fluvoxamine generique colchicine kaletra lopinavir ritonavir generique colchicine cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » DİĞER DİNİ KONULAR » Kur'an İle Konuşan Kadın (ne güzel bir örnek)

önceki konu   diğer konu
31 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Konu icon    Kur'an İle Konuşan Kadın (ne güzel bir örnek)
437 Mesaj -

Tebe-i Tâbiîn neslinden Abdullah ibn Mübarek hazretleri anlatýyor: Hacca gidiyordum. Irak-Suriye topraklarýndan geçerken yalnýz bir kadýna rastladým. Selâm verdim; selâmýmý "Söz olarak Rahîm bir Rabden selâm sözüdür onlarýn duyacaðý" (Yâ-Sîn: 58) âyetiyle aldý.

"Buralarda ne yapýyorsun?" diye sordum. "Allah kimi yoldan çýkarmýþsa, ona yol bulduracak yoktur" (A'râf: 186) âyetini okudu. Anladým ki, yolunu kaybetmiþ.

Nereye gittiði soruma "Bir gece kulunu Mescid-i Haram'dan alýp Mescid-i Aksâ'ya götüren Allah'ý tesbih ederim" (Ýsrâ: 1) âyetiyle karþýlýk verdi. Anladým ki, geçtiðimiz hacc mevsiminde haccýný tamamlamýþ, Kudüs'e gidiyor.

"Ne zamandan beri böyle yolunu kaybettin?" dedim. "Tam üç gece (yani üç gündür)" (Meryem: 10) dedi.

Yiyecek verme teklifinde bulundum. "Sonra orucunuzu gün batýncaya kadar tamamlayýn" (Bakara: 187) âyetini okudu.

"Ýyi de Ramazan'da deðiliz" dedim. "Kim Allah için nafile bir hayýr yaparsa, Allah her hayrýn karþýlýðýný verendir, her þeyi hakkýyla bilendir" (Bakara: 158) âyetiyle cevap verdi.

"Yolculukta oruç açýlabilir" dedim. "Ama orucu tutarsanýz, bu hakkýnýzda daha hayýrlýdýr" (Bakara: 184) âyetini okudu.

Niye benim gibi konuþmadýðýný sordum. "Aðzýndan tek bir söz bile çýkmasýn ki, yanýnda onu gözleyen ve o sözü kaydetmeye hazýr bir gözcü bulunmamýþ olsun" (Qâf: 18) dedi.

"Kimlerdensin?" diye sordum. "Bu konuda bilgin yok (ailemi söylesem de tanýmazsýn). Sonra göz de, kalb de (görmeden, kesin bilgiye dayalý olmadan verdiðin her hükümden) sorumludur" (Ýsrâ: 36) âyetiyle cevap verdi.

"Hata ettim, hakkýný helâl et!" dedim. "Bugün size kýnama yok. Allah, sizi baðýþlasýn" (Yusuf: 92) dedi.

Deveme bindirip kafilesine ulaþtýrma teklifinde bulundum. "Hayýr adýna ne iþlerseniz Allah onu bilir" (Bakara: 215) âyetiyle mukabele etti.

Devemi yanýna getirdim. Binecekken, "Mü'min erkeklere söyle, bakýþlarýný sakýnsýnlar" (Nûr: 30) âyetini okudu.

Gözlerimi çevirdim; binecekken deve ürküp kaçtý, bu arada elbisesi az yýrtýldý. "Baþýnýza musibet olarak ne gelirse, bu bizzat iþleyip, onu hak etmeniz sebebiyledir" (Þûrâ: 30) âyetini mýrýldandý.

"Sabret, deveyi baðlayayým!" dedim. "Bu hususta Süleyman'ý anlayýþlý ve daha isabetli davranýr kýldýk" (Enbiyâ: 79) âyetini okuyarak, devemi yönlendirme konusunda benim daha baþarýlý olduðumu kasdetti.

Deveye bindi ve "Bunu bize baþ eðdiren Allah'ý tesbih ederim; yoksa bunu biz baþaramazdýk. Ve sonunda þüphesiz Rabbimize döneceðiz!" (Zuhruf: 13-14) âyetlerini okudu.

"Haydi!" diye deveyi hýzlandýrdým. "Yürüyüþünde (ve davranýþlarýnda) vakur ol ve sesini yükseltme. Seslerin en çirkini, (baðýran) eþeðin sesidir!" (Lokman: 19) mukabelesinde bulundu.

Yürürken þiir okumaya baþladým. "Kur'an'dan kolayýnýza geleni okuyun!" (Müzzemmil: 20) dedi.

"Þiir okumak haram deðil ki!" dedim. "Bu hususu ancak gerçek idrak ve basiret sahipleri düþünüp anlar!" (Bakara: 269) cevabýný verdi.

Bir süre gittik; sonra evli olup olmadýðýný sordum. "Ey iman edenler! Cevabý verildiðinde sizi üzecek meselelerden sormayýn!" (Mâide: 101) âyetini okudu.

Derken kafilesine ulaþtýk ve "Kafile içinde kimsen var mý?" dedim. "Mal ve evlât dünya hayatýnýn süsüdür!" (Kehf: 46) dedi.

Anladým ki, evlâdý var. Ýsimlerini sordum. "Allah Ýbrahim'i dost edindi; Allah Musa ile konuþtu; Ey Yahya, Kitab'a kuvvetle tutun!" (Nisâ: 125, 164; Meryem: 12) âyetlerini okudu.

"Ey Ýbrahim, ey Musa, ey Ýsa!" diye kafileye seslendim. Nur yüzlü üç genç "Buyur!" diye çýkageldi. Onlara para verip, "Bununla içinizden birini þehre yollayýn! Yemeklerin helâl ve temiz olanýna baksýn ve size bir yiyecek getirsin. Dikkatli davransýn!" (Kehf: 19) dedi.

Yiyecek gelince bana, "Geçmiþ günlerinizde yaptýklarýnýzýn karþýlýðýnda þimdi afiyetle yiyip için!" (Hâqqa: 24) dedi.

Çocuklara, "Annenizin bu durumunu bana söylemezseniz bu yemekten yemem!" dedim. "Annemiz" dediler,

"Aðzýndan Cenab-ý Allah'ýn gazabýný çekecek yanlýþ bir söz çýkar korkusuyla 40 yýldýr böyle sadece Kur'an'la konuþur."

Ýbn Mübarek, bu hadiseyi Kur'an'da her þeyin bulunduðuna delil olarak anlatýrdý.

agla agla agla

Cok etkilendim ve kendimden cok utandim...
Gönderen: 22.06.2006 - 01:51
Bu Mesaji Bildir   CENNETyolu üyenin diger mesajlarini ara CENNETyolu üyenin Profiline bak CENNETyolu üyeye özel mesaj gönder CENNETyolu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pertev su an offline Pertev  
601 Mesaj -
Ne kadar güzel!

Allah senden razi olsun Cennetyolu Kardesim, canim benim.

gül

.
Gönderen: 22.06.2006 - 02:00
Bu Mesaji Bildir   Pertev üyenin diger mesajlarini ara Pertev üyenin Profiline bak Pertev üyeye özel mesaj gönder Pertev üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
akarsu su an offline akarsu  
895 Mesaj -
Allah razi olsun Can
Gönderen: 22.06.2006 - 14:45
Bu Mesaji Bildir   akarsu üyenin diger mesajlarini ara akarsu üyenin Profiline bak akarsu üyeye özel mesaj gönder akarsu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  
Kur'an İle Konuşan Kadın (ne güzel bir örnek)
941 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý CENNETyolu

Cok etkilendim ve kendimden cok utandim...

agla agla agla agla agla agla agla agla

SubhanaAllah...

Ne kadar guzel... bende kendimden cok UTANDIM,

Allah'im nolur senin yolunda ilerliyen kullardan olmayi nasip eyle agla

Allah razi olsun CENNETyolu abi gül

Gönderen: 22.06.2006 - 14:57
Bu Mesaji Bildir   ~eSRa~ üyenin diger mesajlarini ara ~eSRa~ üyenin Profiline bak ~eSRa~ üyeye özel mesaj gönder ~eSRa~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -
Allah Razı Olsun

"Aðzýndan Cenab-ý Allah'ýn gazabýný çekecek yanlýþ bir söz çýkar korkusuyla 40 yýldýr böyle sadece Kur'an'la konuþur."

Rabbim ondan razý olsun inþallah...

Gerçekten utanýlmasý gereken bir konu

Rabbim affetsin bizleri

agla agla agla agla agla agla

Sevgi Selam ve Dua ile...gül

Gönderen: 22.06.2006 - 14:58
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
AGLIYORUM su an offline AGLIYORUM  
500 Mesaj -
ALLAH razý olsun can...
....gül....
Gönderen: 22.06.2006 - 15:11
Bu Mesaji Bildir   AGLIYORUM üyenin diger mesajlarini ara AGLIYORUM üyenin Profiline bak AGLIYORUM üyeye özel mesaj gönder AGLIYORUM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
k_a_r_d_e_l_e_n su an offline k_a_r_d_e_l_e_n  
154 Mesaj -
Allah Razı Olsun

KARDESIM PAYLASIMIN ICIN
RABBIM YARDIMCIMIZ OLSUN agla agla agla
Gönderen: 22.06.2006 - 15:12
Bu Mesaji Bildir   k_a_r_d_e_l_e_n üyenin diger mesajlarini ara k_a_r_d_e_l_e_n üyenin Profiline bak k_a_r_d_e_l_e_n üyeye özel mesaj gönder k_a_r_d_e_l_e_n üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Umuda_Dogru su an offline Umuda_Dogru  
162 Mesaj -
Böylesine güzel bir yaziyi okumak benide cok dugulandirdi...

Allah razi olsun CENNETyolu Can... harika bir örnek,
Cenab-i Hak bize Kur'an ahlakiyla ahlaklanmayi nasib etsin...

Selam ve Dua ile
Gönderen: 22.06.2006 - 21:11
Bu Mesaji Bildir   Umuda_Dogru üyenin diger mesajlarini ara Umuda_Dogru üyenin Profiline bak Umuda_Dogru üyeye özel mesaj gönder Umuda_Dogru üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~YaZGuLu~ su an offline ~YaZGuLu~  
RE:
595 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Umuda_Dogru

Cenab-i Hak bize Kur'an ahlakiyla ahlaklanmayi nasib etsin...

Selam ve Dua ile

Amin Amin Amin, kardesim

Rabbim razi olsun

cook güzel bir yazi, duygu ve örnek dolu.

gül
Gönderen: 23.06.2006 - 10:18
Bu Mesaji Bildir   ~YaZGuLu~ üyenin diger mesajlarini ara ~YaZGuLu~ üyenin Profiline bak ~YaZGuLu~ üyeye özel mesaj gönder ~YaZGuLu~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
Okumanizi tavsiye ederim..
7 Mesaj
Cok guzel bir yazi..
Kuran ile konusabilmek bende isterdimağlar

Bu yazi, Kuran ile konusmak ihtiyacinda olan bizler icin cok ama cok fazla onemli bence..

Bende cok utandim..ağlar

InsaALLAH Yüce KURANimizi güzel okuyanlardan oluruz, okuyupta anlayanlardan oluruz,
anlayipta uygulayanlardan oluruz.. InsaALLAH..

Selam ve DUAlarimla.. gül
Gönderen: 23.06.2006 - 21:39
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
.~Sniper~. su an offline .~Sniper~.  
1230 Mesaj -
cennet seslim..

ALLAH c.c. razý olsun senden..

bu hikayen bana hz. ebubekir (r.a.) ýn . aðzýna çakýl taþlarý koyduðu misali hatýrlattý..

gerçekten ne kadar boþ konuþuyorum..

hiç kelimelerin de hesabýný vereceðimi düþünmeden hemde...

ALLAH razý olsun caným...

gül

Gönderen: 23.06.2006 - 23:07
Bu Mesaji Bildir   .~Sniper~. üyenin diger mesajlarini ara .~Sniper~. üyenin Profiline bak .~Sniper~. üyeye özel mesaj gönder .~Sniper~. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
CENNETyolu su an offline CENNETyolu  
437 Mesaj -
Can kardeslerim, Amin Allah (c.c) cümlemizden razi olsun.

Rabbim bize Kur'anin elbisesini giydirsin,
bizleri Kur'ani yasayanlardan eylesin...

Selam ve Dua ile...
Gönderen: 27.06.2006 - 01:22
Bu Mesaji Bildir   CENNETyolu üyenin diger mesajlarini ara CENNETyolu üyenin Profiline bak CENNETyolu üyeye özel mesaj gönder CENNETyolu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
..... su an offline .....  
her zaman kuranda cevap var yeterki örnek alinmali
172 Mesaj -

Zaman ihtiyarlandýkça, Kur'an gençleþiyor; rumuzu tavazzuh ediyor. Nur, nâr göründüðü gibi; bazan þiddet-i belâgat dahi, mübalaða görünür

Gönderen: 04.07.2006 - 20:37
Bu Mesaji Bildir   ..... üyenin diger mesajlarini ara ..... üyenin Profiline bak ..... üyeye özel mesaj gönder ..... üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
HiLaL-i ehmer su an offline HiLaL-i ehmer  
112 Mesaj -
Rabbim bize Kur'anin elbisesini giydirsin,
bizleri Kur'ani yasayanlardan eylesin...

Aminnnn amiinnn amiinnnnnnnn........
Allah razi olsun CENNETyolu...cok güzeldi
Gönderen: 04.07.2006 - 23:24
Bu Mesaji Bildir   HiLaL-i ehmer üyenin diger mesajlarini ara HiLaL-i ehmer üyenin Profiline bak HiLaL-i ehmer üyeye özel mesaj gönder HiLaL-i ehmer üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
^^NuR^^ su an offline ^^NuR^^  
639 Mesaj -
Bütün yapilan dualara

amin amin amiiiiin

okuyunca cok utandim

ALLAHim ne kadar ibret verici bir hadise

ALLAH bizide kuran ahlakiyla ahlaklandirsin

bizide yolundan ayirmasin

ALLAH im böyle mübarek insanlar yüzüsuyu hürmetine

benimde icime o büyük aski versin

amin amin amin

ALLAH senden razi olsun CENNETyolu abim

ellerin dert görmesin

gül gül gül gül
Gönderen: 05.07.2006 - 00:00
Bu Mesaji Bildir   ^^NuR^^ üyenin diger mesajlarini ara ^^NuR^^ üyenin Profiline bak ^^NuR^^ üyeye özel mesaj gönder ^^NuR^^ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
sevdamsin su an offline sevdamsin  
RE:
465 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý >>RuVeyDa<<

Bütün yapilan dualara

amin amin amiiiiin

okuyunca cok utandim

amin amin amin

ellerin dert görmesin

gül gül gül gül

Gönderen: 05.07.2006 - 00:36
Bu Mesaji Bildir   sevdamsin üyenin diger mesajlarini ara sevdamsin üyenin Profiline bak sevdamsin üyeye özel mesaj gönder sevdamsin üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
asabi kanarya su an offline asabi kanarya  
280 Mesaj -

utanmak öðrenmeye engel olmamalý hem utanalým hem öðrenelim

selam ve dualarýmla

Gönderen: 05.07.2006 - 00:53
Bu Mesaji Bildir   asabi kanarya üyenin diger mesajlarini ara asabi kanarya üyenin Profiline bak asabi kanarya üyeye özel mesaj gönder asabi kanarya üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
437 Mesaj -
Allah (c.c) cümlemizden razi olsun can kardeslerim, ibret alanlardan oluruz insa-Allah...

Alıntı
Orijýnalý asabi kanarya

utanmak öðrenmeye engel olmamalý hem utanalým hem öðrenelim

Cok dogru can abim, utandik hemde cok,
Insa-Allah ögrenenlerden oluruz...

Selam ve dua ile...
Gönderen: 30.07.2006 - 16:15
((( ... ))) su an offline ((( ... )))  
Ya hayr konuşmak...
2338 Mesaj -
ya da susmak..

Susmak en kolayýdýr.. Hayr konuþanlardan Eyle Rabbim bizi..
Gönderen: 30.07.2006 - 16:24
Bu Mesaji Bildir   ((( ... ))) üyenin diger mesajlarini ara ((( ... ))) üyenin Profiline bak ((( ... ))) üyeye özel mesaj gönder ((( ... ))) üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
adar72 su an offline adar72  
10 Mesaj -
allah bizi kötü konuþmaktan ve þeytanýn vesveselerinden korusun
Gönderen: 30.07.2006 - 17:11
Bu Mesaji Bildir   adar72 üyenin diger mesajlarini ara adar72 üyenin Profiline bak adar72 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Yesrib_05 su an offline Yesrib_05  
32 Mesaj -
ne kadar güzel.....kendimden cok utaniyorum..bizlerle bunu paylastigin icin cok sagol kardesim....´
allah hepimizi kötü seylerden korusun insallah....
Gönderen: 30.07.2006 - 17:47
Bu Mesaji Bildir   Yesrib_05 üyenin diger mesajlarini ara Yesrib_05 üyenin Profiline bak Yesrib_05 üyeye özel mesaj gönder Yesrib_05 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kardeslik_18 su an offline kardeslik_18  
61 Mesaj -
Cok guzel bi yazi Cennetyolu kardeim Allah razi olsun, paylasim icin tskler boyle paylasimlar devam eder insAllah.

gül
Gönderen: 02.08.2006 - 03:41
Bu Mesaji Bildir   kardeslik_18 üyenin diger mesajlarini ara kardeslik_18 üyenin Profiline bak kardeslik_18 üyeye özel mesaj gönder kardeslik_18 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
allgüne su an offline allgüne  
65 Mesaj -
Ne kadar güzel!!!
Paylasimin icin ALLAH razi olsun
Gönderen: 02.08.2006 - 17:16
Bu Mesaji Bildir   allgüne üyenin diger mesajlarini ara allgüne üyenin Profiline bak allgüne üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
Esselamu Aleyküm..

Bu yaziyi her okudugumda okadar cok utaniyorumki..ağlar

Ama okadarda daha cok KURAN okumaya basliyorum..
Ve ümit ediyorumki, aramizda az okuyanlar varsa, dahada cok okuycaklar InsaALLAH..

Bu konuyuda aktiflestirmek istedim..

Herkez okusun lütfen..

RABBIM bizede nasip etsin..
Güzel okumayi..
Anlamayi..
Anladiklarimizla amel etmeyi..
Ve Kardeslerimizede ögretmeyi..
Amin..ağlar
Gönderen: 05.12.2006 - 09:53
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
EHL-I HAK su an offline EHL-I HAK  
815 Mesaj -
Cennetyolu abimiz agla Allah Razı Olsun sizden ekleme çok önce olmuþ ama ben yeni gördüm böyle güzel bir eklemeyiağlar

çok güzel bir yazý Rabbim herkese nasip etsin imsALLAH..gül
bende kendimden çok utanýyorum tam manasýyla güzelce okuyabilsemağlar ama Allahýma sükürler olsun yinede okuyabiliyorum..

Selam ve dua ile gül...

Gönderen: 23.12.2006 - 11:13
Bu Mesaji Bildir   EHL-I HAK üyenin diger mesajlarini ara EHL-I HAK üyenin Profiline bak EHL-I HAK üyeye özel mesaj gönder EHL-I HAK üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~Firdevs~ su an offline ~Firdevs~  
RE:
1293 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý >>RuVeyDa<<

Bütün yapilan dualara

amin amin amiiiiin

okuyunca cok utandim

amin amin amin

ellerin dert görmesin

gül gül gül gül

Gönderen: 12.02.2007 - 15:33
Bu Mesaji Bildir   ~Firdevs~ üyenin diger mesajlarini ara ~Firdevs~ üyenin Profiline bak ~Firdevs~ üyeye özel mesaj gönder ~Firdevs~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mehmetduru su an offline mehmetduru  
RE: Kur'an İle Konuşan Kadın (ne güzel bir örnek)
322 Mesaj -
Kardeþim eline saðlýk çok güzel paylaþýmmýþ.
Allah Razı Olsun
Gönderen: 12.02.2007 - 15:41
Bu Mesaji Bildir   mehmetduru üyenin diger mesajlarini ara mehmetduru üyenin Profiline bak mehmetduru üyeye özel mesaj gönder mehmetduru üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
VeRvO su an offline VeRvO  
Konu icon    RE:
567 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý >>RuVeyDa<<

Bütün yapilan dualara

amin amin amiiiiin

okuyunca cok utandim

amin amin amin

Allah Razı Olsun

ellerin dert görmesin

gül gül gül gül

Gönderen: 13.02.2007 - 18:41
Bu Mesaji Bildir   VeRvO üyenin diger mesajlarini ara VeRvO üyenin Profiline bak VeRvO üyeye özel mesaj gönder VeRvO üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
437 Mesaj -
Selamun aleyküm

Allah (c.c) hepinizden razi olsun

"Kim , Allah 'ýn kitabýndan bir harf okursa ona bir hasene vardýr.Bir hasene 10 misli karþýlýðýdýr.Ben Elif, lam, mim bir harftir demiyorum.Elif bir harftir, lam bir harftir, mim bir harftir." buyurmuþtur.(Tirmizi rivayet etmiþtir.)

Abdullah b. Amr b. As'tan (r.a) rivayet olunmuþtur.
Nebi (s.a) þöyle buyurmuþtur;
"Kuran hafýzýna 'Oku ve yüksel , dünyada okuduðun gibi, oku. Senin varacaðýn yer (cennette ) okuduðun ayetin son noktasýdýr.'" (Ebu Davut ve Tirmizi rivayet etmiþlerdir.)

Selam ve Dua ile
Gönderen: 25.03.2007 - 23:34
Karanfil_ su an offline Karanfil_  
34 Mesaj -
ALLAH razi olsun CENNETyolu enistemgül
Gönderen: 25.03.2007 - 23:49
Bu Mesaji Bildir   Karanfil_ üyenin diger mesajlarini ara Karanfil_ üyenin Profiline bak Karanfil_ üyeye özel mesaj gönder Karanfil_ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
**öznur-61** su an offline **öznur-61**  
50 Mesaj -
Allah razý olsunağlar gül
Gönderen: 29.03.2007 - 15:06
Bu Mesaji Bildir   **öznur-61** üyenin diger mesajlarini ara **öznur-61** üyenin Profiline bak **öznur-61** üyeye özel mesaj gönder **öznur-61** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1006 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
nailgencer (44), Orchidee (37), onersinanc (67), sivas58 (59), selale 1 (48), kir cicegi (33), Türkiz (54), murad safak (48), hanik (56), musti58 (52), hvv23 (41), meryema (44), YUSSF (51), erdal.sahin (45), kadir_eyup (44), ufux (49), sankay (49), Ebu Muhammed (49), UmutK (47), yasmin79 (45), Turkiyeli 66 Ac.. (35), sayyad82 (42), Cerez (56), serapbuyukcivel.. (56), Mustafa. (53), crixso (47), fatihbeyza (51), aydinfuat1991 (34), bekar ögretmen (45), leventay24 (60), selyum (45), fatihmeskul (47), altug utku (46), emrebey (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.64508 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.