kaletra generique kaletra stromectol kaletra lopinavir ritonavir voltaren votum plus votum vytorin wellbutrin sr xatral xeloda xenical xylocaine yasmin yasminelle yaz zanaflex zantac zantic zebeta zeffix zenegra zentel zestoretic zestril zetia ziac ziagen zilutrol zinacef zinat zithromax dispersible zithromax zocor zofran zoloft zorotop zovirax zurcal zyloprim zyprexa zyrtec zyvox zyvoxid

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » EDEBİYAT / MAKALE / ŞİİR » MAKALELER » HAYATIN VE UMUDUN SESI...

önceki konu   diğer konu
7 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
HAYATIN VE UMUDUN SESI...
437 Mesaj -
Bir babayla sekiz-dokuz yaþlarýndaki oðlu daðlarda yürüyüþe çýkmýþlardý. Çocuðun ayaðý birden kaydý ve düþtü, incinen ayaðýnýn sýkýntýsýyla haykýrdý: "Eyvaaah!"

Sesi karþý daðlardan yankýlanýp aynen geri döndü: "Eyvaaah!"

Daha önce böyle bir þeyle karþýlaþmamýþ olan çocuk çok þaþýrdý ve merakla baðýrdý:

"Kimsin sen?!"

Cevap gelmekte gecikmedi:

"Kimsin sen?!"

Çocuk bu cevaba öfkelendi: "Korkak!" Cevap aynýydý: "Korkak!"

Bunun üzerine babasýna dönüp sordu: "Neler oluyor baba, anlamýyorum?" Babasý gülümsedi ve "Dikkat et oðlum" dedi. Sonra da karþý daða doðru baðýrdý:

"Her þey çok güzel!" Daðdan gelen ses cevapladý: "Her þey çok güzel!" "Seni seviyorum!" "Seni seviyorum!"

Çocuk hâlâ hayret içindeydi, ama yine de anlayamamýþ­tý. Daha sonra babasý açýkladý:

"insanlar buna 'yanký derler, ama o aslýnda hayatýn ta kendisidir. Söylediðin ya da yaptýðýn her þeyi aynen sana iade eder. Hayatýmýz, yapýp-ettiklerimizin bir yansýmasýn­dan baþka bir þey deðildir. Dünyanýn daha sevgi ve adalet dolu olmasýný istiyorsan, kendi kalbini sevgi ve adaletle dol­durmaksýn. Baþkalarýnýn þefkatli olmasýný istiyorsan, senin þefkatli olman gerekir. Bunu her þeye uygulayabilirsin: ha­yat ona ne verdiysen, onu sana aynen iade eder." gül
Gönderen: 21.06.2006 - 01:34
Bu Mesaji Bildir   CENNETyolu üyenin diger mesajlarini ara CENNETyolu üyenin Profiline bak CENNETyolu üyeye özel mesaj gönder CENNETyolu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
akarsu su an offline akarsu  
895 Mesaj -
gül Allah Razı Olsun
Gönderen: 21.06.2006 - 05:47
Bu Mesaji Bildir   akarsu üyenin diger mesajlarini ara akarsu üyenin Profiline bak akarsu üyeye özel mesaj gönder akarsu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
NurBahcesi su an offline NurBahcesi  
2687 Mesaj -

bu vaaz konusu bence mukemmel

Gönderen: 21.06.2006 - 12:18
Bu Mesaji Bildir   NurBahcesi üyenin diger mesajlarini ara NurBahcesi üyenin Profiline bak NurBahcesi üyeye özel mesaj gönder NurBahcesi üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~eSRa~ su an offline ~eSRa~  
941 Mesaj -
Ne ekersen onu bicersin...

Allah razi olsun Cennetyolu abi ellerine saglik gül

Selam ve dua ile...

Gönderen: 21.06.2006 - 12:48
Bu Mesaji Bildir   ~eSRa~ üyenin diger mesajlarini ara ~eSRa~ üyenin Profiline bak ~eSRa~ üyeye özel mesaj gönder ~eSRa~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
Alıntı
Orijýnalý CENNETyolu

Hayatýmýz, yapýp-ettiklerimizin bir yansýmasýn­dan baþka bir þey deðildir.gül

... gül ...
Gönderen: 23.06.2006 - 00:25
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Gast NeV-Ra  
RE:
Misafir
Alıntı
Orijýnalý YeSiLKuBBeM

Alıntı
Orijýnalý CENNETyolu

Hayatýmýz, yapýp-ettiklerimizin bir yansýmasýn­dan baþka bir þey deðildir.gül

... gül ...

Gönderen: 23.06.2006 - 00:37
Bu Mesaji Bildir   Yukari
Umuda_Dogru su an offline Umuda_Dogru  
162 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý CENNETyolu

ha­yat ona ne verdiysen, onu sana aynen iade eder."[/B][/orange] gül

Alıntı
Orijýnalý ~eSRa~

Ne ekersen onu bicersin...

Cok dogru.... Allah razi olsun.... gül gül gül gül
Gönderen: 29.06.2006 - 01:47
Bu Mesaji Bildir   Umuda_Dogru üyenin diger mesajlarini ara Umuda_Dogru üyenin Profiline bak Umuda_Dogru üyeye özel mesaj gönder Umuda_Dogru üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 864 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Huseyin Gurbuz (49), hayrunisa2006 (52), paradies (45), gurbetci mucahi.. (50), ZEYVAH (37), mustafapala74 (38), genc hafýz (34), _?=)(/ (41), ist1965m (59), carina_caresse (36), carina.caresse (36), carina_caressee (36), es_me (38), vuslatim (36), mustafakemalpas.. (39), garibb (48), mdadag (53), CILGIN28 (59), mahmut aga (52), ilhan_27 (46), yunus_emre1983 (41), mchd (49), aozkan78 (46), ertan-1 (54), hittmann313 (49), ahmetolsun (43), feyza20 (39), yilmaz47 (49), babasininkizi86 (38), yasam (42), Ebu_AkiL (43), red_knight (39), HuseyinAbi (49)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59505 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.