stromectol chloroquine generique colchicine generique kaletra dexamethasone luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » SİYER-İ NEBİ » Sen olmasaydın, âlemleri yaratmazdım!

önceki konu   diğer konu
11 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Sen olmasaydın, âlemleri yaratmazdım!
821 Mesaj -
Sen olmasaydýn, âlemleri yaratmazdým!

Âþýktan mâþuka bir hitaptý bu... En vefâlý âþýktan, âlemleri hürmetine yarattýðý habîbine bir hitap... Doðumuyla kâinatý þereflendiren, bereketlendiren, aydýnlatan güzele, güzeller güzelinden bir sesleniþ...

O kadar ki, Âdem aleyhisselâm dahi, "Muhammed hürmetine ya Ýlâhî!" diyerek niyazda bulundu da, Rahmân olan Allah, bu ismi nereden bildiðini sorduðunda ona, o cevâben...

"Sen yâ Rabbî! Sen beni yarattýðýnda, arþ-ý âlâ'da ikinizin ismini bir arada gördüm. Sen, sevmediðin birinin adýný, kendi adýnla birlikte bulundurmazsýn..." dedi.

Allah, sevmediði birinin ismini, kendi ismiyle birlikte bulundurmazdý evet... O, Muhammed'i sevdi ve ona hitaplarýn en içlisi ile seslendi Kur'ânýnda: Habîbim...

Sevgi, mayasýydý yaratýlýþýn... Aþk, ateþiydi... Kullarýný her biri birbirinden baþka biçimlerde þekillendiren Hak, bir hamur misâli farklý þekiller almaya müsâit kýldýðý insaný, aþk ile piþirdi.

"Hamdým, piþtim, yandým!" diyen âþýklar, O'nun bu ateþinden nasibini alan bahtiyarlardý.

Allah, Habîbi hürmetine yarattýðý her kulunu sevdi. Sevdi de, her birinin kalbine, ismini nakþeyledi. Sevmese, emanet eder miydi lâfzýný gönüllerimize? Allah, bizi sevdi... Ve aslýnda, Habîbullah'ýn gönlünde, bambaþka bir tecellîyle hayat bulan sevda, her bir kulda da ayrý tecellîlerle yaþamaya devam etti.

Sevenler bildiler ki, rehber Rasûlullah'týr. Zira Allah, aþkýnýn bir ifþâsý niteliðinde, herkesi, Sevgilisini sevmeye, O'na uymaya davet ediyordu. Böylece, bir olmanýn, sevgilide fâni olmanýn ilk dersini de veriyordu tüm insanlýða... Vakit gelip de rûhunu teslim alacaðý zaman Azrâîl, Allah'ýn emri ile soracaktý Habîbullâh'a: Dünyayý mý, yoksa Rahmân'ýn katýndakini mi istersin? Bir kuldu ama, iþte, Allah, hayatla ölüm arasýndaki tercihi O'na býrakýyor, dilerse al, dilerse orada kalsýn diyordu... Dilerse al getir yanýma sevgiliyi... Dilemezse zorlama...

Seven, sevdiðine karþý gelir mi? Âþýk diler de sanki, mâþuk dilemez mi vuslatý? Bir âþýk ki, bir elime ay, bir elime de güneþ verseniz, yine de dâvamdan dönücü deðilim diyecek kadar baðlý... Öyle bir Âþýk ki, nefsi için zerre kadar hiddetlenmediði halde, Allah'a ve O'nun hükmüne düþman olanlarla savaþacak kadar celâlli...

Bir yanda, çocuklarýmýzý öpmeyiz diyen bir bedevîye, "Allah, senin kalbinden merhameti söküp almýþsa, ben ne yapabilirim?" diye soracak kadar yumuþak; diðer yanda, "Gözümün nûru Fâtýma! Sakýn babana
güvenip de sapmaya kalkma!

Hýrsýzlýk yapmýþ olsan, senin de elini Allah'ýn emriyle keserim!" diyecek kadar âdil...

Hira'da, Cebrâil ile ilk karþýlaþmasýnýn ardýndan, koþar adýmlarla ve titreyerek Hatîce'nin sinesine sýðýnan ve "Beni örtün! Beni örtün!" nidâsýyla bir rahatlamaya ihtiyaç duyan da O...

Durulmuþ ve sükûnete kavuþmuþ gönlü ile Kâbe'de namaz kýlarken, sýrtýndan aþaðý kilolarca iþkembe boþaltan zavallýya, hiçbir tepki vermeden, secdesini uzatan da...

Sen, Rabbimin Habîbi!

Sen, Rahmet peygamberi!

Sen, hürmetine güllerin ve dikenin yaratýldýðý güzel!

Sen, gönlü buruk yetim!

Sen, masum ve öksüz!

Sen, gittiði her yere bereket götüren!

Sen, altý ciðer pâresini de yitirdiði halde, yine de Allah! diyecek kadar râzý!

Sen, gönlünün gülü Hatice'yi, ömrü boyunca unutmayacak kadar hayýrlý!

Sen, Zeyd'in ana- babasýna tercih edeceði kadar merhametli!

Sen, Ebû-Bekir'in gönlündeki güzel!

Sen, Ömerin kýlýcýný gül ile parçalayan...

Sen, gidiþiyle Fâtýmâ'nýn yüreðini daðlayan

Gönderen: 12.09.2006 - 00:36
Bu Mesaji Bildir   DoLuNaY üyenin diger mesajlarini ara DoLuNaY üyenin Profiline bak DoLuNaY üyeye özel mesaj gönder DoLuNaY üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Suqunet su an offline Suqunet  
RE: Sen olmasaydın, âlemleri yaratmazdım!
858 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý DoLunaY000

Sen, Rabbimin Habîbi!

Sen, Rahmet peygamberi!

Sen, hürmetine güllerin ve dikenin yaratýldýðý güzel!

Sen, gönlü buruk yetim!

Sen, masum ve öksüz!

Sen, gittiði her yere bereket götüren!

Sen, altý ciðer pâresini de yitirdiði halde, yine de Allah! diyecek kadar râzý!

Sen, gönlünün gülü Hatice'yi, ömrü boyunca unutmayacak kadar hayýrlý!

Sen, Zeyd'in ana- babasýna tercih edeceði kadar merhametli!

Sen, Ebû-Bekir'in gönlündeki güzel!

Sen, Ömerin kýlýcýný gül ile parçalayan...

Sen, gidiþiyle Fâtýmâ'nýn yüreðini daðlayan

Gönderen: 18.12.2006 - 00:26
Bu Mesaji Bildir   Suqunet üyenin diger mesajlarini ara Suqunet üyenin Profiline bak Suqunet üyeye özel mesaj gönder Suqunet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
DiLRuBa su an offline DiLRuBa  
Gönlümün GÜLÜ
1118 Mesaj -
Gönlümün Gülü

Seni seven her ruh uludur ya Resûlallâh!
Gönlü-gözü onun doludur ya Resûlallâh!

Cemâlin pertevinden zerre þevk alan billâh,
Kapinin ayrilmaz kuludur ya Resûlallâh!

Beklemez bir baþka iltifât Sana erenler,
Semtin iltifat buguludur ya Resûlallâh!

Gönül gözleriyle bir kere seni görenler,
Onlar ruhlarýn bir koludur ya Resûlallâh!

Uçuþur ikliminde altýn kanatlý kuþlar,
Ýklimin kuþlarýn yoludur ya Resûlallâh!

Cennet yamaçlarý gibidir orda ufuklar,
Cemâlin bu ufkun tülüdür ya Resûlallâh!

Sana ermek imanlý gönüllerin rüyâsý,
Seni bilmeyenler ölüdür ya Resûlallâh!

Vuslatýn, bu garip kýtmîrin her dem hülyâsý,
Bu benim gönlümün gülüdür ya Resûlallâh!

Fethullah Gülen

Yüregininize saglik..
Gönderen: 18.12.2006 - 08:59
Bu Mesaji Bildir   DiLRuBa üyenin diger mesajlarini ara DiLRuBa üyenin Profiline bak DiLRuBa üyeye özel mesaj gönder DiLRuBa üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Abdulkadir056 su an offline Abdulkadir056  
74 Mesaj -
ALLAH RAZI OLSUN.

Gönderen: 18.12.2006 - 09:02
Bu Mesaji Bildir   Abdulkadir056 üyenin diger mesajlarini ara Abdulkadir056 üyenin Profiline bak Abdulkadir056 üyeye özel mesaj gönder Abdulkadir056 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
2687 Mesaj -
RAZIYIM RÜYADA YÜZÜNÜ GÖSTER....SAS
ACIVER KAPINI YÜZÜNÜ GÖSTER...SAS

Gönderen: 18.01.2007 - 13:31
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
hanzade3 su an offline hanzade3  
975 Mesaj -

Gönderen: 18.01.2007 - 13:43
Bu Mesaji Bildir   hanzade3 üyenin diger mesajlarini ara hanzade3 üyenin Profiline bak hanzade3 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
burcunur su an offline burcunur  
635 Mesaj -

GÜL-Ü MUHAMMEDÝ

Hiç bir an unutmadým seni ben ey Sevgili,
Sönmez içimde tutuþturduðun iman ateþi,
Hep canlýydý gönlÜmde ki o hidayet ümidi,
Kalbimde solmayacak o GÜlÜ Muhammedi.

Seni tanýdým günden beri senindir kalbim,
Huzur ile mutluluða doygundur bu kalbim,
Karanlýktan nurunla aydýnlandý bu kalbim,
Sen güneþin,aydýnlandý seninle bu kalbim.

Yaratýlýp tüm alemlere sen rahmet kýlýndýn,
Bütün kullara yol gösteren rehber kýlýndýn,
O son Peygamber,Hatem-ül Enbiya kýlýndýn,
Kurtuluþ yollarýna sen, mihmandar kýlýndýn.

Ardýndan gelen kullara tüm yollar asan olur,
Senin gittiðin yolda ki tüm tuzaklar bozulur,
Burada sana uyan kul,cennette komþun olur,
Hem dünya da hem ahret de kurtulmuþ olur.

Seni anan bir gönülde ne acý ne de tasa olur,
O kokunu duyan insanýn içi gül gülistan olur,
O gül yüzün kalbimiz de açar gonca gül olur,
Sen kalplerimize girince cennet bahçesi olur.

Gönderen: 18.01.2007 - 14:14
Bu Mesaji Bildir   burcunur üyenin diger mesajlarini ara burcunur üyenin Profiline bak burcunur üyeye özel mesaj gönder burcunur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE:
635 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý hanzade3

Gönderen: 18.01.2007 - 14:15
Bu Mesaji Bildir   burcunur üyenin diger mesajlarini ara burcunur üyenin Profiline bak burcunur üyeye özel mesaj gönder burcunur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
(-Vefalim-) su an offline (-Vefalim-)  
RE: Gönlümün GÜLÜ
142 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý DiLRuBa

Gönlümün Gülü

Seni seven her ruh uludur ya Resûlallâh!
Gönlü-gözü onun doludur ya Resûlallâh!

Cemâlin pertevinden zerre þevk alan billâh,
Kapinin ayrilmaz kuludur ya Resûlallâh!

Beklemez bir baþka iltifât Sana erenler,
Semtin iltifat buguludur ya Resûlallâh!

Gönül gözleriyle bir kere seni görenler,
Onlar ruhlarýn bir koludur ya Resûlallâh!

Uçuþur ikliminde altýn kanatlý kuþlar,
Ýklimin kuþlarýn yoludur ya Resûlallâh!

Cennet yamaçlarý gibidir orda ufuklar,
Cemâlin bu ufkun tülüdür ya Resûlallâh!

Vuslatýn, bu garip kýtmîrin her dem hülyâsý,
Bu benim gönlümün gülüdür ya Resûlallâh!

Fethullah Gülen

Yüregininize saglik..

Gönderen: 18.01.2007 - 14:42
Bu Mesaji Bildir   (-Vefalim-) üyenin diger mesajlarini ara (-Vefalim-) üyenin Profiline bak (-Vefalim-) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
RE:
5108 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Abdulkadir056

ALLAH RAZI OLSUN.

Gönderen: 18.01.2007 - 14:48
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
635 Mesaj -

Gönderen: 22.01.2007 - 00:19
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 522 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
marullar (63), aozcifci (45), gunel303 (60), saniye25 (43), ayse (52), didedar (42), amb2616 (55), SevYa (39), adilyagsagan (52), BenCesur (48), tiryakinim_ (44), filem (42), arius (44), optimistic (39), ramazanakcay (38), mehter02 (40), kemal2358 (36), laparako (68), maksut5994 (31), ozlemkaya25 (39), mustafa öz (45), ErdemOgrtm (44), erolgunel (61), TERAZÝ (51), tongac27 (46), Gunahkar (56), özvatan (59), asým (49), Miray_2006 (48), guelbahcesi (45), abdulkerim öztü.. (49), gült@ze (46), cemilcihan (48), SeveNCLoveS (40), Ben (37), aklin_gozyaslar.. (38), furkanburak (47), myorulmaz (46), koney2001 (55), ncinici (54), barman35 (44), webduskunu (49), ahakan (48), funda78 (36), erhanim15 (36), mehmet66 (60), nurfeyza (), zeyneb-ikübra (42), esma.s (35), mertoglan1 (47), empati74 (50), yusufcihan (47), MUSLIME KUBRA (41), nurcu80 (44), kztpkp (57), osman72 (52), OlcayS (46), menzilsevdalisi (43), salomo (42), buses_ (43), Halilcan (43), iremnur (48), çilek (53), Abdulkadir Abu .. (44), asgold35 (64), eyyüp (38), gokdeniz (59), siyabe (45), hayrettin (44)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57173 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.