budesonide kaletra lopinavir ritonavir budesonide colchicine super kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Ş İ İ R L E R & Ş Î R L E R İ N  » yitik şehrin figuranları

önceki konu   diğer konu
6 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
yitik şehrin figuranları
9 Mesaj
onlar savaþ çocuklarýydý.masmavi gökyüzünde sakladýklarý umutlarý kýrmýzýya boyandý.zincirlere baðlandý yürekleri.

kiminin adý mehmetti.kimininki ayse,fatma,yusuf..
isimleri savaþ koyuldu.savaþ onlar için ölüm deðil cezalarýný bilmedikleri zulümdü.onlar hayallerine sýðýndýlar.hayalleri ise bombalarla parçalandý.onlar masmavi gökyüzünün altýnda yürekleri zincirlerle baðlanmýþ kuþlardý.

küçüktüler.savaþ nedir bilmiyorlardý.nereye baksalar karanlýktý.karanlýktan korkarlardý çünkü savaþ karanlýðýn adýydý.annelerinin kucaðýna sýðýnýyorlardý.anneleri onlar için bir sýðýnaktý.
kimsenin bilmediði,umutlarýn bilendiði bir hayal dünyasý vardý.savaþ oynanýyordu bu yitik þehirde.silahlar baþrolde,çocuklar figüran.....

Aðlasa neye yarar ki yetim çocuk?aðlayýnca þehit babasý mý gelecek geriye yoksabir zamanlar gittiði okul mu?o da farkýnda bunun.biliyor savþýn ne demek olduðunu.eðer savaþýn içinde olmasalardý annesi saklar mýydý hiç gözyaþlarýný.hiç yalan söyler miydi ona 'baban iþe gitti 'diye. biliyor yetimçocuk yalan olduðunu.çünkü annesi hiç yalan söylemezdi ona.anlýyor.çünkü her yalanýnda yüzü kýzarýyor.

artýk o bir savaþ eri o bir delikanlý.eskiden babasýnýn iþdönüþü getirdiði oyuncak tabancadan biliyor silah tutmasýný.dedim ya alýþmýþ artýk.bizim delikanlýnýn savaþmak için gittiðicephane sanki okul onun için,silah bomba da defter-kalem ...

belkiküçük eller tutmak istemezdi boyunca silahlarý.annelerinin gözleri görmek istemezdi minik yavrularýnýn canice öldürülmesini.hangi anne dayanabilirdi ki dokuz ay karnýnda taþýyýp da bir saniyede kucaðýnda ölmesine.bilselerdi böyle olacaðýný doðurmak bile istemezlerdi.burunlarý koklamakistemezdi günlerce kan kokularýný.kulaklar keþke iþitmemiþolsaydý yeri göðü iþiten bomba seslerini.baþýndakilerin cezasýný onlar çekmek zorunda mýydý?umutsuzluk ve çaresizlik...

þimdiorda çocuk olmak vardý.korkmak vardý,aç kalmak vardý.topraða sarýlmak vardý.acý çekmek vardý acýlarýný anlamak için. sevmek vardý ölümüne sevilecek ne varsa...

yarýn bir umut bir kahraman isterdi.küçük eller defter-kalem tutmak isterdi.anneler bir doktor bir öðretmen olmalarýný isterlerdi evlatlarýnýn .ve ak sütlerini son damlasýna kadar helal ederlerdi.onlarýn dazevkle aldýklarý tek koku annelerinin piþirdiði yemekler olurdu.ve kulaklarýnýn sadece sevgi sözcüklerini duymalarýný isterlerdi..
bilmezdik böyle olacaðýný.kalplerimiz býçaðý bile köreltiyordu.sevmeyi unuttuk.hayatýn içine öyle bir dalmýþtýk ki,ne acýkan bir kedi yavrusunu görüyordu gözlerimiz,ne de aðlayan bir çocuðun gözyaþlarýný siliyordu ellerimiz.
þimdi buðulu camlara dqayadým buðulu gözlerimi,kaçýþlarýný izliyorum gençliðimin karanlýk caddelerden.sen tutsaksýn ya mavilerin altýnda,artýk bana da uzak maviler.baðlýyorum yüreðimi zincirlere.karanlýk benim de üstüme boþalttý siyahlarýný,gölgelerde kaldým þimdi.

dilini mühürleyenlere inat,artýk sen de konuþ,artýk haykýr,artýk kus!ve ne olur affet bizi.
ne olur acýlý anne,ne olur silahsýz asker,ne olur yetim çocuk
AFFET BÝZÝ!!!
Gönderen: 11.08.2006 - 04:11
Bu Mesaji Bildir   muhacir kızı üyenin diger mesajlarini ara muhacir kızı üyenin Profiline bak muhacir kızı üyeye özel mesaj gönder muhacir kızı üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
bacim ne kadar güzel sey yazmissin ne kadar güzel
2687 Mesaj -
kutlarim gercekten duygulu hos sizi burada görmek istiyoruzgül
Gönderen: 11.08.2006 - 10:25
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -
Allah Razı Olsun

çok güzel bir paylaþým olmuþ...

Rabbim tüm müslümanlarýn yar ve yardýmcýsý olsun inþAllah...

gül...

Gönderen: 11.08.2006 - 10:32
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
Selamun Aleyküm muhacir kýzý Kardesim..

ALLAH razi olsun, gercekten cok güzel bir paylasim..
Tesekkürler.. gül

Kardesim imzanizi degistirebilirmisiniz lütfen..
Mail adresi eklemek site kurallari geregi yasaktir..

Size özel mesaj aticaktim, ama isminizdeki "ý" harfi kabul etmiyor, ve gönderemedim..

Hakkinizi helal ediniz..

Selam ve DUA ile..
Gönderen: 11.08.2006 - 10:45
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
k_ali_te su an offline k_ali_te  
Ne Olur Acılı Anne,ne Olur Silahsız Asker,ne Olur Yetim Çocuk AFFET BİZİ !!
534 Mesaj -
dilini mühürleyenlere inat,artýk sen de konuþ,artýk haykýr,artýk kus!ve ne olur affet bizi.
ne olur acýlý anne,ne olur silahsýz asker,ne olur yetim çocuk
AFFET BÝZÝ!!!

Duygularýna katýlýyorum..tþkgül
daha ilk paylaþýmýn mükemmel tbr ediyorum
hayýrlý paylaþýmlar

Ya Rab sen affedensin affetmeyi seversin bizleride affet

Gönderen: 11.08.2006 - 11:07
Bu Mesaji Bildir   k_ali_te üyenin diger mesajlarini ara k_ali_te üyenin Profiline bak k_ali_te üyeye özel mesaj gönder k_ali_te üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
muhacir kızı su an offline muhacir kızı  
RE:
9 Mesaj
Alıntı
Orijýnalý YeSiLKuBBeM

Selamun Aleyküm muhacir kýzý Kardesim..

ALLAH razi olsun, gercekten cok güzel bir paylasim..
Tesekkürler.. gül

Kardesim imzanizi degistirebilirmisiniz lütfen..
Mail adresi eklemek site kurallari geregi yasaktir..

Size özel mesaj aticaktim, ama isminizdeki "ý" harfi kabul etmiyor, ve gönderemedim..

Hakkinizi helal ediniz..

Selam ve DUA ile..

tamam sorun olacaðýný zannetmemiþtim deðiþtiririm önemli deðiltelaşlı
neden özel msj gelmiyor.ý harfi mi sorun buna?düsün
Gönderen: 11.08.2006 - 13:31
Bu Mesaji Bildir   muhacir kızı üyenin diger mesajlarini ara muhacir kızı üyenin Profiline bak muhacir kızı üyeye özel mesaj gönder muhacir kızı üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 983 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
hümeyra24 (43), güllüm (41), alitufan (48), semsuddin (39), f_erturk (39), zafercezlan (54), benbuamellerimi.. (53), seyma_05 (39), yenilmezburuk (46), mhmmdky (37), sivaslihakan (46), sunam6 (41), konya28 (37), mardinlimemo (44), @hasan@ (39), _huzurislamda_ (39), Seda_ (35), BOPPON (43), faziltopal (55), ahmetserkankaya (43), eLsina (38), AZRA66 (37), sulukapo (34), HAKANCETIN (46), mentese (48), palanxdöken (53), ADEM BAKIRHAN (60), ceyhan (71), ReSuLe_HaSrEtt (38), Forever_Love (40), mutlu69 (55), islam yusuf (54), sofi32 (49), yesil_bahar19 (37), makhorsa (48), erihna (41), veysi irdam (88), abdullah özkul (27), nur58 (60), fedayi (55), RAMAZAN69 (37), seyyidali47 (50), gocer (55), suleyman yildiz (57), vuslat_wien (41), KASIM EROL (50), isanurun (39), koeroglu (48), ardaci (49), ardaburda (50), gunesgunes (42), Burcu89 (35), BMW (43), ZLH (), hafiz_34 (68), bestebuse (51), Aysegül (36), seroar (55), hacirizeli (53), sonmezNL (53), zeko (), CILGIN KURT (51), BERGE00 (42), sevki (51), fth (41), muhammetmustafa (44), bsapmaz (59), siyah_gül (36), ekrem144 (), Cicekci (37), rooster79 (45), mehmetx (44), furkan42 (42), yunus ata (61), GangstAdem (39), orhan06 (44), kamuran (51), dinimiseviyorum (39), esm (40), buzmavisi61 (58)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.57783 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.