lopinavir ritonavir lopinavir ritonavir stromectol lopinavir ritonavir hydroxychloroquine cordarone coreg coridil corpamil corprilin corpriretic corticotherapique cosaar plus cotrim coumadin cozaar crestor crixivan cyclogyl cycrin cyklokapron cymbalta cytotec cytoxan dalacin c dalacin t dalacin v danatrol danocrine daonil deflamat deltasone demadex demolaxin dentomycine depakine chrono depakine depakote depo provera dermestril dermovate deroxat desogen desoren desyrel detrol la

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » DİĞER KONULAR » SIR KAPISI » OYUNU BIRAK NAMAZA GİT...

önceki konu   diğer konu
4 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
**Su_DamlasI** su an offline **Su_DamlasI**  
OYUNU BIRAK NAMAZA GİT...
1420 Mesaj -
SELAMUN ALEYKUM

Arap ülkelerinde sonunda namazýn da reklamý hazýrlandý. 50 saniyelik reklamda bilgisayar oyunu oynayan gençler ezan okununca oyunu býrakýp namaza gidiyor.
Herhangi bir ürüne ya da kampanyaya olan ilgili arttýmak amacýyla hazýrlanan reklamlar bu kez namaza çaðýrýyor. Arap ülkelerinden birinde hazýrlanan reklamda, gençlerin ne yapýyorlarsa yapsýnlar onu kesip namaz kýlmaya gitmeleri gerektiði vurgulanýyor.
Bazý Ýslamcý Türk internet sitelerinde de yer alan reklamda biri bilgisayar oyunu oynayan diðeri patlamýþ mýsýr yiyerek arkadaþýný izleyen iki genç görünüyor. Mýsýr yiyen genç, dövüþ oyununu kontrol eden arkadaþýna nasýl vurmasý gerektiðini anlatýrken birden ezan okunmaya baþlýyor.

"OYUNU BIRAK NAMAZA GÝT"
Ezanýn okunmasýyla zaman duruyor ve bilgisayar oyununun kumandasý ve patlamýþ mýsýrlar havada asýlý kalýyor.
Birbirlerine bakarak gülümseyen gençler daha sonra koltuktan kalkarak camiye gidiyor.
Camide namazlarýný kýlan gençler, daha sonra evlerine dönerek bilgisayar oyununa ve patlamýþ mýsýra kaldýklarý yerden devam ediyor.
Ýslamcý internet sitelerinin tartýþma bölümlerinde ise reklamla ilgili farklý görüþler dikkat çekiyor. Bazý kiþiler reklamý olumlu olarak deðerlendirirken bazý kullanýcýlar reklamý saçma bulduklarýný belirtiyor.

NERDE BÝZDE BÖYLE UYGULAMA ÝNÞAALLAH BÝZÝMKÝLERÝNDE AKLINA GELÝR.
ALLAHA EMANET OLUNUZ
Gönderen: 04.06.2006 - 16:18
Bu Mesaji Bildir   **Su_DamlasI** üyenin diger mesajlarini ara **Su_DamlasI** üyenin Profiline bak **Su_DamlasI** üyeye özel mesaj gönder **Su_DamlasI** üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
utaniyorum su an offline utaniyorum  
SU DAMLASI BACIM'A
1942 Mesaj -
ALEYKÜMSELAM BACIM...

NERDE BÝZDE BÖYLE REKLAMLAR ÝNÞAALLAH BÝZÝMKÝLERÝNDE AKLINA GELÝR.
NE GÜZEL BÝR DAVRANIÞ...
KÝMÝN AKLINA GELDÝYSE ALLAH RAZI OLSUN.
UNUTMAYALIM CÝHAZLAR FREKANSINI BULMAZSANIZ YAYIN YAPMAZ.ÝNSANLARINDA AYRI AYRI FREKANSI VARDIR.ÖZELLÝKLE GENÇLER ÝSLAMA BU TÝP UYGULAMALARLA DAHA ÇOK ISINDIRILABÝLÝR..
SU DAMLASI BACIM TEBRÝK EDERÝM.BÖYLE GÜZEL EKLEMELERÝNÝ BEKLÝYORUM.
BÝR DE BACIM DÝKKAT EDÝYORUM ÇOK SAMÝMÝSÝN VE AKLINA GELENÝ VE ANLAYAMADIKLARINI HEMEN FORUMA SORU OLARAK EKLÝYORSUN BUDA YANLIÞ ANLAÞILABÝLÝYOR.
FORUM KURALLARI GEREGÝNCE VE YÖNETÝCÝLERÝMÝZE OLAN SAYGIMIZDAN GÖRDÜÐÜMÜZ VE ANLAYAMADIGIMIZ HALLERÝ YA ÖZELDEN YADA MSN'DEN GEREKLÝ YERLERE ÝLETÝRSEN SEVÝNÝRÝM.
TEKRAR YANLIÞ ANLAMA VE KIRILMALARLA KARÞILAÞMAMAK ÝÇÝN VE SENÝ KAYBETMEMEK ÝÇÝN AFFINA SIGINARAK BU HATIRLATMAYI YAPIYORUM.
HAKKINI HELAL ET BACIM....gül
Gönderen: 05.06.2006 - 07:17
Bu Mesaji Bildir   utaniyorum üyenin diger mesajlarini ara utaniyorum üyenin Profiline bak utaniyorum üyeye özel mesaj gönder utaniyorum üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pertev su an offline Pertev  
Oyunu Birak Namaza Git...
601 Mesaj -
.
Cok güzel bir uygulama.

Sizce, bizde de böyle bir uygulama olsa, zannediyor musunuz ki gencler tv basindan kalkip namaza dururlar, veya oyunu birakip abdest almaya kosarlar?..

Yillardir Almanya'da yasiyorum... Ne Ezan sesi duyariz, ne de namazi hatirlatan bir minare görürüz... Fakat benim tanidigim bir cok genc (bunlarin bir kismida Alman gencleri), burada Elhamdülillah bes vakit namaz kilmaktalar...(Reklamsiz)

Namaz kilmayanin kulagina "megaphon"la ezan okunsa, yine faide etmezken, beri tarafda sabah namazina saati kurmadan kalkan nice delikanlilar da biliyorum.

Tabii ki, güzel bir uygulama. Keski bizde de olsa...

Lakin, yarasalarin bol oldugu yerlerde yarasalari ürkütmek, "laik"lige aykiri olacagindan, izin verilmez...

Selamunaleyküm.

.
Gönderen: 08.06.2006 - 04:42
Bu Mesaji Bildir   Pertev üyenin diger mesajlarini ara Pertev üyenin Profiline bak Pertev üyeye özel mesaj gönder Pertev üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
kardelen_53 su an offline kardelen_53  
17 Mesaj -
s.a
böyle bi uygulamanýn yapýlmasý gerçekten çok güzel olur amabiz türbanýmýzý daha rahat kullanamýyoken böyle reklamlarýn çýkmasýndan sonra olacaklarý düþünmek istemiyorum arkadaþlar...
Gönderen: 21.07.2006 - 17:57
Bu Mesaji Bildir   kardelen_53 üyenin diger mesajlarini ara kardelen_53 üyenin Profiline bak kardelen_53 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 900 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
karaali70 (54), Mücahit58 (42), firdevs_91 (33), harman76 (48), gul2 (47), özgür3 (35), songokou (42), nuri72 (52), aysun saglam (46), dalin (39), caglar_1988 (36), emine_yilmaz (45), elif19 (37), morcali (63), enderim23 (46), aga2 (61), hüzünlü gurbet (46), yeþil (42), 1yavuz (53), suvari_ (41), gazeteci1985 (39), adem03 (45), azzat (60), huemeyra41 (32), Kursad_ist (46), ruhan_ruhani (41), eskalibo (50), neofatih (39), yuuusuf (43), yunuscelik (46)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.58554 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.