lopinavir ritonavir kamagra generique stromectol dexamethasone dexamethasone voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » övgüde ölcü

önceki konu   diğer konu
4 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
övgüde ölcü
34 Mesaj -
Hz.Ömer,bir adamin birini övdügünü duydu.Sordu:

_Bu adamla yolculugun var mi?
_Hayir!..

Ticari ortakligin?
_Yok!..

_Ohalde aksam sabah bir arada bulunan kapi komsumusunuz?
Adam yine:

_Hayir!.. deyince,Hz.Ömer ona hitaben:

_Vallahi sen onun hakkinda hicbir sey bilmiyorsun.Tanimadan metediyorsun,dedi.
Gönderen: 26.06.2006 - 16:09
Bu Mesaji Bildir   mehman06 üyenin diger mesajlarini ara mehman06 üyenin Profiline bak mehman06 üyeye özel mesaj gönder mehman06 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
utaniyorum su an offline utaniyorum  
1942 Mesaj -
övgüyü kaldýramayýp nefsine yenilebileceðini tahmin ettiðimiz kimseleri yüzüne övmeyelim.översekte belirli ölçüyü aþmayalým.
özellikle muhatabýmýzda olmayan bir özellikle onu övmemiz ona büyük zarar verebilir.fakat islama ýsýndýrmak için belirli düzeyde meth etmekte kuvvetli bir metoddur.
Gönderen: 27.06.2006 - 15:55
Bu Mesaji Bildir   utaniyorum üyenin diger mesajlarini ara utaniyorum üyenin Profiline bak utaniyorum üyeye özel mesaj gönder utaniyorum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
suzunkopru su an offline suzunkopru  
179 Mesaj -
Ýçimden geçenleri saklayamayan biriyim. Bu yüzden bir kiþi övgüye layýk bir iþ yapmýþsa, teþvik maksadý ile bu yaptýðýnýn güzel bir þey olduðunu söylemeden edemiyorum.
Metodum ise þu:
1-) Þeytan Kibri yüzünden Allaha (CC) isyan etmiþ ve lanetlenemiþtir. Kibretmek kendini büyük görmek zalimler ile beraber yanmaya vesile olacak kadar kötü bir fiildir. Kendini büyük bilmek sadece Rabbimize mahsustur, çünkü o her þeyei yaratan ve en büyüktür. Bizler ise ölümü dahi kendinden uzaklaþtýramayan, ateþe dayanamayan güçsüz varlýklarýz.
2-) Ýbadetlerine Riya karýþtýran, Huzuru Mahþerde gösteriþ yaptýðý kiþiye gönderilecek ve o da o kiþiyi kovacaktýr. Böylece Riyakar insan cehenneme sürüklenecektir.
3-) Karþýmdaki kiþiye diyorum ki, þimdi size bir þey söylemek istiyorum. Dinlerken 1. ve 2. maddeyi gözönünde bulundurunuz. Sonra onun hakkýndaki güzel gördüðüm þeyi söylüyorum.
Gönderen: 27.06.2006 - 16:45
Bu Mesaji Bildir   suzunkopru üyenin diger mesajlarini ara suzunkopru üyenin Profiline bak suzunkopru üyeye özel mesaj gönder suzunkopru üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
Öðünmeyiniz! Hem topraktan yaratýlmýþ, hem de topraða dönünce kendisini kurtlarýn böceklerin yiyeceði insanýn öðünmesi neye yarar. Hz.Ebubekir r.a

Sizi övenlerin suratlarýna toprak saçýn. Hadis-i Þerif

Yaptýðýný öven, yaptýðýný yýkar. Shakespere

Denizin dibinde incilerle taþlar karýþýk olarak bulunurlar, övülecek þeyler de kusur ve yanlýþlarýn arasýnda bulunurlar. Mevlana

Alıntı
Orijýnalý suzunkopru
ateþe dayanamayan güçsüz varlýklarýz.

Suzunkopru Abim, bu söz, bu gercek, sarsitti simdi beni..ağlar
Korkuyorum ALLAHim..
Bugün okudugum yazilar yaktilar beni..
Ve uyandirdi yine..
DUAlarim kabul oldu..
Ihtiyacim oldugu yazilari okudum..Elhamdulillah..
Affet ALLAHim, bizi Cehennem atesinde yakma..

Inni ehafullah.. Ben ALLAHtan korkarim.. agla
Gönderen: 28.06.2006 - 09:54
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1051 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58720 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.