stromectol generique plaquenil kaletra hydroxychloroquine stromectol luvox lyrica marvelon maxalt medrol active mefe basan mefenacide mefenamin meladinine mellaril mellerettes melleril mentax mestinon metaglip metfin metoject metrizol micardis hct micardis micardisplus microgynon micronase micronovum microzide minac 50 minipress minocin miranova mobic mobicox moduretic motilium motrin munobal myambutol myconormin myfortic mysoline naltrexin naprolag

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » A I L E / E Ğ İ T İ M / S A Ğ L I K » ÇOCUK EĞİTİMİ » E - kayıt _ Dönemi _ Başladı_ Geç_Kalmayın

önceki konu   diğer konu
1 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
E - kayıt _ Dönemi _ Başladı_ Geç_Kalmayın
534 Mesaj -

Bu adresten bilgi alabilirsiniz

..

http://ilsis.meb.gov.tr/IlsisWebNet/OgrenciKayit/Basvuru/eko02000.aspx

E-Kayýt Öðrenci Projesi ÖNEMLÝ AÇIKLAMALAR

1. Proje “EN ÝYÝ OKUL, EVÝNE EN YAKIN OKULDUR” anlayýþýndan hareketle hazýrlanmýþtýr.
2. Sadece, ilköðretim okullarýnýn birinci sýnýfýna kayýt yaptýrmak isteyen kiþiler baþvuru yapacaktýr. Okulöncesi, lise ve diðer örgün ve yaygýn eðitim kurumlarý proje kapsamýnda deðildir.
3. Özel Okullara yapýlacak kayýtlar e-Kayýt iþlemleri kapsamýnda deðildir.
4. 2006-2007 öðretim yýlýnda, 31 Aralýk 2006 tarihi itibariyle 6 yaþýndan gün almýþ (72 ayýný doldurmuþgöz kırpma, okula hiç gitmemiþ, 14 yaþýný doldurmamýþ çocuklarýn kaydý yapýlacaktýr.
5. Sistem, Okul Deðiþtirme (okullar arasý naklen kayýt) iþlemini kapsamaz. Okullar arasý nakillerde, Ýlköðretim kurumlarý yönetmeliðinin deðiþtirilen 18. maddesindeki hükümler uygulanacaktýr.
6. Proje; Adana, Ankara, Eskiþehir, Ýstanbul ve Ýzmir illerinde, 2006-2007 öðretim yýlýndaki ilköðretim okullarýna yeni kayýt yapýlacak öðrenciler içindir. Diðer iller ise, Ýlköðretim Kurumlarý Yönetmeliðindeki hükümler ve 22/05/2006 tarih ve 7546 sayýlý “Ýlköðretim Kurumlarýna Kayýtlar” hakkýndaki yazýya göre kayýt iþlemlerini yürüteceklerdir.
7. Baþvuru yaparken sisteme girmek için, öðrencinin TC. Kimlik Numarasý ve sistem tarafýndan verilen giriþ kodu “Giriþ Kodu” alanýna yazýlacaktýr. Giriþ kodu sayfayý her açtýðýnýzda deðiþir. Bu nedenle sisteme her giriþte ekranda görülen sayýnýn yazýlmasý gerekir. Daha sonra baþvuruyla ilgili açýklamalarý okuduðunuzu ve kabul ettiðinizi gösteren bölüm iþaretlenmelidir.
8. Ýlk defa sisteme girerek kayýt yaptýracak olanlar için “Güvenlik Kayýt No” alaný boþ býrakýlacaktýr. Kayýt iþleminden sonra verilen “Güvenlik Kayýt No” saklanarak, sonradan yapýlacak giriþlerde kullanýlacaktýr.
9. Ýkamet adresi giriþinde, öðrenci velisinin ailece ikamet ettiði ev adresi girilecektir. Ýþyeri, tanýdýk ve akrabalarýn adresleri kabul edilmeyecektir.
10. Öðrenci velisi; “anne, baba ya da yasal olarak sorumluluðunu üstlenen kiþidir”.
11. Beyan ettiðiniz mahallede ikamet etmenize raðmen muhtarlýkta kaydýnýz bulunmuyorsa, muhtarlýða ikamet kaydýnýzý yaptýrmanýz gerekir.
12. Okula kaydettireceðiniz çocuðunuzun nüfus kâðýdý yoksa ikametinize en yakýn okul müdürlüðüne baþvurarak çocuðunuzu kaydettirebilirsiniz.
13. Adresle ilgili yanlýþ beyanda bulunulduðunda sorumluluk veliye aittir.
14. Yanlýþ beyanla ilgili cezai hükümler:
(1) 5490 Sayýlý Nüfus Hizmetleri Kanununa göre;
Gerçek Dýþý Beyan Madde 67-
(1) Gerçeðe aykýrý yerleþim yeri veya cüzdan talep belgesi veren köy veya mahalle muhtarlarý ile herhangi bir iþlem sebebiyle nüfus müdürlüðüne gerçek dýþý beyanda bulunanlar ve bunlara tanýklýk edenler altý aydan dört yýla kadar hapis cezasý ile cezalandýrýlýr.
(2) Adrese iliþkin yükümlülükleri yerine getirmeyen ve yasaklara aykýrý hareket eden kamu görevlileri 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayýlý Türk Ceza Kanununun kamu idaresinin güvenirliðine ve iþleyiþine karþý suçlara iliþkin hükümlerine göre cezalandýrýlýr.
MADDE 68-(1) c) Mülkî idare amirince bu Kanunun 50 nci maddesinde belirtilen yükümlülükleri yerine getirmeyen kiþilere 250 YTL, gerçeðe aykýrý beyanda bulunanlara 500 YTL idarî para cezasý verilir.
Ayrýca;
5237 sayýlý Türk Ceza Kanunu’ nda RESMÎ BELGENÝN DÜZENLENMESÝNDE YALAN BEYAN
Madde 206 - (1) Bir resmî belgeyi düzenlemek yetkisine sahip olan kamu görevlisine yalan beyanda bulunan kiþi, üç aydan iki yýla kadar hapis veya adlî para cezasý ile cezalandýrýlýr, denilmektedir.

15. Evinizde, iþyerinizde internete girme imkanýnýz yoksa, il/ilçe milli, eðitim müdürlükleri ve ulaþabildiðiniz herhangi bir ilköðretim okulu müdürlüðünde kayýt iþlemlerinde size yardýmcý olunacaktýr. Kayýt iþlemi sýrasýnda herhangi bir suretle gönüllü/gönülsüz baðýþ, internet baðlantý ücreti ya da baþvuru ücreti adý altýnda ücret alýnmayacaktýr.
16. Baþvurular, 1 Haziran-14 Temmuz 2006 tarihleri arasýnda yapýlacaktýr.
17. Okul müdürlükleri yapýlan baþvurularý 27 Temmuz-11 Aðustos 2006 tarihleri arasýnda inceleyecek, bildirilen adreste ikamet etmeyenlerin kayýtlarý kendi bölgelerine yönlendirilecektir.
18. Öðrenci velileri, öðrencilerin yerleþtirildikleri okullarý 14 Aðustos 2006 tarihinden itibaren http://ilsis.meb.gov.tr ya da http://www.meb.gov.tr adreslerinden öðrenebileceklerdir.
19. Öðrenciler okullar açýldýðýnda kaydýnýn yapýldýðý okula devam edecektir.
20. Kayýtlarla ilgili problemler için irtibat kuracaðýnýz telefon numaralarý baþvuru iþlemi sýrasýnda ekranda size gösterilecektir.
21. 14 Temmuz 2006 tarihinden sonra, proje kapsamýndaki illere tayin, göç,..vb nedenlerle gelen veliler; Ýl/Ýlçe Öðrenci Yerleþtirme Komisyonuna ikamet belgesi, çocuðunun nüfus cüzdaný ile birlikte baþvurarak ilköðretim okuluna yeni kayýt iþlemini yaptýrabilecektir.
Gönderen: 01.06.2006 - 13:12
Bu Mesaji Bildir   k_ali_te üyenin diger mesajlarini ara k_ali_te üyenin Profiline bak k_ali_te üyeye özel mesaj gönder k_ali_te üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 858 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
gocmenkuslar (56), fatihalperen (40), cumababa (64), osman karaca (59), selim444 (33), furkan2005 (44), sena_66 (56), sebo1963 (61), manolya (59), sertkaya (54), sofigardas (44), MEHMET_1960 (64), dursun ali (68), cepkamil (51), romen (42), selim_wien (42), awsaroglu (49), tekin58 (59), sahabegulu (47), hintavi (47), sivassporlu (38), hakký özka.. (59), Hayriye Esra (38), eylem (49), nurdane_unlu (58), tüncay (46), uzaktaki (48), Goblin (37), aliyasar (60), ozturk yasin (61), iborrr (59), Elbistan (44), s_a_r_a_ (36), HABÝBE (39), sefaiscan20 (35), YAKAMOZ42 (44), p_rens (69), metin007 (47), P_kardes (51), mehmetturkmen (46), Bayramalptekin (60), sitemkar (44), ATEKER (51), muco_15 (39), hicran (37), beyondvision (38), Konyali_Yakup (38), Hayat-i (55), Ece (38), Meviza29 (51), meaksa (39), Pfantom (63), INCE (52), musab27 (46), vuslaterimi (39), nisa06 (53), nisan3aknur (49), KabirYolcusu (40), ates_2001 (40), Gundepster (44), BiLMARUF (51), haroun66 (38), benmuzo27 (46), ahmet349 (39), O NA KAVUÞMAK (37), kadir_1818 (49), kadir_kadir (49), siblako (51), kökan (51), ünsal (46), hasanözen (54), y-o-l-c-u (45), EFSANE35 (50), nbalâ has.. (32), yusufla (45), tomi56 (34), yavuzselim (48), huseyin22 (50), insanlýk.. (36), code10 (49), Barbaros tas (65), mahinur40 (49), kerbela_ (38), furkan71 (53), macfurkan (48), Atomcan (49), bukey musab (39), benlikolmas&yac.. (37), serdaroglu1 (79), comert_harun (39), Musabbukey (39), rduman07 (39), erolxyz (46), prenses82 (42), mErVe.. (38), sakinliman (57), sofi180 (38), msene (50), yavuz1d (42), Muhammed74 (50), travaci (51)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.59912 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.