budesonide budesonide generique rhinocortstromectol ivermektin apranax aprovel aralen arava arcocillin arcoxia aricept arilin arimidex aristocort artane arthrotec artofen asacol asasantine asmaxen at 10 atarax atenil ateno basan comp ateno basan atesifar athrofen atridox atrovent augmentin avalide avana avapro avelox aventyl aviral avodart aygestin azaimun azarek azelex aziclav azulfidine bactrim basiron

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Ş İ İ R L E R & Ş Î R L E R İ N  » ATES VE SU

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
ATES VE SU
84 Mesaj -
Ateþ birgün SU yu görmüþ yüce daðlarýn ardýnda
Sevdalanmýþ onun deli dalgalarýna
Hýrçýn hýrçýn kayalara vuruþuna
Yüreðindeki duruluða
Demiþki SUya
Gel sevdalým ol
Hayatýma anlam veren mucizem ol.....
SU dayanamamýþ ATEÞin gözlerindeki sýcaklýða
Al demiþ...........
Yüreðim sana armaðan
Sarýlmýþ ATEÞle SU birbirlerine
Sýkýca,kopmamacasýna...
Zamanla SU buhar olmaya
ATEÞ,kül olmaya baþlamýþ
Ya kendisi yok olacakmýþ,ya aþký.......
Baþtan alýnlarýna yazýlmýþ olan kaderide
Yüreklerindeki kederide
Alýp gitmiþ uzak diyarlara SU.......
ATEÞ kýzmýþ,ateþ yakmýþ ormanlarý
Aramýþ SUyu diyarlar boyu
Günler boyu,geceler boyu
Birgün gelmiþ SUya varmýþ yolu
Bakmýþ,o duru gözlerine SUyun
Biraz kýrgýn,biraz hýrçýn
Ve o an anlamýþ;
Aþkýn bazen gitmek olduðunu
Ama gitmenin yitirmek olmadýðýný.......
ATEÞ durmuþ,susmuþ,sönmüþ aþkýyla
Ýþte o zamandan beridir ki;
ATEÞ SUdan
SU ATEÞden kaçar olmuþ....
ATEÞin yüreðini sadece SU
SUyun yüreðini ATEÞ ALIR OLMUÞ.......
Gönderen: 25.08.2006 - 13:08
Bu Mesaji Bildir   mücahit_056 üyenin diger mesajlarini ara mücahit_056 üyenin Profiline bak mücahit_056 üyeye özel mesaj gönder mücahit_056 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
alemihuccet su an offline alemihuccet  
359 Mesaj -
Her insan yüreðinde biraz su, biraz ateþ taþýr.bazan yanar bazan da yakar,
ama aþkýyla coþar da coþar; ta ki durluncaya kadar...
..gül..
Gönderen: 25.08.2006 - 13:29
Bu Mesaji Bildir   alemihuccet üyenin diger mesajlarini ara alemihuccet üyenin Profiline bak alemihuccet üyeye özel mesaj gönder alemihuccet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
firefly su an offline firefly  
56 Mesaj -
Su, ateþ ve aþk dost olmuþlar ve birlikte zaman geçirmeye baþlamýþlar. Birbirlerine öylesine alýþmýþlar ki, su ateþsiz bir yere gidemez olmuþ, ateþ suyu görmeden uyuyamaz olmuþ,  aþk ateþsiz yürüyemez olmuþ, su aþksýz akamaz olmuþ. Zamanla aralarýna ayrýlýðýn girmesinden endiþelenmiþler, birbirlerini kaybetmekten korkar olmuþlar. Baþbaþa olduklarý bir gün, kaybolurlarsa birbirlerini nasýl bulabileceklerini anlatmaya karar vermiþler.

Ateþ ve aþk suya sormuþlar: “Kaybolursan seni nasýl bulacaðýz?”
“Nerede bir þýrýltý duyarsanýz, beni orada bulabilirsiniz” diye cevap vermiþ su.
“Peki,” demiþ ateþ ve aþk, “seni bulduðumuzda bizi hayli özlemiþ de olacaðýna göre güzel bir karþýlama hazýrlarsýn deðil mi?”
“Elbette!” demiþ su þýrýltýyla.
Serin damlalarýyla ateþin omuzuna dokunmuþ:
“Dostum, ateþ, sen geldiðinde içim öyle ýsýnýr, öyle ýsýnýr ki, sevincimden buharlaþýr, uçarým, göðe yükselir, bulut olurum.”
Ateþ bu cevaba çok sevinmiþ, daha bir hararetle yanmaya baþlamýþ.
Sonra küçük mavi gözlerini aþka çevirmiþ:
“Sevgili dostum aþk, seni görür görmez koynuma alýrým. Birlikte dere tepe gezeriz, ýrmaklara katýlýr ve denizlere varýrýz.  Biliyorum ki, akýþým aþkla olursa þýrýltýlarým daha güzel olur! Aþkla aktýðým ýrmaklara hayat götürürüm. Aþkla vardýðým denizlerin mavisi bir baþka olur.”
Aþk bu cevabý çok beðenmiþ.

Sonra aþk ve su ateþe sormuþlar: “Seni yitirirsek nasýl buluruz?”
“Nerede bir duman görürseniz, bilin ki ben oradayým” demiþ ateþ de.
“Peki, sen bizi nasýl karþýlayacaksýn?” demiþ aþk ve su.
Ateþ önce sýcacýk bir gülümsemeyle suya cevap vermiþ:
“Dostum su, sen geldiðinde hemen sönerim, senin dostluðunun hatýrýna yok olur, duman olurum.”
Ateþ bu bu cevabý çok sevmiþ, daha bir hararetle yanmayý sürdürmüþ.
Ateþ sonra alev alev dudaklarýyla aþka konuþmuþ:
“Sevgili dostum aþk, sen geldiðinde daha da içten tutuþurum. Elinden tutup insan kalplerine varýr ve aþýklarýn kalbine  kývýlcýmlar taþýrýz. Çok iyi biliyorsun ki, ben sen olmaksýzýn yakamam. Sen yanýmda olmasan, alevlerimiz kimsenin kalbine düþmezdi.”

Sonunda sýra aþka gelmiþ.
Ateþ ve su birlikte sormuþlar:
“Peki sevgili aþk seni kaybedersek, nasýl  bulabiliriz?
Aþkýn cevabý oldukça düþündürücüymüþ:
“Beni kaybederseniz, bir daha asla bulamazsýnýz.”
Gönderen: 25.08.2006 - 13:46
Bu Mesaji Bildir   firefly üyenin diger mesajlarini ara firefly üyenin Profiline bak firefly üyeye özel mesaj gönder firefly üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1017 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
nailgencer (44), Orchidee (37), onersinanc (67), sivas58 (59), selale 1 (48), kir cicegi (33), Türkiz (54), murad safak (48), hanik (56), musti58 (52), hvv23 (41), meryema (44), YUSSF (51), erdal.sahin (45), kadir_eyup (44), ufux (49), sankay (49), Ebu Muhammed (49), UmutK (47), yasmin79 (45), Turkiyeli 66 Ac.. (35), sayyad82 (42), Cerez (56), serapbuyukcivel.. (56), Mustafa. (53), crixso (47), fatihbeyza (51), aydinfuat1991 (34), bekar ögretmen (45), leventay24 (60), selyum (45), fatihmeskul (47), altug utku (46), emrebey (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59026 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.