generique plaquenil budesonide generique rhinocortfluvoxamine kaletra cipralex ciprine cipro med cipro clamycin clarinex clarithrocine claritin claritine claromycine claropram clavamox clavu basan cleocin climara clobex clocim clomid clopin clot basan clozaril co acepril co atenolol co diovan co enalapril co enatec co epril co lisinopril coaprovel colcrys colofac combivir compazine competact concor plus concor confortid conjugen convulex copegus corangine

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » SERBEST KÜRSÜ » Kücük hafiz kiz Kapali

önceki konu   diğer konu
2 okunmamış mesaj mevcut (kapali)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Kücük hafiz kiz
34 Mesaj -
"Azrail, söylediðinden de güzelmiþ"

Ýlkokulu bitirip kursa gelmiþti. Ailesi kendi isteðiyle geldiðini söylemiþti. Kayýt için adýný sorduðumda: "Fatma", dedi. Hiç de çekinmeyen bir tavýrla... Ve ekledi: "Eðer hafýz yaptýrmazsanýz kayýt yaptýrmak istemiyorum". Böyle tehdit edercesine konuþmasý onu yaþýndan daha olgun gösteriyordu. Tebessümle:"Korkmayýn küçük haným siz isteyin hafýz da yaparýz, hoca da..." O küçük gözlerinin içi parýldadý birden. Annesi: "-Hoca haným kusuruna bakma hele sen, ille de hafýz olcam der de baþka bir þey demez. Bizim köyün hocasýndan duymuþ. Peygamberimiz hafýz olanlara cennette tac giydirilecek demiþ herhalde. Siz daha iyi bilirsiniz ya köylü kafasý, biz de bu kadar duyduk anladýk. Bu da çocuk iþte". "-Tabi teyze ne demek, keþke herkes sizin gibi duyduklarýndan etkilense de teslim olsa... Siz hiç merak etmeyin kýzýnýz önce Allah'a sonra bize emanet." Kadýncaðýz elime yapýþtý, öpecekken geri çektim, utandým. Tuttum, ben onun elini öptüm. Gözleri yaþardý. "-Hoca haným bu eller, gözler hep günahlý, asýl sizinkiler öpülmeye layýk". "-Estaðfirullah teyze", dedim . O ahirette belli olur.

Bu konuþmadan sonra kaydýný yaptýðýmda Fatma'nýn Erzurumlu olduðunu öðrendim. Bir an düþündüm. "Küçük nasýl kalacak bu kadar buralarda"... Zaman ilerledikce Fatma'nýn edepli tavýrlarý daha da çok etkiledi beni. Azimliydi. Geceleri uykusunun arasýnda ayetleri sayýklarken görüyordum çoðu kez. Böyle devam ederken arada bir bana gelip soru soruyordu. Bir gün: -"Hocam hafiz olmak için Kur'an'ý bitirmek mi lazým" diye sordu. Bende: -"Tabii ki hepsini ezberleyeceksin ki "hafýz" adýný alacaksýn". Bu cevabýma çok üzülmüþ gibiydi. Bir þey demek istiyordu sanki... Teþekkür etti ve döndü arkasýna gitti. Derslerim arasýnda onlara sürekli Kur'an ezberlemekle iþin bitmeyeceðini mutlaka içindekileri uygulamanýn gerektiðini hatýrlatýyordum. Talebelerden biri: -"Hocam" dedi. "Fatma'nin annesi ona abdestli olmayanýn hafizlara dokunamayacaðýný söylemiþ doðru mu?" diye sordu. Çok ilginç doðrusu. Maþallah dedim. "Osmanlý zamanýnda atalarýmýz Kur'an'a ve hafýza kýymet verdiklerinden öyle yaparmýþ" dedim. Çok hoþlarýna gitmiþti bu iþ. Hepsi adeta kendilerini ulaþýlmasý zor, kasa içindeki altýn gibi görüyorlardý. "Görsünler" dedim içimden, bu yaþta buralara gelmiþler. Allah'ýn kelamýný ezberliyorlar,onlara fazla görmem bunu.

Bu arada Fatma ara sýra rahatsýzlanýyor ve revirde yatýyordu. Zaman geçtikçe Fatma'nýn morali ve saðlýðý daha da çok bozuluyordu. Bir gün dersini 2 kez aksatýnca sordum. "Ne oldu yoksa anneni mi özledin?" -"Hayýr", dedi. -"Neden moralin bozuk? Sýk sýk ta hasta oluyorsun" dedim. "-Yanlýþ anlamayýn, inanýn ki annemi özleyipte gitmek istediðim yok. Burayý çok seviyorum. Allah'ýmdan çok korkuyorum. Buralarý terk edersem bana ahirette hesabýný sormaz mý? " Bir þey diyemedim. Suçlu bile hissettim kendimi. O küçük kalpte bu ne imandi Ya Rabbi! Onu hayranlýkla izliyordum. Bir gün çok rahatsýzlandý. Doktora götürmek zorunda kaldýk. Bir çok tahlillerden sonra arkadaþim olan doktor haným: -"Hoca haným derhal bu talebeyi ailesinin yanýna gönder " dedi. Þaþkýnlýkla:"Neden?" diye sordum. Bana: -"Belki üzülecek hatta inanmayacaksin ama, bu talebe "KANSER". Adeta baþýmdan aþaði kaynar sular dökülmüþtü. Sanki her tarafýmý þefkat sarmýþtý. Hastahaneden ayrýlýrken Fatma'ya hiç bir þey diyemedim. Oysa anlamýþ gibi bana sorular sorup dikkatimi daðýtmaya çalýþýyordu. Kulaðýma egilerek "hocam" dedi. "Azrail insanlarýn canýný alýrken nasýldýr?" Aðlamamak için zor tutum kendimi: -"Güzel bir surettedir, mü'min kullara", dedim Sevindi, sanki mýrýldandý: "-Belki hafýz olamam ama Elhamdulillah mü'minim." diye. Þimdi anlamýþtým, bana önceden sormuþ olduðu soruyu. Demek ki hastalýðýný biliyordu. Hafýz olmak için Kur'an'ý bitirmek gerektiðini söylediðimde neden üzüldüðünü þimdi anlamýþtým.

Bir kaç gün sonra eþyalarýný hazýrlamaya baþladýk. Çünkü dayanýlmaz acýlar içinde olduðunu görüyorduk. Evine gitmesi gerekiyordu. Ailesi geldi. Fatma yanýma gelerek: -"Bana kýzmadýnýz deðil mi? Eðer söyleseydim belki kursa almazdýnýz", -"Ne demek! nasýl kýzarým sana: dedim. "Hem sonra, sakýn üzülme hafýzlýðýmý bitiremedim diye. Bu yola girdin ya, Rabbim seni hafýzlar zümresinden yazmýþtýr inþallah", dedim, Öyle sevindi ki! sarýldý boynuma: -"Gerçekten ben þimdi hafýz sayýlýrmýyým? Anne bak duydun deðil mi?" Ya Rabbi bu ne aþktý. Rabbimin hikmeti tecelli etse de iyi olsaydý þu Fatma, ne güzel bir kul olurdu. Böylece Fatma'yý gözyaþlarý ile Erzurum'a uðurladýk. Çok geçmedi. Bir iki hafta sonra ailesi aðýrlaþtýðý haberini verdi. Bu bir iki hafta içinde ondan iki mektup almýþtým. Bana hep hafýzlýk tacýný merak ettiðini, rüyalarýna bile girdiðini yazýyordu.

Bir gün sabah namazýndan sonra telefon çaldý. Fatma'nin annesiydi karþýmdaki ses. Aðlamaklý bir sesle:-"Hoca haným Fatma'yý uðurladýk. Rica etsem bir hatim okurmusunuz?" deyince ben de dayanamadým aðlamaya baþladým. Annesi beni teselli edercesine telefonu kapatmadan: -"Size ölmeden önce þunu söylememi istedi", dedi. Hýçkýrarak: "Anneciðim hocama söyle, Azrail söylediðinden de güzelmiþ.". "Ey Rabbim; senin kelamýn için yanýp tutuþan, yoluna yapýþýp kelamýna SIMSIKI sarýlan kulunu, sen son nefesinde yalnýz býrakýr mýsýn hiç?"

selam ve dua ile...
Gönderen: 06.06.2006 - 01:38
Bu Mesaji Bildir   mehman06 üyenin diger mesajlarini ara mehman06 üyenin Profiline bak mehman06 üyeye özel mesaj gönder mehman06 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
((( RAVDATE@M )))

Tekrarlarý önlemek için, yeni konu eklemeden evvel, lütfen ayný konunun olmadýðýndan emin olunuz.

((( RAVDATE@M )))

*** BURADAN DEVAM EDiNiZ ***

Gönderen: 06.06.2006 - 07:49
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Kapali Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 932 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58709 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.