardan söz ediyordu uzun uzun ama Sen yoktun onlarýn arasýnda. Nice maharetli eller, nice bin ustalýkla bir yerlere atývermiþlerdi Seni. Tarihin tozlu sayfalarýnda unutturulmaya çalýþýlýyordun. Onlar gizledikçe aklým ve kalbim el ele verip, Senin hayatýný en ince noktasýna kadar öðrenmenin ve bilmenin heyecanýna düþtüler. Ve sonra gökyüzü kadar berrak bir mavilik içinde, bembeyaz pamuk gibi butlularla çerçevelenmiþ bir hayat çýktý karþýma. Sen kitaplara sýðamayacak kadar büyüktün, onu anladým çok þükür. O Sendin iþte, O Senin hayatýndý. Bulutlarýn arasýndan doðan bir güneþ gibi içimi ferahlattýn. Kalbimdeki sýkýntýlarý bir bir yýktýn attýn. Varlýðým varlýðýnla anlam kazandý. Þefkat ve rahmet ülkene misafir oldukça çoðaldým, büyüdüm, geliþtim. Kýsacýk ömürde hiç kimsenin yapamayacaklarýný yapmýþtýn. Küçük büyük herkes sevdalýndý Senin. Anasýndan, babasýndan, nefsinden, her þeyinden çok sevmiþlerdi Seni insanlar. Hak ediyordun bunu çünkü. Sen de onlarý herkesten çok seviyordun...

Yanan kalbe devasýn Sen

Bulunmaz bir þifasýn Sen

Habib-i Kibriya'sýn Sen

Muhammed Mustafa'sýn Sen...

Yâ Resulallah! Yanmak mukaddes bir gaye uðruna, gösterdiðin yolda yanmak, tutuþmak güzelmiþ meðer.

Senden uzak kalmak, Senden ýrak olmak nasipsizliðin en beteridir. Su Sende, þifa Sende, serinlik, ferahlýk Sende. Adýný bir kerecik olsun anýnca sönüyor yüreðimizdeki ateþ, diniyor sýzýlar yâ Resulallah.

Kim demiþse demiþ ama biz demedik Gözden ýrak olan gönülden de olurmuþ diye. Bu söz kim için, hangi zaman ve hangi mekânda söylenmiþ olursa olsun asla doðru diyemiyorum. Senin için ise büsbütün yalan yâ Resulallah. Senin için yalan Sevgilim. Biz Seni unutmadýk ya Resulallah. Sen bize içimize çektiðimiz bir nefes hava kadar yakýnsýn. Farkýnda deðiliz, dört bir yaný kuþatan ýþýðýnýn. O uçsuz bucaksýz rahmetinin farkýnda deðiliz. Rabbim Senin elinle, dilinle uzatmýþ rahmetini bize. 124 bin peygamber arasýndan, Sana ümmet etmiþ bizi. Bu þeref yeter bize, yeter de artar ya Resulallah. Biz Seni hiç unutmadýk. Sen gönül tahtýmýzýn tek sultanýsýn. Ne gözden ýrak, ne de gönülden uzaksýn yâ Resulallah. Sen bize bu kadar yakýnsýn iþte.

Gönderen: 19.09.2006 - 00:11
Bu Mesaji Bildir   DoLuNaY üyenin diger mesajlarini ara DoLuNaY üyenin Profiline bak DoLuNaY üyeye özel mesaj gönder DoLuNaY üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  
Seninleyim Bu gece...
821 Mesaj -
Ne Gözden Iraksýn, Ne Gönülden Uzaksýn dedimya..Ýþte bu gece..Gökyüzüne bakýyorum, kainatý heceliyorum. Mekke'yi, Kabe'yi okuyorum buradan... Sýrlar seninle çözülüyor... Þifreler anahtarsýz çözülmüyor... Bütün esrarýn anahtarlarý Sendedir ya Resulallah... Sen bize Yaradan'dan armaðansýn, bu sevinç yeter de artar bize...

Zaman zaman gölgelense de nurun, ebediyen silinmeyecek adýn...Silemeyecekler...Yaradan'ýn yazdýðý silinir mi hiç... Sen Muhammed'sin, Mustafa'sýn... Sevgilimizsin, Efendimizsin...

Ya Resulallah, adýný anmadýðým zaman uzak, çok uzak çöllerde tek baþýna kalmýþ bir yolcu gibi þaþkýn ve biçareyim... Ümidini yitirmiþ bir divaneyim... Ýnsanlarýn çektiði sýkýntýlarýn nedenini anlayabiliyorum... Senden uzak olmak, güneþten mahrum kalmak demek, ýþýksýz yaþamak demek... Karanlýk bir gecenin, bir anýn ýzdýrabý bile yeter insaný çýldýrtmaya.... Bizim cýlýz ýþýklarýmýz, evlerimizi ve þehirlerimizi aydýnlatmaya yetmezken, Senin nurun kainatý aydýnlatýyor, gönülleri ýþýldatýyor...

Usul usul girdin hayatýma, güneþ gibi kýrmadan, incitmeden ya Resulallah. ..Yer ettin gönlümde ebediyen... Seni sevmek de bir ibadetmiþ adýný söylemek de, onu bildim onu anladým bu gece...

Seninle çoðalmayan, gösterdiðin pencereden bakmayan gözler ýþýðý göremiyor... Ýçimizdeki þefkat ateþini yakýyor, yandýrýyor o zaman... Bir damlayý ummanýna kat. Coþkun bir deniz olup çaðlayayým Ebubekir gibi... Bütün insanlar adýna cehennemin içinde bile yanmaya razý olabilelim o kahramanlar gibi... Cehennemden betermiþ þefkat ateþi... Onu Söndürecek Sensin, Marifetullahtýr ancak... Yetiþ imdadýmýza ey Resul, yetiþ...

Gönderen: 20.09.2006 - 01:24
Bu Mesaji Bildir   DoLuNaY üyenin diger mesajlarini ara DoLuNaY üyenin Profiline bak DoLuNaY üyeye özel mesaj gönder DoLuNaY üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
utaniyorum su an offline utaniyorum  
1942 Mesaj -

Allahümme salli ala muhammedin ve ala ali muhammedgül

Gönderen: 20.09.2006 - 02:13
Bu Mesaji Bildir   utaniyorum üyenin diger mesajlarini ara utaniyorum üyenin Profiline bak utaniyorum üyeye özel mesaj gönder utaniyorum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
{{esmanur}} su an offline {{esmanur}}  
RE:
35 Mesaj -
quote]Orijýnalý utaniyorum

[/quote]

BEN SENÝ GORMEDEN SEVDÝM EFENDÝM;

[

GOZLERÝNÝ GOZLERÝME DEGDÝR;ELLERÝNÝ ELLERÝME EFENDÝM

:(
:(ağlar .........
Gönderen: 20.09.2006 - 02:15
Bu Mesaji Bildir   {{esmanur}} üyenin diger mesajlarini ara {{esmanur}} üyenin Profiline bak {{esmanur}} üyeye özel mesaj gönder {{esmanur}} üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
utaniyorum su an offline utaniyorum  
karanlıklarıma ışıksın EFENDİM....S.A.V.
1942 Mesaj -
þu an gece yarýsý ve odam zifiri karanlýk...
ama senin adýn var ya Efendim...S.A.V.
bir tek anýþýmla seni nurlar dolmakla karanlýk odama ve ruhum þad olmakta bir bayram sabahý baþý okþanmýþ bir yetim misali....
utanýyorum....

Gönderen: 20.09.2006 - 02:21
Bu Mesaji Bildir   utaniyorum üyenin diger mesajlarini ara utaniyorum üyenin Profiline bak utaniyorum üyeye özel mesaj gönder utaniyorum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
821 Mesaj -
Yetiþ ya Resul dedimya..Mademki ümmetinin onca derdine, sýkýntýsýna kefilsin, bizleri düþünmeden asla edemezsin.... Derdimizle dertlenmeden yapamazsýn, þefkatinin kanatlarýný üzerimize germeden duramazsýn.... Bizi Senden baþka kim anlayabilir ki ya Resulallah.... Ey þefkatli Resul, bir Sen varsýn yakýnýmýz, yeryüzündeki rahmetinin tecellisi olan Rabbimizin.... Biz kendimizden bile habersizken, bizi düþünen o incelerden ince, gözü yaþlý dualarla bizim için atan kalbin þimdi bize emanet.... Makam-ý Mahmud'un adýna, Rabbimizin katýndaki o yüce merteben hürmetine, rahmetinle yýka içimizi... Tertemiz et bizi. Terkedilmiþler, bir kenara itilmiþler, öksüzler, yetimler, binbir dertle inleyenler adýna ne olur yetiþ imdadýmýza...

Bir gün bir sözüne rastladým...Benim adým Tevrat'ta Ahyed, Ýncil'de Ahmed, Kur-an'da Muhammed'tir diyordun adýný unutturmaya çalýþanlara... Senden önce gönderilen kitaplardan ismini silmeye, yok etmeye çalýþanlara inat doðru adresi gösteriyordun... Getirin eski kitaplarýnýzý, açýn sayfalarýnýzý, onlarda benim adým var,diyordun... Kendilerince deðiþtirdiler, çýkardýlar, attýlar, ama adýný silemediler, unutturamadýlar.... Onlar Seni sadece bir isimden ibaret zannettiler... Ýþte orda yanýldýlar. Ýþaretlerini, sýfatlarýný göremediler.... Nice lüzumsuz iþlerin ve þifrelerin peþinde koþup ömürlerini tükettiler bir hiç uðruna...

Yaradan Seni methetmiþ getirdiðin kitapta... Adýnla, risaletinle, elçiliðinle bu son kitabýný mühürlemiþ... Kim Allah'ýn bildirdiðinden baþka mana çýkarýrsa hüsrandadýr, ziyandadýr.... Çünkü bütün þifrelerin anahtarý Sendedir... Peygamberlik halkasýna son noktayý Seninle koymuþ Rabbim... Hatemennebîsin Sen.... Yüce görev Seninle tamamlanmýþ ya Resulallah... Senden sonrasý hüsran, Senden baþkasý yalan....

Ey canlý güneþimiz! Sen varken, mumlarýn ýþýðý altýna girer miyiz biz. Azdýrmak, saptýrmak þeytanýn iþi, aldanabilir aklýselim olmayan kiþi. Kur-an ile yolumuzu aydýnlattýn ýþýl ýþýl. Yolun, en doðrusunu gösterdin bize. Ben Senin getirdiðin bu kitabý nasýl okumam, nasýl sevmem ya Resulallah.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son DoLunaY000 tarafından, 21.09.2006 - 02:04 tarihinde.
Gönderen: 21.09.2006 - 02:02
Bu gece yine seni andık Resulallah..
821 Mesaj -
Bir kutlu gecede bir þeref payesi sunsun biz gibi dertli gönüllere...Seni andýmya bu gecede.. Korkutan karanlýklar silindiler... Kâinatla kardeþ oldum, vahþetten kurtuldu ruhum... Kimsesizlikten, yalnýzlýktan kurtuldum... Allah'ým, Sen varsýn... Sen varsýn ya baþka þeyler hiç olmasa ne gam... Habibin, Sevgilin var ya yeter bize... Miraç gecesinde dualarýnýn içinde selâmýmýzý unutmayan gönül sultaný... Bu iyiliðin bile ebediyen hatýrlanmayý hak etmiyor mu?.. Saçtýðýn ýþýðýn, gönüllerde yaktýðýn parlak ateþin yanýnda her ýþýk sönük kaldý... Battý, gitti nice ýþýklar, nice güneþler, nice aþklar, o aþkýn yaktýðý mecnun âþýklar gitti birer birer... Bir tek Sen kaldýn ey Sevgili.... Gönül semamýzda sönmeyen, batmayan ebedi Güneþimiz...

Sen varken uzaklýk yok... Gönül ki, Senin için... Diller ki, Senin için var... Uzaklýk mý olur, mesafelerin hükmü mü kalýr, sevgimizin Sana ulaþan hýzýnýn, süratinin yanýnda... Ah ya Resulallah... Periþan, harap bir haldeyiz... Yanýmda, gönlümde, dilimde adlarý yazýlý olanlarla beraber... Sevdiklerimle...

Bugün bir daha Seni yeniden anladým, Seni yeniden tanýdým... Bütün insanlarý, Senin kadar kim sevebildi, baþka kim sevebilir ki?.. Sen Rahman ve Rahim olan Allah'ýn yeryüzündeki son elçisi, rahmet Peygamberisin...Davana baþ koymak ne þeref.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son DoLunaY000 tarafından, 27.09.2006 - 02:43 tarihinde.
Gönderen: 27.09.2006 - 02:40
Umuda_Dogru su an offline Umuda_Dogru  
162 Mesaj -
gül gül Can Ahmedim gül gül

ALLAHÜMME SALLI ALA SEYYIDINA MUHAMEDDIN VE ALA ALI SEYYIDINA MUHAMMED..

Allah Razı Olsun
Gönderen: 21.03.2007 - 21:02
Bu Mesaji Bildir   Umuda_Dogru üyenin diger mesajlarini ara Umuda_Dogru üyenin Profiline bak Umuda_Dogru üyeye özel mesaj gönder Umuda_Dogru üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 878 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.63678 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.