lopinavir ritonavir hydroxychloroquine generique kaletra kamagra lopinavir ritonavir seretide inhaler seretide rotacaps seretide serevent serocryptin seromycin serophene seropram seroquel servambutol servanolol servicillin serviclofen servispor servitet silagra sildalis sildenafil silvitra simcora simvasine simvast sinemet cr sinemet sinequan singulair sirdalud skinoren smap sortis spersanicol spiroctan sporanox starlix stocrin strattera stromectol suhagra force suhagra sumycin super avana

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » TARİH / SİYASET / EKONOMİ » TÜRKİYE VE DÜNYADA SİYASET » Senin yaptığını ermeni yapmaz!

önceki konu   diğer konu
44 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Senin yaptığını ermeni yapmaz!
1230 Mesaj -
Maraþ'ý 'kahraman' yapan ruha aðýr hakaret!Baþörtüsüne uzanan ele karþý ilk kurþunu sýkan Sütçü Ýmam'ýn ismini taþýyan üniversitede, Sütçü Ýmam'ýn kemiklerini sýzlatacak karar yargý yolunda!

Sütçü Ýmam'a yakýþmayan karar

Peruklu olduðu gerekçesiyle okula kaydedilmeyen Þeyma Türkan'ýn ailesi konuyu yargýya taþýdý. Baþörtüsüne uzanan ele karþý ilk kurþunu sýkan Sütçü Ýmam'ýn ismini taþýyan üniversitede yaþanan olay, AÝHM'e gidebilir

Biri ona Sütçü Ýmam'ý öðretsin!

Adýný, Milli Mücadele kahramanýndan alan Sütçü Ýmam Üniversitesi'nin rektörü Prof. A. Nafi Baytorun bir ilke imza attý ve perukla okula gelen Þeyma Türkan'ýn kaydýný yapmadý.

Türkiye'nin ilk "peruk yasaðý" davasý açýldý. Kahramanmaraþ Sütçü Ýmam Üniversitesi Ýktisat Bölümü'nü kazandýðý halde, peruk takmasý gerekçe gösterilerek üniversiteye kabul edilmeyen Ankaralý Þeyma Türkkan ve ailesi konuyu yargýya taþýma kararý aldý. Olayýn traji komik bir diðer yanýysa üniverseye adýný veren Sütçü Ýmam'ýn kadýnlarýn baþörtüsünü çýkarmaya çalýþan düþmana karþý savaþ vermesi. Kaydýný yaptýramayan genç kýz "Bunu nasýl yaparlar" diye sordu.
Maðdur öðrencinin babasý Þemsettin Türkan, hazýrladýðý dava dilekçesinde, üniversiteye harcý da alýndýðý halde kaydý yapýlmayan Türkan'ýn eðitim hakkýnýn engellenmesini gerekçe gösterdi. Kendisi de eðitimci olan Türkan, "Vergimi verip askerliðimi yaptým. her vatandaþ gibi çocuðumu neden okutamýyorum?" dedi.

PEÞÝNÝ BIRAKMAYACAÐIZ

Sonuç alýnmazsa davayý AÝHM'ye taþýyacaðýný belirten Türkan, "Bu dava Leyla Þahin olayý gibi büyüyecek sanýrým. Peþini býrakmayacaðýz" dedi. Üniversitelerde saçlarýnýn dökülmesi gerekçesiyle baþýna peruk takan profesörler de olduðunu hatýrlatan Türkan, "Erkeklere de, 'peruk takmayýn' mý diyecekler. Çok gülünç" diye konuþtu.

Yönetmeliði uyguluyoruz

Rektörlüðünü Prof. Dr. Nafi Baytorun'un yaptýðý Kahramanmaraþ Sütçü Ýmam Üniversitesi'nden konuyla ilgili yapýlan açýklamada, "Kýlýk kýyafet yönetmeliðini uyguluyoruz. Þeyma Türkan kayýt yaptýrmak için geldiðinde peruðunu türbanýn üzerine takmýþtý" denilmiþti.

Sütçü Ýmam baþörtüsüne el uzatanlarla savaþmýþtý!!!

KSÜ internet sitesinde, "Sütçü Ýmam Kimdir" baþlýðý altýnda þu bilgilere yer veriliyor: Fransýzlarla birlikte Maraþ sokaklarýnda dolaþan Ermeniler, 'Fransýz müstemlekesinde peçe ile gezilmez" diyerek kadýnlarýn peçesini zorla açmak istedi. Kadýnlar ise baðýrýp, feryat ederek yakýndaki Kel Hacý'nýn kahvesinden yardým istediler. Olay ye-rine ilk müdahale eden Çakmakçý Sait; "Gâvur oðullarý! Dokunmayýn bacýlarýma!" diyerek Fransýz Ermeni lejyonerlerinin üzerine yürüdü. Üzerinde silah olmayan Çakmakçý Sait, açýlan ateþ sonucu aðýr yaralanmýþtýr. Bu sýrada adý Ýmam olan ve geçimini temin etmek için süt sattýðý için Sütçü Ýmam olarak tanýnan Ýmam, yanýnda bulunan silahý ile ateþ açmýþ ve bir Fransýz-Ermeni lejyoner askerini öldürmüþ, bir diðerini de yaralamýþtýr. Bu olayda Çakmakçý Said þehit düþmüþ yaralanan Ermeni ise ölmüþtü. Sütçü Ýmam, düþmanýn Maraþ'tan kovulmasýndan sonra, harpteki fedakarlýklarýna mükafat olarak belediyeye odacý alýnmýþ, bu vazifesi yanýnda kaledeki topun idaresi kendisine verilmiþti.

Haber Buradan Alýntýdýr.

ÞEREFSÝZLER

üzüntülü üzüntülü üzüntülü
Gönderen: 18.09.2006 - 11:28
Bu Mesaji Bildir   .~Sniper~. üyenin diger mesajlarini ara .~Sniper~. üyenin Profiline bak .~Sniper~. üyeye özel mesaj gönder .~Sniper~. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Son-GüL su an offline Son-GüL  
1125 Mesaj -
ALLAH yardýmcýlarý olsun bacýlarýmýn...
üzüntülü
Gönderen: 18.09.2006 - 11:31
Bu Mesaji Bildir   Son-GüL üyenin diger mesajlarini ara Son-GüL üyenin Profiline bak Son-GüL üyeye özel mesaj gönder Son-GüL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -

BU ÝÞE ÝLLEDE MAFYALAR MI EL ATSIN...
OKULLARIN ÖNÜNDE ADAM DÝKÝP SÝLAH ZORUYLAMI BU BAÞÖRTÜLÜ KARDEÞÝMÝZ ÝÇERÝ ALINACAK MI DENSÝN NE BU YAAAAA...ALLAH KAHRETSÝN...

BAÞÖRTÜSÜNE KARÞI GELENLERE YAZIKLAR OLSUN...

Gönderen: 18.09.2006 - 12:05
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
1420 Mesaj -
ES SELAMU ALEYKUM

YAZININ ILK BÖLÜMÜNÜ OKUYABILDIM
BU ZIHNIYETIN ALLAH BIN BELASINI VERSIN DIYORUM
VE RABBIME HAVALE EDIYORUM
AGLAMAYIN KARANFÝLLER
SÝZLER MUCAHIDESINIZ RABBIM ECRINIZI VERECEKTIR
ALDIRMAYIN RABBIMIZ HER SEYI GOREN VE BILENDIR..
agla agla agla

gül gül gül gül gül gül AGLATILAN KARANFILLERE..
Gönderen: 18.09.2006 - 12:14
Bu Mesaji Bildir   **Su_DamlasI** üyenin diger mesajlarini ara **Su_DamlasI** üyenin Profiline bak **Su_DamlasI** üyeye özel mesaj gönder **Su_DamlasI** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SaHRa su an offline SaHRa  
1183 Mesaj -

Yazýklar olsun onlara !.. Yazýklar olsun!..

basörtüsüne uzanan eller kirilsin,

Kirilsin insaAllah......

Gönderen: 18.09.2006 - 12:19
Bu Mesaji Bildir   SaHRa üyenin diger mesajlarini ara SaHRa üyenin Profiline bak SaHRa üyeye özel mesaj gönder SaHRa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DeNiZ85 su an offline DeNiZ85  
48 Mesaj -
Taviz tavizi doðurur..
daha bu kardeþlerimizi ne tavizler,
ne zorluklar bekliyor..Allahu Alem
Rabbim yar ve yardýmcýlarý olsun...

Dinimizden koparýpta, dünyamýzý yamamayalým
telaşlı telaşlı telaşlı
Gönderen: 18.09.2006 - 12:27
Bu Mesaji Bildir   DeNiZ85 üyenin diger mesajlarini ara DeNiZ85 üyenin Profiline bak DeNiZ85 üyeye özel mesaj gönder DeNiZ85 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
recepholding su an offline recepholding  
1613 Mesaj -

BU NASIL IS YA MINI ETEKLE GIRMEK SERBEST DUSUK BEL PANTOLONLA GIRMEK SERBEST NERDEYSE BIKINIYLE GIRMEK SERBEST AMA TURBANLI YASAK BU DEVLET YONETIM KAFAYI YEMIS YA BUNLARIN HEPSI DANGALAK

Gönderen: 18.09.2006 - 12:31
Bu Mesaji Bildir   recepholding üyenin diger mesajlarini ara recepholding üyenin Profiline bak recepholding üyeye özel mesaj gönder recepholding üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
.~Sniper~. su an offline .~Sniper~.  
1230 Mesaj -
bu konuda bir fikrim var ben bunu beyan etmek istiyorum.

konuyu buraya eklememin sebebi
peruklu öðrenciye destekten ziyade..

Sütçü Ýmam'ýn o kurþunu hangi niyyetle attýðý ve þimdi ismini barýndýran bir üniversitede böyle bir olayýn yaþanmasýdýr .

ben kesinlikle perukla okunmasýna karþýyým.
perukla okuyanlarýn kendilerine neyi dayanak bulduklarýný bilmiyorum.
perukla gezilebilir okunabilir vesaire iþler yapýlabilir mi?

bunu hangi mantýk izahlýyor.

baþ örtüsünün yerini peruk mu alacak..

yazýk çok yazýk..
taviz vermeye baþlanmasýn bir kere.

sen:gülüm, namusum, baþ örtüm'den vazgeçeceksin .
perukla okullarda boy göstereceksin.
ve sonra adamlar peruk olmaz diyince Hakkýný aramak için mahkemeye koþacaksýn.

sen HAKK ý kaybetmiþsin (bence)

Hakkýný arasan ne fayda..

bu peruk beni çok üzüyor...
Mümine bacýlarýmýzýn bir maskeyle kandýrýlmasýna çok üzülüyorum.

geçenlerde tv de peruk haberlerini izliyorum.

peruk maðazasýnda peruk seçmeye / peruðunu deðiþtirmeye / peruðunu tamir ettirmeye gelen bacýlarýmýzla bir tv kanalý ropörtaj yapýyor..

efendim ne tür peruk taktýklarýný .
yüzlerine yakýþaný seçtiklerini
kendilerini güzel gösterenleri tercih ettiklerini
kendi saçlarýna uygun renkleri tercih ettiklerini filan
anlatýyorlarda anlatýyorlar..

onlarýn her cümlesi bana batýyor..

ve en son duyduðum soru ya o kadar sinirleniyorum ki.

ben sinirimle lanetler okurken gelen cevap karþýsýnda þok oluyorum..

soru : efendim okul harici, diðer zamanlarda da ara sýra da olsa peruðunuzla bir yerlere gidiyor musunuz . peruk takmak sizin için özel ve ilgi çekici bir þey mi??.

cevap : tabi . mesela bazen düðünlere. yada özel günlere peruðumuzla katýlýyoruz.
peruðu bir mecburiyetten çýkarýp onu istediðimiz zaman da kullanabiliyoruz.

yemi nasýl da yutarmýþ bacým dediðim ..

yazýklar olsun..

ben her zaman baþýndan sonuna kadar peruða karþýydým ve karþý olacaðým..

hiç kimse Allah c.c. hu nun emrini türlü bahaneler altýnsa savsaklayamaz...

Rabbim hidayetten ayýrmasýn.

Yar ve Yardýmcýmýz olsun ..

Rabbim bizi bize býrakmasýn ..

Amin.

VeSSelam.gül.

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son .~Sniper~. tarafından, 18.09.2006 - 12:40 tarihinde.
Gönderen: 18.09.2006 - 12:33
Bu Mesaji Bildir   .~Sniper~. üyenin diger mesajlarini ara .~Sniper~. üyenin Profiline bak .~Sniper~. üyeye özel mesaj gönder .~Sniper~. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pirlanta_69 su an offline Pirlanta_69  
78 Mesaj -
En acý olaný müslüman bir ülkede yaþayýp
islamiyetin gereðini yerine getirememek
insanýn aklý almýyor içi içine sýðmýyor
fakat hiç birþey yapamýyor elimizden
gelen tek þey dua etmek ''dua mü'minin
silahýdýr.'' Rabbim hidayet versin kem
damarlarýný kýrsýn inþALLAH
Gönderen: 18.09.2006 - 12:35
Bu Mesaji Bildir   Pirlanta_69 üyenin diger mesajlarini ara Pirlanta_69 üyenin Profiline bak Pirlanta_69 üyeye özel mesaj gönder Pirlanta_69 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
recepholding su an offline recepholding  
1613 Mesaj -
BEN BU KONUDA SNIPIR KARDESE KATILIYORUM PERUK COK MANTIKSIZ PERUKLA SAC ARASINDA HIC BIR DEGISIKLIK YOK AYNI SEY KADINLARI ON PLANA CIKARAN SACLARI DIR PERUKTA SACTIR FARK YOK PERUK TAKANDADA HAYA YOK

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son recepholding tarafından, 18.09.2006 - 12:43 tarihinde.
Gönderen: 18.09.2006 - 12:42
Bu Mesaji Bildir   recepholding üyenin diger mesajlarini ara recepholding üyenin Profiline bak recepholding üyeye özel mesaj gönder recepholding üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -

.~Sniper~. kardeþim...
Zaten burda verilen tepkiler BAÞÖRTÜSÜ içindir...
Peruk takmaya gelince zaten peruk takmakta HARAMDIR...
Ayný BAÞIAÇIK gezmek gibidir...
Ama çoðu kardeþlerimiz peruðu hangi niyetle takmýþ takacakmýþ oda üzücü ama kendi sorunlarý bence...

Bide acaba GÜNAH peruðu takanamý yoksa (takmalarýna sebep olan) TAKTIRANLARAMI...

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son rifat56 tarafından, 18.09.2006 - 13:22 tarihinde.
Gönderen: 18.09.2006 - 12:55
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  
1293 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý SaHRa

Kirilsin insaAllah......

Sinirli
Gönderen: 18.09.2006 - 12:57
Bu Mesaji Bildir   ~Firdevs~ üyenin diger mesajlarini ara ~Firdevs~ üyenin Profiline bak ~Firdevs~ üyeye özel mesaj gönder ~Firdevs~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hatýce02 su an offline hatýce02  
48 Mesaj -
Esselamü Aleyküm abiler ablalar.Bu aciz ve fakir kardeþiniz bir imam hatip öðrencisi olarak o insanlara YAZIKLAR OLSUN demekten ve o insanlara hidayet eylemesi için rabbime dua etmekten baþka birþey yapmýyorum.RABBÝM kimsenin hakkýný kimsede komaz.RABBÝM baþörtüsü sorunu yaþayan ablalarýma yardým et ve ablalarý sabýrlý olan kullarýndan eyle.Bizler o insanlarý sana havale ediyoruz.Sen herþeyin en hayýrlýsýný bilirsin.
Gönderen: 18.09.2006 - 13:13
Bu Mesaji Bildir   hatýce02 üyenin diger mesajlarini ara hatýce02 üyenin Profiline bak hatýce02 üyeye özel mesaj gönder hatýce02 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
burcunur su an offline burcunur  
635 Mesaj -
selamün aleyküm öyle okuyamayan çok kardeþimiz var yeter artýk bu sorunu çözsünler kýzkardeþlerimizi artýk öyle görmek istemiyorum allah bize sabýr versin
Gönderen: 18.09.2006 - 13:15
Bu Mesaji Bildir   burcunur üyenin diger mesajlarini ara burcunur üyenin Profiline bak burcunur üyeye özel mesaj gönder burcunur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
.:Yakup023:. su an offline .:Yakup023:.  
555 Mesaj -
:( yazamam artýk yazamam
Gönderen: 18.09.2006 - 13:19
Bu Mesaji Bildir   .:Yakup023:. üyenin diger mesajlarini ara .:Yakup023:. üyenin Profiline bak .:Yakup023:. üyeye özel mesaj gönder .:Yakup023:. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
Alıntı
Orijýnalý SaHRa

Kirilsin insaAllah......

A M I N

Sinirli Sinirli Sinirli
ALLAH belalarini versin..

Ne günlere geldik..
Peruk takmakla kendilerini kandiriyorlar..

ALLAH Yar ve Yardimcimiz olsun..
Yolundan ayirmasin..
Yanlis olani bize göstersin..

Gecen hafta ben alisverise ciktim,
bir alman kadin, 60yasindaydi falan..
Bana yolda dedi, basörtünü cikar..
Bende durdum ve sordum NE DEDINIZ?
Basörtünü cikar, kendini göster, herkez begensin falan.. Ve daha sözler dedi..

Sonra iste onunla 15dakika orada kaldim,
anlattim bazi seyler..
Evet evet deyip durdu, dinledi, anladi anlattiklarimi..
Sonunda ayrilinca yine dedi,
Basörtünü cikarsan daha iyi..

üzüntülü üzüntülü

Gönderen: 18.09.2006 - 13:41
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
_SeRKaN_ su an offline _SeRKaN_  
406 Mesaj -
s.a.

Adamýn biri kendi evinin damýnda çalýþýrken dikkatsizlik sonucu damdan aþaðý düþüp yaralanmýþ. Çevresinde olanlar ve komþularý baþýna toplanmýþlar. Herkes bir taraftan adama durumunun nasýl olduðunu sormaya baþlamýþ. Adam yattýðý yerden "herkes baþýmdan çekilsin bana damdan düþmüþ birini getirin benim halimden o anlar" demiþ.

Yukarýda konu edilen bir bacýmýzýn gördüðü zulüm karþýsýnda hakký olan eðitim hakkýný alabilmek için peruk takmasý. Birçoðumuz biliyor ki peruk takma ile açýk gezme ayný derecede bir anlam taþýyor. Ve birçoðumuz (bende dahil) böyle bir giriþimin yapýlmasýna karþýyýz.

Ama þu da düþünülmeli ki bacýmýzýn içine düþtüðü çaresizlik karþýsýnda geldiði en son noktadýr bu. Eleþtiriler olabilir fakat eleþtirmeden önce bu insanýn nasýl bir durumda olduðunu idrak etmemiz lazým. Eðer yapabilirsek empati yapmamýz lazým ki o insanýn içine düþtüðü ruh halini iyice anlayabilelim.

Bizler (özellikler erkekler) tabiri caizse "damdan düþenler" deðiliz. Bizler onlar gibi ayný sýkýntýlarý yaþamadýk. Çile çekmedik. Okuma hakkýmýz elmizden alýnmadý. Eðitim kurumlarýnda, Resmi kurumlarda ikinci sýnýf insan muamelesi görmedik. Bunu görmediðimiz gibi sanki bu zulüm artýk yokmuþ gibi yaþamaktayýz.

Rabbim bu zulüm gören, görmeye devam eden bacýlarýmýzýn yardýmcýsý olsun
Gönderen: 18.09.2006 - 13:48
Bu Mesaji Bildir   _SeRKaN_ üyenin diger mesajlarini ara _SeRKaN_ üyenin Profiline bak _SeRKaN_ üyeye özel mesaj gönder _SeRKaN_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
burakk su an offline burakk  
Haksızlık
12 Mesaj -
Selamun Aleykum

Bende Ýstanbul Üniversitesi nde okumakta olan biri olarak kardeþlerimizin neler çektiðini çok iyi biliyorum.Okulumuza ne yazýk ki aklý yitik ve açýk bir þekilde devrim yapmak istediklerini söyleyen, tüm sýnýflara ideolojik inanýlmaz yazýlar yazan insan kýlýðýnda ki yürür gezerler alýnýrken dininin gereðinden dolayý baþörtüsü takan kardeþlerimiz giremiyor.Bunu býrakýn ben bir erkek olarak girebilsem de tesettürlü olan anneciðimin beni okulda görebilme þansý bile yok.Sadece öðrenci olmasýn velileri bile okula almýyorlar.Ne diyim Allah sonumuzu hayýr etsin.Ama inanýn insanýn kendi ülkesinde bu þartlarda okumasý çok üzücü.
Selam ve dua ile...
Gönderen: 20.09.2006 - 23:37
Bu Mesaji Bildir   burakk üyenin diger mesajlarini ara burakk üyenin Profiline bak burakk üyeye özel mesaj gönder burakk üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
HASRET1 su an offline HASRET1  
RE:
145 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Abdullahbiri

s.a.

Adamýn biri kendi evinin damýnda çalýþýrken dikkatsizlik sonucu damdan aþaðý düþüp yaralanmýþ. Çevresinde olanlar ve komþularý baþýna toplanmýþlar. Herkes bir taraftan adama durumunun nasýl olduðunu sormaya baþlamýþ. Adam yattýðý yerden "herkes baþýmdan çekilsin bana damdan düþmüþ birini getirin benim halimden o anlar" demiþ.

Yukarýda konu edilen bir bacýmýzýn gördüðü zulüm karþýsýnda hakký olan eðitim hakkýný alabilmek için peruk takmasý. Birçoðumuz biliyor ki peruk takma ile açýk gezme ayný derecede bir anlam taþýyor. Ve birçoðumuz (bende dahil) böyle bir giriþimin yapýlmasýna karþýyýz.

Ama þu da düþünülmeli ki bacýmýzýn içine düþtüðü çaresizlik karþýsýnda geldiði en son noktadýr bu. Eleþtiriler olabilir fakat eleþtirmeden önce bu insanýn nasýl bir durumda olduðunu idrak etmemiz lazým. Eðer yapabilirsek empati yapmamýz lazým ki o insanýn içine düþtüðü ruh halini iyice anlayabilelim.

Bizler (özellikler erkekler) tabiri caizse "damdan düþenler" deðiliz. Bizler onlar gibi ayný sýkýntýlarý yaþamadýk. Çile çekmedik. Okuma hakkýmýz elmizden alýnmadý. Eðitim kurumlarýnda, Resmi kurumlarda ikinci sýnýf insan muamelesi görmedik. Bunu görmediðimiz gibi sanki bu zulüm artýk yokmuþ gibi yaþamaktayýz.

KARDESIM SANA KATILIYORUM GERCEKTENDE BUNU BU DURUMA DUSMEYEN BILEMEZ.HANI DERLER YA DAVULUN SESI UZAKTAN HOS GELIR DIYE O HESAP.BENDE KARSIYIM PERUKLA VEYA BASI ACIK GITMEYE AMA BEN YAPIYORUM AYNI SEYI.CARESIZLIK DIYE ADLANDIRMIS KARDESIM DAHA BEN NE SOYLEYEBILIRIM KI.

HEPINIZ HAKLISINIZ DOSTLAR. VURAN VURMUS KARANFILLERE BARI SIZ VURMAYIN OLDURMEYIN ONLARI VE BIRAZDA SUCU KENDINIZDE ARAYIN!!!!!!
Gönderen: 12.01.2007 - 23:49
Bu Mesaji Bildir   HASRET1 üyenin diger mesajlarini ara HASRET1 üyenin Profiline bak HASRET1 üyeye özel mesaj gönder HASRET1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ZeBaNi su an offline ZeBaNi  
1023 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Abdullahbiri

s.a.

Es selamu aleykum,

Kardesime katiliyorum...

Beddua etmek kolay, Kizim taviz verme demekte kolay, ama okumak isteyen bu kizimiza dusuncelerin nedir diye soruldumu??...
Biri bir taraftan, "ac" yoksa okuyamazsin diye konusyor, biri de "taviz verme, acma " okuma diye konusuyor...

Kizimizin hali nedir??? Beddua etmek yetiyormu kardeslerim??? HAYIR YETMIYOR:(ağlar Ozaman birakalim beddualari, icada gecelim...
Hani icattt???? ben goremiyorum düsün

Iste konusmak cok kolay... Ama o kizimizin yerine koysak kendimizi, acaba bu kadar kolay olurmuydu??? ...

Ben istermiydim her gun okul kapisina vardigimda basimi acmayi?? ben istermiydim bu sartlarda egitim gormeyi?? Ama ben okumak istiyorum...ağlarağlar

RABBIM TESETTURLU OLAN KARDESLERIMIN YAR VE YARDIMCISI OLSUN!!!

Ben beddua etmicem, sadece ALLAH ISLAH ETSIN diyecegim....

Selam ve dua ile,
Gönderen: 13.01.2007 - 01:48
Bu Mesaji Bildir   ZeBaNi üyenin diger mesajlarini ara ZeBaNi üyenin Profiline bak ZeBaNi üyeye özel mesaj gönder ZeBaNi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
1420 Mesaj -

Alıntı
Orijýnalý SaHRa

Kirilsin insaAllah......

AMÝNNNN AMÝNNNNNNNN

YAZIKLAR OLSUN BAÞÖRTÜSÜNÜ HAFÝFE ALANLARA

SÖZ SÖYLEYEN DÝLLERÝ KURUSUN ÝNÞALLAH

YAZIKLAR OLSUN ALLAHIN KELAMINI HÝÇE SAYANLARA..

TESETTÜR FARZDIR BAÞÖRTÜSÜNE BU FARZIN BÝR PARCASIDIR LANET OLSUN DAYATMACILARA

KARDEÞLERÝM ALLAHIN EMRINDEN ASLA TAVÝZ VERMEYIN KIMSEYE ONLAR KIMKI NIYE KULA KULLUK EDICEZ BÝZÝ YARADAN ALLAH SADECE ONA KULLUK EDELIM YARADANIN KULUNA KULLUK ETMEK EN BÜYÜK AHMAKLIKTIR..

RABBÝM SANADIR DÝLEKÇEM

ZALÝMLERDEN KURTAR BÝZÝ YARAB

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son **Su_DamlasI** tarafından, 13.01.2007 - 02:17 tarihinde.
Gönderen: 13.01.2007 - 02:16
Bu Mesaji Bildir   **Su_DamlasI** üyenin diger mesajlarini ara **Su_DamlasI** üyenin Profiline bak **Su_DamlasI** üyeye özel mesaj gönder **Su_DamlasI** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~MiNA~ su an offline ~MiNA~  
475 Mesaj -
Sniper kardesim bu konuya degindigin icin Allah senden razi olsun
Bu perük takanlara bende hayret icinde bakanlardanim
Peygamberimiz (s.a.v) perük takanlari lanetledigi bir hadis okumustum
Peruk gelenegi frevun ailesinin bir gelenegiydi
Saclarini sifira vururlar ve peruk takarlardi

Simdi bu peruk takmakla frevun ailesini taklit ettiklerinden haberleri varmi acaba

Basörtüsü takamadigi icin degilde,peruk takamadigi icin mahkemeye vermeside ayri bir aci konu

Allah(c.c) hepimizi Islah eylesin:(
Gönderen: 13.01.2007 - 12:39
Bu Mesaji Bildir   ~MiNA~ üyenin diger mesajlarini ara ~MiNA~ üyenin Profiline bak ~MiNA~ üyeye özel mesaj gönder ~MiNA~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Feyzaa su an offline Feyzaa  
239 Mesaj -
Perugu mecburiyetten takiyor kardesim.Kimseyi taklit ettigi yok .Ne yapsin okumak icin mücadele veriyorlar.Yaziklar olsun! bizim ninelerimiz bacilarimiz bebeleriyle bu vatan icin savastilar.Onlarin baslari acikmiydi hayir hepsi abdestli namazli canlarini hice sayarak sehitlik serbetini ictiler.Simdi Türkiye modernlesti layik oldu bu insanlar nasil can verecek cok merak ediyorum .Iyice gevur olmuslar...
Gönderen: 13.01.2007 - 12:59
Bu Mesaji Bildir   Feyzaa üyenin diger mesajlarini ara Feyzaa üyenin Profiline bak Feyzaa üyeye özel mesaj gönder Feyzaa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
475 Mesaj -
Hic kimse Allah in emrini baska bir yöntemle degistiremez
Gün gelir gelecek nesil ninelerimiz peruk takiyordu
Bizde takabiliriz basörtüsü olmasada olur diyebilir
Bir yanlisi baska bir yanlisla uygulayamayiz
Selam ve Dua ile
Gönderen: 13.01.2007 - 13:11
Bu Mesaji Bildir   ~MiNA~ üyenin diger mesajlarini ara ~MiNA~ üyenin Profiline bak ~MiNA~ üyeye özel mesaj gönder ~MiNA~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
239 Mesaj -
O zaman bütün kapali kardeslerimiz okulu biraksinlar kardesim.Peruk taktirtiyorlar zorlan pes etsinler otursunlar evde o zaman onumu istiyorsunuz
Gönderen: 13.01.2007 - 13:54
Bu Mesaji Bildir   Feyzaa üyenin diger mesajlarini ara Feyzaa üyenin Profiline bak Feyzaa üyeye özel mesaj gönder Feyzaa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
cihan.pz su an offline cihan.pz  
363 Mesaj -
en cok uzuldugum sey turkyenin bir islam hukumetti olmasi destek verecegine kostek olunuyo yazik cok yazik eger basortusu avrupa birligine engel oluyorsa hic girmesinler islmin sembolu basortusu degilmi?allah yardimciniz olsun.:(ağlarağlar
Gönderen: 13.01.2007 - 14:24
Bu Mesaji Bildir   cihan.pz üyenin diger mesajlarini ara cihan.pz üyenin Profiline bak cihan.pz üyeye özel mesaj gönder cihan.pz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
475 Mesaj -
Feyzaa kardesim
Ha peruk takmisin ha basi acik okula gitmisin
Bunun arasindaki farki bana söylermisin
Ben hicbir fark görmüyorum
Gönderen: 13.01.2007 - 14:32
239 Mesaj -
Tamam kardesim kapali kardeslerimiz okulu biraksinlar evde otursunlar.Ben perugu onaylamiyorum ama okulu icin mecbur kaliyorlar.Ozaman perukta takmasinlar gitmesinler okula...
Gönderen: 13.01.2007 - 14:36
1420 Mesaj -
http://www.ravda.net/rf/include.php?path=forum/showthread.php&threadid=46871&entries=0#post268737

TIKLAYIN BURDAN OKUYUN BU KONUYU BURADA TESETTUR AYET VE HADISLERLE ANLATILMISTIR..

COK COK COKKKKKKK ÜZÜLDÜM agla agla agla agla
Gönderen: 13.01.2007 - 14:36
RE:
475 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Feyzaa

Tamam kardesim kapali kardeslerimiz okulu biraksinlar evde otursunlar.Ben perugu onaylamiyorum ama okulu icin mecbur kaliyorlar.Ozaman perukta takmasinlar gitmesinler okula...

Otursunlar kocalarina es evlatlarina annelik yapsinlar
Hem kadinlar calismasa issizlik sorunuda cözülmüs olur
cok erkek is bulamiyor evini gecindiremiyor neden cünkü isyerlerinin yarisini kadinlar zaptetmis
Gönderen: 13.01.2007 - 14:52
*imam_hatipli* su an offline *imam_hatipli*  
59 Mesaj -
selamünalayküm
yazýlanlarý az çok okudum zýt fikirler var ..
feyza demiþki o zaman otursunlar evde pes mi etsinler demiþ hayýr asla bu pes etmek deðildir okumakta farzdýr fakat farz ikiye ayrýlýr farzý ayn ve farzý kifaye olmak üzere eðerki okumak için baþýný açacaksan okimicaksýn bunu ben sölemiyorum Allahýn emrini çineyip okuyacaksan evet otur evinde bu pes etmek deðildir asla aksine Allahýn emrini yerine getirdiðin için daha çok deðer kazanýrsýn .kaldýki kimse kimseye evinde otur boyun eð demez sen biþeler öðrenmek istiyorsan eðer bunu resmi bi þekilde yapmak zorunda deðilsin .peygamber efendimiz zamanýnda efendimize ne mallar ne mülkler vaat edilmiþti davassýndan vazgeçmesi için fakat o ne dedi 'bi elime ayý bi elime güneþi verseniz davamdan vazgeçmem 'dedi.iþte bu hassasiyeti göz önünde bulundurarak hareket etmneliyiz.kimse okula gitmemekle cahil kalmaz baþka þekildede ilimin alasýný öðrenebilirsin.eðer Allahýn emrini terkedipte okicaksan okumicaksýn bu böyledir.
taviz tavizi getirir.

Not:sölediklerim geneldi kimseye özel deðil.
selametle......
Gönderen: 13.01.2007 - 14:57
Bu Mesaji Bildir   *imam_hatipli* üyenin diger mesajlarini ara *imam_hatipli* üyenin Profiline bak *imam_hatipli* üyeye özel mesaj gönder *imam_hatipli* üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SONUC
145 Mesaj -
BU GUNE KADAR HERSEYI ERKEKLERDEN BEKLEDIK VE BIZ HEP EVIMIZDE OTURDUK
ISTE SONUC.....
Gönderen: 13.01.2007 - 14:58
Bu Mesaji Bildir   HASRET1 üyenin diger mesajlarini ara HASRET1 üyenin Profiline bak HASRET1 üyeye özel mesaj gönder HASRET1 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
475 Mesaj -
Bu gelinen sonuc simdi kadinlarin evde oturmasindanmi geliyor yoksa erkegin ve kadinin kendi görevlerini unutmasindanmi
Herkez kendi görevini yapsa dünya cennete döner
Ama kadinlarin calistigi zaman hersey düzelecekse ki zannetmiyorum
Buyurun calisin
Gönderen: 13.01.2007 - 15:07
59 Mesaj -
bunun herþeyi erkeklerden beklemekle bi alaksý yokki erkek kendi çalýþabileceði alanda çalýþýr sende kedni yapabileceðini HELAL DAÝRELER içinde yaparsýn mesela evinde oturmana gerek yok çeþitli kurslara gidersin ilmini örenirsin sohbetlere gidersin evde oturup erkekten medet ummaktan bahsetmiyorum ben helal dýþýna çýkacaðýma onu yapmayý tercih ederim.ama sen evindede insanlara faydalý olabilirsin bnm bi tanýdýým var kadýn ne lise ne üniversiye mezunu þu an 14 tane kursu var evinde sohbetler veriyo kadýn kaç kiþiiy çevirmiþ Allah razý olsun evinde erkektende medet ummadý baþýný açýpta okumadý bu bayan iþte böle olmak marifet ister onun için hiiiç taviz vermeye gerek yok ....
Allahýn emri dýþýna çýkm azsan zaten hiç bi zaman ezik olmazsýn..
Gönderen: 13.01.2007 - 15:12
Bu Mesaji Bildir   *imam_hatipli* üyenin diger mesajlarini ara *imam_hatipli* üyenin Profiline bak *imam_hatipli* üyeye özel mesaj gönder *imam_hatipli* üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
CiVELEK su an offline CiVELEK  
RE: SONUC
978 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý HASRET1

ISTE SONUC.....

unutmayýn ki bu erkekleri sizler(analar) doðurdu...

nerde fatihler doðuran analar...
sorarým..

not:konu güzel, tartýþma güzel, tartýþanlar güzel,uslup güzel aman bozmayalým istiþare ederek doðru yolu bulacaðýz inþALLAH..

ALLAH hepinizden razý olsun...

Gönderen: 13.01.2007 - 15:18
Bu Mesaji Bildir   CiVELEK üyenin diger mesajlarini ara CiVELEK üyenin Profiline bak CiVELEK üyeye özel mesaj gönder CiVELEK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: RE: SONUC
1420 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý CiVELEK

Alıntı
Orijýnalý HASRET1

ISTE SONUC.....

sorarým..

not:konu güzel, tartýþma güzel, tartýþanlar güzel,uslup güzel aman bozmayalým istiþare ederek doðru yolu bulacaðýz inþALLAH..

BU ZÝHNÝYETLE BÝZLER ANCAK TARKANLAR PETEK DÝNÇÖZ,LER YETISTIRIRIZ BÝRDE ÖNEMLI OLAN DOGURMAK DEGIL AFFFF AMA HAYVANLARDA DOGURUYOR ÖYLE GÜZEL ANNELIK GÖREVINI HAKKIYLA YERINE GETIRIYOR ALLAHU TEALA ANNEYE BABAYA GÖREVLER VERMISTIR BIZLER BUNLARI YAPMAKLA HÜKÜMLÜYÜZ..
CENNET ANALARIN AYAGI ALTINDA DIYORUZ HER ZAMAN AMA CENNETI HAKEDICEK SEKILDE EVLATLARIMIZI KURANI KERIMIN ISIGINDA EGITEBILIYORMUYUZ???

CENNET UCUZ DEGIL

FATIHLERIN GENC OSMANLARIN HZ.HAMZALARIN MUSAB BIN UMERY,LERI HZ.SUMEYYELERI HZ.AÝÞELERÝ AMMARLARI YETISTIRECEK ANNELERDIR..

ALLAHIN EMRINI HICE SAYALIM SONRADA CENNET BIZIM DIYE SAHIPLENELIM YOK ÖLE SEY SU YALAN DUNYADA BIR YUDUM SUYU DAHI BEDAVAYA ICEMEZKEN
CENNETI BEDAVAYA NASIL HAKEDERIZ..:(
Gönderen: 13.01.2007 - 15:30
dilaratuba su an offline dilaratuba  
934 Mesaj -
Öncelikle Huri kardeþime katýlýyorum peruk haram ama okuyan kardeþlerim zor durumda kaldýðý için takýyor keyf için deðil demekki piskolojik açýdan rahatlýyorlar kendi þaçýmýzý göstermektense naylon telli peruklarý takarýz daha iyi tamam baþ örtü Allah ýn emri ama Allah ýn çok emri var duyduðum olsun þahit olduðum olsun baþýný okulda açmaya direnir ama namaz kýlmaz veya diðer dini vecibeleri yapmakta zorlanýr hangisi kolayýna gelirse Kuran ý Kerim de 70 den fazla emredilen namazý kýlmaz ama baþýný da açmaz bu bir çeliþki deðil mi?
Gönderen: 13.01.2007 - 15:41
Bu Mesaji Bildir   dilaratuba üyenin diger mesajlarini ara dilaratuba üyenin Profiline bak dilaratuba üyeye özel mesaj gönder dilaratuba üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
59 Mesaj -
hayýr baþörtüsü daha önce gelir eðer okurken açman gerekiyorsa okumayacaksýn......
Gönderen: 13.01.2007 - 15:50
Asimin Nesli su an offline Asimin Nesli  
RE:
78 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý .~Sniper~.

Sütçü Ýmam'ýn o kurþunu hangi niyyetle attýðý ve þimdi ismini barýndýran bir üniversitede böyle bir olayýn yaþanmasýdýr .

yazýk çok yazýk..

peruk maðazasýnda peruk seçmeye / peruðunu deðiþtirmeye / peruðunu tamir ettirmeye gelen bacýlarýmýzla bir tv kanalý ropörtaj yapýyor..

soru : efendim okul harici, diðer zamanlarda da ara sýra da olsa peruðunuzla bir yerlere gidiyor musunuz . peruk takmak sizin için özel ve ilgi çekici bir þey mi??.

cevap : tabi . mesela bazen düðünlere. yada özel günlere peruðumuzla katýlýyoruz.

yazýklar olsun..

Amin.

VeSSelam.gül.

__KATILMIYORUM___

Peruk takýp eðitimlerine devam eden kardeþlerimizi , tvden izlediðin bir kaç kiþinin konuþmasýyla, baþörtüsüzlerler bir tutup kötülemen hoþ deðil Sniperim..

Bilmiyorum ama hiç merak edip araþtýrdýn mý bu kardeþlerimizin durumlarýný... ??

öncelikle þunu þöyleyeyim: TV de dendiði gibi deðil..

Ben peruk takýp eðitimlerine devam eden kardeþlerimin ,okudugum yerde, bir edep timsali olarak durduklarýnýn þahidiyim..
Gönderen: 13.01.2007 - 15:59
Bu Mesaji Bildir   Asimin Nesli üyenin diger mesajlarini ara Asimin Nesli üyenin Profiline bak Asimin Nesli üyeye özel mesaj gönder Asimin Nesli üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
duadas su an offline duadas  
BEN MÜSLÜMANIM DİYEN BUNU YAPAMAZDI (eger müslümansa !)
47 Mesaj -
Hamd övme övülme alemlerin rabbi olan ALLAH'a mahsustur.
O'nun habibine,ahmedine,muhammedine,resulüne salat ve selam olsun.
ALLAH'ýn selamý bütün inananlarýn üzerine laneti iblisin
üzerine olsun.

Bismillahirrahmanirrahim

Bu konunun baslýgý bana göre yanlýs eger ki! ermeniler olsaydý
bizi bir kasýk suda bogarlardý,dogrumu? Bence baslýk söyle olmalýydý
BEN MÜSLÜMANIM DÝYEN BUNU YAPAMAZDI (eger müslümansa !)

Konu basörtüsü kimi aihm gitmis red etmisler biri daha gidiyor! peki
soruyorum kimi kime(!) sikayet ediyorsun?Peki sizce aihm de ne
cevap cýkacak? bence kocaman RED dogrumu?

Bu basörtüsü sorunu bizde niye cýktý? benim senin ve onun sayesinde
cünkü dinimizde samimi olmadýgýmýz icin cýktý sizce bu dogrumu?
bence buda dogru.
bence onlar bi avuctu ya biz...!
Biz hep sustuk sustuk sonra yutkunduk
yutkunduklarýmýzý ne zaman cýkaracagýz!bence ALLAH bilir...!

Söyle bir araya gelsek güzelce konussak konu ALLAH RESULÜ (Sallallahu
Aleyhi ve Sellem)min asahabý olsak (asla olamayýz) neler yapmazdýk
deyilmi? O' nun icin anamýzý babamýzý kardeslerimizi daha dogrusu
dünyalarýmýzý feda etmezmiydik?ederdik (!) deyilmi?

ALLAH'ýn PEYGAMBERÝNE (s.a.s) me atýlan okun önüne atýlmazmýydýk
atýlýrdýk (!) deyilmi?

Peki boykot cemberine alýnsak bizi ac býraksalar günlerce ac kalsak
buldugumuz deve derisini kaynatýp kaynatýp icsek yinede ALLAH'ý
ve HABÝBÝNÝ (s.a.s) yanlýz býrakmazdýk(!) deyilmi?

Sürgüne gönderilsek malýmýzý herseyimizi býrakýp gitsek,dogrusu sýrf
ALLAH'a inandýgýmýz icin yurdumuzu terketsek bize bir haber gelse
mallarýmýz yagmalandýgý ALLAH'ý ve RESULÜNÜ (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)
mi yinede býrakmazdýk (!) deyilmi?

Daha fazla uzatmak istemiyorum sunu merak ettim deyilmilere evet mi
dediniz bence yalan söylüyorsun niyemi?

ALLAH RESULÜ (s.a.s) ve sahabe bi avuctu ama dini icin neler yaptýlar
hayatlarýný (ne olursunuz dikkatli) okuyun. Ya bizler neler yapýyoruz
bi kýyaslayýn

Büyük bi zaat söylüyor
= sahabe efendilerimizi görseydiniz bunlar deli derdiniz eger onlar
sizi görseydi bunlar nasýl müslüman derlerdi...!

Sizce bu dogrumu? bence cok haklý ve cok dogru..

Hatýrlýcanýzý zannetmicem bi konuyu size acmaya calýsacagým.
teror basý italyaya sýgýndý Bizim kiler ya bize verin yada
ülkenizden cýkarýn dedi.Peki italya ne dedi.
Bizim isimize karýsmayýn burada demokrasi var istedigi kadar
kalýr dediler.Peki sonra niye kovdular.Niyemi kovdular cünkü
Türk halký italyan malýna boykot yaptý almadý aldýklarýný yaktý
italyan basbakaný basbakanýmýza nicin ülkenizde bizim malýmý
sattýrmýyorsunuz dedi Bizim basbakanýmýz gel sat halk
almýyorsa ben ne yapabilirim dedi.Baktýlar ki zarar ediyorlar
teror basýný alel acele kovdular.

Hz ALÝ k.v ne diyor Hakkýnýzý aramaktan korkmayýn zira hakkýnýzla
beraber serefinizi de kaybedersiniz..!
sizce dogrumu söylüyor? bence cok dogru..

Peki bizler ne yapalým diye soruyorsanýz..

CENAB-I ALLAH'ýn kuran-ý kerimi ortada Hz MUHAMMED (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)
MÝN SÜNNETÝ ortada sahabe efendilerimizin hayatý ortada büyük alimlerin kitaplarý
ortada bence sen karar ver.

hepinizi CENAB-I ALLAH'a emanet ediyorum..

selam ve dua ile...!
Gönderen: 14.01.2007 - 13:55
Bu Mesaji Bildir   duadas üyenin diger mesajlarini ara duadas üyenin Profiline bak duadas üyeye özel mesaj gönder duadas üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
atakumlu su an offline atakumlu  
125 Mesaj -

O, hanginizin daha güzel amel yapacaðýný sýnamak için ölümü ve hayatý yaratandýr. O, mutlak güç sahibidir, çok baðýþlayandýr. ( MÜLK 2 )
Ýþte olay bundan ibaret imtihan olduk oluyoruz , zor dönemlerden geçiyoruz ki imanýmýzýn derecesi belli olsun diye , dökülenler oluyor dahada kendini geliþtirenler bu böyle sürüp gidiyor. Yasakçýlarýn bir kýsmýnýn imtihaný bitti hesabý görülüyor þu anda , geri döndürülmek istiyorlar.

Velhasýlý kelam ifadeyi meram durum bu , Rabbim imtihanlarýmýzda bizleri muvaffak eylesin , netice olarak dünya bizler için gül bahçesi deðil kardeþlerim .

fiemanillah...

Gönderen: 14.01.2007 - 14:45
Bu Mesaji Bildir   atakumlu üyenin diger mesajlarini ara atakumlu üyenin Profiline bak atakumlu üyeye özel mesaj gönder atakumlu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
.:Yakup023:. su an offline .:Yakup023:.  
555 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Asimin Nesli

Alıntı
Orijýnalý .~Sniper~.

yazýk çok yazýk..

yazýklar olsun..

Amin.

VeSSelam.gül.

__KATILMIYORUM___

Peruk takýp eðitimlerine devam eden kardeþlerimizi , tvden izlediðin bir kaç kiþinin konuþmasýyla, baþörtüsüzlerler bir tutup kötülemen hoþ deðil Sniperim..

Bilmiyorum ama hiç merak edip araþtýrdýn mý bu kardeþlerimizin durumlarýný... ??

öncelikle þunu þöyleyeyim: TV de dendiði gibi deðil..

Ben peruk takýp eðitimlerine devam eden kardeþlerimin ,okudugum yerde, bir edep timsali olarak durduklarýnýn þahidiyim..

Peruk haram demiþ kardeþlerimiz fakat ben bazý nedenlerle baþörtüsünün üstüne örtebilirsin fakat onun peruk oldugunu görme kaydýyla yani dýþardan bakan birisi içinde baþörtüsünü görebilecek kadar olmasý gerektigini ve perugun yapýlmasýnda kullanýlan madde(gerçek saç telimi yoksa sadece plastikten mi yapýldýgýgöz kırpma

yinede haram olduguna dair bir açýklama gelirse bende bilgilenmek isterim

bu konunun baþlýgýndan degiþik bir konu diye okumamýþtým fakat gördümki kanayan yaramýz BAÞÖRTÜMÜZ oldugunu gördüm

sniper abim güzel bir konu ile anlatmak istemiþsin neden perukla egitim görüyoruz neden baþörtümüzle serbestçe egitim yapamýyoruz elbet her kardeþim bunca zulm altýnda madur kaldý ve kimi baþýný açarak kimi ise perukla egitim görmeye razý oldular halbuki abimin ve burda kardeþlerimin daha önce açmýþ oldugu konudan esinlenerek birþeyler dile getiriyim

Farzedin Baþörtüsü serbest oldu(RABBÝM tez vakitte göstersin bize bu günleri)sizce ayný sýnýf içerisinde ayný havayý teneffüs ederek ve ayný sýrada oturan bir bayan kardeþimizle erkek kardeþimizin bulunmasý ne kadar dogru ikiside Ergenlik çagýný geçmiþ ve birbirlerine karþý iffetlerini ve benliklerini gösterilmemesi karþýsýnda RABBÝM ayetlerle bildirmiþ ve haram kýlýnmýþtýr ki bu duruma uyan keþke kardeþlerimiz olsa kendi sýnýfýmda baþörtüsünü perukla savunan bir kardeþim var her ne kadar iffet sahibi olsada elbet sýnýftan kendini bilmez kardeþlerim gidip bayan kardeþimle muhabbette ediyor yanýnada oturabiliyor ve bayan kardeþimiz hoþ görebiliyor bunu belki bu benim açýkladýgým en saf duygular daha niceleri var unutmayýn sadece örtmekle okunmuyor benligimizide iffetimizide örterek okumalýyýz

zamanýnda bir konu geçmiþti Eger bay ve bayanlar ayný sýnýfta okutacaksanýz okumuyoruz diye tepki vermiþti Tepki veren can kardeþim Busenurdu

bende o gün tebessüm etmiþtim

yinede RABBÝM büyüktür elbet bir gün zulm bitecektir ve bizlere Bayanlarýn gerekli oldugu yerlerde var(Ebe ve hemþirelik gibi)

biz çoktan kaybetmiþiz
Hz ALÝ k.v ne diyor Hakkýnýzý aramaktan korkmayýn zira hakkýnýzla beraber serefinizi de kaybedersiniz..! sizce dogrumu söylüyor? bence cok dogru..

HAK yolunda birer BÝLAL Habeþi olma ümidiyle

Es selamü aleyküm
Gönderen: 14.01.2007 - 14:59
Bu Mesaji Bildir   .:Yakup023:. üyenin diger mesajlarini ara .:Yakup023:. üyenin Profiline bak .:Yakup023:. üyeye özel mesaj gönder .:Yakup023:. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
.~Sniper~. su an offline .~Sniper~.  
1230 Mesaj -
Tekrar s.a..

Madem konuyu ben açtým ve bir yorumda bulundum ve þimdi tekar gündeme geldi.

bende bir önceki yorumda açýklamýþ olduðum düþüncemin deðiþtiðini
daha esnek bir hal kazandýðýný
ve fakat bu konuya girmek bu konuda fikir beyan etmek istemediðimi bilmenizi isterim..

Rabbim Yardýmcýmýz olsun...

VesSelam.
Gönderen: 14.01.2007 - 17:54
ANALAR FIRAVUNLARDA DOGURUYOR
145 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý **Su_DamlasI**

Alıntı
Orijýnalý CiVELEK

Alıntı
Orijýnalý HASRET1

ISTE SONUC.....

sorarým..

BU ZÝHNÝYETLE BÝZLER ANCAK TARKANLAR PETEK DÝNÇÖZ,LER YETISTIRIRIZ BÝRDE ÖNEMLI OLAN DOGURMAK DEGIL AFFFF AMA HAYVANLARDA DOGURUYOR ÖYLE GÜZEL ANNELIK GÖREVINI HAKKIYLA YERINE GETIRIYOR ALLAHU TEALA ANNEYE BABAYA GÖREVLER VERMISTIR BIZLER BUNLARI YAPMAKLA HÜKÜMLÜYÜZ..
CENNET ANALARIN AYAGI ALTINDA DIYORUZ HER ZAMAN AMA CENNETI HAKEDICEK SEKILDE EVLATLARIMIZI KURANI KERIMIN ISIGINDA EGITEBILIYORMUYUZ???

CENNET UCUZ DEGIL

FATIHLERIN GENC OSMANLARIN HZ.HAMZALARIN MUSAB BIN UMERY,LERI HZ.SUMEYYELERI HZ.AÝÞELERÝ AMMARLARI YETISTIRECEK ANNELERDIR..

ALLAHIN EMRINI HICE SAYALIM SONRADA CENNET BIZIM DIYE SAHIPLENELIM YOK ÖLE SEY SU YALAN DUNYADA BIR YUDUM SUYU DAHI BEDAVAYA ICEMEZKEN
CENNETI BEDAVAYA NASIL HAKEDERIZ..:(

ONCELIKLE SOYLEMEM GEREKEN BIR SEY VAR GALIBA SIZ BENI YANLIS ANLADINIZ.BEN HIC BIR ZAMAN KIZLAR BASINI ACIP OKULA GITSINLER DEMEDIM VE BU FIKRIDE SAVUNMADIM.BOYLE SOYLMIS OLSAM ALLAH KORUSUN KURANI KERIMIN AYETLRINI INKAR ETMIS OLURUM VE BUDA MUNAFIKLIGA GIDER.AYRICA KIMSEYE YANLIS FETVA DA VERMEK ISTEMEM.
BENIM SOYLEDIGIM SEY BASORTUSUNDEN BAGIMSIZ SADECE KADINLARIN EVDE OTURUP BEKLEMELERIYLE ALAKALIYDI.

CIVELEK AGABEY SANA KATILIYORUM.FATIHLERI KUTSAL ANALRIMIZ DOGURDU.AMA BURADA SUNUDA UNTMAMAK GEREKIR KI FATIHLERIN DEVRINDE ISLAM GEREKTIGI GIBI YASANIYORDU.ANALARIMIZIN EVLARLARINI EN IYI SEKILDE YETISTIRIYORLARDI VEDE ONLAR ANALARINA LAYIK EVLATLAR OLUYORLARDI.
AMA MALESEF YASADIGIMIZ BU DEVIRDE DINI ISLAM HICE SAYILIYOR.VE BILDIGIM KADARIYLA CIHAD VE TEBLIG GOREVI KADINLARADA FARZ KILINDI.BU SAATTEN SONRA KADINLAR BUNLARI GORE GORE NASIL EVDE OTURUP BIRSEYLERIN DUZELMESINI BEKLEYEBILIRLER KI.
BUNU SU ORNEKLE DAHA IYI ACIKLAYABILIZ SANIRIM.KURTULUS SAVASI ONCESI KADINLAR EVLERINDE UZERLERINE DUSEN GOREVLERI YERINE GETIRIYORLARDI AMA SAVAS SIRASINDA HEPSI ASLAN KESILIP KADIN ERKEK BIR OLUP DUSMANI PUSKURTTULER.BUDA ONUN GIBI ISTE FATIHIN DEVRINDE HERSEY ISLAMIN LEHINEYDI AMA ARTIK HERSEY ISLAMIN ALEYHINDE O ZAMAN KADINADA ERKEGEDE CIHAD ETMEK DUSER.

tabiki kadin evinde de cihad edebilir ama buna evde oturuyor denmez
Gönderen: 14.01.2007 - 18:26
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 900 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.74003 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.