generique plaquenil stromectol kaletra generique rhinocortfluvoxamine detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » Ş İ İ R L E R & Ş Î R L E R İ N  » KIRK YILIN HESABI...

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
KIRK YILIN HESABI...
1420 Mesaj -
KIRKINCI YIL HESABI

Uykularý harman ettim, savurdum
Bir mübarek düþ aradým kýrk sene.
Ne usandým, ne yoruldum, ne durdum
Ýçi doðru dýþ aradým kýrk sene.

Çýktým dað boþ, indim baktým ova boþ
Toprak garip, su tedirgin, hava boþ
Nere gitsem dallar kýrýk, yuva boþ
Yumurtada kuþ aradým kýrk sene.

Aþk yükünü indirince arkamdan
Doðmadýk bebekler tuttu yakamdan
Hesap-kitap ettim kaçtým rakamdan
On yitirdim, beþ aradým kýrk sene.

Binalar yükselir: Gözyaþý, kin, kan...
Koymuþlar adýný “uygarlýk, ümran”!
Yükseklerde, midelerdir hükümran
Alçaklarda, baþ aradým kýrk sene.

Gönül penceremi dünyaya açtým
Baktým manzaraya, ben benden geçtim...
Ucuzdan tiksindim, kolaydan kaçtým
Belâsý çok iþ aradým kýrk sene...

Birbirinden çürük çýktý seneler
Öz yiðidi az doðurdu analar
Hayâl oldu gönlümdeki binalar
Temel için taþ aradým kýrk sene.

Adý “devrim” oldu avrat soyarak
Denge kurdu toklar açý yiyerek
Aptallara ibret olsun diyerek
Solucanda diþ aradým kýrk sene
Gönderen: 29.07.2006 - 11:32
Bu Mesaji Bildir   **Su_DamlasI** üyenin diger mesajlarini ara **Su_DamlasI** üyenin Profiline bak **Su_DamlasI** üyeye özel mesaj gönder **Su_DamlasI** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 761 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
nailgencer (44), Orchidee (37), onersinanc (67), sivas58 (59), selale 1 (48), kir cicegi (33), Türkiz (54), murad safak (48), hanik (56), musti58 (52), hvv23 (41), meryema (44), YUSSF (51), erdal.sahin (45), kadir_eyup (44), ufux (49), sankay (49), Ebu Muhammed (49), UmutK (47), yasmin79 (45), Turkiyeli 66 Ac.. (35), sayyad82 (42), Cerez (56), serapbuyukcivel.. (56), Mustafa. (53), crixso (47), fatihbeyza (51), aydinfuat1991 (34), bekar ögretmen (45), leventay24 (60), selyum (45), fatihmeskul (47), altug utku (46), emrebey (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58177 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.