ivermectine chloroquine ivermektin kaletra dexamethasone fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » İLANLAR & DUYURULAR » ÖNEMLİ!!!! ALMANYADAKİ KARDEŞLERIM..ACİL YARDIM..

önceki konu   diğer konu
14 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
ÖNEMLİ!!!! ALMANYADAKİ KARDEŞLERIM..ACİL YARDIM..
1420 Mesaj -
ES SELAMUN ALEYKUM

almanyada yaþayan bir alman kardesimiz islamýyeti arastýrýyor bize lazým olan almanyadan temin edebilecegimiz sesli ALMANCA KURANI KERIM MEALI lazým ne olur bunu nerden temin edecegimizi bilen kardesým bana yardým etsýn INSALLAH kardesýmýzn islamiyeti secmesine yardýmcý olabiliriz..

bu benim için çok önemli bilgisi olan kardesýmýz bana acil cevap yazsýn...
RABBIMIZ YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN..
Gönderen: 13.09.2006 - 11:12
Bu Mesaji Bildir   **Su_DamlasI** üyenin diger mesajlarini ara **Su_DamlasI** üyenin Profiline bak **Su_DamlasI** üyeye özel mesaj gönder **Su_DamlasI** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
Ve Aleyküm Selam Ablam..

Radyoda bir Guest Kardesim (ALLAH Ondan razi olsun) bu linki verdi ve burada yazmami istedi:

http://www.almancakuran.hocasi.com/

Selam ve DUA ile..
Gönderen: 13.09.2006 - 11:49
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1420 Mesaj -
ES SELAMUN ALEYKUM

KUBBEM CANIM ALLAH RAZI OLSUN

AMA BIZE SESLI YANI CD DVD LAZIM

RAHMANA EMANETSINIZ...
Gönderen: 13.09.2006 - 12:13
Bu Mesaji Bildir   **Su_DamlasI** üyenin diger mesajlarini ara **Su_DamlasI** üyenin Profiline bak **Su_DamlasI** üyeye özel mesaj gönder **Su_DamlasI** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  
1293 Mesaj -
ablacim sesli almanca meal varmi bilmiyorum hic duymadimda görmedimde arastiracagim ins buluruz göz kırpma
Gönderen: 13.09.2006 - 16:09
Bu Mesaji Bildir   ~Firdevs~ üyenin diger mesajlarini ara ~Firdevs~ üyenin Profiline bak ~Firdevs~ üyeye özel mesaj gönder ~Firdevs~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1420 Mesaj -
ES SELAMUN ALEYKUM

MUBAREKLER ALMANYADAN BIR SURU UYEMIZ VAR BU KONU ILE ILGILENEN IKI KISIMI CIKTI..
LUTFEN ONLINN ALMANYADA OLAN UYELER ILGILENIN BU KONUYLA ALLAH RIZASI ICIN....
Gönderen: 13.09.2006 - 20:52
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  
1293 Mesaj -
abla malesef bulamadim ya ağlar ağlar ağlar
Gönderen: 14.09.2006 - 00:12
Bu Mesaji Bildir   ~Firdevs~ üyenin diger mesajlarini ara ~Firdevs~ üyenin Profiline bak ~Firdevs~ üyeye özel mesaj gönder ~Firdevs~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Nazligul su an offline Nazligul  
1113 Mesaj -
Ablacim öle bi istedigin gibi set yok..
ben bu malari satigim icin biliyorum ...

Almanca olarak bir sürü kitaplar var ..
sonra Namaz ögrenim seti var almanca
VCD
ama kurani kerim yok CD yada VCD olarak..
Almanca kurani kerim tavsiye ederim .. gül

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Nazligul tarafından, 14.09.2006 - 00:50 tarihinde.
Gönderen: 14.09.2006 - 00:48
Bu Mesaji Bildir   Nazligul üyenin diger mesajlarini ara Nazligul üyenin Profiline bak Nazligul üyeye özel mesaj gönder Nazligul üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pertev su an offline Pertev  
Su damlasi Kardesim..
601 Mesaj -
Sesli tefsir diye bir sey henüz cikmadi.
Ya da cikti da ben mi bilmiyorum?..
Hele Almancasi, hic zannetmiyorum.
Fakat Almanca sohbet CD leri oldugunu duydum.
Kur'an-i Kerim'in Almanca meali oldugu gibi,
yine Almanca tefsiri de mevcud.
O kardesimiz böyle bir tefsir kitabi tedarik edebilir.
Gönderen: 14.09.2006 - 00:54
Bu Mesaji Bildir   Pertev üyenin diger mesajlarini ara Pertev üyenin Profiline bak Pertev üyeye özel mesaj gönder Pertev üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: Su damlasi Kardesim..PERTEV KARDESIM..
1420 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Pertev

Sesli tefsir diye bir sey henüz cikmadi.
Ya da cikti da ben mi bilmiyorum?..
Hele Almancasi, hic zannetmiyorum.
Fakat Almanca sohbet CD leri oldugunu duydum.
Kur'an-i Kerim'in Almanca meali oldugu gibi,
yine Almanca tefsiri de mevcud.
O kardesimiz böyle bir tefsir kitabi tedarik edebilir.

ES SELAMUN ALEYKUM
PERTEV KARDESIM BEN ZATEN ALMANCA SESLI CD VEYA DVD MEAL ISTIYORUM VARSA BILDIGINIZ ALLAH RIZASI ICIN ILGILENIN....
BANA NERDEN TEMIN EDEBILCEMI YAZARSANIZ COK SEVINIRIM..
ÖZEL MESAJTA ATABILIRSINIZ..
SELAM VE DUA..

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son su damlasi tarafından, 14.09.2006 - 01:11 tarihinde.
Gönderen: 14.09.2006 - 01:11
Nazligul su an offline Nazligul  
1113 Mesaj -
Ablacim,
Türkiyenin Istanbulda CD-DVD-VCD dagitan büyük firmalardan birisi Cinar Muzik, bizim beraber calisdigimiz firma..
Arayin sorun böyle birsey varmi diye Yok..
Avrupada Büyük firmalardan bitanesi Azim Dagitim.. Arayin sorun öyle istediginiz birsey yok..
olsa benim %90 haberim olurdu..

Almanca olarak VCD Namaz ögrenim seti var..

Selametle...

Gönderen: 14.09.2006 - 01:18
Bu Mesaji Bildir   Nazligul üyenin diger mesajlarini ara Nazligul üyenin Profiline bak Nazligul üyeye özel mesaj gönder Nazligul üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pertev su an offline Pertev  
Su Damlasi Kardesim....
601 Mesaj -
Ne demek, tabii ki efendim.

Benim,(Allah razi olsun onlardan) burada müslüman Alman kardeslerim var. Onlari SIK-SIK ziyaret ederim..Bu kardeslerimizde Ingilizce sohbet kasetleri var biliyorum..Yalniz bu tasavvufi sohbetler Naksibendi tarikatinin Seyhi Muhammed Nazim El Hakkani Hazretlerine aiddir.

Islam ile yeni sereflenmis bir kardesimize bu sohbetler biraz agir gelebilir..Ama ben bir arastima yapim..Birseyler bulabilirsem sana ulastirmaya calisirim.

Measselam .
Gönderen: 14.09.2006 - 01:28
Bu Mesaji Bildir   Pertev üyenin diger mesajlarini ara Pertev üyenin Profiline bak Pertev üyeye özel mesaj gönder Pertev üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Hadimül Islam su an offline Hadimül Islam  
618 Mesaj -
Abla nasip olursa ins. Kuran-i Kerimin Almanca mealini'n sesli olanini bende arastiracagim. Yalnizca ben bunu hic duymadim ve görmedim.
Ins. bulabiliriz...,
Fakat ihtiyac halinde özellikle net ortaminda meal bulmak cok kolay, örnegin http://www.nur-koran.de ve http://www.kuran.gen.tr.'den yalnizca Almanca olarak Kutsal kitabimizi okuyabilir arkadas.
Bunlar birkac örnek.
Fakat benim asil teklifim siz bu arkadasa meal'in yaninda özellikle Islam genel bilgilerini iceren kitaplar tavsiye ederseniz daha isabetli olur. Bazi Almanlar icin bazi ön bilgileri yani Islamin temel bilgilerini ögrenmek daha faydali oluyor. Ve Kuran-i Kerim deki ayetleri daha iyi anliyorlar.

Ayrica bu arkadasimiza, aciklamali Almanca Ilmihal de tavsiye edilebilir.

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son vatandas72 tarafından, 14.09.2006 - 18:31 tarihinde.
Gönderen: 14.09.2006 - 18:28
Bu Mesaji Bildir   Hadimül Islam üyenin diger mesajlarini ara Hadimül Islam üyenin Profiline bak Hadimül Islam üyeye özel mesaj gönder Hadimül Islam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
PERTEV VE VATANDAS72 KARDESLERIM...
1420 Mesaj -
ES SELAMUN ALEYKUM

PERTEV VE VATANTAS72 KARDESIM RABBIM SIZLERDEN RAZI OLSUN INSALLAH INSALLAH ARADIGIMIZI BULURSUNUZ SANIRIM BU KARDESIMIZIN OKUMAYA ZAMANI YOK ONUN ICIN SESLI CD DVD ISTIYOR PARTEV KARDESIM SIZIN ALMANCANIZ VARSA BU KARDESIMIZI MSN DEN SIZE YÖNLENDIREYIM EMINIM FAZLASIYLA YARDIMINIZ OLUCAKTIR VE ALMANCA BILEN KARDESLERIMIZDE MSN DEN YARDIMCI OLABILIRLER INANIN HEPIMIZ ICIN BU COK ÖNEMLI..
BEN UZUN BIR SURE NETE GIRMEYECEGIM AMA BU KONUYUDA TAKIP ETMEK ISTIYORUM BANA BUNU RICA EDEN KARDESIMI YARI YOLDA BIRAKMAK ISTEMIYORUM BIR GELISME OLURSA BANA ÖZEL MESAJ ATARMISINIZ INSALLAH HAYIRLI HABERLER BEKLIYORUM SIZLERDEN
EGER ISTERSENIZ ALMAN KARDESIMIZIN MSN ADRESINIDE ALIRIM SIZE VERIRIM..

RABBIM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN....
Gönderen: 15.09.2006 - 11:54
Hadimül Islam su an offline Hadimül Islam  
618 Mesaj -
Abla,
her ne kadar aradiysamda, sesli Almanca meal yalnizca bir tane buldum. Yalniz iki sorun var...

1. Bu CD de bir müslüman Arapcasindan orijinal okuyor ve digeri olan bir alman bunu tercüme ediyor. sorun bu CD'de yalnizca secme surelerin yer almasidir... yani, Kuran-i Kerimin tümü degil.

2. Verecegim bu linkten bunu bir ücret karsiligi temin edilebilir olmasi. Malesef ücretsiz temin edilebilir bir site bulamadim.
Belki isinize yarar diye yinede size siparis adresini vereyim....
http://www.soforthoeren.de/product_info.php?products_id=495
Gönderen: 16.09.2006 - 11:10
Bu Mesaji Bildir   Hadimül Islam üyenin diger mesajlarini ara Hadimül Islam üyenin Profiline bak Hadimül Islam üyeye özel mesaj gönder Hadimül Islam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 572 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
gocmenkuslar (56), fatihalperen (40), cumababa (64), osman karaca (59), selim444 (33), furkan2005 (44), sena_66 (56), sebo1963 (61), manolya (59), sertkaya (54), sofigardas (44), MEHMET_1960 (64), dursun ali (68), cepkamil (51), romen (42), selim_wien (42), awsaroglu (49), tekin58 (59), sahabegulu (47), hintavi (47), sivassporlu (38), hakký özka.. (59), Hayriye Esra (38), eylem (49), nurdane_unlu (58), tüncay (46), uzaktaki (48), Goblin (37), aliyasar (60), ozturk yasin (61), iborrr (59), Elbistan (44), s_a_r_a_ (36), HABÝBE (39), sefaiscan20 (35), YAKAMOZ42 (44), p_rens (69), metin007 (47), P_kardes (51), mehmetturkmen (46), Bayramalptekin (60), sitemkar (44), ATEKER (51), muco_15 (39), hicran (37), beyondvision (38), Konyali_Yakup (38), Hayat-i (55), Ece (38), Meviza29 (51), meaksa (39), Pfantom (63), INCE (52), musab27 (46), vuslaterimi (39), nisa06 (53), nisan3aknur (49), KabirYolcusu (40), ates_2001 (40), Gundepster (44), BiLMARUF (51), haroun66 (38), benmuzo27 (46), ahmet349 (39), O NA KAVUÞMAK (37), kadir_1818 (49), kadir_kadir (49), siblako (51), kökan (51), ünsal (46), hasanözen (54), y-o-l-c-u (45), EFSANE35 (50), nbalâ has.. (32), yusufla (45), tomi56 (34), yavuzselim (48), huseyin22 (50), insanlýk.. (36), code10 (49), Barbaros tas (65), mahinur40 (49), kerbela_ (38), furkan71 (53), macfurkan (48), Atomcan (49), bukey musab (39), benlikolmas&yac.. (37), serdaroglu1 (79), comert_harun (39), Musabbukey (39), rduman07 (39), erolxyz (46), prenses82 (42), mErVe.. (38), sakinliman (57), sofi180 (38), msene (50), yavuz1d (42), Muhammed74 (50), travaci (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58162 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.