chloroquine kaletra generique luvox generique plaquenil ivermektine luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Ş İ İ R L E R & Ş Î R L E R İ N  » LÜBNAN'A ASKER GÖNDERİLMESİNİ DESTEKLEYENLER

önceki konu   diğer konu
13 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
LÜBNAN'A ASKER GÖNDERİLMESİNİ DESTEKLEYENLER
1613 Mesaj -
LÜBNAN'A ASKER GÖNDERÝLMESÝNÝ DESTEKLEYENLER, 1959 YILINDA NAZIM HÝKMET'ÝN KORE'YE ASKER GÖNDEREN BAÞBAKAN ADNAN MENDERESE HÝTABEN

YAZDIÐI AÞAÐIDAKÝ ÞÝÝRÝ DÝKKATLE OKUSUNLAR

Not: Ýsimler deðiþince ne kadar da güncel anlam taþýyor, deðil mi?

-------------------------

DÝYET
Gözlerinizin ikisi de yerinde, Adnan Bey,

iki gözünüzle bakarsýnýz,

iki kurnaz,

iki hayýn,

ve zeytini yaðlý iki gözünüzle

bakarsýnýz kürsüden Meclis'e kibirli kibirli

ve topraklarýna çiftliklerinizin

ve çek defterinize.

Ellerinizin ikisi de yerinde, Adnan Bey,

iki elinizle okþarsýnýz,

iki tombul,

iki ak,

výcýk výcýk terli iki elinizle

okþarsýnýz pomadlý saçlarýnýzý,

dövizlerinizi,

ve memelerini metreslerinizin.

Ýki bacaðýnýzýn ikisi de yerinde, Adnan Bey,

iki bacaðýnýz taþýr geniþ kalçalarýnýzý,

iki bacaðýnýzla çýkarsýnýz huzuruna Eisenhower'in,

ve bütün kaygýnýz

iki bacaðýnýzýn arkadan birleþtiði yeri

halkýn tekmesinden korumaktýr.

Benim gözlerimin ikisi de yok.

Benim ellerimin ikisi de yok.

Benim bacaklarýmýn ikisi de yok.

Ben yokum.

Beni, üniversiteli yedek subayý,

Kore'de harcadýnýz, Adnan Bey.

Elleriniz itti beni ölüme,

výcýk výcýk terli, tombul elleriniz.

Gözleriniz þöyle bir baktý arkamdan

ve ben al kan içinde ölürken

çýðlýðýmý duymamanýz için

kaçýrdý bacaklarýnýz sizi arabanýza bindirip.

Ama ben peþinizdeyim, Adnan Bey,

ölüler otomobilden hýzlý gider,

kör gözlerim,

kopuk ellerim,

kesik bacaklarýmla peþinizdeyim.

Diyetimi istiyorum Adnan Bey,

göze göz,

ele el,

bacaða bacak,

diyetimi istiyorum,

alacaðým da.

NAZIM HÝKMET

ALINTI SELAM VE DUA ILE
Gönderen: 07.09.2006 - 18:26
Bu Mesaji Bildir   recepholding üyenin diger mesajlarini ara recepholding üyenin Profiline bak recepholding üyeye özel mesaj gönder recepholding üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
Kardeþim Adnan Menderes Koreye asker gönderdikten sonra Nato'ya aldýlar bizi...O zamana kadar kimse bizi ciddiye almýyordu bile...

Þimdide bence Asker göndermeleri normal çünkü SULH için gönderiliyor...

saygý,sevgi,selam ve dua ile...
Gönderen: 07.09.2006 - 20:16
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GuleSevdali su an offline GuleSevdali  
RE:
122 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý rifat56

Kardeþim Adnan Menderes Koreye asker gönderdikten sonra Nato'ya aldýlar bizi...O zamana kadar kimse bizi ciddiye almýyordu bile...

gül gül gül
Gönderen: 07.09.2006 - 20:24
Bu Mesaji Bildir   GuleSevdali üyenin diger mesajlarini ara GuleSevdali üyenin Profiline bak GuleSevdali üyeye özel mesaj gönder GuleSevdali üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dilaratuba su an offline dilaratuba  
934 Mesaj -
Bence insanlarýn bu kadar tepki göstermesinin sebebi her þeyde olduðu gibi AKP ye ve RECEP TAYYÝP ERDOÐAN a ve dindar bi partini baþta olmasýný çekemeyen dini sevmeyen insanlar diye düþünüyorum asker masker bahane baþka dinsiz bi parti olsaydý tepkili bile olsalar göstermezlerdi.
Gönderen: 07.09.2006 - 20:40
Bu Mesaji Bildir   dilaratuba üyenin diger mesajlarini ara dilaratuba üyenin Profiline bak dilaratuba üyeye özel mesaj gönder dilaratuba üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mehmet41 su an offline mehmet41  
2 Mesaj
anlamadýðým þey ; senin benzetme þeklin dahasý bu iki adamý benzetirken nelere bakarak benzetiyosun lütfen bizleri aydýnlat ama þiir le deðil GERÇEKLERLE ....
Gönderen: 11.09.2006 - 02:49
Bu Mesaji Bildir   mehmet41 üyenin diger mesajlarini ara mehmet41 üyenin Profiline bak mehmet41 üyeye özel mesaj gönder mehmet41 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ranuna su an offline ranuna  
75 Mesaj -
kardeþ çok iyi benzetmiþsin ellerine saðlýk seni destekliorum..Allah Razı Olsun
Gönderen: 11.09.2006 - 10:02
Bu Mesaji Bildir   ranuna üyenin diger mesajlarini ara ranuna üyenin Profiline bak ranuna üyeye özel mesaj gönder ranuna üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Son-GüL su an offline Son-GüL  
1125 Mesaj -
ALLAH aþkýna lütfen gözlerinizi açýn,
Ve gerçekleri görün artýk,
Barýþ gücü falan bahane,
Hiç mi yazýlan yorumlarý okumadýnýz habervaktinde,
Herþey yeni bir planýn parçasý,
TÜRKÝYE de yine maþa,
Herþey Hizbullahý silahsýzlandýrýp Lübnaný kontrol altýnda tutmak için,
Ki israil önce suriyeye sonra irana rahatça saldýrabilsin,
Arkadan vurulmasýn israil anladýnýz mý?
Neden mi Türkiye?
3 Mart ta isteðini yapmayýp abd yi rahatsýz eden türkiye,mecburen abdnin gönlünü almak zorundadýr,

Ve tüm müslüman geçinen arap ülkeleri gibi türkiye de malesef abd ye kul olmustur,
Yeni bi þey deðil bu,
80 yýl öncesinde basladý verilen tavizler laiklik demokrasi adý altýnda,
Yazýk ki ne yazýk oraya gidip de þehit olacak kardeslerimize,

ALLAH sonumuzu hayýr etsin,son yaklaþýyor ve dünya daha da çok kana bulanmak üzere...

Sinirli Sinirli Sinirli
Gönderen: 11.09.2006 - 10:02
Bu Mesaji Bildir   Son-GüL üyenin diger mesajlarini ara Son-GüL üyenin Profiline bak Son-GüL üyeye özel mesaj gönder Son-GüL üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
recepholding su an offline recepholding  
1613 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý rifat56

rýfat abýcým o zamanlar nasýl turkýye yý kýmse cýddýye olmýyodu o zamanlar turkýyeden ýnsanlarýn býrlýk beraberlýgýnden kazandýgý savaslardan dunya týrsýyodu.BU ASKER GONDERME MESELESIDE SULH ICIN DEGIL TURK ASKERINI KOTU AMACLARINDA KULLANMAKTAN BASKA BIRSEY DEGIL.AYRICA NATONUN BOYLE SAVAS OLAN ULKELERE AYNI INANCTA IKI ULKENIN BARIS GUCU ASKERINI DEGILDE 3.BIR INANCA SAHIP ULKENIN ASKERINI GONDERMELIDIR CUNKU TARAF OLMASIN DIYE AMA NIYETLERI BELLI HEM ONLARIN ASKERLERI KIYMETLI BOYLE TEHLIKELI YERLERE YOLLAYAMIYOLAR CUNKU INSAN HAKLARI DENEN OLAY ORDA COK FAAL.ORDA IKI MUSLUMAN ULKEYI BUYUK FITNELERLE BIRBIRINE DUSURUP IKI MUSLUMAN ULKENIN INSANLARINI BIRBIRINE DUSURECEKLER.DUNYAYA HUKMEDEN ISRAILIN LUBNANA MI GUCU YETMIYODA BARIS GUCU ISTIYOLAR HAYIR OLAY SADECE INSANLARI KIYMETLI VE BIZI IKI ULKE INSANI NI BIRBIRINE DUSURMEK ...BENIM DUSUNCEM BU AYRICA BIRDE FIKRIMI BELIRTMEK ISTIYORUM ....TURK'UN TURK'TEN BASKA DOST'U YOKTUR ....SELAM VE DUA DUA ILE ...
Gönderen: 11.09.2006 - 11:04
Bu Mesaji Bildir   recepholding üyenin diger mesajlarini ara recepholding üyenin Profiline bak recepholding üyeye özel mesaj gönder recepholding üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
recepholding su an offline recepholding  
1613 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý dilaratuba

Bence insanlarýn bu kadar tepki göstermesinin sebebi her þeyde olduðu gibi AKP ye ve RECEP TAYYÝP ERDOÐAN a ve dindar bi partini baþta olmasýný çekemeyen dini sevmeyen insanlar diye düþünüyorum asker masker bahane baþka dinsiz bi parti olsaydý tepkili bile olsalar göstermezlerdi.

...... dilaratuba kardes bence sen dusunmeyi bile bilmiyosun nasil boyle dini sevmeyen dinsiz parti olsaydi dindar partiyi cekemeyen insanlar..... diye yaziyosun ne biliyosun beni nerden taniyosunda gunahimi aliyosun benim yazilarim da her zaman hukumetin arkasinda oldugum devletime milletime laf etmeyip ve ettirmedigimi gorursun .ama ben aptal degilim arkasinda oldugum insan in dogru yaptigi seyi desteklerim dogru yapmadigi seyi desteklemem ben koyun degilim.HAK VARDIR HAK NASIL SAVASA YOLLANACAK TURK ASKERINI FEDA EDEBILIYOSUNUZ.ISRAIL IN AMERIKANIN GUCU YETMIYODA BARIS GUCU OLARAK TURKIYE GIDIP KURTARIYO BARIS SAGLIYO OYLEMI ...OYLE DEGIL OYLE DEGIL. AMAC ONLARIN ASKERINE BISEY OLMASIN ,TURKLRE SIZ COK CESUR SUNUZ SIZLER YIGITSINIZ SAVASMAYI BILIYOSUNUZ COK GUZEL BARIS SAGLIYOSUNUZ DIYE KANDIRIP ,1 MILYAR DOLARCIKTA YARDIM YAPIP KENDILERINI TEHLIKEYE ATMAYIP OTURDUKLARI YERDEN SAVAS KAZANMAKTIR SEHITLER VE GAZILERMI TABIKI TURKIYEDEN ,DUNYASI BASINA YIKILIP KENDINI YERLERDEN YERLERE VURAN SEHIT ANALARI TURKIYEDEN ELDEN AYAKTAN KESILIP YATAKLARA DUSEN SEHIT BABASI TURKIYEDEN .BIRDE BUNLARI DUSUNUN OYLE OTURDUGUN YERDEN KONUSMAK KOLAY GOZLERINI AC TURK INSANININ KANI VE CANI BU KADAR UCUZ DEGIL BOYLE ORTA MALI GIBI SAVAS OLAN ULKELERE BARIS GUCUMU GIDECEK O KADAR GENC .BEN DESTEKLEMIYORUM KARDESIM BU KADAR.. O SIIRIDE BIR DAHA OKUYUN ORDA SADECE IKI BASBAKAN DEGIL BASKA SEYLERDE ANLATILIYO . ANLAYANA.

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son recepholding tarafından, 11.09.2006 - 11:31 tarihinde.
Gönderen: 11.09.2006 - 11:27
sewimli su an offline sewimli  
166 Mesaj -
Sevgili abiler, ablalar, kardeþlerim yahu bana barýþ'ýn anlamýný söylermisiniz? Barýþ HÝZBULLAH 'ýn silahsýzlandýrýlmasýmý TÜRK askeri veya birleþmiþ milletlerin askerleri kimin yanýnda olacak?
Ýsrail deðilmiydi peþmerge kýlýðýna girip Bosnada TÜRK ASKERLERÝNÝ vuran sorarým size barýþý isteyen adam diðer ülkelerin askerlerini neden yanýnda istiyor? Niye böyle bir ihtiyaç istiyor kendisi çekilemezmi savaþtan! Ve biz burada neyi tartýþýyoruz veya imza kampanyalarý neden? Zaten karar çýkmýþ þimdi müslüman'ý müslüman'a vurduracaklar askerlerimiz þehit olacak biz kendi sýnýrlarýmýzý koruyamazken kandil daðýný bile vurmaya izin verilmezken lübnan a barýþ için mehmetçik gönderecegiz öylemi býrakýn ALLAH aþkýna bunlar yahudinin bir oyunu. Biz birleþmiþ milletlerin desteðiyle veya amerikanýn desteðiyle devlet olmadýk biz TÜRK OÐLU TÜRK' üz bir zamanlar üç kýtada hüküm süren osmanlýnýn torunlarýyýz
vesselam...
Gönderen: 11.09.2006 - 11:35
Bu Mesaji Bildir   sewimli üyenin diger mesajlarini ara sewimli üyenin Profiline bak sewimli üyeye özel mesaj gönder sewimli üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dilaratuba su an offline dilaratuba  
934 Mesaj -
Siz beni yanlýþ anladýnýz ben sadece lübnan a asker göndermekle düþüncemi söyledim þiiri bile okumadým tam olarak yani size veya baþkasýný bir kasýt yok sadece genel manada konuþtum herkes bu konuda farklý bir yorum yapar ben bu partiye karþý olup olmadýðýnýzý bile düþünmemiþtim böyle düþündüðünüz için üzüldüm...
RECEPHOLDÝNGÝN DÝKKATÝNE! ! !
Gönderen: 11.09.2006 - 14:46
Bu Mesaji Bildir   dilaratuba üyenin diger mesajlarini ara dilaratuba üyenin Profiline bak dilaratuba üyeye özel mesaj gönder dilaratuba üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
RE:
5108 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý dilaratuba

dilaratuba kardeþim bu yazýnýn gerçeklik tarafý var ve bende sana katýlýyorum...

Kardeþlerim þimdiki Türkiye cumhuriyeti malesef OSMANLI devletleri deðildir eðer olsaydý þimdi bütün Dünya bizden çekinir,korkar hatta bizim sözümüz geçerdi ABD'nin deðil...
Ama bir gerçek var ortada SULH (barýþgöz kırpma için Asker gönderildi ve Ýnþaallah Savaþ çýkmayacak...
Bütün Askerlerimiz sað salim hepsi geri evlerine dönecek...
Elbetteki herkez kafasýna göre yorum yapar,düþünceler farklý ama her þeye raðmen Türkiye Cumhuriyeti yetkilileri saðlýklý karar almýþtýr...
Hükümet'imizin yanlýþ bir adým atacaklarýný sanmýyorum...

Gönderen: 11.09.2006 - 16:00
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Hadimül Islam su an offline Hadimül Islam  
618 Mesaj -
Ben konuyla alakali bir sey yazmiycam....

Yalnizca bu Siir'in ne kadar berbat oldugunu yazmak istedim.

Nazim Hikmet Borzcyk,

Nazim Hikmet vatan evladini bu Milletin Subayini bu kadar düsünüyor olsaydi, kendisi 1920'de cürük raporu alarak ordudan ayrilmazdi. Kendisi bu milletin Istiklalinin mücadelesinden kacmis bir KÖMINIST'dir. Marksist ideolojiyi kendine Din edinmis, Staline'de yaratici gözüyle bakmis bu inkarci kisinin Siiri'de kendisi gibi bayat ve soguk. Bir de... Terbiye kurallarini hice saymis. Iyice okunursa anlasilir ne demek istedigim. Bu Vatan üzerinde söz söyleme hakki kendisine verilmemistir.
Vatanini satmis birisine, elestiri hakki dahi verilemez.
Yanlislari adam gibi düzeltmek varken, O Imansizlik yolunu secmistir.

Siiri kendisi gibi manasiz,
kendisi gibi soguk,
ve terbiyesiz...

Referans alinamaz ...acizane görüsümdür.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son vatandas72 tarafından, 11.09.2006 - 17:56 tarihinde.
Gönderen: 11.09.2006 - 17:56
Bu Mesaji Bildir   Hadimül Islam üyenin diger mesajlarini ara Hadimül Islam üyenin Profiline bak Hadimül Islam üyeye özel mesaj gönder Hadimül Islam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1018 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.62944 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.