generique rhinocortchloroquine fluvoxamine stromectol lopinavir ritonavir fludapamide fludex forzest fosamax frumil fulcin furacin furadantin furo basan furodrix gabantine gastroprazol geodon glaupax gli basan glibenese glibenorme glimerax glimeryle glucobay gluconormine glucophage xr glucophage glucotrol xl glucotrol glucovance gracial grifulvin gris peg grisol grisovin gyne lotrimin hard on oral jelly hard on helvecin helvevir hypnorex hytrin bph hytrin hyzaar ilosone

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Ş İ İ R L E R & Ş Î R L E R İ N  » Filistin'de ki çocuklar annelerine neden bana oyuncak almadın diye değil "Bizim için küçük mermi mi yapıyorlar?" diye soruyorlar

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    Filistin'de ki çocuklar annelerine neden bana oyuncak almadın diye değil "Bizim için küçük mermi mi yapıyorlar?" diye soruyorlar
104 Mesaj -
Sabahýn ilk ýþýklarýydý,
Ýki damla yaþ gördüm,
Yýkýntýlar, yangýnlar arasýnda.
Güneþle parýldýyorlardý.
Patlamalar parýltýlara yansýyor,
Tanklar geçiyordu üzerlerinden,
Gölge ediyorlardý barýþa.
Parýltýlarý söndürmemek için,
Direniyordu çocuklar
Tanklara karþý sapanlarýyla.
Kalemi tanýmayan minicik eller,
Silahlarla yazýyorlardý defterlerini,
Kurþunla koyuyorlardý noktalarýný, virgüllerini.
Kulaklarý saðýr ediyordu patlamalar
Alýþmýþlardý; yaþ gelmiyordu gözlerinden.
Ve bir gün daha geçmiþti,
Otuz can ile kapamýþtý günü
Filistin`de çocuklar.
Zaman aðýrlýðýný yýktý üzerime
Sonunu kestiremediðim
Anlar yaþýyorum þimdi.
Sönmüyor yangýnlar içimde,
Haykýrýyordum kimse duymuyor.
Yok oluyor çocuklar; birer birer,
Yok oluyorlar...

Çocuklarýn yerine koydum kendimi
Kavruldum, gözlerim kapandý ansýzýn.
Bir yer düþledim çocukça yüreðimle.
Bir okul bahçesi gibi rengârenk
Ve bir okul çantasý,
Gökkuþaðý gibi renkli.
Ocak baþýnda, isli çaydanlýktaki çay,
Gecenin ayazýna meydan okuyan ay ýþýðý,
Hepsinin ötesinde,
Çocuklarý düþledim.
El deðmemiþ gonca,
Yüreklerinde özlemini duyduklarý
Birtürlü tanýyamadýklarý 'Barýþ' gibi.
Ha Barýþ; bir yer mi?
Güzelmiþ derler doðru mu?
Silinsin kan kusan silahlar,
Çocuklar yok olmasýnlar,
Defter, kalem, kitaplarla seviþsinler.
Barýþý öðrensinler, yaþasýnlar.
Oyunlarla, Oyuncaklarla coþsun
Çantalarýndaki beslenmeleriyle doysunlar
Kurþunlarla deðil...
Gönderen: 08.08.2006 - 02:45
Bu Mesaji Bildir   sahra_yagmur üyenin diger mesajlarini ara sahra_yagmur üyenin Profiline bak sahra_yagmur üyeye özel mesaj gönder sahra_yagmur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 992 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
hümeyra24 (43), güllüm (41), alitufan (48), semsuddin (39), f_erturk (39), zafercezlan (54), benbuamellerimi.. (53), seyma_05 (39), yenilmezburuk (46), mhmmdky (37), sivaslihakan (46), sunam6 (41), konya28 (37), mardinlimemo (44), @hasan@ (39), _huzurislamda_ (39), Seda_ (35), BOPPON (43), faziltopal (55), ahmetserkankaya (43), eLsina (38), AZRA66 (37), sulukapo (34), HAKANCETIN (46), mentese (48), palanxdöken (53), ADEM BAKIRHAN (60), ceyhan (71), ReSuLe_HaSrEtt (38), Forever_Love (40), mutlu69 (55), islam yusuf (54), sofi32 (49), yesil_bahar19 (37), makhorsa (48), erihna (41), veysi irdam (88), abdullah özkul (27), nur58 (60), fedayi (55), RAMAZAN69 (37), seyyidali47 (50), gocer (55), suleyman yildiz (57), vuslat_wien (41), KASIM EROL (50), isanurun (39), koeroglu (48), ardaci (49), ardaburda (50), gunesgunes (42), Burcu89 (35), BMW (43), ZLH (), hafiz_34 (68), bestebuse (51), Aysegül (36), seroar (55), hacirizeli (53), sonmezNL (53), zeko (), CILGIN KURT (51), BERGE00 (42), sevki (51), fth (41), muhammetmustafa (44), bsapmaz (59), siyah_gül (36), ekrem144 (), Cicekci (37), rooster79 (45), mehmetx (44), furkan42 (42), yunus ata (61), GangstAdem (39), orhan06 (44), kamuran (51), dinimiseviyorum (39), esm (40), buzmavisi61 (58)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59705 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.