generique stromectol ivermektine generique colchicine stromectol ivermektin detrol detrusitol dexantol dexone diamox diflucan dilantin dilatrend dilzem dinostral diocimex diovan hct diovan diprolene diuresal diurix dostinex doxy basan doxycline droxia dulcolax duodopa duphaston duricef duspatalin dynexan nouvelle formule ecopan efavirenz effexor xr effexor elantan elavil eldepryl elmetacin elocon elpradil eltroxine elyzol ena basan enasifar endoxan

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » TEBRİK & TEŞEKKÜR » Filistin`de 600 Çocuğa Katliam ALLAH bizlere yardımcı olsun

önceki konu   diğer konu
3 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
s-a-m-e-t_s-a-m-e-t su an offline s-a-m-e-t_s-a-m-e-t  
Filistin`de 600 Çocuğa Katliam ALLAH bizlere yardımcı olsun
51 Mesaj -
HAMAS`a ambargo bahanesine insani boykot karýþtýrýldý. 600 böbrek hastasý çocuk ilaç alamadýðý için diyalize giremiyor ve tek tek...

Gazze`de 600 böbrek hastasý çocuk ölümün eþiðinde. Boykotun ilk günlerinde ilaç ve diyaliz olmadýðý için üç kiþi öldü.

Hamas`ý Ýsrail`i tanýmaya zorlamak için batýnýn sürdürdüðü ekonomik ambargo, Filistinli çocuklarý vuruyor. Gazze`de ölümlerin baþladýðýný açýklayan doktorlar, 600 böbrek hastasý çocuðun ölüme terkedildiðini belirtti. Filistinli çocuklar açlýk grevine baþladý

Filistin`de Hamas hükümetine karþý uygulanan ekonomik ambargo, 1,5 milyon insanýnýn yaþadýðý tecrit altýndaki Gazze`de, insan yaþamýný ve özellikle hastalarý tehdit etmeye baþladý.

Filistin Medya Merkezi, Gazze`deki Þifa hastahanesi kaynaklarýna dayanarak, nisan ayý içinde, ilaç ve diyaliz yetersizliðinden 3 böbrek hastasýnýn hayatýný kaybettiðini bildirdi. Filistin Saðlýk Bakanlýðý Acil Durum Genel Müdürü Dr. Muaviye Hasaneyn de özellikle böbrek hastalarý için kritik önemdeki ilaçlarýn temininde krizin çok ciddi boyutlarda olduðunu belirterek, Gazze`de böbrek hastasý 600`den fazla çocuðun yavaþ yavaþ ölüme terk edilmekte olduðu uyarýsýnda bulundu.

SAÐLIK SÝSTEMÝ FELAKET

Bu çocuklardan 150`sinin düzenli olarak diyalize girmek zorunda olduðuna dikkati çeken Hasaneyn, Gazze`deki saðlýk krizini bir "felaket" olarak nitelendirdi. Gazze`nin en büyük hastahanesi olan Þifa`daki böbrek ve kanser hastalarýnýn durumunun giderek "ciddiyet" arz ettiði belirtiliyor. Þifa hastahanesi doktorlarý, böbrek hastalarý için hayati önemdeki, kan hücrelerini yapan Eritrepoitin gibi ilaçlarýn gerek yokluðunun, gerek mali darboðaz nedeniyle hastalarca alýnamamasýnýn hastalarý ciddi anemi tehlikesiyle karþý karþýya býraktýðýný belirtti.

KARDAVÝ BOYKOTA ÇAÐIRDI

Bu arada batýlý bankalarýn Hamas örgütünü, Ýsrail`i tanýmaya zorlamak için Filistin`e verilen para transferini durdurmasý, Ýslam alimi Yusuf Kardavi`nin tepkisini çekti. Kardavi bütün müslümanlarý söz konusu bankalarý boykot etmeye çaðýrdý. Katar`ýn baþkenti Doha`da yapýlan toplantýya Hamas`ýn siyasi büro þefi Halid Meþal ile birlikte katýlan ünlü Ýslam alimi Kardavi, bu bankalarýn Filistin halkýna ambargo uygulamaya devam etmesi ve onlarý açlýða terk etmeyi sürdürmesi durumunda, alimlerin, bütün müslümanlarý söz konusu bankalardaki paralarýný geri çekmeye çaðýracaðýný söyledi.

Öte yandan Ýsrail petrol þirketi Dor Enerji, artan borçlar nedeniyle Filistin`e benzin sevkýyatýný durduracaðýný bildirdi

Bu habere toplam 3 yorum eklenmiþtir.

zenci çocuklar
herkeze arka bahçe filmini izlemelerini izliyorum gerçekten ben gerçekleri yansýttýðýný düþünüyorum bu film zencileri yani afrikadaki insanlara yapýlan bu iþkenceleri harika bir þekalde sunuyor herkeze bu filmi izlemesini tavsiye ederim
[ Nagehan Kaþýkçý » 11.06.2006 21:01 ]

SÝYONÝSTLER
siyonist yahudiler dünyanýn gelmiþ geçmiþ en zalim parazitleridir.onlarýn ahmedinecatýn dediði gibi haritadan silinmeleri gerekir. TEÞEKKÜRLER

insanlýk .!!!
insanlýkla alakasý olmayan bu museviler dünyaya hükmediyorlar hatta bizim aciz yönetimimize bile insanlýktan nasibini almayan bu musevilere nasýl da itibar edersiniz!!!"

Gönderen: 13.06.2006 - 00:15
Bu Mesaji Bildir   s-a-m-e-t_s-a-m-e-t üyenin diger mesajlarini ara s-a-m-e-t_s-a-m-e-t üyenin Profiline bak s-a-m-e-t_s-a-m-e-t üyeye özel mesaj gönder s-a-m-e-t_s-a-m-e-t üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
s-a-m-e-t_s-a-m-e-t su an offline s-a-m-e-t_s-a-m-e-t  
yorumlarınızı bekliyorum
51 Mesaj -

bizler iki ülkede bu acýlarý çekti peki neden bizler bu acýlarý dindirmeyi çalýþmýyoruz bizim atalarýmýz bu savaslarda öldü
peki bizler neden neden durdurmaya çalýþmýyoruz savas orada hala yoksulluk açlýk periþanlýk getiriyor babannem türk dedem rum babannemin tüm kardesleri savasta öldü dededminde
filistin i özgür bir ülke haline getirmeye varmsýnýz haydiii bir anket gibi biþi yapalým
atalarýmýz bunlarý görmüþ bizler daha bunlarý görmek istemiyoruz hatta çannaklayede gittim filistin halkýnýn sonuda mý böyle olacak haaaa soruyorum
Gönderen: 13.06.2006 - 00:42
Bu Mesaji Bildir   s-a-m-e-t_s-a-m-e-t üyenin diger mesajlarini ara s-a-m-e-t_s-a-m-e-t üyenin Profiline bak s-a-m-e-t_s-a-m-e-t üyeye özel mesaj gönder s-a-m-e-t_s-a-m-e-t üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
tuncayzahid su an offline tuncayzahid  
BİR KİŞİ BİR HESAP AÇTIRSIN YARDIM EDELİM
31 Mesaj -
ESSELAMU ALEYKÜM. ALLAH(CC) TÜM MÜSLÜMANLARIN YARDIMCISI OLSUN.
ARKADAÞLAR ARANIZDAN BÝRÝSÝ ARAÞTIRSIN FÝLÝSTÝNE NASIL YARDIM GÖTÜRÜRÜZ DÝYE BÝR KAMPANYA DÜZENLÝYELÝM(DAHA ÖNCE YAPMIÞSANIZ OKUMADIM KUSURA BAKMAYIN) HESAP AÇTIRIN ÝNÞALLAH BÝZLERDE ELÝMÝZDEN GELDÝÐÝNCE YARDIMCI OLMAYA ÇALIÞALIM VE TANIDIÐIMIZ ARKADAÞLARIMIZIDA BUNDAN HABERDAR EDELÝM ÝNÞALLAH .
SLM VE DUA ÝLE ZATINIZA HOÞÇA BAKIN.
Gönderen: 13.06.2006 - 01:24
Bu Mesaji Bildir   tuncayzahid üyenin diger mesajlarini ara tuncayzahid üyenin Profiline bak tuncayzahid üyeye özel mesaj gönder tuncayzahid üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1059 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.56782 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.