fluvoxamine generique plaquenil kaletra generique stromectol ivermektine imdur imigran imitrex imodium imuran imurek inderal la inderal index indocin sr indocin inegy intagra iscover isoptin isordil sublingual isordil itraderm itrop jumexal kamagra effervescent kamagra gold kamagra oral jelly kamagra soft kamagra keflex kemadrin kenacort a solubile kenacort a kenacort kenergon kessar keto med ketozol kinzal kinzalplus klacid lamictal dispersible lamictal lamisil cream lamisil

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Ş İ İ R L E R & Ş Î R L E R İ N  » Bir Ben Bileyim Seni...

önceki konu   diğer konu
34 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Bir Ben Bileyim Seni...
1230 Mesaj -

söyleyemem seni sevdiðimi.
korkarým bozulur büyüsü
sevemem seni eskisi gibi.

adýn geçer meclislerde
paylaþmýþ olurum baþkalarýyla

bana özel kalmamana
baþkasýnýn seni anmasýna

üzülürüm.

bir giz ol hayatýmda
saklý kal en derin yerimde
kimseler bilmesin seni.

hep saklý kal içimde.
bir ben bileyim seni.
bir ben bileyim nasýl sevdiðimi.

duygular bile kýskansýn seni.

bir ben bileyim seni

bir sen ol hayatýmda.

en büyük sýrrým ol

sebebini bilmediðim
herþeyim ol

bir ben seveyim seni.
böylesine.

Gönderen: 28.08.2006 - 14:53
Bu Mesaji Bildir   .~Sniper~. üyenin diger mesajlarini ara .~Sniper~. üyenin Profiline bak .~Sniper~. üyeye özel mesaj gönder .~Sniper~. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Suqunet su an offline Suqunet  
858 Mesaj -
Kalbine vurulduðum...

Bilmesinler kimse....

Yaksýn içini...

Sakýn kimseye söyleme...

Ay vursa da yüzüne puslu gece de ...

Kimseye güneþini belli etme...

gül
Gönderen: 28.08.2006 - 14:56
Bu Mesaji Bildir   Suqunet üyenin diger mesajlarini ara Suqunet üyenin Profiline bak Suqunet üyeye özel mesaj gönder Suqunet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -

gül...

Gönderen: 28.08.2006 - 14:58
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
vosvos su an offline vosvos  
5 Mesaj
hafif telas var yüzünde
bir kafiye sözlerimde
gözyaþlarim duruyor
uykusuz gözlerimde
hafif...

ama böyle yapma ne olursun, nelerden kaçiyorsun?
korktugum baþýnda dostum, adini aþk koymuþsun

bana kalsa hiç sevme dicem ama;
kapýlmýþsýn o yalan sevdalara dostum
bana kalsa...

þiirini okuyunca aklýma bu þarký geldi..
yüreðine saðlýk...

Gönderen: 28.08.2006 - 15:15
Bu Mesaji Bildir   vosvos üyenin diger mesajlarini ara vosvos üyenin Profiline bak vosvos üyeye özel mesaj gönder vosvos üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
SniPeR Kardesim,

ellerine saglik..
Cok güzel anlatmissin..

bir ben bileyim seni

bir sen ol hayatýmda.

Gönderen: 28.08.2006 - 15:38
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
^^NuR^^ su an offline ^^NuR^^  
639 Mesaj -
Sniper abi squnet abimle siir yarisinami girdiniz

ikinizde birbirinden güzel yaziyorsunuz

kaleminize yüreginize saglik

devamini bekliyorum...

snipergül

squnetgül

Gönderen: 28.08.2006 - 16:32
Bu Mesaji Bildir   ^^NuR^^ üyenin diger mesajlarini ara ^^NuR^^ üyenin Profiline bak ^^NuR^^ üyeye özel mesaj gönder ^^NuR^^ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
.~Sniper~. su an offline .~Sniper~.  
1230 Mesaj -
suqut benim talebem kahkaha

suqunet gül
HiLaLaY gül
vosvos gül
YeSiLKuBBeM gül
-*-*GuLeNaY*-*- gül

ne yalan söylim ben beðenmedimsevinçli..

VesSelam

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son .~Sniper~. tarafından, 28.08.2006 - 16:39 tarihinde.
Gönderen: 28.08.2006 - 16:37
Bu Mesaji Bildir   .~Sniper~. üyenin diger mesajlarini ara .~Sniper~. üyenin Profiline bak .~Sniper~. üyeye özel mesaj gönder .~Sniper~. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Nazligul su an offline Nazligul  
1113 Mesaj -
suqut Senin talebense..
Sen kimin talebesisin Sniper Kardesim sıkıntılı

düsün

Siirin güzel, suqunete mi yazmisdin kahkaha

gül

Gönderen: 28.08.2006 - 17:01
Bu Mesaji Bildir   Nazligul üyenin diger mesajlarini ara Nazligul üyenin Profiline bak Nazligul üyeye özel mesaj gönder Nazligul üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
AGLIYORUM su an offline AGLIYORUM  
500 Mesaj -
gül

Gönderen: 28.08.2006 - 19:38
Bu Mesaji Bildir   AGLIYORUM üyenin diger mesajlarini ara AGLIYORUM üyenin Profiline bak AGLIYORUM üyeye özel mesaj gönder AGLIYORUM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Suqunet su an offline Suqunet  
858 Mesaj -
Üstad sen benden ben senden

ben þiiri üstüme alýndým bak ona göresevinçli

gül

Geceyi bekle.... Anlarsýn ya.....
Gönderen: 28.08.2006 - 19:45
Bu Mesaji Bildir   Suqunet üyenin diger mesajlarini ara Suqunet üyenin Profiline bak Suqunet üyeye özel mesaj gönder Suqunet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Asimin Nesli su an offline Asimin Nesli  
RE:
78 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Nazligul

Sen kimin talebesisin Sniper Kardesim sıkıntılı

düsün

Siirin güzel, suqunete mi yazmisdin kahkaha

gül

Sniperým talebelik yaþamadan direkt baþladý..sevinçligöz kırpma
Akýnzen abiden harmanlanmýþtýr..

Yarýþma varsa ben de geleyim Sniperimsevinçli

ya yazmayýn böyle duramýyorum iþte...

Yüreðine saðlýk can kardeþim..

Bu þiiri bana yazmýþ sanýrým ablasý.. göz kırpma
Caným benim...
Ne kadar da severmiþsin..
Ama söyle de herkes bilsin..
Sevginizi ifþa ediniz demiþ efendimiz..
göz kırpmagöz kırpma
Bi de bana deðilmiþ..ağlar:(

Yalnýz geceyi bekle..
Suqunetten bomba þiirler geliyor...
Sýký tutun.. !!!sevinçligöz kırpma

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Asimin Nesli tarafından, 28.08.2006 - 20:15 tarihinde.
Gönderen: 28.08.2006 - 20:07
Bu Mesaji Bildir   Asimin Nesli üyenin diger mesajlarini ara Asimin Nesli üyenin Profiline bak Asimin Nesli üyeye özel mesaj gönder Asimin Nesli üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
akinzen su an offline akinzen  
RE:
1256 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý YeSiLKuBBeM

SniPeR Kardesim,

ellerine saglik..
Cok güzel anlatmissin..

bir ben bileyim seni

bir sen ol hayatýmda.

Aynen..........gül

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son akinzen tarafından, 28.08.2006 - 21:56 tarihinde.
Gönderen: 28.08.2006 - 21:55
Bu Mesaji Bildir   akinzen üyenin diger mesajlarini ara akinzen üyenin Profiline bak akinzen üyeye özel mesaj gönder akinzen üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GuleSevdali su an offline GuleSevdali  
122 Mesaj -
gül
Gönderen: 28.08.2006 - 21:58
Bu Mesaji Bildir   GuleSevdali üyenin diger mesajlarini ara GuleSevdali üyenin Profiline bak GuleSevdali üyeye özel mesaj gönder GuleSevdali üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
*imam_hatipli* su an offline *imam_hatipli*  
59 Mesaj -
kabul buyurursan abi gül
emeðine saðlýk........
Gönderen: 29.08.2006 - 04:56
Bu Mesaji Bildir   *imam_hatipli* üyenin diger mesajlarini ara *imam_hatipli* üyenin Profiline bak *imam_hatipli* üyeye özel mesaj gönder *imam_hatipli* üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
akarsu su an offline akarsu  
895 Mesaj -
Sniper Can ellerine yuregine saglik
gül
Gönderen: 29.08.2006 - 07:50
Bu Mesaji Bildir   akarsu üyenin diger mesajlarini ara akarsu üyenin Profiline bak akarsu üyeye özel mesaj gönder akarsu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
rifat56 su an offline rifat56  
5108 Mesaj -
gül Allah Razı Olsun gül Bu þiirler hep dillerde gönüllerde yüreklerde...

gül

saygý,sevgi,selam dua ile...
Gönderen: 29.08.2006 - 11:00
Bu Mesaji Bildir   rifat56 üyenin diger mesajlarini ara rifat56 üyenin Profiline bak rifat56 üyeye özel mesaj gönder rifat56 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RuZGaR su an offline RuZGaR  
Moderator

1295 Mesaj -
Çok güzel, alýnýp saklanasý þiirler. Rabbim hepimizi gerçek sevgiye ulaþtýrsýn.sıkıntılı
Gönderen: 29.08.2006 - 11:04
Bu Mesaji Bildir   RuZGaR üyenin diger mesajlarini ara RuZGaR üyenin Profiline bak RuZGaR üyeye özel mesaj gönder RuZGaR üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
ay_i$igi su an offline ay_i$igi  
RE: Bir Ben Bileyim Seni...
109 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý .~Sniper~.

bir ben bileyim seni

bir sen ol hayatýmda.

en büyük sýrrým ol

sebebini bilmediðim
herþeyim ol

bir ben seveyim seni.
böylesine.

aşık tek kelime ile muhtesem bir siir olmu$..
Gönderen: 29.08.2006 - 20:38
Bu Mesaji Bildir   ay_i$igi üyenin diger mesajlarini ara ay_i$igi üyenin Profiline bak ay_i$igi üyeye özel mesaj gönder ay_i$igi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1230 Mesaj -
beðenenlerin hepsine teþekkür ederim ..
ben beðenmemiþtim ama
benim zevkimde bir problem vardýr umarým. hehehesevinçli

ay_ýþýðý : tek kelime ile muhtesem bir siir olmu$..

tüh sende mi beðendin?.. kahkaha kahkaha kahkaha ..

Gönderen: 29.08.2006 - 21:13
GÖZBEBEGIM su an offline GÖZBEBEGIM  
138 Mesaj -
amam da aman pekte mütevaziyiz
duygularýn dile geldiði mana taþýyan tüm mýsralar deðerlidir.sizin mýsralarýnýzda çok güzel bence kendinizi kutlayýn..bizler öyle yapýyoruz kutluyoruz seni. kimin talebesisiniz
beðenmemek olurmu ayýp olur...
Duygular bile kýskansýn seni
bir ben bileyim seni
bir sen ol hayatýmda

EN BÜYÜK SIRRIM OL
sebebini bilmediðim
herþeyim ol

BÝR BEN SEVEYÝM SENÝ.
BÖYLESÝNE
Gönderen: 29.08.2006 - 21:31
Bu Mesaji Bildir   GÖZBEBEGIM üyenin diger mesajlarini ara GÖZBEBEGIM üyenin Profiline bak GÖZBEBEGIM üyeye özel mesaj gönder GÖZBEBEGIM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
1230 Mesaj -
En Güzel Aþk Sýr Olandýr... dil uzat sevinçli
Gönderen: 29.08.2006 - 21:48
Nazligul su an offline Nazligul  
RE:
1113 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý .~Sniper~.

En Güzel Ask "Zor" olandir...
olmicakmiydi sıkıntılı düsün

Gönderen: 29.08.2006 - 22:04
Bu Mesaji Bildir   Nazligul üyenin diger mesajlarini ara Nazligul üyenin Profiline bak Nazligul üyeye özel mesaj gönder Nazligul üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Hilye_Nur su an offline Hilye_Nur  
8 Mesaj
ooo çok güzel yaa ellerine, yüregine saglik...
Gönderen: 29.08.2006 - 22:04
Bu Mesaji Bildir   Hilye_Nur üyenin diger mesajlarini ara Hilye_Nur üyenin Profiline bak Hilye_Nur üyeye özel mesaj gönder Hilye_Nur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
RE: RE:
1230 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Nazligul

Alıntı
Orijýnalý .~Sniper~.

En Güzel Ask "Zor" olandir...
olmicakmiydi sıkıntılı düsün

En Güzel Ask "...." olandir..

noktalý kýsým kafama göre deðiþebilir.

o anki hissetmeme baðlýsevinçli..

Gönderen: 29.08.2006 - 22:12
DoLuNaY su an offline DoLuNaY  
Konu icon   
821 Mesaj -
Herkes begenmi$ ben kusur bulsam ayýp olur $imdi:P..Eline yüregine saglýk..Yürekten dökülenler herzaman degerli ve en güzelidir..
Gönderen: 29.08.2006 - 22:15
Bu Mesaji Bildir   DoLuNaY üyenin diger mesajlarini ara DoLuNaY üyenin Profiline bak DoLuNaY üyeye özel mesaj gönder DoLuNaY üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
GÖZBEBEGIM su an offline GÖZBEBEGIM  
138 Mesaj -
aþkýn zor olanýda sýr olaný makbuldür..
aþk açýða çýktýmý bence önemini yitirir sniper.
zorluklar olsunki ulaþýlmaz olup deðer kazansýn...
Gönderen: 29.08.2006 - 22:16
Bu Mesaji Bildir   GÖZBEBEGIM üyenin diger mesajlarini ara GÖZBEBEGIM üyenin Profiline bak GÖZBEBEGIM üyeye özel mesaj gönder GÖZBEBEGIM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Nefret su an offline Nefret  
.
135 Mesaj -
ANLAÞILDI SENÝNDE YANIK BÝR TARAFIN VAR SANIRIM KARDEÞÝM...
sevinçli

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Nefret tarafından, 29.08.2006 - 22:19 tarihinde.
Gönderen: 29.08.2006 - 22:18
Bu Mesaji Bildir   Nefret üyenin diger mesajlarini ara Nefret üyenin Profiline bak Nefret üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sevsevgimi su an offline sevsevgimi  
yalan değil
7 Mesaj
mutlu olmayý bekleme belki de mutluluk gülüsünde saklýdýr sakýn aglayayým deme belkide bir yerlerde senin birtek gülüsüm için yasayan birileri vardýr biliyorum sen bir günes sin ve etrafýnda bir sürü gezegen var ama sunu da unutma bende dünya yým birtek bende hayat var AKLIMA SÝÝR RÝ OKUYUNCA BENÝMDE BUNU YAZASIM GELDÝ
Gönderen: 29.08.2006 - 22:26
Bu Mesaji Bildir   sevsevgimi üyenin diger mesajlarini ara sevsevgimi üyenin Profiline bak sevsevgimi üyeye özel mesaj gönder sevsevgimi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Dokun Bana
1230 Mesaj -
Dokun bana
Karanlýðýn aydýnlýða dokunduðu gibi
Usulca yanaþýp bedenime
Sadece dokun

Beni bekleyen ölümü bir an unutup
Yaþamýn parmak uçlarýnda olduðunu
Yeniden anýmsayayým
Hadi dokun
Dokun ki
Ýçimde aðlamaya hazýr çocuðu
Bir anda olsa kandýrayým ..

(þaka yaptým dokunmayýn . huylanýyorum. hehehesevinçli )

Gönderen: 05.09.2006 - 13:10
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
RE: Bir Ben Bileyim Seni...
1420 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý .~Sniper~.

bir giz ol hayatýmda
saklý kal en derin yerimde
kimseler bilmesin seni.

hep saklý kal içimde.
bir ben bileyim seni.
bir ben bileyim nasýl sevdiðimi.

bir ben bileyim seni

bir sen ol hayatýmda.

en büyük sýrrým ol

.

Mükemmel Mükemmel
Gönderen: 23.10.2006 - 12:44
Bu Mesaji Bildir   **Su_DamlasI** üyenin diger mesajlarini ara **Su_DamlasI** üyenin Profiline bak **Su_DamlasI** üyeye özel mesaj gönder **Su_DamlasI** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
-=[ R_E ]=- su an offline -=[ R_E ]=-  
56 Mesaj -
Sniperim Yüreðine saðlýk güzel yazmýþsýn.
Gönül sazýnýn bam teline inceden dokunmþsungül
selam ve dua ile.þiirlerinizin devamýný dileriz.
sugunet kardeþim buda sanagül
seninde þiirlerin çok güzel
Gönderen: 23.10.2006 - 12:54
Bu Mesaji Bildir   -=[ R_E ]=- üyenin diger mesajlarini ara -=[ R_E ]=- üyenin Profiline bak -=[ R_E ]=- üyeye özel mesaj gönder -=[ R_E ]=- üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~MiNA~ su an offline ~MiNA~  
475 Mesaj -
Sniper kardesim hayal kirikligina ugrayacaksin ama maalesef bende siirini cok begendimKararsiz

Ellerine yüregine saglikgül sevinçli
Gönderen: 23.10.2006 - 17:51
Bu Mesaji Bildir   ~MiNA~ üyenin diger mesajlarini ara ~MiNA~ üyenin Profiline bak ~MiNA~ üyeye özel mesaj gönder ~MiNA~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zübeyr b avvam su an offline zübeyr b avvam  
işte o an
205 Mesaj -
Týk,týk,týk
-kim o?
-hazýrlan gidiyoruz.
-sen kimsin?nereye gidiyoruz?
-sýran geldi gercek evine gidiyoruz?
-gercek evmi?sen yoksa?...
-evet.haydi gidelim...
-dur bir dakika.bir sürü yarým kalmýþ iþim var.
-iþ yarým kalmaz.birleri tamamlar oyalanma.
-çocuklar.onlar daha çok küçük;bari vedalaþsaydým.
-sen olmadanda büyürler.haydi bekliyorlar.
-bekliyorlar mý?onlarda kim?
-gidince görürsün,
-anlamadým.ama kalbini kýrýp gönlünü alamadýklarým,iyiliðinigörüp,karþýlýðýný veremediklerim var.borçlu gðitmek istemiyorum,anlayacaðýn.
-bunu zamanýnda düþünseydin.
-zamanýnda mý?ama ben daha zamanýmvar zannediyordum.
-hepiniz aynýsýnýz.zaman dediðin içinde bulunduðun andýr.dün yok yarýnsa meçhul.
-keþke....keþke.....
-tamam sus.devam etme.bu günü yaþarken hep yarýn var gibi davrandýn.neyse.bu sana bir uyarýydý.þimdi gitmiyoruz.amaher an gidebiliriz.bir daha geldiðimdearkanda piþmanlýk olmasýn.keþkeler kalmasýn.

dr.can(takma isim)
zaman gazetesi ailem dergisi yazarý
(allah rahmet eylesin)

şaşkın şaşkın şaşkın şaşkın şaşkın şaşkın şaşkın şaşkın şaşkın şaşkın şaşkın
Gönderen: 23.10.2006 - 18:24
Bu Mesaji Bildir   zübeyr b avvam üyenin diger mesajlarini ara zübeyr b avvam üyenin Profiline bak zübeyr b avvam üyeye özel mesaj gönder zübeyr b avvam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
zübeyr b avvam su an offline zübeyr b avvam  
DİKKAT
205 Mesaj -
Dizmeye baþladýðýn boncuklarý bitirmeden ölebilirsin.Sývamaya baþladýðýn odaný tamamlamadan hayata gözlerini yumabilirsin.Çýktýðýn seferini tamamlamadan fani ömrün bitebilir.Evet her an ölebilirsin.Madem hakikat böyledir;gurur ve enaniyeti býrak,üzerindeki gafleti at ve ölüme daima hazýrlýklý ol.Taki,ölüm meleði geldiðinde seni hazýr bulsun.Ýþte sen böylesine bir þuurla yaþaki kabirde de,mahþerde de rahhat edesin.Öyleyse,iþlediðin günahlarý piþmanlýk ve istiðfar gözyaþlarýnla yýkamaya bak;onlara birdaha yaklaþmamaya karar ver!Olur ki,Yüce mevla,haline ve gözyaþlarýna acýrda merhamet eder.....
Gönderen: 23.10.2006 - 18:34
Bu Mesaji Bildir   zübeyr b avvam üyenin diger mesajlarini ara zübeyr b avvam üyenin Profiline bak zübeyr b avvam üyeye özel mesaj gönder zübeyr b avvam üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1050 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Suayb (46), cuneytarkin82 (49), emira (40), ibrahim13 (50), geylani2 (42), ilknur1977 (47), mhmtyel (43), Müslüman kiz (30), hitoprak (51), solmayan-gül (39), pancoloji (39), gül_güzeli (39), güle güle (37), Sueda (38), suvari (41), teacherone (45), kudüs (48), sensinnn (38), Isik Hafize (39), masumca (51), muradmurad (45), burku (36), hatice.d (47), ismail arabaci (37), ariiff (43), nur44_55 (42), deepsilver (36), _SON_NEFES_ (32), onur5844 (52), sailor2005 (67), canfeza (37), saltanat (45), saltiks (50), van65 (), Taha1 (38)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.71693 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.