generique luvox kaletra kaletra generique colchicine chloroquine oxytrol pamelor pantozol parafon parexat pariet parlodel paronex paxil cr paxil penegra pentoxi pepcid pepcidine periactin persantine pharmaquine phenhydan phoslo pirocam pirosol pk merz plavix plendil pletal podomexef ponstel pradif prandin precose premarin prevacid priligy prilosec primacton primolut n primolut nor principen prinil probalan prodafem

0
0
0
0
Forum Giris Giris Üyeler Ekibimiz Arama
Toplam Forum: 69     ***     Toplam Konu: 30100     ***     Toplam Mesaj: 148193

Beni hatırla
Forum Anasayfa » D İ N / İ S L A M » İBRET TABLOLARI » Allah'ım Beni Harama Bakmaktan Koruyor

önceki konu   diğer konu
19 okunmamış mesaj mevcut (Acik)
Sayfa (1): (1)
Gönderen
Allah'ım Beni Harama Bakmaktan Koruyor
437 Mesaj -
Adý Bilgehan. Yalova Lisesi lise ikinci sýnýf öðrencisi. Ýçi gibi dýþý; dýþý gibi de içi pýrýl pýrýl bir genç.

Her derse olduðu gibi din dersine de çok ilgili ve meraklý olan Bilgehan, yaz tatillerinde, hafta sonu tatillerinde boþ durmaz, beraberce Kur'an-ý Kerim okurduk. Namazlarýný geçirmez, ibadetine düþkün, karýnca incitmekten çekinen hassas bir vicdan sahibi.

Bir gün içi dýþý heyecan dolu gözlük çerçevesinin üzerinden dolu dolu gözlerle bana bakarak:

- Hocam Allah'ým beni harama bakmaktan koruyor, demiþti.

- Hayrola ne yapýyorsun Bilgehan, diye sorduðumda Bilgehan'ýn cevabý Sahabe-Kiram gençlerinden birisinin cevabý gibiydi sanki.

- Hocam gözlüðümün camlarý miyop birisi dört buçuk numara diðeri de beþ numara. Gözlüðümü çýkardýðým zaman görmekte güçlük yaþarým. Okuldan çýkýnca gözlüðümü çýkarýp cebime sokuyorum, evime gidene kadar hep yere baka baka gitmek zorunda kalmýyorum. Ýnsanlarý seçemiyorum, karþýdan gelen, yanýmdan geçen hanýmlar mini eteklimi? Kot pantolonlu mu? Hiç göremiyorum, böylece Allah'ým beni harama bakmaktan koruyor.

Ýþte bu zamanda böylesi de var mý sorusu akla gelebilir. Var hem de ne kadar çok, bir bilseniz.

( Kaynak Kitaplýðý Hey Gidi Günler Kitabýndan alýntýgöz kırpma / Þakir Öztürk
Gönderen: 24.05.2006 - 08:11
Bu Mesaji Bildir   CENNETyolu üyenin diger mesajlarini ara CENNETyolu üyenin Profiline bak CENNETyolu üyeye özel mesaj gönder CENNETyolu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~KeMaL~ su an offline ~KeMaL~  
785 Mesaj -
Allah Razi Olsun Bülbül Sesli Güzel Kardeþim....gül

Günahlardan Kaçýnmak Sýddîklarýn Kârýdýr...

Bir azîz, "Hayrý, sâlih kimseler de fâcir kimseler de iþleyebilir. Lâkin, günahlardan çekinmek sýddîklarýn kârýdýr" demiþ.

Kötülüklerden kaçýnmak, emirleri edâ etmekten daha ziyade terakkîye sebeptir" .....

Mesela Bir bayan kardeþimizin Bu zamanda Hacca gitmesi Orada Sevaba Nail Olucam derken istemeyerek te olsa Günaha ve harama Bulaþmasý mumkun olduðundan....Üzerine farz olan kardeþimizin Yerine vekalet göndermesi daha uygundur...

Measselam.....

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son Kemal-K tarafından, 24.05.2006 - 09:09 tarihinde.
Gönderen: 24.05.2006 - 09:08
Bu Mesaji Bildir   ~KeMaL~ üyenin diger mesajlarini ara ~KeMaL~ üyenin Profiline bak ~KeMaL~ üyeye özel mesaj gönder ~KeMaL~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
suzunkopru su an offline suzunkopru  
RE:
179 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý Kemal-K
Mesela Bir bayan kardeþimizin Bu zamanda Hacca gitmesi Orada Sevaba Nail Olucam derken istemeyerek te olsa Günaha ve harama Bulaþmasý mumkun olduðundan....Üzerine farz olan kardeþimizin Yerine vekalet göndermesi daha uygundur...

Ben bu konuyu tam anlayamadým biraz daha açarmýsýnýz? Yani yanýnda mahremi varsa da mý durum böyle? Yoksa tek baþýna gitmesinden mi bahsediliyor? Teþekkür ederim.
Gönderen: 24.05.2006 - 09:13
Bu Mesaji Bildir   suzunkopru üyenin diger mesajlarini ara suzunkopru üyenin Profiline bak suzunkopru üyeye özel mesaj gönder suzunkopru üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~KeMaL~ su an offline ~KeMaL~  
785 Mesaj -
Selamun ALeykum suzunkopru Kardeþim...

uzeirne hacc farz olan ve sartlarini cami olan bir bayan yanýnda mahremiyle birlikte haca gidebilir bu konuda mutabýkýz ... Lakin iþin takva yönu ele Alýndýðýnda milyonlarca kiþi ile birlikte taavf yapalým derken insanlarýn birbirine girdiði ve iðne atsan yere düþmeyecek bir mahseri kalabalýkta günaha girmemek için sadece takva yönunden vekil tayin etmesi evladýr....

bu bir baðlayýcý hukum yada mueyyide deðildir...

zira nefis her yedre uyanýktýr hayýr iþlerle meþgul olurken haramlardan ziyade kaçýnmak lazýmdýr.....

tekrar yineliorum sadece takva ile amel etmek isteyenlere bir tavsiyedir..yoksa hacca gitme sartlarýný cami olan her kadýn mahremýyle birlikte hac ferizasýný yerine getirebilir...

Ben tesekkur ederim Kardeþim..

Measselam
Gönderen: 24.05.2006 - 09:23
Bu Mesaji Bildir   ~KeMaL~ üyenin diger mesajlarini ara ~KeMaL~ üyenin Profiline bak ~KeMaL~ üyeye özel mesaj gönder ~KeMaL~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
suzunkopru su an offline suzunkopru  
179 Mesaj -
Çok teþekkür ediyorum.
Ben bir cemaat(resim olarak) gördüm, iç kýsýmda sarýklý, beyaz elbiseli bir cemaat vardý, tümü erkekti. Sonra simsiyah bir elbiseye (Çarþaf) bürünmüþ bayanlarda erkeklerden biraz ayrý ve biribirine karýþmadan tavaf ediyorlardý. Hacda bile haremlik/selamlýða dikkat eden bu cemaatten Allah Razý olsun.
sanýrým bu cemaat Mahmut Ustaosmanoðlunun (KS) talebelerinden oluþuyordu.

Not:Sayýn Kemal-K þimdi ne demek istediðinizi çok daha iyi anladým.

Mesaj 1 kez düzenlendi. En son suzunkopru tarafından, 24.05.2006 - 09:32 tarihinde.
Gönderen: 24.05.2006 - 09:29
Bu Mesaji Bildir   suzunkopru üyenin diger mesajlarini ara suzunkopru üyenin Profiline bak suzunkopru üyeye özel mesaj gönder suzunkopru üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
akarsu su an offline akarsu  
895 Mesaj -
Allah razi olsun artik nereye baksak her yer haram Allah bize yardimci olsun haramlardan uzak tutsun.
Selam ve dua ile...
Gönderen: 24.05.2006 - 09:32
Bu Mesaji Bildir   akarsu üyenin diger mesajlarini ara akarsu üyenin Profiline bak akarsu üyeye özel mesaj gönder akarsu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
~HiLaLaY~ su an offline ~HiLaLaY~  
2765 Mesaj -
Allah (c.c) razý olsun...

Rabbim haramlardan, haramlara bakmaktan
muhafaza eylesin bizleri inþallah...

Sevgi Selam ve Dua ile...gül
Gönderen: 24.05.2006 - 10:20
Bu Mesaji Bildir   ~HiLaLaY~ üyenin diger mesajlarini ara ~HiLaLaY~ üyenin Profiline bak ~HiLaLaY~ üyeye özel mesaj gönder ~HiLaLaY~ üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
CENNETyolu su an offline CENNETyolu  
437 Mesaj -
Selamun aleyküm can kardeslerim,
Amin,Allah (c.c) cümlemizden razi olur InsaAllah. Allah (c.c) bizleri tüm haramlardan korur InsaAllah..

Peygamber efendimiz de "göz zinasý" hakkýnda buyuruyor ki:

"Azab-ý ilahiden korkarak, baþýný yabancý kadýndan çevirene, Allahü teâlâ ibadetin tadýný duyurur."

"Harama bakmayan gözler, Cehennem ateþi görmez."

"Kadýna, þehvetle bakanýn, gözlerine erimiþ kurþun dökülüp, Cehenneme atýlýr."

Sadece kadýnlar deðil erkekler de namuslu olmak zorundadýrlar. Erkekler, iffetsiz [ya'ni namussuz] olursa, karýlarý, kýzlarý da kötü yola düþebilir. Hadis-i þeriflerde buyuruldu ki:

"Siz iffetli olursanýz, kadýnlarýnýz da iffetli olur."
Gönderen: 27.05.2006 - 19:09
Bu Mesaji Bildir   CENNETyolu üyenin diger mesajlarini ara CENNETyolu üyenin Profiline bak CENNETyolu üyeye özel mesaj gönder CENNETyolu üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Abdylvehab su an offline Abdylvehab  
23 Mesaj -
Allah C.C bizleri harama bakmaktan korusun

Allah Razı Olsun
Gönderen: 21.02.2007 - 00:44
Bu Mesaji Bildir   Abdylvehab üyenin diger mesajlarini ara Abdylvehab üyenin Profiline bak Abdylvehab üyeye özel mesaj gönder Abdylvehab üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
FilizEnsar su an offline FilizEnsar  
RE:
274 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý hilalay06

yalova lisesi gibi bi okuldan böle bi cevap çýkmasý beni çok þaþýrttý bi yalovalý olarak
Gönderen: 21.02.2007 - 01:11
Bu Mesaji Bildir   FilizEnsar üyenin diger mesajlarini ara FilizEnsar üyenin Profiline bak FilizEnsar üyeye özel mesaj gönder FilizEnsar üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
dilaratuba su an offline dilaratuba  
934 Mesaj -
Bu ne þükür keþke hepimiz böyle hayatýmýzdan memnun olsak ama isyan edecek bir þey buluyoruz.

Ben bu harama bakma konusunda en son bir þey okumuþtum dirilerle ölüler buluþur mu diye baþlýklý bir yazý diri olan ölen bir yakýnýný görmüþ demiþki orasý nasýl çok güzel memnunum ama bi de gözlerim kör olmasaydý diri olan gözlerin niye kör demiþ:ÖLÜ OLAN DÜNYADAYKEN TELEVÝZYONDA HARAMA ÇOK BAKARDIM DEMÝÞ.

BUNDAN ÇOK ETKÝLENDÝM BAZI ÝLÝM ADMALRI TEELVÝZYONDA GÜNAH DEÐÝLDÝR DESELERDE ÞÜPHELÝ ÞEYLERDEN DE KAÇINMALIYIZ.BUNU O0KUDUKTAN SONRA ÇOK TEELVÝZYON ÝZLEMÝYORUM SEVDÝÐÝM BÝR YAYIN OLMADIKÇA.
Gönderen: 21.02.2007 - 10:53
Bu Mesaji Bildir   dilaratuba üyenin diger mesajlarini ara dilaratuba üyenin Profiline bak dilaratuba üyeye özel mesaj gönder dilaratuba üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
denizelektronik59 su an offline denizelektronik59  
2 Mesaj
allah razý olsun herkesten
Gönderen: 22.02.2007 - 10:03
Bu Mesaji Bildir   denizelektronik59 üyenin diger mesajlarini ara denizelektronik59 üyenin Profiline bak denizelektronik59 üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
muhammed_cubuk su an offline muhammed_cubuk  
270 Mesaj -
Allah razý olsun...örnek alýnacak bir davranýþ...inþ.bu ruha sahip oluruz bizlerde...
Gönderen: 22.02.2007 - 11:18
Bu Mesaji Bildir   muhammed_cubuk üyenin diger mesajlarini ara muhammed_cubuk üyenin Profiline bak muhammed_cubuk üyeye özel mesaj gönder muhammed_cubuk üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
cihan.pz su an offline cihan.pz  
RE:
363 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý hilalay06

Gönderen: 22.02.2007 - 11:26
Bu Mesaji Bildir   cihan.pz üyenin diger mesajlarini ara cihan.pz üyenin Profiline bak cihan.pz üyeye özel mesaj gönder cihan.pz üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
mehmetduru su an offline mehmetduru  
RE:
322 Mesaj -
Alıntı
Orijýnalý CENNETyolu

Selamun aleyküm can kardeslerim,
Amin,Allah (c.c) cümlemizden razi olur InsaAllah. Allah (c.c) bizleri tüm haramlardan korur InsaAllah..

Peygamber efendimiz de "göz zinasý" hakkýnda buyuruyor ki:

"Azab-ý ilahiden korkarak, baþýný yabancý kadýndan çevirene, Allahü teâlâ ibadetin tadýný duyurur."

"Harama bakmayan gözler, Cehennem ateþi görmez."

"Kadýna, þehvetle bakanýn, gözlerine erimiþ kurþun dökülüp, Cehenneme atýlýr."

Sadece kadýnlar deðil erkekler de namuslu olmak zorundadýrlar. Erkekler, iffetsiz [ya'ni namussuz] olursa, karýlarý, kýzlarý da kötü yola düþebilir. Hadis-i þeriflerde buyuruldu ki:

"Siz iffetli olursanýz, kadýnlarýnýz da iffetli olur."

Elinize saðlýk kardeþlerim çok güzel bir konu Rabbim herkesi muhafa etsin.Allah Razı Olsun
Gönderen: 22.02.2007 - 12:04
Bu Mesaji Bildir   mehmetduru üyenin diger mesajlarini ara mehmetduru üyenin Profiline bak mehmetduru üyeye özel mesaj gönder mehmetduru üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
y.k. su an offline y.k.  
104 Mesaj -
Allah Razı Olsun Allah Razı Olsun Allah Razı Olsun

EMEÐÝNE SAÐLIK KARDEÞÝM
Gönderen: 24.02.2007 - 21:51
Bu Mesaji Bildir   y.k. üyenin diger mesajlarini ara y.k. üyenin Profiline bak y.k. üyeye özel mesaj gönder y.k. üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
metin memet su an offline metin memet  
149 Mesaj -
ESSELAMÜN ALEYKÜM

ALLAH(c.c.)HARAMA BAKMAYAN KULLARINDAN EYLESIN BIZLERI

AMIN AMIN AMIN

YARABBIM
Gönderen: 24.02.2007 - 22:16
Bu Mesaji Bildir   metin memet üyenin diger mesajlarini ara metin memet üyenin Profiline bak metin memet üyeye özel mesaj gönder metin memet üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
YeSiLKuBBeM su an offline YeSiLKuBBeM  
7 Mesaj
Esselamu Aleyküm Ve Rahmetullahi Ve Berekatuhu..

Hadis-i þerifte,

(Harama bakmak, þeytanýn zehirli bir okudur. Allah'tan korkup bunu terk edene, Allahü teâlâ öyle bir iman verir ki, tatlýlýðýný kalbinde bulur)

buyuruldu. (Hakim)

O tatlilik anlatilmaz..
Sadece ve sadece yasanir..

Selam ve DUA ile.. gül
Gönderen: 27.02.2007 - 18:35
Bu Mesaji Bildir   YeSiLKuBBeM üyenin diger mesajlarini ara YeSiLKuBBeM üyenin Profiline bak YeSiLKuBBeM üyeye özel mesaj gönder YeSiLKuBBeM üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Kevserinur su an offline Kevserinur  
139 Mesaj -
Allah Razı Olsun COK GÜZEL

INSALLAH BÖYLE KARDESLERIMIZ COGALIR HARAMA BAKMAKTAN SAKINIRLAR:(

RABBIM IFFETIMIZLE YASAMAYI BIZE NASIP ETSIN agla

AMIIIIIIIN AMIIINNNNNNN ECMAIN

EMEGINIZE SAGLIK

Mesaj 2 kez düzenlendi. En son Kevserinur tarafından, 28.02.2007 - 10:50 tarihinde.
Gönderen: 28.02.2007 - 10:48
Bu Mesaji Bildir   Kevserinur üyenin diger mesajlarini ara Kevserinur üyenin Profiline bak Kevserinur üyeye özel mesaj gönder Kevserinur üyeyi arkadas listeme ekle Yukari
Pozisyon - İmzalar göster
Sayfa (1): (1)
önceki konu   diğer konu

Lütfen Seçiniz:  
Şu an Yok üye ve 1013 Misafir online. En son üyemiz: Didem_
2243 üye ile 29.03.2024 - 11:40 tarihinde en fazla ziyaretçi online oldu.

[Admin | Moderator | Kıdemli Üye | Üye]
Dogum Gününüzü Tebrik Ederiz    Doğum gününüzü tebrik eder, sıhhat ve afiyet dolu ömür dileriz:
Maksat kelam ol.. (54), betl_22 (37), erdogan955 (69), adaletli (55), erdoganisik (53), osman.d. (51), mehmetyz (44), yucelirfan (43), yazioba (53), °*°SiBeL°*° (32), haydem (45), ORGENERAL (43), yolcu_38 (44), karadað (51), cumali ak (43), adnanmuzaffer (70), MEMOLÝ2 (64), saara (31), plumbi (44), zeynebiye29 (43), mdemirbasci (50), muhammed_fatih (571), meslus (50), adnan65 (59), kýr&yacu.. (51), elisranur (40), ben_ölecem (44), asayan (49), yakamoz_38 (40)
Son 24 saatin aktif konuları - Top Üyeler
0

Copyright © ((( RAVDA.net )))  *  İrtibat   *   RAVDA Reklam Servisi   *   Tüm hakları saklıdır, izinsiz alıntı yapılamaz.
Sitemizde yayınlanan imzalı yazıların içeriğinden yazarları, forum ve yorumlardan ekleyen şahıslar sorumlu olup, kesinlikle sitemiz sorumlu değildir.
© by ((( RAVDA.net )))

Sayfa 0.63710 saniyede açıldı   

Reklamlardan
RAVDA sitesi
hiçbir şekilde
sorumlu değildir.