stromectol kaletra ivermectin chloroquine kamagra oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » NERDE SECCADELER .....

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
NERDE SECCADELER .....
176 Mesaj -
Kendi üzerinde dönen deðirmen taþlarý misali dönüyorum odalarda;
Seccadeler nerde?..
Kýble hangi yöne doðruydu bu evde?..
Baþýma koymak için takke, çekmek için tesbih var mý?..

Bugün bitti. Gece de gidiyor...
Bir günüm daha bitti; ben nereye gidiyorum?..
Gün gün, saat saat, dakika dakika ölüyorum!.. Gidiyorum!.. Tükeniyorum;
Haberim var mý?..

Herþeyi sevmek... Çok güzel.
Kendini sevmek... Çok güzel. Peki, bu nasýl kendini sevmek?
"Seviyorum" çýðlýklarýyla yak kendini hadi!..
Erit kendini, tüket, bitir!..

Sen... Ey sen, aynadaki!..
r0;Kalanr1;ýnýn farkýnda mýsýn?
Peki "talan"ýnýn?
Sen... Ey sen, aynadaki!..
Dün de bakmýþtýn aynaya. Farkýnda mýsýn; bugün daha yaþlýsýn!.. Bugün daha çökük, bugün daha çirkin, bugün daha tedirgin!..
Çünkü biraz daha dökülmüþ saçlarýn, biraz daha buruþmuþ suratýn!
Biraz daha; bir saniye, bir dakika, bir saat, bir gün daha yaklaþmýþsýn düþeceðin çukura!..

Nerde, Nerde seccadeleeer?..
Kýble hangi yöndeydi bu evde?.. Ninem son geliþinde ne tarafa doðru namaz kýlmýþtý?..
Katlanýr rahlenin nasýl açýldýðýný unuttum. Ve onun içinde açýlan "Kitab"ýn yüzümü ve içimi nasýl aydýnlattýðýný...
Ýçim...
Aahhh, içim yanýyor.

Bugün bitti, gece de gidiyor...
Bir günüm daha bitti; ben, ben nereye gidiyorum?..
Gün gün, saat saat, dakika dakika ölüyorum... Gidiyorum...
Tükeniyorum;
Haberim var mý?..

Son tuttuðum orucu hangi iklimde býraktým?.. Son kýldýðým namaz hangi seccadeyle katlandý?..
Merak ediyorum;
Kâbe hâlâ bekliyor mu beni?..
Bilmiyorum... Bilemiyorum.
Ama þundan eminim:
Mezarým beni bekliyor!

Muammer Erkul (ALINTI)
Gönderen: 03.07.2006 - 19:29
Bu Mesaji Bildir   Neslahan üyenin diger mesajlarini ara Neslahan üyenin Profiline bak Neslahan üyeye özel mesaj gönder Neslahan üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 851 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Huseyin Gurbuz (49), hayrunisa2006 (52), paradies (45), gurbetci mucahi.. (50), ZEYVAH (37), mustafapala74 (38), genc hafýz (34), _?=)(/ (41), ist1965m (59), carina_caresse (36), carina.caresse (36), carina_caressee (36), es_me (38), vuslatim (36), mustafakemalpas.. (39), garibb (48), mdadag (53), CILGIN28 (59), mahmut aga (52), ilhan_27 (46), yunus_emre1983 (41), mchd (49), aozkan78 (46), ertan-1 (54), hittmann313 (49), ahmetolsun (43), feyza20 (39), yilmaz47 (49), babasininkizi86 (38), yasam (42), Ebu_AkiL (43), red_knight (39), HuseyinAbi (49)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.60098 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.