ivermektine lopinavir ritonavir generique luvox hydroxychloroquine generique rhinocortsuper kamagra suprax symmetrel synthroid bottle synthroid tadacip tadalift tadalis sx tadora tamec tamsunax tarivid tavanic tegretol telfast temovate tenoretic tenormin terbifil tetraseptine thorazine ticlid tildiem timisol timonil timoptic tirosint tofranil top avana topamax toramide torasem torasis torem trandate transannon trecator sc trental trial packs triatec

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » ÇOCUK EĞİTİMİ » Anne ve Babama Mektup

önceki konu   diğer konu
8 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Anne ve Babama Mektup
621 Mesaj -
Sevgili anneciðim, babacýðým;
Duygularýmýzýn zirveye çýktýðý bir zamanda, onlarý tamamlayýp sizlere sunmak istiyorum.
Ey benim varlýk sebeplerim! Sevginizin, aþkýnýzýn bir tohumu olarak dünya bahçesine diktiniz. Geliþime sevindiniz. Ben aðlarken sizler güldünüz, kurbanlar kestiniz. Beni kundaktayken kem gözlerden sakladýnýz. Aðlayýþýmý, bestelerin en güzeli olarak deðerlendirdiniz. Beni, bereketi, evin neþesi, geleceðinizin ýþýðý olarak gördünüz ve baðrýnýza basarak her zarardan esirgediniz. Annelik ve babalýk duygularýnýzý bende tatmin ederek mutlu oldunuz. Sevgili anneciðim, uykularýmýn en tatlýsýný, göðsünden kana kana süt içerken tattým. Senin kalp atýþýn bana en güzel ninniden daha anlamlý geldi, farkýndaysan, hep sol göðsünü emerken uyudum. Yanaðýma, dünyanýn en tatlý öpücünü kondururken ben, rüyalarýnda cennet bahçelerinde çýrpýnýyordum.
Büyüdükçe zaman zaman seni üzdüm, uykularýný böldüm. Fakat sen bütün bunlarý asla þikâyet etmedin, hatta varlýk sebebin saydýn.
Ben o güzel aile bahçesinde bir aðaç filizi gibi büyüyordum. Kimi zaman alýn teriyle, kimi gözyaþlarýnla kökümü suladýn, filizlerimin daha gür yeþermesine yardým ettin.
"Ana gibi yar olmaz" derler ya, olmadýðýný bana gösterin. Dünyada hiçbir kelime ve kavram, "Ana" kavramý kadar aðzý doldurduðu ve bir pýnar serinliði gibi kalbe aktýðý görülmüþ þey deðil.
Anasýn/ Yürektensin/Yürektesin
Her an eldesin, dildesin, gönüldesin
Sen kýyamet kopsa da Yavrun için yürümektesin.

Sevgili Babacýðým;
Anamýn kocasý, düþüncemin ufku, cesaretim, emin adýmlarým, dayanaðým, evimizin çatýsý, gün boyu yokluðunu içimde hissettiðim, akþam olunca hayâlýný kapýda gördüðüm, babacýðým.
Ýçimdeki pýnardan gür akabiliyorsa, sesimi göklere yükseltebiliyorsam, baþým dik, alným açýk gezebiliyorsam; tebessümler hiç eksik olmuyorsa yüzümde... Sonsuzu kucaklamak için emin adýmlarla yürüyorsam ileri... "Baba!" deyiþimde, "Yavrum" diye gökkubbeyi imleten ses ahengine borçluyum her þeyi...
Ey benim ebeveynim, enem ve babam. Dünyanýn en tatlý, en kutsal varlýklarý!
Biliyor musunuz, ben çocuðum, çocuðunuzun, en tatlý varlýðýnýzým. Siz benim çocuk olarak bakmayýn, benim de kendime göre bir dünyam var, ben de yaþýyorum ve iþte karþýnýzdayým. Þimdi, dünyanýn en tatlý bakýþlarýyla bana bakarak ve de yüreðinizi açarak, ama mutlak sesine kulak vererek beni dinler misiniz?
Bana sadece doðrularý söylemekle yetinmeyiniz, ayný zamanda doðrularý yaparak da bana örnek oldunuz. Her yalanýn ve aldatmanýn, gönül aynamda bir leke oluþturduðunu unutmayýnýz.
Kendi düþüncelerinizden çok, bana nasýl düþüneceðimi öðrettiniz. Zihinsel zamanýmýzýn farklý olduðunu bilmenizi isterim.
Ýçimde dünyayý deþifre etmeyiniz ama bana, kendimi tanýmam için yardýmcý olunuz.
Bana verilecek en güzel hediyenin, ilginiz ve zamanýnýz olduðunu asla unutmayýnýz.
Ben sizin gözle görülür kopyanýzým, bana daima güzel örnek olunuz.
Benim de duygularým var, heyecanlarým, ihtiyaçlarým var. Beni de adam yerine koyarak konuþunuz. Beni benden öðreniniz.
Bazen aðýz diliniz susar, iþte o zaman beden diliniz konuþur. Sakýn benden dilinizi anlamaz zannetmeyiniz.
Ben de yaþadýðýmý, varlýðýmý önce hissetmek, sonra çevreme hissettirmek isterim. Bana görev ve sorumluluk vererek manevi dünyamýn kurulmasýna yardýmcý olunuz.
Ben çocuðum, kaným kaynýyor, yerimde duramýyorum. Duygularýmý, kederlerimi, beklerken oyun içinde yaþamak isterim, oyunuma mani olmayýnýz.
Ben çoðu zaman "ne" söylediðinize pek bakmam, "nasýl" söylediðiniz beni daha çok ilgilendirir. Sözlerinizi gönül ambalajýna sarýnýz bana vermek için uygun zamaný seçiniz.
Ufak tefek problemlerimi býrakýn kendim çözeyim. Her iþime karýþmazsanýz daha çok memnun olurum.
Aman ha, aman ha beni, baþkalarýnýn çocuklarýyla karþýlaþtýrmayýnýz. Ýþte bu beni öldürür.
Davranýþlarýmýn içerisinde yanlýþlarý seçip sergilemeyin, doðrularýmý vitrine çýkarýn ki, doðrularýn daima müþterisi olayým.
Beni doðru davranýþlarýmdan ötürü takdir ederseniz, ben de sizi ve güzel olan her þeyi test etmesini öðrenirim.
Bana "tembel" "sorumsuz" "inatçý" "huysuz" gibi olumsuz sýfatlar yakýþtýrmayýnýz. Hani atasözümüz var ya; "Bir insana kýrk defa deli dersen, o deli olur" diye, sonra karþýnýza o sýfatlarla çýkarsam üzülürsünüz.
Beni sýk sýk eleþtirmeyiniz ki, içime kapanmayayým. Sürekli suçlarsanýz yalan söylemeye mecbur kalýrým.
Sakýn bana kýzgýn olduðunuz zaman hayat dersi vermeye kalkmayýn.
Büyüdüðümü ve benim de duygularýmýn, fikirlerimin olduðunu kabul edin.
Bana hep kendi isteklerinizi dayatýrsanýz, korkarým benden istemediklerinizi duyarsýnýz.
Arkadaþlarýma karþý çýkarken de, dengeyi kaçýrmayýnýz.
"Yapma" dediklerinizi sizden korktuðum için yapmam, ama sizler olmayýnca ne yapacaðýmý kestirmeniz güç. Kiþinin korktuðunu sevemeyeceðini biliriz.
Bana çok kuralcý yaklaþmayýn. Sürekli emirler yaðdýrmayýnýz.

:( Ben bu mektubu okuyunca cocuk olmasam bile gercekten aileme bir mektup yazmak gecti icimden.. Ins-Allah yazacagimda.. Sizden ricam icimizde sekerden seker cocuklari olanlar vardir.. Onlara mektubun ne oldugunu anlatir, ve sizlere bi mektup yazmalarini ister misiniz? Ya da bir resim, ya da sözlü bir sekilde onlari dinler misiniz? Lütfen buraya eklemeyi unutmayin! Kulak ardida etmeyin!Sizin degil onlarin yorumlarini bekliyorum..gül
Gönderen: 02.08.2006 - 22:11
Bu Mesaji Bildir   Begum üyenin diger mesajlarini ara Begum üyenin Profiline bak Begum üyeye özel mesaj gönder Begum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
k_ali_te su an offline k_ali_te  
534 Mesaj -
Begüm kardeþ, tþk eline saðlýk ..

bu düþüncende güzel... bir mektup yazdýrmak lazým .
duygu ve düþüncelerinide öðrenmiþ oluruz

ama bence mektuptan çok karþýnýza alýp konuþmak lazým gibi geldi bana ..
onlarla konuþmak oynamak dinlemek lazým ..

ben bir ara çocuklarýmla böyle yaptým .
onlardan beklentilerimi anlattým ve
dedimki benden beklentileriniz nelerdir

bana demezmi ...
baba geçen haftaki bana anlattýðýn fýkralardan yine anlatmaný ve benimle güreþmeni çok istiyorum dedi..

bu beni çok duygulandýrdý ..
demekki onlarýn iç dünyalarýna inmek lazým

selam ve dua ile ..
Gönderen: 02.08.2006 - 22:23
Bu Mesaji Bildir   k_ali_te üyenin diger mesajlarini ara k_ali_te üyenin Profiline bak k_ali_te üyeye özel mesaj gönder k_ali_te üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
{{~Dervis~}} su an offline {{~Dervis~}}  
350 Mesaj -
:(ağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlar gülANNEMgülağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlar Özledim siziağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlar gülBABAMgül ağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlarağlar
Gönderen: 02.08.2006 - 22:28
Bu Mesaji Bildir   {{~Dervis~}} üyenin diger mesajlarini ara {{~Dervis~}} üyenin Profiline bak {{~Dervis~}} üyeye özel mesaj gönder {{~Dervis~}} üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SONUMUDUMUZ su an offline SONUMUDUMUZ  
151 Mesaj -
:(ağlarağlar
begüm! caným benim. yüreðine saðlýk tatlý bebeðim!kalemine saðlýk..
Rabbim hep yar ve yardýmcýn olsun.
gül
Gönderen: 03.08.2006 - 00:58
Bu Mesaji Bildir   SONUMUDUMUZ üyenin diger mesajlarini ara SONUMUDUMUZ üyenin Profiline bak SONUMUDUMUZ üyeye özel mesaj gönder SONUMUDUMUZ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  
2338 Mesaj -
Umarým böyle has bir evlat sevgisini eken analar babalar vardýr..

Yazýk mektup yazacak kimsemiz yok..
Gönderen: 03.08.2006 - 01:03
Bu Mesaji Bildir   ((( ... ))) üyenin diger mesajlarini ara ((( ... ))) üyenin Profiline bak ((( ... ))) üyeye özel mesaj gönder ((( ... ))) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
utaniyorum su an offline utaniyorum  
1942 Mesaj -
.......gül ..........
Gönderen: 03.08.2006 - 01:12
Bu Mesaji Bildir   utaniyorum üyenin diger mesajlarini ara utaniyorum üyenin Profiline bak utaniyorum üyeye özel mesaj gönder utaniyorum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
SONUMUDUMUZ su an offline SONUMUDUMUZ  
RE:
151 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý DiLSuZ

Umarým böyle has bir evlat sevgisini eken analar babalar vardýr..

Yazýk mektup yazacak kimsemiz yok..

:( gül:(
Gönderen: 03.08.2006 - 10:38
Bu Mesaji Bildir   SONUMUDUMUZ üyenin diger mesajlarini ara SONUMUDUMUZ üyenin Profiline bak SONUMUDUMUZ üyeye özel mesaj gönder SONUMUDUMUZ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
Begüm, CANIM.. ALLAH razi olsun..

Tesekkürler..

Fikrinde güzel..

InsaALLAH yazanlar olur ve buraya eklerler..

Anne ve Baba,
daim iyiligimizi isterler..ağlar
Ama bizler kendimizi onlardan daha akilli sandik ve onlarin tüm sözlerini belki dinlemedik..ağlar
Affeyle ALLAHim.. Annem ve Babam, haklarinizi helal edin..
Onlari nice kez kirmisiz..ağlar
Ya bagirmisiz, ya söz dinlememisiz, Müslümana yakismiyor ama..

...ağlar ...
Gönderen: 04.08.2006 - 09:37
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 803 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
gocmenkuslar (56), fatihalperen (40), cumababa (64), osman karaca (59), selim444 (33), furkan2005 (44), sena_66 (56), sebo1963 (61), manolya (59), sertkaya (54), sofigardas (44), MEHMET_1960 (64), dursun ali (68), cepkamil (51), romen (42), selim_wien (42), awsaroglu (49), tekin58 (59), sahabegulu (47), hintavi (47), sivassporlu (38), hakký özka.. (59), Hayriye Esra (38), eylem (49), nurdane_unlu (58), tüncay (46), uzaktaki (48), Goblin (37), aliyasar (60), ozturk yasin (61), iborrr (59), Elbistan (44), s_a_r_a_ (36), HABÝBE (39), sefaiscan20 (35), YAKAMOZ42 (44), p_rens (69), metin007 (47), P_kardes (51), mehmetturkmen (46), Bayramalptekin (60), sitemkar (44), ATEKER (51), muco_15 (39), hicran (37), beyondvision (38), Konyali_Yakup (38), Hayat-i (55), Ece (38), Meviza29 (51), meaksa (39), Pfantom (63), INCE (52), musab27 (46), vuslaterimi (39), nisa06 (53), nisan3aknur (49), KabirYolcusu (40), ates_2001 (40), Gundepster (44), BiLMARUF (51), haroun66 (38), benmuzo27 (46), ahmet349 (39), O NA KAVUÞMAK (37), kadir_1818 (49), kadir_kadir (49), siblako (51), kökan (51), ünsal (46), hasanözen (54), y-o-l-c-u (45), EFSANE35 (50), nbalâ has.. (32), yusufla (45), tomi56 (34), yavuzselim (48), huseyin22 (50), insanlýk.. (36), code10 (49), Barbaros tas (65), mahinur40 (49), kerbela_ (38), furkan71 (53), macfurkan (48), Atomcan (49), bukey musab (39), benlikolmas&yac.. (37), serdaroglu1 (79), comert_harun (39), Musabbukey (39), rduman07 (39), erolxyz (46), prenses82 (42), mErVe.. (38), sakinliman (57), sofi180 (38), msene (50), yavuz1d (42), Muhammed74 (50), travaci (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.62232 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.